Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

προβλημα με αγορα iphone 5s απο skroutz


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
285 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 23/11/2014 - 18:32

Φίλε κυριακή ποιόν θα βρεί? Μόνο τα ρολόγια και μ....ες δουλεύουν σήμερα!!!

Εγω ανηκω σε αυτην την κατηγορια , φαινεται ..... 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/11/2014 - 18:35

Εγω ανηκω σε αυτην την κατηγορια , φαινεται ..... 

Δουλειά να υπάρχει και ας είναι και Κυριακή :)



#48   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 23/11/2014 - 19:11

εγώ έχω πρόβλημα με το ακουστικό σε iPhone 5 και δεν το παραδέχονται... και πλήρωσα 20 euro για να πάρω την συσκευή μου από την isystem... ενώ το πρόβλημα είναι καθαρά εμφανές... μου λέει ο άλλος θα έχει πιάσει σκόνη και δεν θα ακούγεται.... δυστυχώς όλο δικαιολογίες....  θα πας στο κατάστημα το κάιζερ λοιπόν και θα απαίτησης άμεσα νέα συσκευή... δεν το κατάλαβα αυτό που είπε ο τύπος... δυστυχώς δεν γίνετε?? άκου εκεί.... μην το αφήσεις έτσι φιλε μου και εύχομαι πραγματικά να βρείς άκρη... αλλα μην δεχτής άλλη συσκευή... στην τελική απέτισε άμεσα τα λεφτά σου πίσω.... 



#49   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/11/2014 - 20:28

 Eσείς που λέτε kaizershop,  εννοείτε αυτό εδώ http://www.kaizersho...ute=common/home, σας πληροφορώ ότι σε θέμα DOA δεν είναι έτσι όπως νομίζετε. Πριν λίγους μήνες αγόρασα απο το εν λόγω μαγαζί samsung galaxy s4 i9506, μόλις το αγόρασα τους ρώτησα doa ? Μου απάντησαν αν έχει το οποιοδήποτε θέμα θα ελεγχθεί απο την Samsung και αν έχει θέμα και μπορεί να επισκευαστεί θα επισκευαστεί αλλιώς θα αντικατασταθεί. Μου είπαν χαρακτηριστικά ότι δεν διαθέτουν δικό τους service για αυτό υπάρχει αυτή η διαδικασία. Όλα στα λόγια μια χαρά αλλά στην πράξη είναι κάπως διαφορετικά..

Εννοείται πως το κινητό ήταν κομπλέ!!

Πάμε άλλη μια. Το DOA δε το ορίζει ο καθένας όπως του κατέβει ή τον συμφέρει.

 

Μη κάνετε τη χάρη σε κανέναν. Και αυτοί ο,τι αρπάξουμε είναι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#50   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2014 - 22:27

θα ενημερωσω αυριο το forum που θα μιλησω μαζι του...επειδη ο τροπος του δεν μου αρεσε καθολου θα παω για επιστροφη χρηματων.μια φραση που ειπε ηταν:ρε φιλε πουλαω κινητα απο το 1990 και παντα ετσι γινεται που σου λεω....

#51   andreassitia

andreassitia

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/11/2014 - 22:36

θα ενημερωσω αυριο το forum που θα μιλησω μαζι του...επειδη ο τροπος του δεν μου αρεσε καθολου θα παω για επιστροφη χρηματων.μια φραση που ειπε ηταν:ρε φιλε πουλαω κινητα απο το 1990 και παντα ετσι γινεται που σου λεω....

 Πεσ του ότι τότε μαθαίναμε το καιρό από την ΥΕΝΕΔ στην εκπομπή <<καιρός για τους αγρότες>> για να δούμε αν θα βρέξει. Τώρα βλέπουμε στο ίντερνετ, όπως και για τα δικαιώματα μας. Οι αμαθείς τελειώσανε. Να δου δώσει τα χρήματα πίσω και να σκάσει. 



#52   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/11/2014 - 00:26

Στην τελική ας σου απαντήσει σε ένα πράγμα.

 

Παραδέχτηκε ότι το τηλέφωνο είναι σε DOA και ότι η συνήθης διαδικασία σε αυτήν την περίπτωση (σύμφωνα με αυτόν) είναι service και αντικατάσταση.

 

Σε περίπτωση που ήσουν εκτός DOA ποιά θα ήταν η διαφορά στη διαδικασία? Καμία. Πάλι service θα πήγαινε και θα έπαιρνες ανακατασκευασμένο.

 

Άρα ρώτησέ τον τι σου προσφέρει το DOA που υποστηρίζει ότι προσφέρει σε σχέση με την κανονική κάλυψη εγγύησης?



#53   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2014 - 10:15

οπως γραφει στο site του επειδη δεν εχει service τα τηλ. πρεπει να ελεγθουν απο την Infoquest.αρα πως μπορει να καλυψει doa?



#54   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2014 - 10:23

προφανως θα απαντηση πως μετα τον ελενχο και αν διαπιστωθει οντως προβλημα θα παρει καινουργιο και οχι ανακατασκευασμενο !



#55   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 24/11/2014 - 10:23

οποιος μπλεξει με kaizersop ειναι χαμενος εγω πιο παλια με 4s ειχε κενο μεταξυ πλαισιου κ οθονης το πηρα απογευμα το πηγα πισω πρωι κ δεν μου εδινε καινουριο το d.o.a. που λεει οτι δινει ειναι μονο στα λογια...απο τοτε δεν ξαναπαταω εκει ποτε.το ιδιο καντε κ εσεις



#56   ddr2

ddr2

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/11/2014 - 10:36

Πάμε άλλη μια. Το DOA δε το ορίζει ο καθένας όπως του κατέβει ή τον συμφέρει.

 

Μη κάνετε τη χάρη σε κανέναν. Και αυτοί ο,τι αρπάξουμε είναι.

Μα έτσι και αλλιώς, έχει δικαίωμα υπαναχώρησης 14 ημερών.

Ποιος ενδιαφέρεται για το doa που και καλά δίνουν....

 

Είναι τρομερό να μην μπορούμε να χωνέψουμε τα δικαιώματά μας!!! (δεν το λέω για εσένα, είσαι ο μόνος εδώ μέσα που τα φωνάζεις συστηματικά).



#57   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/11/2014 - 15:44

οποιος μπλεξει με kaizersop ειναι χαμενος εγω πιο παλια με 4s ειχε κενο μεταξυ πλαισιου κ οθονης το πηρα απογευμα το πηγα πισω πρωι κ δεν μου εδινε καινουριο το d.o.a. που λεει οτι δινει ειναι μονο στα λογια...απο τοτε δεν ξαναπαταω εκει ποτε.το ιδιο καντε κ εσεις

 

ποιο καταστημα εννοεις? το kaizershop.gr εννοεις? για να ξερουμε ,γιατί με το kaizer.gr εχει προβλημα ο petrosv 



#58   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/11/2014 - 16:00

Παιδιά και κυρίως εσείς των skroutzομαγαζων
D.O.A σημαίνει death on arrival....
Δηλαδή ο θάνατος που θα σας έρθει αν είχα πάρει απο εσάς κινητό και δεν μου δίνατε σφραγισμένο πει τόπου!!!!
Ναι ναι αλήθεια !διοτι μ@λ@κες που είστε και επιχειρηματίες μην στείλω το ΣΔΟΕ και σας ξετινάξει ,το doa δεν σημαίνει το στέλνω σέρβις και αν ειναι το επισκευάζουν αυτό είμαι η εγγύηση του κατασκευαστή !τριμπ..ρδελοι!
Που βγάζετε λεφτά με την ηλιθιότητα του καθενός !
Που κόβετε Ζ και γράφετε τον σειριακό με στύλο άντε να εκδώσετε απο ΕΑΦΔΣΣ (μηχανισμό ) !!
Που 2ετη εγγύηση δεν ξέρετε και λέτε ότι πει ο κατασκευαστής !!ουστ!!να φύγετε ρε μα πάτε άλλου !!!
Ρε τι ακούμε ρε !πηγαινε φίλε Πέτρο μαζί με δυο καλά παιδάκια με 50€ και απλά πες τελικά μήπως είδατε με τα μάτια Σας DOA...?
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#59   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 24/11/2014 - 16:08

ποιο καταστημα εννοεις? το kaizershop.gr εννοεις? για να ξερουμε ,γιατί με το kaizer.gr εχει προβλημα ο petrosv

αυτο λεω kaizer shop 3ης σεπτεμβριου 1 ομονοια

#60   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/11/2014 - 16:14

Μα έτσι και αλλιώς, έχει δικαίωμα υπαναχώρησης 14 ημερών.

Ποιος ενδιαφέρεται για το doa που και καλά δίνουν....

 

Είναι τρομερό να μην μπορούμε να χωνέψουμε τα δικαιώματά μας!!! (δεν το λέω για εσένα, είσαι ο μόνος εδώ μέσα που τα φωνάζεις συστηματικά).

Θεωρητικά το δικαίωμα της υπαναχώρησης είναι η τελευταία σου λύση.

 

Εφόσον το κατάστημα υποστηρίζει πως δίνει DOA και θέλει να είναι εντάξει απέναντι σε αυτόν που τα σκάει, θα κάνει το αυτονόητο.

 

Δυστυχώς όμως τα περισσότερα καταστήματα απο Skroutz ερμηνεύουν το θέμα DOA όπως γουστάρουν.

 

Και είνα και η άλλη αρνητική αυτή τη φορά διαφορά με τα γνωστά μεγάλα καταστήματα. Εκεί δεν έχει μα, γιατί κτλ. Αντικατάσταση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες