Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 5se: Αυτό είναι το νέο iPhone που θα παρουσιαστεί τον Μάρτιο (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
233 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/02/2016 - 16:09

Μεγάλη ιδέα έχεις για τις 4ιντσες. Έχουν πεθάνει καιρό τώρα για το μεγαλύτερο ποσοστό χρηστών. 

Χθες πάντως παρατήρησα ότι σε έναν αρκετά μεγάλο αριθμό χρηστών που γνωρίζω, το μέγεθος που έχει εκλείψει είναι των 5/5S.

 

Όλοι είτε αναβάθμισαν σε 6/6S (ή Plus)  ή έχουν μείνει σε 4/4S...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 28/02/2016 - 16:10

Pano δεν έχει ειπωθεί πουθενά νομίζω ότι θα έχει 2αρα ram .
Αν έχει 1giga ram άποψη μου δεν θα πουλήσει πολύ ....
Αν έχει 2giga ram σε συνδυασμο με τον A9 μιλάμε για κάτι παρά πολύ καλό


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#138   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 28/02/2016 - 16:15

να δουμε πως θα πανε η πωλησεις στο 6se και το ξανασυζηταμε φιλε μου


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κάνω πρόβλεψη από τώρα, λίγο πάνω από τις πωλήσεις του 5C και έτσι θα μπει ταφόπλακα μια και καλή στο ανέκδοτο των 4 ιντσών.

 

Χθες πάντως παρατήρησα ότι σε έναν αρκετά μεγάλο αριθμό χρηστών που γνωρίζω, το μέγεθος που έχει εκλείψει είναι των 5/5S.

 

Όλοι είτε αναβάθμισαν σε 6/6S (ή Plus)  ή έχουν μείνει σε 4/4S...

Αν θέλανε Νίκο δεν θα μένανε στο 5/5S? Δεν τους υποχρέωσε κανένας να αναβαθμίσουν.

 

Πολλοί μείνατε στο 4/4S γιατί αντικειμενικά αποτελούν 2 διαχρονικές αξίες σαν συσκευές και πιστεύω πως μόλις αποφασίσουν να αναβαθμίσουν θα πάνε σε 6/6S αν όχι Plus.

 

Pano δεν έχει ειπωθεί πουθενά νομίζω ότι θα έχει 2αρα ram .
Αν έχει 1giga ram άποψη μου δεν θα πουλήσει πολύ ....
Αν έχει 2giga ram σε συνδυασμο με τον A9 μιλάμε για κάτι παρά πολύ καλό


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχει κυκλοφορήσει γενικά σαν φήμη. Αλλά ακόμα και με 2gb RAM δεν πιστεύω πως θα κάνει τρελές πωλήσεις.

 

Το έχω ξαναπεί και πιο πίσω.

 

Πιστεύω ότι το ποσοστό των χρηστών που μένουν στις 4 ίντσες από επιλογή και όχι από ανάγκη είναι πάρα πολύ μικρό. 

 

Edit: και μην ξεχνάμε τους ανθρώπους που αλλάζουν συσκευή ανά 3 χρόνια και οι οποίοι από το 5S περιμένουν το 7.


Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 28/02/2016 - 16:17

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#139   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/02/2016 - 21:59

Εγω παντως ειμαι της αποψης οτι το κινητο πρεπει να ειναι μικρο και να χωραει στην τσεπη χωρις το φοβο να διπλωσει...
Βεβαια υπαρχουν αρκετοι που το χρησιμοποιουν και ως tablet οποτε κοιτανε 5.5-6".
Για μενα που δεν βλεπω συμβιβασμο στις δυο συσκευες απεχθανομαι τα phablets και βλεπω ως ιδανικο μεγεθος οθονης τις 4,2-4,5" και ως ιδανικο μεγεθος συσκευης κατι μεταξυ iphone 4 και iphone 5...


#140   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 29/02/2016 - 00:22

iphone 5 ειναι το καταλληλο μεγεθος και σχεδιο συσκευης


Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 29/02/2016 - 00:23


#141   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/02/2016 - 00:39

iphone 5 ειναι το καταλληλο μεγεθος και σχεδιο συσκευης

Sure! Και το volkswagen up που έχω εγώ επειδή μπορεί να κάνει συγκερασμό της οικονομίας με την ομορφιά είναι το καλύτερο. Πως γίνεται ρε γ@μωτο ότι έχουμε εμείς πάντα να είναι το καλύτερο και οτι έχουν οι υπόλοιποι απλώς καλό δεν μπορώ να καταλάβω.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 29/02/2016 - 00:40


#142   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/02/2016 - 12:34

Sure! Και το volkswagen up που έχω εγώ επειδή μπορεί να κάνει συγκερασμό της οικονομίας με την ομορφιά είναι το καλύτερο. Πως γίνεται ρε γ@μωτο ότι έχουμε εμείς πάντα να είναι το καλύτερο και οτι έχουν οι υπόλοιποι απλώς καλό δεν μπορώ να καταλάβω.


Δηλαδη διαφωνεις οτι μια συσκευη με αναλογιες iPhone 5 και μεγεθος οθονης 4,5-4,7" ειναι πιο πρακτικη απο ενα iPhone Plus με μεγεθος iPad mini;


#143   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 29/02/2016 - 13:21

Αν και σαν υποστηρικτής της χρήσης με ένα χέρι και έναν αντίχειρα, τελευταία χαλβαδιάζω το επόμενο 5,5 ιντσών iPhone 7 (or whatever...), αλλά όχι λόγω της υπεροχής του σε σχέση με την μικρότερη οθόνη.

 

Σαν μεγάλη οθόνη έχω το iPad mini. Αλλά και πάλι είναι πιο μικρό από τον 16άρι φορητό Vaio. Και σκέφτομαι το επόμενο PC μου να είναι το iPad Pro.

 

Η ιδέα που με διακατέχει λοιπόν, πέρα από το αν καταφέρω άμεσα να την υποστηρίξω οικονομικά, είναι ένα iPhone 5,5" και το Apple Watch. Το ρολόι ήδη έχει αναλάβει αρκετές γρήγορες χρήσεις που έκανα με ένα χέρι και δεν χρειαζόνταν πολύ χρόνο. Έτσι η παντόλφα μένει εντός τσέπης, και χρησιμοποιείται για τις πιο "βαριές" και χρονοβόρες δουλειές. Σε συνδυασμό και με το μεγάλο iPad Pro, νομίζω πως καλύπτονται οι διαφορές των μεγεθών με αυτές τις 3 iΣυσκευές.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι το iPhone των 4" ήταν πραγματικά πρακτικό και αρκετό για πολλά πράματα. Ασχέτως από την γνώμη των ευαγγελιστών της Μεγάλης Οθόνης. Η μεγαλύτερη οθόνη βοηθούσε σε απεικόνιση περισσότερης πληροφορίας, αλλά υστερούσε σε χρηστικότητα. Που είναι τελικά η ισορροπία, και ποιος την καθορίζει?! Κανείς... και όλοι μας είναι η γνώμη μου. Καθένας χωριστά για τον εαυτό του.

 

Το καλό είναι ότι θα συνεχίσει η Apple να δίνει όλες τις επιλογές (με όποιες διαφορές υπάρχουν στα υπόλοιπα specs), και εμείς θα είμαστε εδώ να συζητάμε και να αποκαλύπτουμε τις υποκειμενικές σκέψεις για τα υπέρ και τα κατά της κάθε επιλογής. Χρησιμοποιήστε αυτήν την πληροφορία από οποιονδήποτε "διαφορετικής γνώμης" συμφουρίτη, μήπως ανοίξουν τα μάτια από άλλη οπτική γωνία.



#144   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/02/2016 - 13:24

Δηλαδη διαφωνεις οτι μια συσκευη με αναλογιες iPhone 5 και μεγεθος οθονης 4,5-4,7" ειναι πιο πρακτικη απο ενα iPhone Plus με μεγεθος iPad mini;


Δεν ειπα αυτο. Το να μαστε απολυτοι εννοω. Προσωπικα μ αρεσει το απλο αλλα σε καποιον αλλον μπορει να αρεσει το plus. Σε καποιν αλλον μπορει να αρεσουν οι 3,5 ιντσες. Ειναι οτι βολευει τον καθενα

#145   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 29/02/2016 - 19:21

το θεμα ειναι τι βολευει να μπαινει στη τσεπη ποιος εχει λεφτα να αγοραζει τσαντες ...επισης και με την αποτυχια της καμερας που προεξεχει.... γιατι μ αρεσει με μπαμπερ το κινητο ειναι ο λογος που δε πηγα στο 6-6ς.....για το βολεμα λεω....ο καθενας φυσικα κρινει οπως νομιζει για το τι του αρεσει και τι οχι


Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 29/02/2016 - 19:24


#146   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/02/2016 - 21:41

3 εκδοχες-renders για το νεο iphone se συμφωνα με τις μεχρι τωρα πληροφοριες...

Συνημμένο αρχείο  image.jpeg   166,48KB   55 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  image.jpeg   78,76KB   55 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  image.jpeg   230,09KB   61 λήψεις

Πηγή


Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 29/02/2016 - 21:43


#147   dedalos

dedalos

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2016 - 01:12

Αν έβγαζε 3.5 ίντσες με διπλάσιο πάχος για τριπλάσια τουλάχιστον μπαταρία και όλα τα χαρακτηριστικά του 6S plus/7S plus και κυριολεκτώ όλα μπορεί να τους έδινα και 1000 ευρώ για ένα 64άρι.

Με τις βλακείες που θα βγάλει και τις παντόφλες που ήδη έχει από εμένα δεν έχει ούτε cents.

Έχει φτηναδούρα στο android για να κάνω την δουλειά μου αν χαλάσει το 4S μου η καταστεί δυσλειτουργικό από τις εξελίξεις της τεχνολογίας.


Τελευταία επεξεργασία από: dedalos, 01/03/2016 - 01:14


#148   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 01/03/2016 - 15:29

http://www.digitalli...a-siskevi-77028

Με καθε επιφυλαξη

#149   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/03/2016 - 15:35

http://www.digitalli...a-siskevi-77028

Με καθε επιφυλαξη

 αισθάνομαι ότι αυτό το iPhone είναι περιττό, δεν έχει λόγο ύπαρξης.

 

επίσης στο σχεδιάγραμμα δείχνει το power button επάνω ενώ της συσκευασίας το έχει στα πλάγια.


Τελευταία επεξεργασία από: 108, 01/03/2016 - 15:37


#150   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/03/2016 - 16:01

Η μεταφορά του Power Button στα πλάγια της συσκευής στα 6/S έγινε λόγω αύξησης μεγέθους της συσκευής.

 

Είναι λίγο απίθανο να γίνει και στο SE, εκτός και αν θέλουν να διαφοροποιήσουν τη συσκευή, με το να μη θυμίζει τις παλιότερες συσκευές.

 

Σας δίνω κάτι "νέο". Μικρά Mind Games κοινώς.

 

Το κουτί πάλι, απλά όχι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες