Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Διαφημίσεις σε app


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   pani169

pani169

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/02/2016 - 18:46

Καλησπέρα παιδιά,
χθες το app μου ανέβηκε στο store.

Είχα χρησιμοποιήσει το iAd για τις διαφημίσεις.

Το αποτέλεσμα ήταν ένα κενό στο κάτω μέρος της οθόνης.

Μετά από ψάξιμο στο google είδα ότι το iAd σταματάει και πλέον δεν δέχονται άλλα apps.

Αποφάσησα να χρησιμοποιήσω το AdMob, και εννοείται ότι πρέπει να φτιάξω έναν λογαριασμό.

 

Η ερώτησή μου είναι σχετικά με το AdSense και το AdWords, καθώς το δεύτερο αναφέρει: "Προβάλετε τη διαφήμισή σας στη Google σήμερα".

Τι παίζει με αυτό??

Υπάρχει περίπτωση να χρειαστεί να πληρώσω τίποτα?

 

Αν μπορούσα να έχω μια διευκρινιστική απάντηση σχετικά με αυτά τα δυο...

 

Ευχαριστώ πολύ!!!! :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   JohnL

JohnL

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2016 - 00:34

Ουσιαστικά είναι το αντίστοιχο του Adwords/Adsense gia mobile apps. Όταν τρέχεις την εφαρμογή σε debug profile, απ'ότι θυμάμαι εμφανίζει είτε το μήνυμα που αναφέρεις είτε διαφημίσεις για φιλανθρωπικές/περιβαλλοντικές οργανώσεις (or sth like that). Όταν αρχίσει και περνάει στα κινητά των χρηστών σου και η Google δημιουργήσει ένα προφίλ του κοινού της εφαρμογής θα εμφανίζει και κανονικές διαφημίσεις. Εσύ δεν πληρώνεις κάτι έχοντας διαφημίσεις στη δικία σου εφαρμογή. Εκτός αν επιλέξεις να διαφημιστείς, που θα το καταλάβεις όταν σου ζητήσει να πληρώσεις.  ;)



#3   pani169

pani169

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/02/2016 - 04:16

Ουσιαστικά είναι το αντίστοιχο του Adwords/Adsense gia mobile apps. Όταν τρέχεις την εφαρμογή σε debug profile, απ'ότι θυμάμαι εμφανίζει είτε το μήνυμα που αναφέρεις είτε διαφημίσεις για φιλανθρωπικές/περιβαλλοντικές οργανώσεις (or sth like that). Όταν αρχίσει και περνάει στα κινητά των χρηστών σου και η Google δημιουργήσει ένα προφίλ του κοινού της εφαρμογής θα εμφανίζει και κανονικές διαφημίσεις. Εσύ δεν πληρώνεις κάτι έχοντας διαφημίσεις στη δικία σου εφαρμογή. Εκτός αν επιλέξεις να διαφημιστείς, που θα το καταλάβεις όταν σου ζητήσει να πληρώσεις. ;)


Βασικά έψαχνα τη διαφορά μεταξύ τους γιατι απ όσο κατάλαβα το adwords ειναι για να διαφημιστεις εσυ...

Τελευταία επεξεργασία από: pani169, 20/02/2016 - 04:16


#4   JohnL

JohnL

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2016 - 15:58

Ναι είναι οι δύο πλευρές του ίδιου συστήματος, το Adwords για να διαφημιστείς εσύ, το Admob/Adwords για να προβάλλεις διαφημίσεις άλλων στην εφαρμογή ή το site σου. Δεν υπάρχει κάποια χρέωση στο δεύτερο.



#5   pani169

pani169

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/02/2016 - 16:50

Ναι είναι οι δύο πλευρές του ίδιου συστήματος, το Adwords για να διαφημιστείς εσύ, το Admob/Adwords για να προβάλλεις διαφημίσεις άλλων στην εφαρμογή ή το site σου. Δεν υπάρχει κάποια χρέωση στο δεύτερο.

Άρα στη φόρμα εγγραφής βάζω κανονικά το Time Zone και το Billing currency και θα μου δωθεί η ευκαιρία μετά να επιλέξω αν θέλω να διαφημιστώ ή να διαφημίσω??






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες