Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με αναβάθμιση εφαρμογών σε 4s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/04/2017 - 09:42

Καλημέρα σας,

 

Εδώ και καιρό έχω το 4S στην άκρη και χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά το 6αρι μου. Μαζεύτηκαν αρκετές εφαρμογές από Αpp Store και κάποια στιγμή όταν ξεκίνησε sync το 4S άρχισε να βγάζει ένα μήνυμα "purchase not available" ή κάπως έτσι και στη συνέχεια μπλόκαρε και δεν κατεβάζει τίποτα από App Store ούτε νέες εφαρμογές ούτε αγορασμένες ούτε ανανέωση τις παλιές ούτε τίποτα.

 

Δοκίμασα τα παρακάτω:

 

- φρεσκάρισμα της cache

- iCleaner Pro

- Reset network settings

- Σβήσιμο εφαρμογών που δεν ανανεώνονταν

- Reset της συσκευής απανωτά

 

Είμαι JB σε 8.4 η συσκευή δουλεύει άριστα αν εξαιρέσουμε αυτό το θέμα. Αν υπάρχει καμια λύση να γλιτώσει το JB θα σας είμαι ευγνώμων :)

 

Υ.Γ. Η άλλη λύση είναι αν αποτύχουν όλα να το κάνω restore και να το δώσω στη μάνα μου που δουλεύει σάμσουνγκ (μπλιαχ).



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 25/04/2017 - 10:29

Καλημέρα σας,

Εδώ και καιρό έχω το 4S στην άκρη και χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά το 6αρι μου. Μαζεύτηκαν αρκετές εφαρμογές από Αpp Store και κάποια στιγμή όταν ξεκίνησε sync το 4S άρχισε να βγάζει ένα μήνυμα "purchase not available" ή κάπως έτσι και στη συνέχεια μπλόκαρε και δεν κατεβάζει τίποτα από App Store ούτε νέες εφαρμογές ούτε αγορασμένες ούτε ανανέωση τις παλιές ούτε τίποτα.

Δοκίμασα τα παρακάτω:

- φρεσκάρισμα της cache
- iCleaner Pro
- Reset network settings
- Σβήσιμο εφαρμογών που δεν ανανεώνονταν
- Reset της συσκευής απανωτά

Είμαι JB σε 8.4 η συσκευή δουλεύει άριστα αν εξαιρέσουμε αυτό το θέμα. Αν υπάρχει καμια λύση να γλιτώσει το JB θα σας είμαι ευγνώμων :)

Υ.Γ. Η άλλη λύση είναι αν αποτύχουν όλα να το κάνω restore και να το δώσω στη μάνα μου που δουλεύει σάμσουνγκ (μπλιαχ).

ιδεα αν εκανες αποσύνδεση το Apple ID σου από το Apple Store τότε εκανες ένα καθαρισμό με icleaner επανεκινηση και ξανά σύνδεση με το Apple Store δοκίμασες φίλε μου;;;

Για κάποιο λόγω έχει φάει σκαλωμα


Rafael Nadal
Rafael Nadal

#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/04/2017 - 11:45

Καλημέρα σας,

 

Εδώ και καιρό έχω το 4S στην άκρη και χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά το 6αρι μου. Μαζεύτηκαν αρκετές εφαρμογές από Αpp Store και κάποια στιγμή όταν ξεκίνησε sync το 4S άρχισε να βγάζει ένα μήνυμα "purchase not available" ή κάπως έτσι και στη συνέχεια μπλόκαρε και δεν κατεβάζει τίποτα από App Store ούτε νέες εφαρμογές ούτε αγορασμένες ούτε ανανέωση τις παλιές ούτε τίποτα.

To ίδιο iD έχεις εκεί με το 6?

 

Τσέκαρε αν με iTunes αν τις περάσεις απο εκεί, δες ακριβώς τι μήνυμα σου βγάζει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/04/2017 - 12:15

To ίδιο iD έχεις εκεί με το 6?

 

Τσέκαρε αν με iTunes αν τις περάσεις απο εκεί, δες ακριβώς τι μήνυμα σου βγάζει.

Ίδιος λογαριασμός iTunes απλά το ένα τηλ έχει όνομα2 το άλλο όνομα3.

 

Δεν κάνει sync ούτε από iTunes ούτε drag and drop ούτε με αποσύνδεση. Με έχει σκάσει είμαι έτοιμος να σβήσω όλες τις εφαρμογές και να τις ξαναπεράσω.

 

Η πλάκα είναι ότι πχ facebook που θέλει update δε μου το ανοίγει πλέον μου λέει αναβάθμισε αλλά σκαλώνει μένει με τις ώρες να γυρνάει. Ούτε από 3G δέχεται να κατεβάσει ούτε δωρεάν του 1-2mb.



#5   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/04/2017 - 12:16

Μόλις είμαι σπίτι θα σας γράψω περισότερα δεν το έχω μαζί μου τώρα. Έχει φάει γερό κοκομπλόκο πάντως και δεν είναι από tweaks χρόνια ολόκληρα δεν έχω βάλει tweak.



#6   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/04/2017 - 12:32

Πέτα το FB καταρχάς να σωθείς.. Θα μπαίνεις απο Browser.

 

Δοκίμασε σε Safe Mode αν αλλάζει κάτι και δες τι μήνυμα σου δίνει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#7   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2017 - 22:20

Παίδες τις ευχαριστίες μου με το που έβγαλα το account έκανα reboot και ξαναβαλα τα στοιχεία μου ξεκόλλησε και αναβάθμισε τα πάντα. Χίλια ευχαριστώ! :D :D :D






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες