Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αλλαγή στο vodafone οικογενειακό πακέτο - Δυνατότητα καταγγελίας της σύμβασης


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/11/2012 - 22:48

Άλλη μια φορά όσοι είναι ενταγμένοι στο παραπάνω πρόγραμμα μπορούν να κάνουν καταγγελία σύμβασης αζημίως και να μην επιστρέψουν την επιδότηση που πήραν


Δετλίο τύπου

Η εταιρία VODAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την από την 05/12/2012 αλλαγή των ποσοστών έκπτωσης του Vodafone Οικογενειακού πακέτου ‘’Όλοι σε ένα’’.

Πιο συγκεκριμένα όλοι οι υφιστάμενοι συνδρομητές συμβολαίου, που είναι εγγεγραμμένοι στο Vodafone Οικογενειακό πακέτο, από την 05/12/2012 θα έχουν μηνιαία έκπτωση 10% στο πάγιό τους ανεξαρτήτως προγράμματος χρήσης. Εξαίρεση αποτελούν οι υφιστάμενοι συνδρομητές που έχουν ενταχθεί στο Vodafone Οικογενειακό πακέτο από την 14/01/2010 έως και την 06/02/2010 και λαμβάνουν μηνιαία έκπτωση 20% στο πάγιό τους.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να ενημερωθείτε αναλυτικά στο www.vodafone.gr ή στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone καλώντας 13830 (χρέωση 0,25€/κλήση).

Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών έχετε το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής σας αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής ή έκπτωση αντί επιδότησης) εντός ενός μηνός από τη δημοσίευση της σχετικής ανακοίνωσης στον τύπο.

Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 23%.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 05/11/2012 - 22:51

Άλλη μια φορά όσοι είναι ενταγμένοι στο παραπάνω πρόγραμμα μπορούν να κάνουν καταγγελία σύμβασης αζημίως και να μην επιστρέψουν την επιδότηση που πήραν


Δετλίο τύπου

Η εταιρία VODAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την από την 05/12/2012 αλλαγή των ποσοστών έκπτωσης του Vodafone Οικογενειακού πακέτου ‘’Όλοι σε ένα’’.

Πιο συγκεκριμένα όλοι οι υφιστάμενοι συνδρομητές συμβολαίου, που είναι εγγεγραμμένοι στο Vodafone Οικογενειακό πακέτο, από την 05/12/2012 θα έχουν μηνιαία έκπτωση 10% στο πάγιό τους ανεξαρτήτως προγράμματος χρήσης. Εξαίρεση αποτελούν οι υφιστάμενοι συνδρομητές που έχουν ενταχθεί στο Vodafone Οικογενειακό πακέτο από την 14/01/2010 έως και την 06/02/2010 και λαμβάνουν μηνιαία έκπτωση 20% στο πάγιό τους.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να ενημερωθείτε αναλυτικά στο www.vodafone.gr ή στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone καλώντας 13830 (χρέωση 0,25€/κλήση).

Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών έχετε το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής σας αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής ή έκπτωση αντί επιδότησης) εντός ενός μηνός από τη δημοσίευση της σχετικής ανακοίνωσης στον τύπο.

Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 23%.

Μαλλον δεν διαβαζεις αυτο που ο ιδιος ποσταρεις???

#3   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/11/2012 - 22:53

Μαλλον δεν διαβαζεις αυτο που ο ιδιος ποσταρεις???


Τα χουμε ξαναπεί. Αυτό το γράφουν για να ψαρέψουν. Είναι παράνομο, δεν ισχύει. Εγώ ο ίδιος έχω γλυρώσει επιδότηση με την ίδια ανακοίνωση που έλεγε εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής. Μου είπαν θα το διορθώσουμε αλλά @@
Αν θες μπορώ να σου βρω και στο συμβόλαιο τη συγκεκριμένη παράγραφο που λέει αν αλλάξουν οι χρεώσεις από τη μεριά της vodafone μπορείς να κάνεις καταγγελία της σύμβασης αζημίως και δεν επιστρέφεις τίποτα.

#4   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 05/11/2012 - 23:36

Τα χουμε ξαναπεί. Αυτό το γράφουν για να ψαρέψουν. Είναι παράνομο, δεν ισχύει. Εγώ ο ίδιος έχω γλυρώσει επιδότηση με την ίδια ανακοίνωση που έλεγε εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής. Μου είπαν θα το διορθώσουμε αλλά @@
Αν θες μπορώ να σου βρω και στο συμβόλαιο τη συγκεκριμένη παράγραφο που λέει αν αλλάξουν οι χρεώσεις από τη μεριά της vodafone μπορείς να κάνεις καταγγελία της σύμβασης αζημίως και δεν επιστρέφεις τίποτα.

Δεν χρειαζεται να μου βρεις τιποτα και γνωριζω τι ειχε γινει την προηγουμενη φορα αλλα το τι εγινε στο παρελθον δεν σημαινει οτι μπορει να γινει και

στο μελλον.Επισης δεν νομιζω να το γραφουν ετσι καθως αυτο θα ηταν εις βαρος τους αν πεσουν σε ψαγμενο που να εχει και ενα 100αρικο για μια αγωγη

για παραπλανηση..

#5   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/11/2012 - 23:48

Δεν χρειαζεται να μου βρεις τιποτα και γνωριζω τι ειχε γινει την προηγουμενη φορα αλλα το τι εγινε στο παρελθον δεν σημαινει οτι μπορει να γινει και

στο μελλον.Επισης δεν νομιζω να το γραφουν ετσι καθως αυτο θα ηταν εις βαρος τους αν πεσουν σε ψαγμενο που να εχει και ενα 100αρικο για μια αγωγη

για παραπλανηση..


Αφού σου λέω το ίδιο έγινε με μένα.. Έκανα αίτηση για φορητότητα και μου είπαν πρέπει να επιστρέψεις την επιδότηση.. Τους έδειξα την ανακοίνωση και μου είπαν στο τέλος γράφει ότι εξαιρείται επιδότηση συσκευής.. Τους έδειξα κι εγώ τους όρους του συμβολαίου και την επόμενη με πήραν από το νομικό τμήμα να μου ζητήσουν συγγνώμη και μου είπαν φυσικά ότι δεν υποχρεούμαι να επιστρέψω την επιδότηση. Μου είπαν κι όλας ότι θα διόρθωναν την ανακοίνωση..

Δεν τόν όρο 13.3
http://www.vodafone....ion?pageId=4341

"13.3 Σε περίπτωση τροποποίησης των συμβατικών όρων μονομερώς από τη VODAFONE ο Συνδρομητής έχει το δικαίωμα καταγγελίας της Σύμβασης αζημίως εντός τριάντα (30) ημερών από τη σχετική κοινοποίηση.
"

Άκου εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής ή έκπτωση παγίου.. Τότε δεν θα πρεπε να λέει αζημίως. Όταν λέμε αζημίως μόνο αυτοί οι 2 τρόποι υπάρχουν.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 05/11/2012 - 23:49


#6   stefanos7

stefanos7

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2012 - 23:51

οοο καλα νεα αυτα...!!!

#7   nellos

nellos

    iPH Addict

  • 625 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/11/2012 - 23:51

Να υποθεσω θα ακολουθησει και η κοσμοτε;

#8   Johhnypsi

Johhnypsi

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/11/2012 - 00:32

Γιατί ρε παιδιά πόσο ήταν η έκπτωση ; εγώ 10% είχα

#9   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 06/11/2012 - 03:28

Δε λέω, καλή ευκαιρία για όποιον θέλει να αποδεσμευτεί ντε και καλά, αλλά είναι οξύμωρο.

"Τι? Μου δίνετε 10%έκπτωση το μήνα σαν δώρο? Είστε αλήτες! Φεύγω!!!"

:P

#10   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2012 - 08:01

Οχι η λογικη ειναι οτι ειχαμε υπογραψει για 20% συμβολαιο και αυτοι το αθετουν και το κανουν 10 απο μονοι τους!!!
.. Τα συμβολαια δεν δενουν μονο εμας αλλα και αυτους !!!αυτος ειναι και ο λογος υπαρξης τους!!!

#11   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/11/2012 - 08:06

Τότε βούρ για καταγγελία και δρόμο! Πολυ ρεμαλια όμως...

#12   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 06/11/2012 - 08:28

Οχι η λογικη ειναι οτι ειχαμε υπογραψει για 20% συμβολαιο και αυτοι το αθετουν και το κανουν 10 απο μονοι τους!!!
.. Τα συμβολαια δεν δενουν μονο εμας αλλα και αυτους !!!αυτος ειναι και ο λογος υπαρξης τους!!!

Α συγγνώμη δεν το κατάλαβα. Νόμιζα ότι δεν είχαν καθόλου και τους δίνει 10 τώρα.

#13   lizart684

lizart684

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2012 - 09:40

Αφού σου λέω το ίδιο έγινε με μένα.. Έκανα αίτηση για φορητότητα και μου είπαν πρέπει να επιστρέψεις την επιδότηση.. Τους έδειξα την ανακοίνωση και μου είπαν στο τέλος γράφει ότι εξαιρείται επιδότηση συσκευής.. Τους έδειξα κι εγώ τους όρους του συμβολαίου και την επόμενη με πήραν από το νομικό τμήμα να μου ζητήσουν συγγνώμη και μου είπαν φυσικά ότι δεν υποχρεούμαι να επιστρέψω την επιδότηση. Μου είπαν κι όλας ότι θα διόρθωναν την ανακοίνωση..

Δεν τόν όρο 13.3
http://www.vodafone....ion?pageId=4341

"13.3 Σε περίπτωση τροποποίησης των συμβατικών όρων μονομερώς από τη VODAFONE ο Συνδρομητής έχει το δικαίωμα καταγγελίας της Σύμβασης αζημίως εντός τριάντα (30) ημερών από τη σχετική κοινοποίηση.
"

Άκου εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής ή έκπτωση παγίου.. Τότε δεν θα πρεπε να λέει αζημίως. Όταν λέμε αζημίως μόνο αυτοί οι 2 τρόποι υπάρχουν.


Αυτος ο ορος ειναι απο προσφατο συμβολαιο ετσι? Γιατι δεν εχω καποιο προχειρο τωρα να κοιταξω. Δεν εχω 1 αλλα 4 διαφορετικα νουμερα σε τετοιο συμβολαιο..

#14   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 06/11/2012 - 09:54

Αν θες τα παίρνεις και τα 4, δεν πληρώνεις τίποτα, κάνεις φορητότητα σε άλλη εταιρεία, και παίρνεις γενναία επιδότηση για τα 4 νούμερα.

#15   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/11/2012 - 10:19

Παιδιά αυτή την στιγμή μιλάω με Vodafone για να κάνω την καταγγελία σύμβασης. Σε 5 λεπτά θα σας έχω νεότερα.
Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες