Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά iPhone 6, απορίες περί καταστήματος.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
219 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2015 - 17:26

Λογικά είναι παραγωγής από τέλη Δεκεμβρίου και μετά.

 

Από προσωπική εμπειρία,τρεις συσκευές παραγωγής 48ης(2) και 49ης(1) εβδομάδας Δεκεμβρίου,ήρθαν με 8.1.1.


Τελευταία επεξεργασία από: dennis97, 07/02/2015 - 17:27


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/02/2015 - 18:25

Όντως όποτε και να βγήκε μικρη σημασία έχει!! Απλώς για επιβεβαίωση διοτι μου φανηκε περίεργο να φοραει 8.1.2!!

Έχεις συσκευή κατασκευής 2015. Αυτό είναι όλο..

 

Μη τρελαίνεσαι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#168   lookito

lookito

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Twitter:@lsakkatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:lookitoJCW

Δημοσίευση 11/02/2015 - 19:40

Θα προβώ σε αγορά μέσα στη βδομάδα (παρότι έχω γνωστό με γνωστό skroutzομαγαζο και έχω αγοράσει πολλά κινητά και tablet απο εκεί αλλα σε αυτο το θέμα ειναι λάθος δυστυχώς)

Στις 10/2 έγινε η παραγγελία απο το κατάστημα και πληρωμή με κάρτα όλο το ποσό. Σημερα μου τηλεφώνησαν ότι έγινε λάθος στην αποθήκη τους και ότι δε υπάρχει τελικά και ειναι αγνωςτη η διαθεςιμοτητα του και θα μου αποδεσμεύσουν τα χρήματα.

Επειδη μέχρι το βράδυ της Παρασκευής θελω να το έχω θα προβώ για αγορά απο το κατάστημα του γνωστού μου και ο Θεός βοηθός.

Τελευταία επεξεργασία από: lookito, 11/02/2015 - 19:41


#169   skous

skous

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:skous

Δημοσίευση 07/03/2015 - 13:56

Να κάνω μια ερώτηση; Πώς εξηγείται η διαφορά π.χ. 150 ευρώ ανάμεσα σε μεγάλες αλυσίδες και μικρά μαγαζιά στο skroutz??? Οκ έχω δεί διαφορές σε πολλά προϊόντα, αλλά τόσο μεγάλες;;

 

Μήπως υπάρχει και κάποιο θέμα με εγγύηση;



#170   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/03/2015 - 14:19

Καμία διαφορα δεν έχουν. Για περισσότερες πληροφορίες κανε μιας αναζήτησή μια και εχει απαντηθεί απο τα μέλη του φορουμ αρκετές φορες.

Τελευταία επεξεργασία από: efib, 07/03/2015 - 14:20


#171   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/03/2015 - 14:33

Να κάνω μια ερώτηση; Πώς εξηγείται η διαφορά π.χ. 150 ευρώ ανάμεσα σε μεγάλες αλυσίδες και μικρά μαγαζιά στο skroutz??? Οκ έχω δεί διαφορές σε πολλά προϊόντα, αλλά τόσο μεγάλες;;

 

Μήπως υπάρχει και κάποιο θέμα με εγγύηση;

Tο θέμα της χαμηλής τιμής, είναι το γνωστό κομμάτι της παραεισαγωγής. Δε μιλάμε για κάτι παράνομο.

 

Οι συσκευές προορίζονται για άλλες χωρες της ευρωπαϊκης ένωσης.

 

Γίνονται παραγγελείες απο αντιπροσωπίες αλλων χωρών με τις συσκευές να είναι σε χαμηλότερη τιμή απο οτι στις ελληνικές αντιπροσωπίες εδώ (λογω ΦΠΑ).

 

Διαφορετικά απο διάφορα μαγαζιά του εξωτερικού όπου και έχουν καταφέρει να έχουν καλύτερη τιμή απο το εργοστάσιο.

 

Εγγύηση κανονικά τη 2ετία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#172   nikos74

nikos74

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/03/2015 - 14:52

Εγγύηση κανονικά τη 2ετία.

 

Mε αφορμη αυτο το σχολιο να ρωτησω γιατι ακομα κ τωρα η εγγυηση στα καταστηματα ειναι στον 1 χρονο;

 

Σε προσφατη αγορα μου (iphone 6 απο γνωστο καταστημα μου ειπαν οτι η εγγυηση ειναι ενα χρονο.Φυσικα ανεφερα οτι σε ολη την Ευρωπη και σε ολο τον κοσμο ειναι 2 ετη αλλα ο υπαλληλος του καταστηματος μου ειπε πως εμεις δεινουμε  1 ετος....Να ευχηθω λοιπον σε ολους μας να μην παρουσιαστει το παραμικρο κ αναγκαστουμε να κανουμε χρηση εγγυησης γιατι εχει μεγαλο μπλεξιμο.Και ειδηκα σε ολους εμας που ειμαστε απο επαρχεια....



#173   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/03/2015 - 15:01

Τα καταστήματα απλά αναφέρουν τον ένα χρόνο του κατασκευαστή. Αυτό τους έχουν πει να λένε, αυτό λένε.

 

Το 2ο έτος υποχρεωμένος να το καλύψει ο πωλητής. Είναι δική του υποχρέωση, αν και πλέον μπορείς απευθείας να μιλήσεις με τα επίσημα εξουσιοδοτημένα.

 

iSystem, Document. Στο δια ταύτα. Δεν υπάρχει κανένα μπλέξιμο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#174   nikos74

nikos74

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/03/2015 - 15:11

Παντα ενεμερωμενος ο Νικος.....Ευχαριστω για αλλη μια φορα...Αν και προσωπικα πιστευω οτι κατι σε τετοια τιμη δεν θα επρεπε να ειναι τοσο επιρεπης σε προβληματα.Μιλαμε για εταιρια κολοσο..



#175   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/03/2015 - 16:42

Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα σε περίπτωση προβλήματος για τη 2ετία.

 

Απο την άλλη τα προβλήματα δε μπορείς να τα αποφύγεις. Πάντα θα υπάρχουν. Ηλ/νικές συσκευές είναι.. Χαλάνε.

 

Κράτα και αυτό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#176   xxxpanoxxx

xxxpanoxxx

    iPH Member

  • 287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:xxxpanosxxx

Δημοσίευση 15/03/2015 - 21:27

καλησπερα και απο εμενα θα προχωρησω και εγω σε αγορα του iphone 6 16GB. Απο ολα αυτα που διαβασα συμπερανα οτι 1. τα μαγαζια στο σκροθτζ το DOA το λενε οπως γουσταρουν 2.οτι υπαναχρεωση δικαιουσε μονο αν δεν το πληρωσεις στο καταστημα. (αν το παραγγειλω απο το ιντερνετ και πληρωσω αντικαταβολη δικαιουμε?) 3.τελικα το seven εχει καλο doa για ειμαι σε επαρχια και ειναι το μονο καταστημα πουθ μπορω να παω ο ιδιος.(υποψην δεν θελω public wind cosmote germanos γιατι ειναι πολυ τσιμπημενες οι τιμες) 4.απο οτι καταλαβα αν παω να το αγορασω απο το σκρουτζ τα εμπειστα μαγαζια ειναι tokinito.gr( αλλα τι εννοει με αυτο Η δυνατότητα αυτή εφόσον παρέχεται από τον κατασκευαστή) το gadgetshop ειναι εμποιστο και ειναι κοντα μου.το quickshop πως το βλεπετε καλο μαγαζακι ? τι αλλο μπορω να κανω για να ειμαι καλλημενος απο ολες τις πλευρες..


Τελευταία επεξεργασία από: xxxpanoxxx, 15/03/2015 - 21:27


#177   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/03/2015 - 21:35

καλησπερα και απο εμενα θα προχωρησω και εγω σε αγορα του iphone 6 16GB. Απο ολα αυτα που διαβασα συμπερανα οτι 1. τα μαγαζια στο σκροθτζ το DOA το λενε οπως γουσταρουν 2.οτι υπαναχρεωση δικαιουσε μονο αν δεν το πληρωσεις στο καταστημα. (αν το παραγγειλω απο το ιντερνετ και πληρωσω αντικαταβολη δικαιουμε?) 3.τελικα το seven εχει καλο doa για ειμαι σε επαρχια και ειναι το μονο καταστημα πουθ μπορω να παω ο ιδιος.(υποψην δεν θελω public wind cosmote germanos γιατι ειναι πολυ τσιμπημενες οι τιμες) 4.απο οτι καταλαβα αν παω να το αγορασω απο το σκρουτζ τα εμπειστα μαγαζια ειναι tokinito.gr( αλλα τι εννοει με αυτο Η δυνατότητα αυτή εφόσον παρέχεται από τον κατασκευαστή) το gadgetshop ειναι εμποιστο και ειναι κοντα μου.το quickshop πως το βλεπετε καλο μαγαζακι ? τι αλλο μπορω να κανω για να ειμαι καλλημενος απο ολες τις πλευρες..

To θέμα του DOA στα Skroutz-ομαγαζα είναι πονεμένη ιστορία.. Το μοναδικό μείον κάνοντας την αγορά απο εκεί.

 

Αφού έχεις τπ Gadgetshop κοντά σου, πήγαινε εκεί. Φαίνεται πως στο συγκεκριμένο θέμα είναι τυπικότατοι.

 

Θα τσεκάρεις τη συσκευή εκείνη τη στιγμή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#178   xxxpanoxxx

xxxpanoxxx

    iPH Member

  • 287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:xxxpanosxxx

Δημοσίευση 15/03/2015 - 21:46

To θέμα του DOA στα Skroutz-ομαγαζα είναι πονεμένη ιστορία.. Το μοναδικό μείον κάνοντας την αγορά απο εκεί.

 

Αφού έχεις τπ Gadgetshop κοντά σου, πήγαινε εκεί. Φαίνεται πως στο συγκεκριμένο θέμα είναι τυπικότατοι.

 

Θα τσεκάρεις τη συσκευή εκείνη τη στιγμή.

Nικο σε ευχαριστω αλλα ειδα στο site τους οτι το μοντελο που ψαχνω δεν το εχουνε γι αυτο ρωτησα σε ποια αλλα σιτε να κατευθυνομαι.αυριο πρωι θα παρω και ενα τηλεφωνο στο μαγαζι να ρωτησω αν το εχουνε.



#179   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/03/2015 - 22:28

Δες κριτικές στο Skroutz και πράξε αναλόγως τότε.

 

Υπάρχουν αρκετά παρόμοια θέματα στο Forum να πάρεις μια ιδέα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#180   xxxpanoxxx

xxxpanoxxx

    iPH Member

  • 287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:xxxpanosxxx

Δημοσίευση 15/03/2015 - 22:36

εσυ μπορεις να μου πεις καποιο π.χ το seven



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες