Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ποιο να επιλέξω ;; IPhone 8 ή Samsung s9?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: IPhone 8 vs Samsung s9

Ποιο θα αγοράζατε κ γιατί ;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#1   grecophone

grecophone

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/05/2018 - 16:51

Καλησπέρα . Έχω επιδότηση να αγοράσω είτε το IPhone 8 με 60 ευρώ είτε Τ Samsung s9 με 80 ευρώ .
Να προσθέσω ότι θα γίνει ασφάλεια ( θραύσης , νερού κλπ, υπολογίζουμε +30 περίπου )

Τα έχω βάλει κάτω εδώ κ πολύ καιρό και πάλι δεν μπορώ να επιλέξω ...

Λόγος αγοράς IPhone 8
Προερχόμενος ήδη από IPhone και συγκεκριμένα se μικρό δυνατό τούμπανο κινητό όποτε δεν έχει κάτι διαφορετικό ατο λογισμικό πέρα από μέγεθος κ πιο γρήγορο κ Τ γνωστά καλούδια των IPhone .
Ενημέρωση για πολλά χρόνια ακόμα ( γύρω στα 5 φαντάζομαι )
Λόγος απόρριψης
Μικρή οθόνη μεγάλα bezel ίδιος σχεδιασμός

Λόγος αγορά Samsung s9
Μεγάλη οθόνη , μπαταρία ίσως , πληθώρα εφαρμογών παιχνιδιών δωρεάν κ οποίος θέλει να παίξει με Τ γνωστά προγράμματα είτε για "hacking " είτε για κενά ασφαλείας .
Ξεκούραστο browsing Ίντερνετ βίντεο κ τέτοια . Κάμερα
Απόρριψη
Android καθόλου ασφαλές κινητό για βασική χρήση με κάρτες ,αγορές , προσωπικά έγγραφα και όλα αυτά . Αναβάθμιση για τ πολύ δυο χρόνια .



Βάζοντας Τ όλα κάτω δεν μπορώ να κρίνω .

Σίγουρα Τ 8αρι θα έχει καλύτερη μεταπωλητική αξία κ δεν παύει να είναι ένα αξιέπαινο κινητό αλλά και Τ σαμσουνγκ πλέον αυτήν την χρόνια έβγαλε κάτι δυνατό π μ δυσκολεύει στο να αποφασίσω .
Ξέρω ότι σε IPhone forum δεν περιμένω να ακούσω Τ Samsung ως καλύτερο απλά ίσως θέλω να Τ ακούσω Χαχα . Άρα αναμένω και Τ δικά σας σχόλια ώστε να προβώ σε αγορά

Να επισημάνω πως Τ IPhone 8 πωλείται ακόμα 650 μετά από 8 μήνες ενώ Τ σαμσουνγκ στα 624 ( πιο χαμηλά κ βγήκε πριν 2-3 μήνες ) .
Αυτό μας δείχνει Τι μεταπωλητική αξία έχει Τ ένα κ Τ άλλο αλλά εντάξει δεν σκέφτομαι ότι Τ παίρνω για πώληση αλλά για χρήση μοας κ Τ se μ κούρασε εδώ κ 5 μήνες Τ μέγεθος του . Πιο πριν είχα το 5 και Τ 4s .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/05/2018 - 16:56

8αρη από μένα. Το πιο αδικημένο τηλέφωνο.

#3   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 15/05/2018 - 17:01

Καλησπέρα . Έχω επιδότηση να αγοράσω είτε το IPhone 8 με 60 ευρώ είτε Τ Samsung s9 με 80 ευρώ .
Να προσθέσω ότι θα γίνει ασφάλεια ( θραύσης , νερού κλπ, υπολογίζουμε +30 περίπου )

Τα έχω βάλει κάτω εδώ κ πολύ καιρό και πάλι δεν μπορώ να επιλέξω ...

Λόγος αγοράς IPhone 8
Προερχόμενος ήδη από IPhone και συγκεκριμένα se μικρό δυνατό τούμπανο κινητό όποτε δεν έχει κάτι διαφορετικό ατο λογισμικό πέρα από μέγεθος κ πιο γρήγορο κ Τ γνωστά καλούδια των IPhone .
Ενημέρωση για πολλά χρόνια ακόμα ( γύρω στα 5 φαντάζομαι )
Λόγος απόρριψης
Μικρή οθόνη μεγάλα bezel ίδιος σχεδιασμός

Λόγος αγορά Samsung s9
Μεγάλη οθόνη , μπαταρία ίσως , πληθώρα εφαρμογών παιχνιδιών δωρεάν κ οποίος θέλει να παίξει με Τ γνωστά προγράμματα είτε για "hacking " είτε για κενά ασφαλείας .
Ξεκούραστο browsing Ίντερνετ βίντεο κ τέτοια . Κάμερα
Απόρριψη
Android καθόλου ασφαλές κινητό για βασική χρήση με κάρτες ,αγορές , προσωπικά έγγραφα και όλα αυτά . Αναβάθμιση για τ πολύ δυο χρόνια .



Βάζοντας Τ όλα κάτω δεν μπορώ να κρίνω .

Σίγουρα Τ 8αρι θα έχει καλύτερη μεταπωλητική αξία κ δεν παύει να είναι ένα αξιέπαινο κινητό αλλά και Τ σαμσουνγκ πλέον αυτήν την χρόνια έβγαλε κάτι δυνατό π μ δυσκολεύει στο να αποφασίσω .
Ξέρω ότι σε IPhone forum δεν περιμένω να ακούσω Τ Samsung ως καλύτερο απλά ίσως θέλω να Τ ακούσω Χαχα . Άρα αναμένω και Τ δικά σας σχόλια ώστε να προβώ σε αγορά

Να επισημάνω πως Τ IPhone 8 πωλείται ακόμα 650 μετά από 8 μήνες ενώ Τ σαμσουνγκ στα 624 ( πιο χαμηλά κ βγήκε πριν 2-3 μήνες ) .
Αυτό μας δείχνει Τι μεταπωλητική αξία έχει Τ ένα κ Τ άλλο αλλά εντάξει δεν σκέφτομαι ότι Τ παίρνω για πώληση αλλά για χρήση μοας κ Τ se μ κούρασε εδώ κ 5 μήνες Τ μέγεθος του . Πιο πριν είχα το 5 και Τ 4s .


Έχω iPhone SE και Samsung S6...αρχικά να πω ότι μια χαρά ασφαλές είναι το Android να κανεις συναλλαγές παντός είδους με κάρτα ή χωρίς αν δεν το έχεις κάνει root και οι εφαρμογές που κατεβάζεις είναι από γνωστούς dev πχ δεν θα έχεις θέμα αν κατεβάσεις το Facebook το Instagram η το injustice 2 γενικά από γνωστούς dev και επίσημες εταιρείες τώρα αν πας να κατεβάσεις με όνομα dev Kim young yound ok. Από κει και πέρα Νο 1 λόγος να πας σε iPhone το update αν δεν σε νοιάζει να έχεις το τελευταίο os τότε Samsung αν ξέρεις τι να κανεις και από που κατεβάζεις είναι ασφαλές και τα δυο. Σίγουρα το 8 εκτός την 11 που βγήκε πάει μέχρι την 15. Το S9 έχει το Oreo σίγουρα θα πάρει το P και ίσως και μια ακόμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Knowledge Is Power


#4   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 15/05/2018 - 18:47

Το s9 για κάτι διαφορετικό και εξίσου καλό


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#5   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 15/05/2018 - 19:05

Καλύτερη οθόνη και κάμερα το S9 καθαρά. Αλλά να μη λέμε ψέματα, είναι το τί λειτουργικό σου αρέσει να δουλεύεις και γουστάρει να βλέπει το μάτι σου. Θέμα ασφαλείας δε παίζει στο Android, από την άλλη το iPhone με την "ωμή" του δύναμη θα πετάει φλόγες για τα επόμενα 2 iOS τουλάχιστον, σε σχέση με το S9 που θα δείξει τα χρονακια του.
Εγώ θα πήγαινα πάντως σε S9 καθώς και τα δύο λειτουργικά μου αρεσουν εξίσου πλέον, η φυσικότητα στις φωτογραφίες έχει επανέλθει από τους κορεάτες και τρίτο και κυριοτερο, το Samsung Cloud λειτουργεί πλέον όπως το iCloud και επαναφέρει το τηλέφωνο όπως τα iPhone και με καλύτερους όρους και λογικής αποθήκευσης των φωτογραφιών

Τελευταία επεξεργασία από: dgeorge4, 15/05/2018 - 19:07


#6   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 15/05/2018 - 20:34

iPhone και από εμένα...αυτό με το hacking πειράζει που δεν το κατάλαβα; Από πότε τα Samsung παίρνουν net hunter?

#7   grecophone

grecophone

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/05/2018 - 20:39

Είναι πιο ανοιχτό στον κώδικα κ στον προγραμματισμό και Τ συναφή ( αν θες να υπό κλέβεις ) αλλά για βασική χρήση δεν θέλω ;( δεν ξέρω ... έχω μια μέρα προθεσμία

#8   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 15/05/2018 - 20:42

Μια άλλη λύση είναι να τα βάλεις έκπτωση στα πάγια και να πάρεις ένα oneplus..θα σου περισσέψουν και για μπίρες..πολλές μπίρες!

#9   grecophone

grecophone

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/05/2018 - 20:48

μπα δεν μ αρέσει ;(
Μάλλον στο 8αρι θα καταλήξω είτε σε έκπτωση αλλά για 8αρι κ βλέπω ...

#10   konra

konra

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 15/05/2018 - 23:49

Αρκεί τα επόμενα iOS να μην είναι σαν το 11.. Στην προσφορά παίζει και το Product RED;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#11   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2018 - 12:01

Αρκεί τα επόμενα iOS να μην είναι σαν το 11.. Στην προσφορά παίζει και το Product RED;
Sent from my iPhone using Tapatalk


Το 11.3.1 είναι τρομερά σταθερό στα iphone. Ίσως ακόμα καλύτερο και από το 11.4 και σίγουρα πολύ καλύτερο από τα προηγούμενα. Στο iOS 12 λένε πως θα επικεντρωθούν στην σταθερότητα!

#12   konra

konra

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 16/05/2018 - 14:16

Το 11.3.1 είναι τρομερά σταθερό στα iphone. Ίσως ακόμα καλύτερο και από το 11.4 και σίγουρα πολύ καλύτερο από τα προηγούμενα. Στο iOS 12 λένε πως θα επικεντρωθούν στην σταθερότητα!

Ισχύει. Οι δυο τελευταίες εκδόσεις είναι οι καλύτερες μέχρι στιγμής. Αλλά πάντα μιλώντας για το iOS 11 και για όσους από εμάς έχουν νεότερες συσκευές. Για το 11.4 δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα σε σχέση με 11.3.1 αλλά θα φανεί όταν κυκλοφορίσει επίσημα. Εύχομαι να κάνουν και πράξη τα λόγια περί σταθερότητας στο iOS 12..:)

#13   grecophone

grecophone

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/05/2018 - 19:26

Κατέληξα στο 8αρι
Ελπίζω να μην με απογοητεύσει Χαχα

#14   konra

konra

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 16/05/2018 - 19:51

Κατέληξα στο 8αρι
Ελπίζω να μην με απογοητεύσει Χαχα

Καλορίζικο

#15   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2018 - 20:10

Χρωμα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες