Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

προβλημα me apple leather case


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Ace91

Ace91

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/12/2015 - 16:16

καλησπερα,

 

αγορασα την εν λογω θηκη σε μπλε χρωμα. εχω το 6s plus gold και παρατηρησα σαν να εχει ξεβαψει πανω στις ασπρες γραμμες τοθ πισω μερους τοθ κινητου μου. βλεπω δηλαδη σποραδικα, αχνες μπλε μοθντζουρες.

 

εχει συμβει σε κανεναν κατι παρομοιο? παω τη θηκη για αλλαγη/?

 

προσπαθω ν τ καθαρισω αλλα δε βγαινει και ευκολα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 08/12/2015 - 16:32

Γεια σου φιλε Ace91!
Aυτο το προβλημα αν δεν κανω λαθος ειναι γνωστο στην κοινωνια της Apple εδω και καιρο ,Οπως θα σε ενημερωσουν και τα περισσοτερα μελη εδω μεσα ..
Αν προβεις σε ενα γρηγορο ελεγχο στο Ιντερνετ θα δεις πολλα παραπονα για τις Leather Case της Apple (σσ ηταν ο λογος που μετα απο 2 leather πηρα και εχω ακομα στο κινητο μου silicone)

Τωρα αν μπορεις να πας την θηκη σου πισω δεν το γνωριζω γιατι δεν ειναι ελλατωματικη η δικια σου μονο ..
Σημειωτέον αν ψαξεις καποθ την θηκη σου θα δεις οτι αναφερεται καπως ετσι : Some color may rub off during use . Eτσι για να ειναι κ αυτοι καλλυμενοι καταλαβαινεις...

Ελπιζω να βοηθησα
 

 



#3   Ace91

Ace91

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/12/2015 - 16:37

καλησπερα,

 

ευχαριστω για την απαντηση. εψαξα την θηκη αλλα δε βρηκα κατι σχετικο. Στο ιντερνετ γινονται αναφορες πως ξεβαφει το πισω μερος. Στη δικη μου περιπτωση ξεβαφει το εσωτερικο και βαφει το ασπρο μερος του κινητου. Μιλαμε δηλαδη για απιστευτα πραγματα. Πηρα θηκη να προστατεψω το κινητο και αντι αυτου του εχω κανει ζημια. Αυτο δηλαδη ειναι το ελλατωμα που αναφερουν ολοι? γιατι για το εξωτερικο μερος το ξερω, αλλα αν αυτο ηταν τοσο συνηθισμενος τοτε φανταζομαι θα υπηρχε καποια κινηση εκ μερους της απλ. Μηπως απλα ετυχα σε ελαττωματικο κομματι?



#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/12/2015 - 16:59

Την είχες καθαρίσει με κάποιο υγρό εσωτερικά?

 

Δεν είναι σύνηθες το ξέβαμα για το εσωτερικό. Πόσο καιρό την έχεις?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5   Ace91

Ace91

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/12/2015 - 01:41

την εχω αγορασει εδω και ενα μηνα. Οχι τη θηκη δεν την εχω ακουμπησει με καθαριστικο. απο εκει και περα καθαριζω περιστασιακα το αι φον με τα μαντηλακια για οθονες. εννοειται πως το τοποθετω σκουπισμενο στην θηκη. επισης, ακομα και τωρα οταν το εχω αρκετο καιρο στη θηκη χωρις να το καθαρισω ,χωρις τιποτα, μου αφηνει ξεβαμμα στις ασπρες γραμμες σε συγκεκριμενα παντα σημεια. εννοειται πως δεν εχω ακουμπησει τη θηκη με κανενα καθαριστικο και το τηλεφωνο οταν το βαζω στη θηκη ειναι παντα μα παντα στεγνο.

 

η απαντηση του απλ στορ ηταν πιθανη υγρασια. δεν ξερω ποσο λογικο ειναι μιας και το εδειξα και μπροστα τους οτι ξεβαφει σε στεγνες συνθηκες. πηραν τα στοιχεια μου θα μιλησουν με απλ και θα με ενημερωσουν, ειπαν.



#6   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/12/2015 - 03:06

Να φανταστώ είσαι εξωτερικό? Μιας και Apple Store εδώ γιόκ. Δε νομίζω να 'χεις πρόβλημα τότε.

 

Προφανώς είναι ελαττωματική αυτή που έχεις και λογικά θα στην αλλάξουν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#7   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/12/2015 - 11:07

Στο προηγούμενο iphone 6 που είχα, η μπλε δερματινη θήκη δεν ξέβαψε ποτέ (περίπου 8μήνες).

Στο νέο 6s plus, είχα ένα μικρό βάψιμο του κινητού στις γωνίες του την πρώτη μερα που την έβαλα, το οποίο όμως έφυγε εύκολα με ένα απλό σκούπισμα. Νομίζω ότι αυτό έγινε λόγω του ότι η θήκη είναι εξαιρετικά σφιχτή στο πρώτο φόρεμά της!

Το μόνο "πρόβλημα" που έχω τώρα είναι ότι η θήκη είναι πολή σκληρή στα σημεία των κουμπιών! Την έχω βέβαια μόνο 3 μέρες, οπότε φαντάζομαι ότι θα μαλακώσει παραπάνω, αλλά προς το παρόν είναι πολύ ενοχλητικό!

#8   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/12/2015 - 11:48

Στο προηγούμενο iphone 6 που είχα, η μπλε δερματινη θήκη δεν ξέβαψε ποτέ (περίπου 8μήνες).

Στο νέο 6s plus, είχα ένα μικρό βάψιμο του κινητού στις γωνίες του την πρώτη μερα που την έβαλα, το οποίο όμως έφυγε εύκολα με ένα απλό σκούπισμα. Νομίζω ότι αυτό έγινε λόγω του ότι η θήκη είναι εξαιρετικά σφιχτή στο πρώτο φόρεμά της!

Το μόνο "πρόβλημα" που έχω τώρα είναι ότι η θήκη είναι πολή σκληρή στα σημεία των κουμπιών! Την έχω βέβαια μόνο 3 μέρες, οπότε φαντάζομαι ότι θα μαλακώσει παραπάνω, αλλά προς το παρόν είναι πολύ ενοχλητικό!

μην σε απασχολει αυτο.σιγα σιγα και με τον καιρο μαλακωνει και δεν θα εχεις κανενα προβλημα με το πατημα των κουμπιων!



#9   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/12/2015 - 12:17

μην σε απασχολει αυτο.σιγα σιγα και με τον καιρο μαλακωνει και δεν θα εχεις κανενα προβλημα με το πατημα των κουμπιων!


Αυτο περιμένω κι εγώ!
:)

#10   antonisch

antonisch

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Twitter:@ch_antonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/12/2015 - 13:26

Εχω και εγω τη δερματινη σε σκουρο μπλε για iPhone 6plus και δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα..

Τελευταία επεξεργασία από: antonisch, 12/12/2015 - 13:26


#11   Ace91

Ace91

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/12/2015 - 18:12

document store εννοουσα, με συγχωρειτε. Και εγω δεν εχω διαβασει για καποιο προβλημα. ακομα και τωρα μου ξεβαφει, και με ενα πανακι φευγει. αλλα μαλλον ειχα αργησει να το παρω χαμπαρι τις πρωτες φορες και εχει μεινει ενας αχνος βεβαια λεκες που δε φευγει.


Τελευταία επεξεργασία από: Ace91, 12/12/2015 - 18:13





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες