Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αλλαγή home button και Touch ID


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   antonisgou

antonisgou

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 13/02/2018 - 15:06

Καλησπέρα σε όλους,

Με έχει χαλάσει το home button μαζί με το αποτύπωμα και αν το αλλάξω μου είπαν ότι στο καινουργιο κουμπί δεν θα πιάνει το αποτύπωμα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος (π.χ. Jailbreak) ώστε να μπορέσω να ενεργοποιήσω ξανά τ αποτυπώματα μετά την αλλαγή του home button. Στα κεντρικά που ρώτησα η αλλαγή γίνεται με όλη την οθόνη μαζί γύρω στα 200€. Αν γνωρίζει κανεις η έχει αντίστοιχη εμπειρία ας πει τη γνώμη του. Ευχαριστώ εκ προτέρων.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/02/2018 - 15:08

Καλησπέρα σε όλους,

Με έχει χαλάσει το home button μαζί με το αποτύπωμα και αν το αλλάξω μου είπαν ότι στο καινουργιο κουμπί δεν θα πιάνει το αποτύπωμα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος (π.χ. Jailbreak) ώστε να μπορέσω να ενεργοποιήσω ξανά τ αποτυπώματα μετά την αλλαγή του home button. Στα κεντρικά που ρώτησα η αλλαγή γίνεται με όλη την οθόνη μαζί γύρω στα 200€. Αν γνωρίζει κανεις η έχει αντίστοιχη εμπειρία ας πει τη γνώμη του. Ευχαριστώ εκ προτέρων.

Μόνο από όσο ξέρω σε γνήσιο στο κάνουν με το ανάλογο κόστος δυστυχώς .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#3   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/02/2018 - 15:18

Μόνο με το original homebutton ή με αλλαγή οθόνης σε επίσημο service όπως σωστά είπες.
Τι ακριβώς έπαθε το homebutton? 



#4   antonisgou

antonisgou

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 13/02/2018 - 18:20

Μόνο με το original homebutton ή με αλλαγή οθόνης σε επίσημο service όπως σωστά είπες.
Τι ακριβώς έπαθε το homebutton?





Στην αρχή δεν ανταποκρινόταν καθόλου, τώρα σταμάτησαν και τ αποτυπώματα... που στην ουσία τ αποτυπώματα είναι πιο χρήσιμα..

#5   antonisgou

antonisgou

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 15/02/2018 - 23:15

Παιδιά καλησπέρα,

Μια τελευταία ερώτηση να κάνω. Αν βρω μεταχειρισμένο κινητό το ίδιο μοντέλο και πάρω το κουμπί θα λειτουργεί το Touch ID ; Γνωρίζει κανεις;

#6   MegaTonTNT

MegaTonTNT

    iPH Enthousiast

  • 401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2018 - 23:22

Παιδιά καλησπέρα,

Μια τελευταία ερώτηση να κάνω. Αν βρω μεταχειρισμένο κινητό το ίδιο μοντέλο και πάρω το κουμπί θα λειτουργεί το Touch ID ; Γνωρίζει κανεις;

κατα 99% οχι, διοτι το home button ειναι "συνδεμενο" με την μητρικη πλακετα του καθε iPhone



#7   antonisgou

antonisgou

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 15/02/2018 - 23:24

κατα 99% οχι, διοτι το home button ειναι "συνδεμενο" με την μητρικη πλακετα του καθε iPhone


Ναι κατάλαβα. Ευχαριστώ.

#8   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2018 - 23:28

Πόσο κοστίζει στους επίσημους η αλλαγή home button? Το σκέφτομαι για το 6s του φαδερ μου επειδή αναγνωρίζει από τα 4 αποτυπώματα ή το ένα ή κανένα

#9   antonisgou

antonisgou

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 15/02/2018 - 23:33

Πόσο κοστίζει στους επίσημους η αλλαγή home button? Το σκέφτομαι για το 6s του φαδερ μου επειδή αναγνωρίζει από τα 4 αποτυπώματα ή το ένα ή κανένα


190περιπου μου είπα εμένα μαζί με την οθόνη γίνεται η αλλαγή...

#10   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 21/07/2019 - 15:17

Καλησπερα στην παρεα. Ξαφνικα μετα απο αναβαθμηση στην 12.3.1 σε iohone 6 σταματησε να δουλευει το tuch id κ οταν το iphone ειναι σε κλειδωμα δεν ανταποκρινετε το home button, δηλ το παταω κ δεν ανοιγει η οθονη.Μετα μου εκανε κατι τρελα η οθονη κ την αλλαξα με μια καινουρια αλλα μαλλον δεν μου αλλαξανε κ το home button κ μου κανει παλι τα ιδια. Τι λετε να φταιει ρε παιδια; Κουμπι η hardware?δεν με ενδιαφερει το to tuch id.λεω να του κανω restore αλλα φοβαμαι το ερρορ53. Τι λετε;

#11   CX73

CX73

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 21/07/2019 - 16:06

Καταρχάς ακούγεται περίεργος ο λόγος να αλλάξεις οθόνη?? Τι εννοείς μου έκανε κάτι περίεργα........ η είχε πρόβλημα η οθόνη η ήταν hardware και όχι η οθόνη ......να το πας εκεί που σου αλλάξανε την οθόνη...... το Touch ID δεν αλλάζει έτσι απλά, είναι δεμένο με την μητρική για λόγους ασφαλείας.

#12   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/07/2019 - 20:50

σου εβγαλε μηνυμα οτι το touch id της συσκευης δεν μπορει να συνδεθει ;

αν ναι τοτε ναι εχει προβλημα.



#13   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 21/07/2019 - 21:00

Το ξερω οτι το touch id το ξεχναω. Λεω για το hime buttons που δεν ανταποκρινετε στο ξεκλιδωμα οθονης.μολις μινει 2 λεπτα κλιδωμενο το iPhone δεν δουλευει το home button,αν πατησω το power κ μετα το home το τηλ ξεκλιδωνη αμεσως. Τωρα στην οθονη, απ τα λιγα που ξερω για τα iPhone μαλλον πρεπρει να ειχε προβλημα το flex του digitizer γιατι εκανε οτι ηθελε πχ παταγα το ´λ´ και μου εβγαζε το ´ζ´!αυτα τα τρελα εκανε η οθονη εμπαινε σε εφαρμογες μονο του.το μονο προβλημα που εχω τωρα ειναι το κουμπι που δεν ανταποκρινετε αμεσα.'και σορυ για την ορθογραφεια μου

#14   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 21/07/2019 - 21:03

Ναι το εβγαλε κ το ξερω οτι αυτο ειναι προβλημα. Αλλωστε ειπα δεν με ενδιαφερει το id.παντως εχω αλλαξει οθονη μαζι με home button πακετο απο ιδιο iPhone 6 κ εχει δουλεψει το touch id

#15   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 21/07/2019 - 21:06

Το πηγα σε vodafone και μου αλλαξανε οθονη με 50€ Αν αυτο σας λεει κατι. Που μπορουσα να την αλλαξω και μονος μου. Παντως επρεπε να μου αλλαζανε και home button

Τελευταία επεξεργασία από: rally170hp, 21/07/2019 - 21:09


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες