Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone με εξελιγμένη τεχνολογία ασύρματης φόρτισης, μέσα στο 2017


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 29/01/2016 - 10:26

apple-wireless-charging-iphone-2017-e145

 

Η Apple αναπτύσσει μία νέα εξελιγμένη τεχνολογία ασύρματης φόρτισης την οποία μπορούμε να δούμε να ενσωματώνεται στο iPhone, ίσως και τον επόμενο χρόνο, αναφέρει το Bloomberg:
 

Apple is exploring cutting-edge technologies that would allow iPhones and iPads to be powered from further away than the charging mats used with current smartphones, the people said, asking not to be identified as the details are private. 

 

The iPhone maker is looking to overcome technical barriers including loss of power over distance with a decision on implementing the technology still being assessed, they said.

 
 Σύμφωνα με τις πληροφορίες του Bloomberg η καινοτόμος τεχνολογία ασύρματης φόρτισης που αναπτύσσει η Apple διαφέρει από τις υπάρχουσες - ανούσιες - υλοποιήσεις καθώς θα προσφέρει πραγματική ασύρματη φόρτιση, χωρίς την χρήση charging mats τα οποία πρέπει να είναι συνδεδεμένα με καλώδιο σε πηγή ρεύματος και απλώς ο χρήστης τοποθετεί τη συσκευή επάνω τους.


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PanosK0

PanosK0

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/01/2016 - 10:45

Αρα μετα δεν θα εχουμε θεμα οσο μικρη μπαταρια και να βαλει.. α ρε apple , εχεις πειθω...



#3   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 29/01/2016 - 11:14

προσοχή στο διπλανό διαμέρισμα να μην μας κλέβει ασύρματα ρεύμα.



#4   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/01/2016 - 11:36

ακούγετε πολύ εξωπραγματικό και δεν νομίζω να υλοποιείτε στην παρούσα φάση.



#5   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2016 - 11:39

Η Apple τελικά είναι πολύ μπροστά ! Όλοι οι άλλοι ακολουθούν και αντιγράφουν .. Έτσι απλά. :P


Sent from iPhone 6s using Tapatalk

#6   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 29/01/2016 - 13:25

Θα μας τρυπήσει τ άντερα.

#7   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 29/01/2016 - 13:37

Ασύρματα χωρίς να ακουμπάει κάπου θέλω να το δω πέρα απο Apple αυτο όντως ειναι καινοτομία....


Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#8   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 646 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2016 - 13:41

Κάθε χρόνο διαβάζουμε για τις εξωπραγματικές δυνατότητες που θα έχουν τα επόμενα κινητά της Apple... ασύρματη φόρτιση, fast charging, κρύσταλλο από ζαφείρι, self healing κλπ κλπ κλπ...

 

Και σε κάθε παρουσίαση νέας συσκευής, τρώμε την κρυάδα και δεν μιλάμε καθόλου που παίρνουμε τεχνολογίες παρελθόντων ετών...

 

Δεν λέω, κι εγώ λατρεύω τις συσκευές μου, αλλά πλέον όταν ακούω τις φήμες για τα επόμενα iPhones κρατάω ΠΟΛΥ μικρό καλάθι...


Τελευταία επεξεργασία από: theoapo, 29/01/2016 - 13:43


#9   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 29/01/2016 - 15:46

Touch id

Retina display

Apple Pencil

Siri

3D touch

....

 

Ποιος τα υλοποίησε με σοβαρότητα;

Αυτό κάνει η Apple και αυτό θα συνεχίσει. Απλά ο ανταγωνισμός είναι για γέλια (και για κλάματα) για αυτό κι αυτή βλέπει ότι την παίρνει να μην ενσωματώνει γρήγορα νέες δυνατότητες.



#10   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 646 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2016 - 16:53

Ευτυχώς που ο ανταγωνισμός ΔΕΝ είναι για κλάματα αλλιώς τα αγαπημένα μας iPhone θα ήταν ακόμα με 4MP camera και 8GB storage και θα είμασταν πολύ ευχαριστημένοι!

Δεν θα υπήρχε iCloud Drive, proactive και always on SIRI, battery saver mode ή interactivity μεταξύ εφαρμογών, στοιχεία που χρόνια ζητούσαμε (και είχαν άλλα λειτουργικά εφαρμόσει με απόλυτη επιτυχία) αλλά η Apple μόλις τώρα αποφάσισε να μας το δώσει!

 

Αυτό που θέλω λοιπόν να πω, είναι ότι και άλλοι κατασκευαστές έχουν υλοποιήσει νέες τεχνολογίες με σοβαρότητα και επιτυχία αλλά ποτέ δεν μπόρεσαν να τις φέρουν κοντά στους καταναλωτές. Πες το marketing, πες το όπως θέλεις αλλά αυτό είναι που κάνει η Apple με εξαιρετικό τρόπο, το να ενσωματώνει στη ζωή μας νέες (και παλιές) τεχνολογίες!


Τελευταία επεξεργασία από: theoapo, 29/01/2016 - 16:53


#11   isspro

isspro

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Twitter:@isspro
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:isspro

Δημοσίευση 29/01/2016 - 21:38

παλιες νεες τεχνολογιες δεν ξερω. εχω το 6 και στο 6s δεν πηγα ποτε... αν παει να μου βγαλει καμια αναβαθμιση του τυπου "οταν πατατε την οθονη ωρα, βγαζει εξτα επιλογες" και το πλασαρει με καμια φαντασμαγορικη κορδελα λες και ανακαλυψε την ατλαντιδα για ποlλοστη φορα θα φαω μεγαλη ηττα... ΛΟΙΠΟΝ APPLE ανταγωνισμος ξεανατγωνισμος βγαλε βρε παιδακι μου κατι να μας πεσουν τα σαγονια! μεχρι τοτε ουτε καλαθι δεν κραταω... αυτα  :)


Τελευταία επεξεργασία από: isspro, 29/01/2016 - 21:39


#12   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 29/01/2016 - 23:29

Άντε βρε. Το 2018 μας βλέπω και με nfc :D

#13   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/01/2016 - 23:38

παλιες νεες τεχνολογιες δεν ξερω. εχω το 6 και στο 6s δεν πηγα ποτε... αν παει να μου βγαλει καμια αναβαθμιση του τυπου "οταν πατατε την οθονη ωρα, βγαζει εξτα επιλογες" και το πλασαρει με καμια φαντασμαγορικη κορδελα λες και ανακαλυψε την ατλαντιδα για ποlλοστη φορα θα φαω μεγαλη ηττα... ΛΟΙΠΟΝ APPLE ανταγωνισμος ξεανατγωνισμος βγαλε βρε παιδακι μου κατι να μας πεσουν τα σαγονια! μεχρι τοτε ουτε καλαθι δεν κραταω... αυτα  :)

Καλά εάν γίνει αυτό με την φόρτιση, ουσιαστικά θα μιλάμε για ασύρματη μεταφορά ενέργειας. Το απόλυτο επίτευγμα του αιώνα. Βέβαια μετά από 5 χρόνια και αν.



#14   fr3q

fr3q

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2016 - 00:34

Γελάμε η κλαίμε ? :P



#15   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 31/01/2016 - 07:34

Touch id

Retina display

Apple Pencil

Siri

3D touch

....

 

Ποιος τα υλοποίησε με σοβαρότητα;

Αυτό κάνει η Apple και αυτό θα συνεχίσει. Απλά ο ανταγωνισμός είναι για γέλια (και για κλάματα) για αυτό κι αυτή βλέπει ότι την παίρνει να μην ενσωματώνει γρήγορα νέες δυνατότητες.

 

Touch ID: δεν το εβγαλε πρωτη η Apple, αλλα η Motorola πριν πολλα χρονια

Retina display: ετσι ονομασε η Apple την οθονη του iPhone 4, δεν ειναι καποια τεχνολογια, ουτε καποια ανακαλυψη

Αpple Pencil: πενακι σε ταμπλετ και κινητα υπαρχει εδω και πολλα χρονια (τοτε που ο Jobs κορόιδευε την υπαρξη του), πολυ πριν το ενσωματωσει η Apple στο iPad Pro.

3D Touch: δεν το εβγαλε πρωτη η Apple αλλα η Huawei

Siri: εμεινε και κατι στην Apple να καυχηθει οτι ειναι δικο της.

Οπως βλεπεις η Apple τα τελευταια χρονια δεν εχει καινοτομησει πουθενα. Απλα παιρνει ιδεες/καινοτομιες αλλων και με τη δυναμικη που εχει σαν εταιρια τις κανει mainstream.

 

Στα του θεματος: τετοια τεχνολογια δεν προκειται να τη βαλει η Apple ουτε στο iPhone 8.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες