Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

'Γιατί iPad': Νέα διαφημιστική καμπάνια από την Apple για το iPad


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/03/2013 - 23:22

Αναρτημένη εικόνα


Μια νέα διαφημιστική καμπάνια στα πρότυπα του 'Why iPhone' λάνσαρε σήμερα η Apple στην ιστοσελίδα της αυτή τη φορά για το iPad. «Όταν το iPad παρουσιάστηκε δεν υπήρχε τίποτα σαν και αυτό. Και ακόμα δεν υπάρχει», αναφέρει περήφανα η εταιρεία. «Σήμερα εκατομμύρια άνθρωποι χρησιμοποιούν iPad και iPad mini για να κάνουν οτιδήποτε μπορείτε να φανταστείτε».

Στους λόγους του γιατί οι άνθρωποι αγαπούν το iPad τους η Apple αναφέρεται στην ικανοποίηση των καταναλωτών όπως αυτή έχει καταγραφεί από την J.D. Power and Associates αναφέροντας συγκεκριμένα ότι το 81 τοις εκατό της κίνησης στο Internet (ΗΠΑ & Καναδάς) προέρχεται από iPad, το 95 τοις εκατό των εταιρειών του Fortune 500 δοκιμάζουν ή χρησιμοποιούν ήδη iPad και το 65 τοις εκατό των περιφερειακών σχολείων στις ΗΠΑ χρησιμοποιούν ή δοκιμάζουν iPad μέσα στην τάξη.

Επίσης, τονίζεται η πληθώρα ειδικά σχεδιασμένων εφαρμογών για το iPad στο App Store, η μοναδική κατασκευή του από υλικά υψηλής ποιότητας όπως αλουμίνιο και γυαλί, η εκπληκτική διάρκεια μπαταρίας 10 ωρών, οι κάμερες iSight και FaceTime με δυνατότητα λήψης HD βίντεο/φωτογραφιών, το γρήγορο ασύρματο Internet με LTE και dual-band Wi-Fi και φυσικά το λειτουργικό σύστημα iOS 6 και iCloud για τον απροβλημάτιστο συγχρονισμό των δεδομένων σας σε όλες σας τις συσκευές.

Δείτε τη σελίδα της Apple εδώ.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 28/03/2013 - 23:56

Εχω πάρει όλα τα iPhone απο το iphone3g εώς και το iphone5 , επίσης είχα ipad 2 ,μετά ipad 4 ,αυτό ομως που με έχει μαγέψει και έχω αγαπήσει περισσότερο απ όλα είναι το ipad mini .......
Δεν το αλλάζω με τίποτα και για κανένα και ας μην έχει retina ..........
Θεωρώ τέλος ότι το ipad mini είναι το μεγάλο χαρτί της apple και στις επόμενες αναβαθμισεις θα κάνει πραγματικά πάταγο ,σε βαθμό που θα εξαφανίσει το μόνο του "αντίπαλο" το μεγάλο ipad .

Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 28/03/2013 - 23:56

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#3   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/03/2013 - 00:06

Εχω πάρει όλα τα iPhone απο το iphone3g εώς και το iphone5 , επίσης είχα ipad 2 ,μετά ipad 4 ,αυτό ομως που με έχει μαγέψει και έχω αγαπήσει περισσότερο απ όλα είναι το ipad mini .......
Δεν το αλλάζω με τίποτα και για κανένα και ας μην έχει retina ..........
Θεωρώ τέλος ότι το ipad mini είναι το μεγάλο χαρτί της apple και στις επόμενες αναβαθμισεις θα κάνει πραγματικά πάταγο ,σε βαθμό που θα εξαφανίσει το μόνο του "αντίπαλο" το μεγάλο ipad .

Συμφωνώ. Το ipad mini καταεμέ έπρεπε να ταν το κανονικό iPad

#4   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 29/03/2013 - 08:56

'Two great sizes. One brilliant display' : Ετσι ειναι τωρα ...

"Two great sizes. Two brilliant displays' : Ετσι θα επρεπε να ειναι ...

Κατα τα αλλα, ναι, τα iPad ειναι εκπληκτικα !

#5   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 29/03/2013 - 09:26

Είναι όντως απίστευτο το iPad Mini.

Δεν το πήρα, επειδή πήρα το iPhone 5 και επειδή δεν έχει Retina, αλλά με το που αναβαθμιστεί η οθόνη, θα γίνει αμέσως δικό μου.

Είναι το τέλειο μέγεθος για Tablet, το iPad 3 μου έχει καταντήσει κουραστικό είναι η αλήθεια, αλλά η οθόνη του είναι χάρμα!

#6   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2013 - 23:33

Από τότε που πήρα το iPad mini δεν έχω ανοίξει τον υπολογιστή ξανά.
Το έχω ολο μαζί μου και το ευχαριστιεμαι συνέχεια!
Από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει!
Ασε που η αυτονομία του κινητού έχει ανεβεί εξαιτίας του!! :)

#7   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 05/04/2013 - 10:01

Από τότε που πήρα το iPad mini δεν έχω ανοίξει τον υπολογιστή ξανά.
Το έχω ολο μαζί μου και το ευχαριστιεμαι συνέχεια!
Από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει!
Ασε που η αυτονομία του κινητού έχει ανεβεί εξαιτίας του!! :)


Η χαμηλή ανάλυση σε ενοχλεί? Σε ρωτάω γιατί το δουλεύεις και γιατί σκέφτομαι να το πάρω κι εγώ, αλλά κολλάω πολύ σ' αυτό το θέμα.

Τελευταία επεξεργασία από: blackmamba, 05/04/2013 - 10:01


#8   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 05/04/2013 - 10:56

Η χαμηλή ανάλυση σε ενοχλεί? Σε ρωτάω γιατί το δουλεύεις και γιατί σκέφτομαι να το πάρω κι εγώ, αλλά κολλάω πολύ σ' αυτό το θέμα.

Η χαμηλή ανάλυση δεν σε ενοχλεί .......ισως λίγο σου κακοφανει....στην αρχή .(ιδιως εάν έχεις συνηθίσει σε retina) αν όχι τότε δεν θα καταλάβεις σχεδόν.....τίποτα .

Υ.Γ πάντως εάν έχεις σκέψεις για το ipad mini2 ,λογω retina .....αποψη μου μην το σκεφτεσαι διοτι κανείς δεν ξέρει εάν θα έχει και αυτό retina ......
Αν σε ενδιαφέρει τρελα η retina ομως ,τοτε πας για ipad 3-4 ,εάν όμως θες τρελή φορητοτητα και ένα mini που κάνει οτι σχεδόν κάνει και ο μεγάλος του αδελφός ,τότε βούρ για το minaki.
Είχα το ipad 4 ......το εδωσα και έχω πλεον το mini .......
Στην αρχή μου κακόφάνηκε η διάφορα ανάλυσης λιγάκι ,αλλά πίστεψε με πλέον δεν το αλλάζω με τιποτα .......

Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 05/04/2013 - 10:58

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#9   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 05/04/2013 - 10:57

.

Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 05/04/2013 - 10:57

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#10   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 05/04/2013 - 11:00

Κοίτα, η ΡΕΤΙΝΑ με ενδιαφέρει, είναι εντυπωσιακή.

Αλλά σίγουρα, θα τη θυσίαζα για την υπερ-φορητότητα που προσφέρει το mini.

Δεν πρόκειται να βασιστώ να περιμένω το mini2, αν το αποφασίσω θα πάρω το 1 άμεσα.

Το έχω δει σε Public, Golden-i κλπ και δεν με χάλασε. Ήθελα απλά και τη γνώμη κάποιου που το χαιδεύει κάθε μέρα :)

#11   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 05/04/2013 - 11:06

Εγώ το χαϊδεύω .......κάθε μέρα ,αρκετές ώρες ......:)
Πίστεψε με δεν θα το μετανιωσεις ποτέ .
Θα συμφωνήσω με κάποιο παιδί που μου είχε απαντήσει σε προηγούμενο πόστο μου ,πως το ipad mini ,έπρεπε να ειναι το κανονικό ipad .
:)
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#12   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/04/2013 - 18:50

Η χαμηλή ανάλυση δεν ειναι θέμα για μένα!
Κοιτάζω τα πλεονεκτήματα στο σύνολο και αυτό με κάνει ακόμα πιο σίγουρο για την επιλογή μου!

#13   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/04/2013 - 18:58

Εάν περνάς ώρες διαβάζοντας τότε δεν τίθεται θέμα προτεραιοτήτων, η retina είναι μονόδρομος.

Οταν υπάρχει τόσο χαοτική διάφορα στην ποιότητα της οθόνης, για εμένα δεν υπάρχει κάν δίλημμα.

Ας βγει το retina-mini και βλέπουμε.

#14   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 06/04/2013 - 19:04

Εάν περνάς ώρες διαβάζοντας τότε δεν τίθεται θέμα προτεραιοτήτων, η retina είναι μονόδρομος.

Οταν υπάρχει τόσο χαοτική διάφορα στην ποιότητα της οθόνης, για εμένα δεν υπάρχει κάν δίλημμα.

Ας βγει το retina-mini και βλέπουμε.

Οκ υπάρχει διάφορα ......αλλά όχι και χαοτική .......
Στα χαρτιά ......μπορεί να υπάρχει ,αλλά στην πραγματικότητα δεν ειναι τοσο τραγικά τα πράγματα .......
Ολα αυτά τα αναφέρω εάν έχεις συνηθίσει με retina ,διότι εάν δεν είχες ποτέ ,τότε δεν θα καταλάβεις τίποτα ....
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#15   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/04/2013 - 19:08

Εννοείται πως αναφέρομαι σε όποιον έχει δουλέψει retina...

Προσωπική μου άποψη είναι πάντως πως η διάφορα είναι τεράστια, μου θυμίζει μηχάνημα 4ετιας...

Τα έχω και τα δυο οπότε δε μιλάω θεωρητικά και βάσει specs αλλά απο την εμπειρία χρήσης.

Για εμένα το μεγαλύτερο πλεονέκτημα που έφερε το mini ήταν ότι επιτέλους το iPad3 έγινε αποκλειστικά δικό μου και δε χρειάζεται να το μοιράζομαι με γυναίκα, παιδί, κτλ :D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες