Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Η Apple ετοιμάζει ειδική έκδοση του iOS 9 (core version) για παλαιότερες συσκευές


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 23/05/2015 - 18:16

Σύμφωνα με μία αναφορά του 9to5Mac, το επερχόμενο iOS 9 θα προσφέρει μία ειδική έκδοση για συσκευές της Apple με παλαιότερο hardware. Η Apple αναμένεται να παρουσιάσει την επόμενη έκδοση του λειτουργικού συστήματος της για φορητές συσκευές στο WWDC, στις αρχές του επόμενου μήνα.

Η "core version" του iOS 9 για παλαιότερες συσκευές κατά πάσα πιθανότητα δεν πρόκειται να προσφέρει όλα τα χαρακτηριστικά που θα προσφέρει η κανονική, πλήρη έκδοση του λειτουργικού συστήματος. Παρόλα αυτά, θα επιτρέψει στις παλαιότερες συσκευές της Apple, όπως τα iPhone 4s και iPad mini να παραμείνουν "σχετικές" για λίγο καιρό ακόμα.

Η Apple αναμένεται να προσθέσει χαρακτηριστικά στην "core" έκδοση του λειτουργικού συστήματος iOS 9 μετά από εκτεταμμένες δοκιμές. Παλαιότερα, η εταιρεία δοκίμασε να αναπτύξει μία έκδοση του iOS και αργότερα να αφαιρέσει χαρακτηριστικά για να το κάνει να λειτουργήσει σε παλαιότερο hardware.

Η νέα επίσης έκδοση του λειτουργικού συστήματος έρχεται βελτιωμένο στον τομέα της ασφάλειας, και διαθέτει ένα νέο χαρακτηριστικό με την ονομασία "Rootless", που θα προσφέρει iCloud file encryption στα Apple apps. Θα αποτρέπει το malware επίσης, θα φροντίζει για την ασφάλεια ευαίσθητων δεδομένων και θα κάνει το jailbreaking ακόμα πιο δύσκολο.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 23/05/2015 - 19:04

Πηγή  (aka το Copy & Paste)


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#3   Panoulis7

Panoulis7

    iPH Contributor

  • 1.014 μηνύματα
  • Twitter:@panos_lympe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/05/2015 - 20:00

ημουν ΣΙ-ΓΟΥ-ΡΟΣ εξ αρχης...ΕΠΡΕΠΕ να το κανουν....λογος;;;;;; Siri support......

 

θα προστεθουν καποτε κ αλλες γλωσσες και ειναι ο μονος τροπος να τις παρει και το 4S...

 

προσευχη για ελληνικα λοιπον!!!! 



#4   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/05/2015 - 22:53

ημουν ΣΙ-ΓΟΥ-ΡΟΣ εξ αρχης...ΕΠΡΕΠΕ να το κανουν....λογος;;;;;; Siri support......

 

θα προστεθουν καποτε κ αλλες γλωσσες και ειναι ο μονος τροπος να τις παρει και το 4S...

 

προσευχη για ελληνικα λοιπον!!!! 

Πανω στη χαρα μου ξεχασα τα Ελληνικα για τη Siri. Ακομη καλυτερα λοιπον :)

 

Τουλαχιστον, απ' ο,τι φαινεται, το 4S οντως θα βγει απο το παιχνιδι τιμια. Απο τις καλυτερες συσκευες που εχουν κατασκευασει!



#5   Panoulis7

Panoulis7

    iPH Contributor

  • 1.014 μηνύματα
  • Twitter:@panos_lympe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/05/2015 - 02:52

Πανω στη χαρα μου ξεχασα τα Ελληνικα για τη Siri. Ακομη καλυτερα λοιπον :)

 

Τουλαχιστον, απ' ο,τι φαινεται, το 4S οντως θα βγει απο το παιχνιδι τιμια. Απο τις καλυτερες συσκευες που εχουν κατασκευασει!

το καλυτερο iPhone για εμενα...εννοω σε θεμα επιτυχιας κ design κ innovation...μακραν το καλυτερο...μακαρι να ειχε την "δυναμη" των καινουργιων...αυτο θα ειχα



#6   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 24/05/2015 - 14:10

το καλυτερο iPhone για εμενα...εννοω σε θεμα επιτυχιας κ design κ innovation...μακραν το καλυτερο...μακαρι να ειχε την "δυναμη" των καινουργιων...αυτο θα ειχα

σαν το 3gs φιλε δεν νομιζω να ηταν κανενα.



#7   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 24/05/2015 - 14:36

Και τα δυο πιστευω ειναι τα καλητερα τηλεφωνα της apple κι αν ειχα χρηματα αυτη την εποχη θα τα επερνα και τα δυο!!!σκυλια και τα δυο δεν παθαιναν τιποτα!!!τωρα οσο για το λειτουργικο πιο πανω ενα απο τα καλα που θα κανει η apple τον τελευταιο καιρο κατα την γνωμη μου
Rafael Nadal

#8   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 25/05/2015 - 22:48

Να ρωτήσω κάτι; Πάντα η apple δεν έδινε κουτσουρεμένο iOS για τις παλαιότερες συσκευές ; Που βρίσκεται το περίεργο ;;;

#9   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 25/05/2015 - 22:52

Ελα μου ντε? Και οταν λεμε κουτσουρεμενο εννουμε σε σχεση με 5s - 6 - 6s. Δηλ τι περιμεναμε? 5 χρονων κινητο ειναι, το οτι μενει στην πραγματικοτητα ειναι εξαιρετικο.



#10   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 26/05/2015 - 00:08

To 4s μ'αρεσει που λενε η καλυτερη συσκευη της Apple. Για μενα ειναι μακραν η χειροτερη, και ειναι και η μοναδικη που δεν εχω στη συλλογη μου. Δεν εχει βγαλει κανενα αλλο μοντελο με διαπιστωμενο προβλημα να καιει το wifi σε αναβαθμισεις λογισμικου. Εχασε πολυς κοσμος λεφτα απο αυτο το τηλεφωνο



#11   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/05/2015 - 00:08

Tο «κουτσουρεμένο» σε λειτουργίες δε θα πρέπει σε καμία περίπτωση να σημαίνει υποβάθμιση της εμπειρίας χρήσης. Επειδή, δηλαδή, το 4S είναι 4 χρόνων (αισίως), αυτό σημαίνει ότι η «τιμωρία» αυτών που το έχουν και θέλανε το iOS 8 θα ήταν μια συσκευή που να αγκομαχάει παντού; Στην τελική ας μην έβγαινε καν το iOS 8 για το 4S, το iOS 7 για το 4... Ο καθένας θα το λάμβανε όπως ήθελε και θα αγόραζε ό,τι επέλεγε. Από τη στιγμή που δεσμεύεσαι για υποστήριξη οφείλεις να δώσεις ένα προϊόν άρτιο.

 

...αλλά μάλλον κατάλαβαν ότι το iOS 8 ήταν όντως μια αποτυχία, αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να το συμπεριλάβουν στη λίστα με το iOS 9. Όπως και να έχει, την τελευταία φορά που επικέντρωσαν Software Update σε bug fixes, ήταν μια μεγάλη επιτυχία (Snow Leopard) και για αυτό το λόγο έχω μεγάλες ελπίδες. Θα δείξει!


Τελευταία επεξεργασία από: giorgos_rou, 26/05/2015 - 00:09


#12   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 26/05/2015 - 01:07

Όπως και να χει, αποκλείεται να κάνει λιγότερα πράγματα από ότι κάνει μέχρι τώρα, ίσως να μπουν και κάποια έξτρα σιγά σιγά και εμείς που το χουμε στην 7.1.2 να βρούμε ένα σημαντικό λόγο για μια αναβάθμιση. 



#13   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/05/2015 - 17:57

To 4s μ'αρεσει που λενε η καλυτερη συσκευη της Apple. Για μενα ειναι μακραν η χειροτερη, και ειναι και η μοναδικη που δεν εχω στη συλλογη μου. Δεν εχει βγαλει κανενα αλλο μοντελο με διαπιστωμενο προβλημα να καιει το wifi σε αναβαθμισεις λογισμικου. Εχασε πολυς κοσμος λεφτα απο αυτο το τηλεφωνο

Το έχει η γυναίκα μου και 2 ξαδέρφια μου από το 2011 και δεν έχουν βγάλει κανένα πρόβλημα. Έτσι για την ιστορία

#14   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 26/05/2015 - 17:58

Το έχει η γυναίκα μου και 2 ξαδέρφια μου από το 2011 και δεν έχουν βγάλει κανένα πρόβλημα. Έτσι για την ιστορία


Ετσι για την ιστορια καθισε να να διαβασεις λιγο εδω μεσα να δεις ποσοι ειχαν το ιδιο ακιβως θεμα. Μιλαμε για τρομακτικο ποσοοστο

#15   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 26/05/2015 - 17:59

Μονο 4αρακι παιδια!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες