Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Είναι οκ να αγοράσω iPhone 5s απο Skroutz;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
88 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   king2178

king2178

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@athrigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:A_Greek

Δημοσίευση 14/10/2013 - 18:37

Εγώ το αγόρασα απο το qelectronics. Ειναι από Αγγλία, για αυτό και εχει διαφορετικό φορτιστή (τον τριγωνικό), όπου με ένα ανταπτορακι μπαίνει στην πρίζα κανονικά. Ούτε κλειδωμένο, ούτε τίποτα το μεμπτό. Σκρουτζομαγαζο και Άγιος ο Θεός πλέον

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 14/10/2013 - 18:49

Εγώ το αγόρασα απο το qelectronics. Ειναι από Αγγλία, για αυτό και εχει διαφορετικό φορτιστή (τον τριγωνικό), όπου με ένα ανταπτορακι μπαίνει στην πρίζα κανονικά. Ούτε κλειδωμένο, ούτε τίποτα το μεμπτό. Σκρουτζομαγαζο και Άγιος ο Θεός πλέον

πρόσεχε λίγο με τον φορτιστή ..πάρε ένα γνήσιο μην το ρισκάρεις!


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#33   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 14/10/2013 - 19:37

Ο φορτιστής ο αγγλικός γνήσιος είναι το ανταπτορακι δεν έχει καμια σημασία

#34   kimonas30

kimonas30

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/02/2014 - 20:05

Παιδιά επειδή έχω γυρίσει όλα αυτά τα μαγαζιά τύπου kaizer, κινιτομάνια το πιο αξιόπιστο είναι το Ζερβουδάκης telecome που βρίσκεται στην Λαγουμιτζή στον  Νέο Κόσμο.  Υπερτερεί τόσο σε αξιοπιστία όσο και σε service... Τα Kaizer έχουν προβλήματα τόσο στο μικρόφωνο όσο και στα κινητά αφής που χαλάνε γρήγορα. Το kinitomania τα ίδια προβλήματα στις μπαταρίες και  στο μικρόφωνο. 



#35   hulio

hulio

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/02/2014 - 20:16

πρωτο σου μηνυμα και μαλιστα προτεινεις συγκεκριμενο μαγαζι... μαλιστα :rolleyes:



#36   alkiskal

alkiskal

    iPH Addict

  • 603 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/02/2014 - 20:21

Δηλαδή αυτός απο που τα πέρνει ?

#37   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/02/2014 - 20:43

Παιδιά επειδή έχω γυρίσει όλα αυτά τα μαγαζιά τύπου kaizer, κινιτομάνια το πιο αξιόπιστο είναι το Ζερβουδάκης telecome που βρίσκεται στην Λαγουμιτζή στον  Νέο Κόσμο.  Υπερτερεί τόσο σε αξιοπιστία όσο και σε service... Τα Kaizer έχουν προβλήματα τόσο στο μικρόφωνο όσο και στα κινητά αφής που χαλάνε γρήγορα. Το kinitomania τα ίδια προβλήματα στις μπαταρίες και  στο μικρόφωνο. 

 

Αυτό είναι από τα πιο άκυρα ποστ που έχω διαβάσει σε ένα φόρουμ. Τι σχέση έχει το μαγαζί με την ελατωμματική συσκευή; Το after sales support κοιτούμε...

Σχετικά με το topic, προσωπικά πέρυσι πήρα ένα 4S από kinitomania το οποίο είχε αρκετά προβλήματα με το που το άνοιξα και το επέστρεψα την άλλη μέρα και για να πάρω άλλη συσκευή έμπλεξα τη Γραμματεία Καταναλωτή. Στο τέλος την πήρα. Πιστεύω έπρεπε να το αναφέρω.

Από kaizer και birdphone έχω ψωνίσει για 'μένα και για φίλους και δεν είχα ποτέ θέμα. Βέβαια δε χρειάστηκε ακόμη να τους δοκιμάσουμε για service κλπ. Πάντως θεωρώ ότι οι 2 λόγοι που θα έπρεπε κανείς να επιλέξει αγορά iPhone από skroutz είναι η κάλυψη από infoquest που πρέπει να είναι επαγγελματίες και προφανώς η τιμή. Η συσκευή δεν έχει καμία διαφορά, ίσα ίσα, στο φινάλε αν έχεις θέμα και θες επι τόπου αντικατάσταση σε Apple Store και το αντέχει η τσέπη σου, κανόνισε κανένα αυθημερόν ταξιδάκι με RyanAir στη χώρα εισαγωγής του τηλεφώνου (συνήθως Γερμανία ή Αγγλία) και πάρε καινούριο.


Τελευταία επεξεργασία από: giorgos_rou, 22/02/2014 - 20:45


#38   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/02/2014 - 20:46

Παιδιά επειδή έχω γυρίσει όλα αυτά τα μαγαζιά τύπου kaizer, κινιτομάνια το πιο αξιόπιστο είναι το Ζερβουδάκης telecome που βρίσκεται στην Λαγουμιτζή στον  Νέο Κόσμο.  Υπερτερεί τόσο σε αξιοπιστία όσο και σε service... Τα Kaizer έχουν προβλήματα τόσο στο μικρόφωνο όσο και στα κινητά αφής που χαλάνε γρήγορα. Το kinitomania τα ίδια προβλήματα στις μπαταρίες και  στο μικρόφωνο. 

Ναι ειδικά κάτι zer phone 5 που είδα στο site τους (ψευτοiphone με android) είναι τρομερά.. Θα ξετρελαθούν εδώ μέσα τα παιδιά όταν τους το προτείνεις  :rolleyes:

Βασικά απ'ότι είδα δεν έχει και κάτι άλλο πέρα από παλιά μεταχειρισμένα & τα...zerphones  :wacko:

 

Περιττό να αναφέρω ότι δεν υπάρχουν πουθενά και σε κανένα (από τα γνωστά και περισσότερο αξιόπιστα τουλάχιστον) από τα καταστήματα στο skroutz πρόβλημα..

Πρέπει να τελειώσει αυτό το παραμύθι επιτέλους και να νομίζουν μερικοί ότι είναι μεταχειρισμένα, χαλασμένα ή... κλεμμένα επειδή πωλούνται σε χαμηλότερες τιμές και επειδή έχουμε συνηθίσει να μας σκίζουν εδώ οι ελληνικές αντιπροσωπείες και τα καταστήματα με τις τιμές που τα φέρνουν.



#39   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 22/02/2014 - 21:36

Παιδιά επειδή έχω γυρίσει όλα αυτά τα μαγαζιά τύπου kaizer, κινιτομάνια το πιο αξιόπιστο είναι το Ζερβουδάκης telecome που βρίσκεται στην Λαγουμιτζή στον Νέο Κόσμο. Υπερτερεί τόσο σε αξιοπιστία όσο και σε service... Τα Kaizer έχουν προβλήματα τόσο στο μικρόφωνο όσο και στα κινητά αφής που χαλάνε γρήγορα. Το kinitomania τα ίδια προβλήματα στις μπαταρίες και στο μικρόφωνο.

Κιμωνα μας επεισες αγόρι μου

#40   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 22/02/2014 - 22:17

Παιδιά επειδή έχω γυρίσει όλα αυτά τα μαγαζιά τύπου kaizer, κινιτομάνια το πιο αξιόπιστο είναι το Ζερβουδάκης telecome που βρίσκεται στην Λαγουμιτζή στον  Νέο Κόσμο.  Υπερτερεί τόσο σε αξιοπιστία όσο και σε service... Τα Kaizer έχουν προβλήματα τόσο στο μικρόφωνο όσο και στα κινητά αφής που χαλάνε γρήγορα. Το kinitomania τα ίδια προβλήματα στις μπαταρίες και  στο μικρόφωνο. 

Αν ειναι δυνατον να ακουγονται αυτα τα πραγματα. Ναι συγκεκριμενα καταστηματα εχουν ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ προβληματα τα τηλεφωνα. ειναι δυνατον??? Μολις μας επεισες οτι κανεις στοχευμενο (και αποτυχημενο) promo του συγκεκριμενου καταστηματος. Επισης προς ενημερωση, τα κινητα ΔΕΝ γινονται service στο καταστημα που τα αγοραζεις, η καθε μαρκα εχει το δικο της επισημο service-υπευθυνο αντικαταστασης κτλ κτλ



#41   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2014 - 22:57

Σήμερα πήρα από birdphone 5s
Μην ακούτε τον κάθε εγκαθετο του ζερ
Άψογα όλα 200€ κάτω
Το κινητό είχε και κανονικό φορτιστή άρα δεν ήταν αγγλικό, αλλά από κάποια άλλη χώρα

#42   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/02/2014 - 23:21

Παιδιά επειδή έχω γυρίσει όλα αυτά τα μαγαζιά τύπου kaizer, κινιτομάνια το πιο αξιόπιστο είναι το Ζερβουδάκης telecome που βρίσκεται στην Λαγουμιτζή στον  Νέο Κόσμο.  Υπερτερεί τόσο σε αξιοπιστία όσο και σε service... Τα Kaizer έχουν προβλήματα τόσο στο μικρόφωνο όσο και στα κινητά αφής που χαλάνε γρήγορα. Το kinitomania τα ίδια προβλήματα στις μπαταρίες και  στο μικρόφωνο.

σηκωθητε απο καρεκλες,ντιβανια,καναπεδες και ελατε τωρα να παραλαβετε το νεο zerphone 8 με 150 mp camera και 16 πυρινο!!ΚΑΜΕΡΑ σε μενα.....παρε κοσμε και κοσμακι κινητο απ το ζερβουδακη!!!!

#43   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/02/2014 - 23:32

βρε παιδια ελεος τωρα ειδα στη διαφημιση οτι ο γερμανος δινει το samsung galaxys s4 απο 680 ευρω μονο 480 ευρω πλακα μας  κανουν?αρα ποσα βγαζουν αραγε?

στην ουσια και παλι πιο ακριβος και απο το skroutz.φαντασου ποσα βγαζουν σε σχεση με τα μαγαζια skroutz..



#44   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/02/2014 - 23:36

βρε παιδια ελεος τωρα ειδα στη διαφημιση οτι ο γερμανος δινει το samsung galaxys s4 απο 680 ευρω μονο 480 ευρω πλακα μας  κανουν?αρα ποσα βγαζουν αραγε?

στην ουσια και παλι πιο ακριβος και απο το skroutz.φαντασου ποσα βγαζουν σε σχεση με τα μαγαζια skroutz..

έλα βρε κορόιδο ... πήγαινε στον Ζερβουδάκη που λέει και ο άλλος από πάνω να πάρεις zerphone & zerlaxy (galaxy) αχαχαχα

 

είδα ότι φαίνεται πολύ χάλια το ποστ μου ... δεν πάει σε εσένα, γενικά το είπα επειδή λες για Γερμανό, και καλά τι Γερμανό όταν έχουμε ZER :P


Τελευταία επεξεργασία από: W3rtY88, 22/02/2014 - 23:38

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#45   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/02/2014 - 23:37

χαχαχαχα :D



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες