Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Από iPhone σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
Θέμα χωρίς απαντήσεις

#1   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/03/2019 - 11:39

Καλησπέρα σε όλο το Forum. Εδώ και αρκετά χρόνια είμαι 'κάτοικος' στο οικοσύστημα της Apple (Macbook Pro-iPad Pro-iPhone). Επειδή το τελευταίο διάστημα όμως έχω ξενερώσει αρκετά με διάφορα θέματα που μου βγάζει το κινητό μου (υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας-μικροκολλήματα του iOS κλπ) πήρα την απόφαση να περάσω (έστω και για μικρό διάστημα) στο στρατόπεδο του Android μόνο όσον αφορά το κινητό. Είδα από κοντά το Samsung Galaxy Note 9 και εκτός από την ομολογουμένως εξαιρετική οθόνη που έχει, διαθέτει και μια σειρά από άλλες επαγγελματικές λειτουργίες, καθώς και το πενάκι το οποίο βρίσκω εξαιρετικά χρήσιμο για την εργασία μου. Η ερώτηση μου είναι η εξής: εκτός από κάποιες πολύ συγκεκριμένες λειτουργίες που θα χάσω σπάζοντας το οικοσύστημά μου (Continuity-Handoff-κλπ) μήπως πρόκειται να αντιμετωπίσω και άλλες ασυμβατότητες σε εφαρμογές (π.χ χρησιμοποιώ το Evernote για σημειώσεις) ή αυτές θα λειτουργήσουν κανονικά ανάμεσα στις υπόλοιπες συσκευές??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ζητώ συγνώμη για το μεγάλο κείμενο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες