Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά iPhone 6, απορίες περί καταστήματος.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
219 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 31/12/2014 - 19:42

Δεν υπάρχει περίπτωση να μη πάρεις τα λεφτά σου πίσω με την υπαναχώρηση απο τη στιγμή που υπάρχει πρόβλημα.

 

Τώρα για τα ανακατασκευασμένα, να 'ταν ένα μήνα πρίν, να σου 'λεγα ναι έχεις δίκιο.

 

Όταν δεν έρχεται η συσκευή σφραγισμένη, στο κουτί της, τη λες "καινούρια".

Εν το μεταξύ, θυμάσαι που μου είχες πει πριν λίγες ημέρες για το εάν μου έστειλαν χαρτί για υπαναχώρηση?

Και σου είχα πει όχι και ότι δεν μου έστειλαν, και μου είπες τότε ότι οι 14 ημέρες γίνονται αυτόματα 1 χρόνος?

Εγώ βασικά θα ξεκαθαρίσω τα πράγματα το Σάββατο που θα ανοίξουν τα καταστήματα. Εαν όντως το δεχτούν την υπαναχώρηση, ειδάλλως θα το πάω μόνος μου για αντικατάσταση είτε μέσω document είτε infoquest.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/12/2014 - 19:55

Θα τη δεχθούν. ΠΡΕΠΕΙ να τη δεχθούν.

 

Όπως επίσης είναι υποχρεωμένοι βάσει νόμου να στείλουν μαζί με τη συσκευή το έντυπο της υπαναχώρησης.

 

Αν δε το κάνουν, αυτομάτως οι 14 μέρες προθεσμίας γίνονται ένας χρόνος.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#48   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 31/12/2014 - 20:02

Θα τη δεχθούν. ΠΡΕΠΕΙ να τη δεχθούν.

 

Όπως επίσης είναι υποχρεωμένοι βάσει νόμου να στείλουν μαζί με τη συσκευή το έντυπο της υπαναχώρησης.

 

Αν δε το κάνουν, αυτομάτως οι 14 μέρες προθεσμίας γίνονται ένας χρόνος.

E αυτό το έντυπο δεν το έστειλαν και κατέβασα την φόρμα που μου έστειλες.

Θα ξανά μιλήσω και με την ιδιοκτήτρια του καταστήματος για να γίνει η υπαναχώρηση.

 

Επίσης σε περίπτωση που λέμε ότι δεν γίνετε. Και το πάω εγώ ο ίδιος σε ένα από τα δύο σέρβις που προ ανέφερα και μου δώσουν refurbished συσκευή θα δω κάποια διαφορά από το δικό μου με αυτό? Εντάξει ξέρω ότι η motherboard είναι used αλλά έχει όλο το housing το σασί κεραία καλώδια μπαταριά οθόνη τα πάντα καινούρια και φτιαγμένα μέσα σε κάποιο εργοστάσιο που ανάλαβε αυτήν την δουλειά με την επίβλεψη τις apple, λογικά δεν θα είναι σαν καινούριο? Θα ρίσκαρε η apple να δώσει τόσο faulty συσκευή?


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#49   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/01/2015 - 11:22

Καλησπερα σε όλους κ Χρόνια Πολλά,

Μόλις γύρισα απο το πουλίphone καθως ήθελα να αγοράσω κ εγώ ένα 6.
DOA δν αναγνωρίζουν... Εγγύηση 1 έτος παρόλο που τους είπα για 2 βάση ευρωπαικής ένωσης.
Το τελευταίο που με πείραξε ήταν όταν του είπα να το ανοιξω μπροστά του κ αν παρουσιασει καποιο πρόβλημα να μου δώσει καινούριο, αρνήθηκε κατηγορηματικά κ μου είπε πας Infoquest. Μόνο στα samsung δίνει καινουριο.
Ακύρωσα την παραγγελία κ θα πάω αλλού.. Και τους είχα σε μεγάλη εκτίμηση


Απογοητεύτηκα γιατι και γω τους ειχα σε εκτιμηση...
Πρεπει ναχει δικιο ο nikosgnr που λλει οτι μεγαλοπιαστηκαν.καιρο τωρα που παρατηρω προιοντα βλεπω ναχουν σχεδον παντα μεγαλυτερες τιμες απο την πλειοψηφια των σκρουτζομαγαζων.πιο παλια ειχαν καποιες φορες και απο τις χαμηλοτερες τιμες.τωρα......
discord.gg/ajkUM8J

#50   GiannisAsi

GiannisAsi

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/01/2015 - 12:19

Πάντως στο σκρουτζ για το 6 αρι απο US έιχαν αν οχι την καλύτερη, μια απο τις καλύτερες τιμες.
Βέβαια επειδη παρακολουθουσα καιρο τις τιμες πριν κατι μερες ήταν πολυ ακριβότερο και δεν ξερω προς τι η πτώση μάλλον ήταν ευρωπαικό μοντέλο το άλλο.

Τελευταία επεξεργασία από: GiannisAsi, 01/01/2015 - 12:21


#51   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/01/2015 - 12:31

Εν το μεταξύ, θυμάσαι που μου είχες πει πριν λίγες ημέρες για το εάν μου έστειλαν χαρτί για υπαναχώρηση?

Και σου είχα πει όχι και ότι δεν μου έστειλαν, και μου είπες τότε ότι οι 14 ημέρες γίνονται αυτόματα 1 χρόνος?

Εγώ βασικά θα ξεκαθαρίσω τα πράγματα το Σάββατο που θα ανοίξουν τα καταστήματα. Εαν όντως το δεχτούν την υπαναχώρηση, ειδάλλως θα το πάω μόνος μου για αντικατάσταση είτε μέσω document είτε infoquest.

εχει προβλημα η συσκευη σου? η infoquest ειναι ανοιχτα αυριο σιγουρα.



#52   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 01/01/2015 - 13:11

εχει προβλημα η συσκευη σου? η infoquest ειναι ανοιχτα αυριο σιγουρα.

Ναι είχα ανεβάσει και φωτογραφίες εδώ στο φόρουμ, έχω δυο dead pixel και ένα άσπρο κόκκο μάλλον κόκκος σκόνης κάτω από τζάμι της οθόνης εκ του εργοστασίου.

Βλέπεις τα κινεζάκια στο testing area & quality check είχανε πάρει τον υπνάκο τους... και εγώ με 1000 ευρουλάκια τηλέφωνο τραβάω τα μαλλιά μου. Δεν ξέρω εάν είναι ανοιχτή αλλά λόγο ότι δεν είμαι Αθήνα για να πάω ο ίδιος εκεί και να τους πω το πρόβλημα. Είμαι από επαρχεία. Βέβαια μίλησα και με την Document & infoQuest & iSystems. Μίλησα και εδώ στην γραμμή υποστήριξης της Apple 00800 4414 5417 και μου είπανε να απευθυνθώ είτε σε παρόχους κινητής τηλεφωνίας είτε στους τρεις Premium Reseler Document & infoQuest & iSystems. Θα μιλήσω αύριο και με το κατάστημα που το αγόρασα να δω τι θα γίνει.

 

Εδώ και οι φώτος με τα 2 καμένα πίξελ.

 

ympc9Tq.jpg

 

dkICSsZ.jpg


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#53   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/01/2015 - 13:29

E αυτό το έντυπο δεν το έστειλαν και κατέβασα την φόρμα που μου έστειλες.

Θα ξανά μιλήσω και με την ιδιοκτήτρια του καταστήματος για να γίνει η υπαναχώρηση.

 

Επίσης σε περίπτωση που λέμε ότι δεν γίνετε. Και το πάω εγώ ο ίδιος σε ένα από τα δύο σέρβις που προ ανέφερα και μου δώσουν refurbished συσκευή θα δω κάποια διαφορά από το δικό μου με αυτό? Εντάξει ξέρω ότι η motherboard είναι used αλλά έχει όλο το housing το σασί κεραία καλώδια μπαταριά οθόνη τα πάντα καινούρια και φτιαγμένα μέσα σε κάποιο εργοστάσιο που ανάλαβε αυτήν την δουλειά με την επίβλεψη τις apple, λογικά δεν θα είναι σαν καινούριο? Θα ρίσκαρε η apple να δώσει τόσο faulty συσκευή?

Για λίγων ημερών συσκευή να πάρεις ανακατασκευασμένο? Δε θα έχεις πρόβλημα με την υπαναχώρηση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#54   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 01/01/2015 - 13:31

Για λίγων ημερών συσκευή να πάρεις ανακατασκευασμένο? Δε θα έχεις πρόβλημα με την υπαναχώρηση.

Αν μπορούσα με να τα πούμε pm ήθελα να σου πω η να σου δίξω κάτι...


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#55   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/01/2015 - 13:48

σε καταλαβαινω και λυπαμαι (ακριβως και εγω αγορασα iphone 6 απο skroutz και ειχε θεμα με το σημα κινητης οποτε το εστειλα μεσω acs infoquest ) ,διαβασα το αρχικο ποστ και καταλαβα οτι το πηρες απο skroutz και εσυ , οπλισου με υπομονη στην περιπτωση που απαιτησεις καινουρια συσκευη απο το καταστημα ή κάνεις υπαναχωρηση , πάντως στην θέση σου θα το έστελνα infoquest για αντικατασταση αυριο κιολας γιατί χωρίς να θέλω να σε στεναχωρησω χρονιαρα μερα κιολας αυτη θα ειναι η καταληξη να παρεις ανακατασκευασμενο 



#56   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 01/01/2015 - 13:59

σε καταλαβαινω και λυπαμαι (ακριβως και εγω αγορασα iphone 6 απο skroutz και ειχε θεμα με το σημα κινητης οποτε το εστειλα μεσω acs infoquest ) ,διαβασα το αρχικο ποστ και καταλαβα οτι το πηρες απο skroutz και εσυ , οπλισου με υπομονη στην περιπτωση που απαιτησεις καινουρια συσκευη απο το καταστημα ή κάνεις υπαναχωρηση , πάντως στην θέση σου θα το έστελνα infoquest για αντικατασταση αυριο κιολας γιατί χωρίς να θέλω να σε στεναχωρησω χρονιαρα μερα κιολας αυτη θα ειναι η καταληξη να παρεις ανακατασκευασμενο 

Το θέμα είναι ότι φοβάμαι το ανακατασκευασμένο τι θα είναι... πχ δεν θα ήθελα να παραλάβω ένα τηλέφωνο με χτυπήματα η γδαρσίματα σε οθόνη η και να έχει ακόμα ξανά καμένα πίξελ.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#57   GiannisAsi

GiannisAsi

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/01/2015 - 14:02

Παιδία,
σορρυ κιόλας αλλα εχουμε ξεφύγει λίγο απο το αρχικό θέμα :P

Καλή χρονιά παρεμπιπτόντως.

#58   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 01/01/2015 - 14:04

Παιδία,
σορρυ κιόλας αλλα εχουμε ξεφύγει λίγο απο το αρχικό θέμα :P

Καλή χρονιά παρεμπιπτόντως.

Έχουμε όντως. 

 

Καλή χρόνια και με υγεία ευτυχία το νέο έτος.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#59   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/01/2015 - 14:06

Το θέμα είναι ότι φοβάμαι το ανακατασκευασμένο τι θα είναι... πχ δεν θα ήθελα να παραλάβω ένα τηλέφωνο με χτυπήματα η γδαρσίματα σε οθόνη η και να έχει ακόμα ξανά καμένα πίξελ.

και τα 2 ανακατασκευασμενα που εχω (iphone 5 , iphone 6) ειναι σε καινουρια κατασταση χωρίς το παραμικρο εξωτερικα ή εσωτερικα( hardware εννοω) 



#60   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 01/01/2015 - 14:11

θα δω από τα τηλεφωνήματα που θα γίνουν αύριο και μεθαύριο και αναλόγως θα πράξω.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες