Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αλλαγή πολιτικής επισκευών infoquest?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
144 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/12/2014 - 15:04

Δεν εχει δεν θέλεις .εμεις ευτυχώς εκεί που πήγαμε έκαναν εξαίρεση δεν γίνετε γενικά και θα πάρει λίγες μερες επιπλέον η διαδικασία .αλλα πλέον ισχύει η επισκευή τελικά.οποτε συμβιβαζόμαστε και τελειώνει από εδώ και πέρα.ισως και καλύτερα δεν ξέρω βέβαια εγω φοβάμαι το άνοιγμα τους.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/12/2014 - 15:05

Παντού το ίδιο παιδιά ρώτησα σε όλα τα σέρβις
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#18   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/12/2014 - 15:10

H αλλαγή πολιτικής έχει ξεκινήσει καιρό τώρα. Με τα προγράμματα αντικατάστασης σε Power και μπαταρία.

 

Όταν δίνεται ανακατασκευασμένο, "κοροιδία, θέλω τη συσκευή μου". Όταν το επισκευάζουν, "ντροπή, δε έχουν τεχνικές γνώσεις".

 

Αποφασίστε, εσείς οι λίγοι, τι τελικά θέλετε.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#19   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/12/2014 - 15:10

Δεν εχει δεν θέλεις .εμεις ευτυχώς εκεί που πήγαμε έκαναν εξαίρεση δεν γίνετε γενικά και θα πάρει λίγες μερες επιπλέον η διαδικασία .αλλα πλέον ισχύει η επισκευή τελικά.οποτε συμβιβαζόμαστε και τελειώνει από εδώ και πέρα.ισως και καλύτερα δεν ξέρω βέβαια εγω φοβάμαι το άνοιγμα τους.

Ή ισχυει γενικως για ολους και για ολα ή δεν ισχυει καθολου, τι εννοεις εξαίρεση? Με ποια δικαιολογια και γιατι?



#20   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/12/2014 - 15:12

H αλλαγή πολιτικής έχει ξεκινήσει καιρό τώρα. Με τα προγράμματα αντικατάστασης σε Power και μπαταρία.

 

Όταν δίνεται ανακατασκευασμένο, "κοροιδία, θέλω τη συσκευή μου". Όταν το επισκευάζουν, "ντροπή, δε έχουν τεχνικές γνώσεις".

 

Αποφασίστε, εσείς οι λίγοι, τι τελικά θέλετε.

Αυτο το 2ο κατα πόσο υφίσταται στην Ελλαδα δεν ξέρω και τρεμω...



#21   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 19/12/2014 - 15:12

Ή ισχυει γενικως για ολους και για ολα ή δεν ισχυει καθολου, τι εννοεις εξαίρεση? Με ποια δικαιολογια και γιατι?

Εννοεί βύσμα, γνωστός κτλ



#22   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/12/2014 - 15:14

Εννοεί βύσμα, γνωστός κτλ

Οκ πασο. Ετσι μπορει να γινει και σε Γερμανο κτλ..



#23   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/12/2014 - 15:16

Αυτο το 2ο κατα πόσο υφίσταται στην Ελλαδα δεν ξέρω και τρεμω...

Υποτίθεται πως μιλάμε για πιστοποιημένους τεχνικούς, και όχι για τεχνικούς "YouTube" που έχουμε γεμίσει.

 

Πόσο χειρότερα να 'ναι?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#24   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/12/2014 - 15:17

Υποτίθεται πως μιλάμε για πιστοποιημένους τεχνικούς, και όχι για τεχνικούς "YouTube" που έχουμε γεμίσει.

 

Πόσο χειρότερα να 'ναι?

Μακαρι να ειναι οπως τα λες Nick. Tι να πω...



#25   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 19/12/2014 - 15:30

συμφωνω με τον nikosgnr αποφασιστε μερικοι τι θελετε..οταν σας δινουν ανακατασκευασμενο γκρινιαζετε και θελετε την συσκευη σας ''η οποια δεν συγκρινετε με την ανακατασκευασμενη'' οταν κανουν επισκευη δεν θελω να ανοιχτει η συσκευη μου..καλως η κακως ετσι θα ειναι..



#26   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/12/2014 - 15:36

Όλοι θέλουν για δυο χρονια αντικατάσταση με σφραγισμένη συσκευη! :P

#27   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/12/2014 - 15:42

συμφωνω με τον nikosgnr αποφασιστε μερικοι τι θελετε..οταν σας δινουν ανακατασκευασμενο γκρινιαζετε και θελετε την συσκευη σας ''η οποια δεν συγκρινετε με την ανακατασκευασμενη'' οταν κανουν επισκευη δεν θελω να ανοιχτει η συσκευη μου..καλως η κακως ετσι θα ειναι..

Εσενα το προβλημα σου ποιο ειναι? Που ρωταμε τι ισχυει και τι οχι? Μην τους βαζεις ολους στο ιδιο τσουβαλι... Προφανως κ ''καλως (για καποιους) ή κακως (επισης για καποιους) ετσι θα ειναι'' γιατι δεν κανουμε εμεις κουμαντο. Αν ηταν ετσι το forum θα αποτελουνταν απο 10 ατομα που θα συμφωνουσαν μεταξυ τους.



#28   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 19/12/2014 - 15:48

ερώτηση, εάν λέμε εάν βρούμε καμένο πίξελ στην οθόνη στο σέρβις θα ανοίξουνε το πάνελ ολόκληρο πχ για να αλαλάξουν την LCD? δηλαδή θα ξεκολλήσουν το mindframe για να βγάλουν την LCD  και να βάλουνε άλλη? Η θα βάλλουν νέο ανταλλακτικό ολόκληρο, Και πες πως ξέρουμε ότι ο Τεχνικός τους δεν μας κάνει κάποια γρατζουνιά στο πλαίσιο η κάποια άλλη ζημία στο μπάσε βγάλε για την εφαρμογή του ανταλλακτικού την ώρα που έχουνε ανοιχτό το τηλέφωνο? Αρχίζω να ξενερώνω στην ιδέα ότι πάλι το θα κάνω τάμα στον θεούλι να βγει καλό το iPhone που θα βγάλω από την συσκευασία... γιατί τώρα τελευταία το Quality Check είναι λίγο άπατα της apple... και ειδικά εάν δείτε στο βίντεο όπου στο Pegatron το εργοστάσιο στο σημείο του Quality Check κάνεις δεν έκανε γιατί το ονειρευόντουσαν το Quality Check... Δεν λέω οι άνθρωποι είναι κουρασμένοι αλλά σε αυτό το κρίσιμο σημείο ας έχει άλλα άτομα και να τα αλλάζει σε ποιο γρήγορες βάρδιες για να μειώσει και η εταιρία η ίδια την αστοχία ορισμένων συσκευών.


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 19/12/2014 - 15:52

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#29   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/12/2014 - 15:51

ερώτηση, εάν λέμε εάν βρούμε καμένο πίξελ στην οθόνη στο σέρβις θα ανοίξουνε το πάνελ ολόκληρο πχ για να αλαλάξουν την LCD? δηλαδή θα ξεκολλήσουν το mindframe για να βγάλουν την LCD  και να βάλουνε άλλη? Η θα βάλλουν νέο ανταλλακτικό ολόκληρο, Και πες πως ξέρουμε ότι ο Τεχνικός τους δεν μας κάνει κάποια γρατζουνιά στο πλαίσιο η κάποια άλλη ζημία στο μπάσε βγάλε για την εφαρμογή του ανταλλακτικού την ώρα που έχουνε ανοιχτό το τηλέφωνο? Αρχίζω να ξενερώνω στην ιδέα ότι πάλι το θα κάνω τάμα στον θεούλι να βγει καλό το iPhone που θα βγάλω από την συσκευασία...


Ρε φίλε που τα έχεις δει αυτά και τα ρωτάς ;ουτε οθόνη αλλάζουν.παιρνεις ανακατασκευασμένο.μονο κουμπιά κάμερες μπαταρίες .οθονες housing και τέτοια δεν αλλάζονται.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#30   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 19/12/2014 - 15:53

Ρε φίλε που τα έχεις δει αυτά και τα ρωτάς ;ουτε οθόνη αλλάζουν.παιρνεις ανακατασκευασμένο.μονο κουμπιά κάμερες μπαταρίες .οθονες housing και τέτοια δεν αλλάζονται.

Δεν τα έχω δει, απλά αναρωτιέμαι!


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες