Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλήματα - Δυσλειτουργίες Apple Watch


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 29/05/2016 - 23:14

Θα επιβεβαιώσω κι εγώ την αδιαβροχοποιηση έως ενός σημείου. Έχω το stainless steal σε ασημί. Οπότε πλένω χέρια μέσα στην μέρα βρέχεται (αρκετά) χωρίς να έχει πάθει το παραμικρό. Το έχω απο τα Χριστουγεννα. Επίσης του αδερφού μου, έχει το μαύρο sport, έχει κάνει βουτιά στην πισίνα (ασχολείται με κολύμπι) επειδή το ξέχασε, το έβγαλε έξω, το φύσηξε, και είναι άθικτο. Αυτό έγινε Φεβρουαριο. Αρα, όσο αναφορά ένα "ξεπλυματακι" για θέμα συντήρησης, δεν έχει κανένα φόβο!

Το θεμα ειναι οτι απο την στιγμη που δεν μας λενε ξεκαθαρα οτι ειναι οκ με το νερο το ρολοι , πως γινεται να πρεπει να πλυνω την συσκευη για ενα θεμα το οποιο δεν ευθυνομαι και να ρισκαρω μην τυχον με πεταξουν εκτος εγγυησης ?

Εγω μπορει να το βαλω  κατω απο το  νερο για 2 λεπτα μονο για το Digital Crown και μολις το παω σε εξουσιοδοτημενο να μου πουν οτι εχει περασει νερο μεσα λες και το ειχα μια ωρα οποτε παπαλα και η εγγυηση!

Απο την στιγμη που δεν υπαρχει φυσικη παρουσια της Apple στην Ελλαδα νομιζω οτι ο καθενας που το βρεχει παιζει με την φωτια .. εγω προσωπικα το καθαριζω συστηματικα με υγρα μαντιλακια και πλενω μονο τους τα λουρακια αλλα την κασα πραγματικα την φοβαμαι πολυ να την πλυνω...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/05/2016 - 08:52

Στην Ελλάδα ειναι απαράδεκτο το service και δεν μπορώ να προβλέψω το πως θα το χειριστούν. Εγω μένω Λονδίνο, και πέρυσι πήρα δυο Apple Watch, ενα για μένα και ενα για την κοπέλα μου. Και οι δυο μας το έχουμε βάλει κατα λάθος μέσα σε πολύ νερό. Εγω απο απροσεξία έχω μπει μέχρι και στον πισίνα μια δυο φορές με το ρολόι ενώ ντουζ έχω κάνει αρκετές φορές όπως και η κοπέλες μου με το δικό της. Πριν κανένα δίμηνο χρειάστηκε να πάμε στο Genius Bar το δικό της ρολόι λόγω βλάβης. Φυσικά και δεν το έβγαλαν εκτός εγγύησης λόγω υγρασίας. Αυτο δεν θα είχε νόημα να το κάνουν σε μια συσκευή με water resistance. Τώρα βέβαια όλα έχουν και τα όρια τους. Αν κάποιος το βάλει και κάνει κατάδυση εκεί θα φανεί ότι έχει δεχτεί πίεση απο νερό και λογικά θα βγει εκτός αλλά υπό κανονικές συνθήκες δεν μπορούν να το βγάλουν εκτός εγγύησης γιατι απλά δεν μπαίνει νερό μέσα.

#18   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 30/05/2016 - 09:49

Στην Ελλάδα ειναι απαράδεκτο το service και δεν μπορώ να προβλέψω το πως θα το χειριστούν. Εγω μένω Λονδίνο, και πέρυσι πήρα δυο Apple Watch, ενα για μένα και ενα για την κοπέλα μου. Και οι δυο μας το έχουμε βάλει κατα λάθος μέσα σε πολύ νερό. Εγω απο απροσεξία έχω μπει μέχρι και στον πισίνα μια δυο φορές με το ρολόι ενώ ντουζ έχω κάνει αρκετές φορές όπως και η κοπέλες μου με το δικό της. Πριν κανένα δίμηνο χρειάστηκε να πάμε στο Genius Bar το δικό της ρολόι λόγω βλάβης. Φυσικά και δεν το έβγαλαν εκτός εγγύησης λόγω υγρασίας. Αυτο δεν θα είχε νόημα να το κάνουν σε μια συσκευή με water resistance. Τώρα βέβαια όλα έχουν και τα όρια τους. Αν κάποιος το βάλει και κάνει κατάδυση εκεί θα φανεί ότι έχει δεχτεί πίεση απο νερό και λογικά θα βγει εκτός αλλά υπό κανονικές συνθήκες δεν μπορούν να το βγάλουν εκτός εγγύησης γιατι απλά δεν μπαίνει νερό μέσα.


Ναι σωστά , η λογική αυτο λέει φίλε Reaver αλλά εμείς εδώ είμαστε Ελλάδα και ξέρεις πως εχουν τα πράγματα.. Αυτοί εδώ τους παίζεις τριπλή ευκαιρία και σε καταφέρουν να σε βγάλουν εκτός αποτελέσματος!!

Προσωπικά δεν εχω κάποια κακή εμπειρία με νερό κτλ σε κινητό μου αλλά εχω 5 αντικαταστήσεις σε iPhone 6 απο γνωστό κατάστημα στην Ελλάδα ( όχι κάποιο εξουσιοδοτημένο ) αλλά γνωστή αλυσίδα χωρίς να βγάλω άκρη ποτε και έπειτα απο επικοινωνία με customer relations μου πέταξαν το μπαλάκι λέγοντας μου στην ουσία ότι ευθύνεται το κατάστημα.

Τώρα σχετικά με το ρολόι για εμένα προσωπικά ειναι δίκοπο μαχαίρι .. Προσπαθώ όσο μπορώ να μην το βρέχω αλλά θεωρώ απαράδεκτο να κολλάει η κορώνα.. Δηλαδή ο τρόπος ειναι μόνο το νερό? αν το πάω σε αυτούς θα το βάλουν κάτω απο νερό κ ετσι θα λύσουν το πρόβλημα ?

#19   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/05/2016 - 09:54

Δεν ξέρω για την κορώνα να σε βοηθήσω. Εμένα δεν έχει πρόβλημα αλλά δεδομένης της χρήσης το κωλημα απο βρώμα έχει λογική. Ειναι πάνω στο χέρι, το οποίο ιδρώνει, σκόνη, λίγδα κτλ. Η βρωμια μόνο με πλύσιμο φεύγει. Πχ δεν μπορούμε να κατηγορούμε το iPhone επειδή μαζεύει χνούδι μέσα εκεί που μπαίνει ο φορτιστής. Όπως και τα laptops πχ μαζεύουν πουλόβερ μέσα στους ανεμιστήρες απο την χρήση πάνω στο κρεβάτι.

#20   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 30/05/2016 - 10:12

Δοκίμασε με ένα πιστολάκι να ζεστάνεις λίγο την κορώνα. Όχι υπερβολικά.

Αν μαλακώσει ο μηχανισμός, τότε πιθανόν να είναι η φυσική λίγδα-σκόνη.

 

Το πως θα το καθαρίσεις, είναι άλλο θέμα. Υπάρχει και το οινόπνευμα, αλλά μην ξεβάψει τίποτα, από ρολόι εώς λουρί.



#21   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 30/05/2016 - 13:46

Δεν ξέρω για την κορώνα να σε βοηθήσω. Εμένα δεν έχει πρόβλημα αλλά δεδομένης της χρήσης το κωλημα απο βρώμα έχει λογική. Ειναι πάνω στο χέρι, το οποίο ιδρώνει, σκόνη, λίγδα κτλ. Η βρωμια μόνο με πλύσιμο φεύγει. Πχ δεν μπορούμε να κατηγορούμε το iPhone επειδή μαζεύει χνούδι μέσα εκεί που μπαίνει ο φορτιστής. Όπως και τα laptops πχ μαζεύουν πουλόβερ μέσα στους ανεμιστήρες απο την χρήση πάνω στο κρεβάτι.

Ναι σωστα το τοποθετησες δεν αντιλεγω..

Προσωπικα δεν το κρινω επειδη πιανει βρωμα-λιγδα η οπως αλλιως μπορεις να το πεις , κατηγορω μεσα σε παρενθεση παντα το οτι δεν μας λυνει τα χερια η εταιρια να μας πει βαλ΄το αφοβα κατω απο το νερο για να το καθαρισεις .

Ασε που μου φαινεται λιγο κομπογιαννιστικη που λενε και στον τοπο μου την ολη φαση ... οτι μπουκωνει απο βρωμα και πρεπει να το πλυνω με νερο σε ενα gadget που κανεις δεν το παιρνει πανω του για την αδιαβροχοποιηση του.

 

Δοκίμασε με ένα πιστολάκι να ζεστάνεις λίγο την κορώνα. Όχι υπερβολικά.

Αν μαλακώσει ο μηχανισμός, τότε πιθανόν να είναι η φυσική λίγδα-σκόνη.

 

Το πως θα το καθαρίσεις, είναι άλλο θέμα. Υπάρχει και το οινόπνευμα, αλλά μην ξεβάψει τίποτα, από ρολόι εώς λουρί.

Οπως αναφερω και παραπανω δεν ειναι το θεμα πως θα φυγει αυτο το πραγμα.. Ειναι προφανως απο ευκολο εως δυσκολο.

Σιγουρα ειναι ομως πολυ σπαστικο να το παθαινει .

Απο την αλλη ναι , οντως υπαρχουν πολλοι τροποι καθαρισμου αλλα οπως αναφερεις κι εσυ ειναι μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.

Μπορει απο το να βγω εκτος εγγυησης μεχρι να χαλασω κατι αλλο οπως το χρωμα γιατι εχω το sport μαυρο το οποιο εχουν παρουριαστει ηδη κρουσματα να φευγει το χρωμα της κασας.. :S



#22   k3rn3l

k3rn3l

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:k3rn3l

Δημοσίευση 17/06/2016 - 13:49

Το δικό μου απο εχθές δεν φορτίζει.. Με τίποτα. Έχω κάνει και κάτι γιατροσόφια που λένε στο internet αλλά τίποτα.. Επικοινωνία με το skroutzομάγαζο που το αγόρασα και μου είπαν να το πάω istorm για αντικατάσταση με την απόδειξη απο αυτούς... καλύπτεται απο την εγγύηση κανονικά.. Το επιβεβαίωσα και με το istorm ότι το καλύπτουν κανονικά. Θα ενημερώνω εδω αργότερα μόλις επιστρέψω για το τι ακριβώς έπαθε και τι θα γίνει...   



#23   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 18/06/2016 - 14:16

@k3rn3l Με ενδιαφερει κι εμενα τί θα παιξει, γιατι και του αδερφου μου τις τελευταιες μερες (sport space grey), κανει 5 ωρες να φτασει στο 50%. Απο την αλλη, αν φορτισει πληρως, του βγαζει 3 full 24ωρα λειτουργιας, και οχι με απλα imessage και email, αλλα και sport λειτουργιες που χρησιμοποιει, γιατι κανει καθε μερα ποδηλατο!

Του ειπα να το παρακολουθησει, να κανει κι ενα full reset και σεταρισμα απο το μηδεν, κι αν δεν αλλαξει κατι, να το στειλει. Νομιζω οτι καποιο θεμα εχει η μπαταρια, δεν ειναι νορμαλ λειτουργια αυτη...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: tfd1978, 18/06/2016 - 14:17


#24   k3rn3l

k3rn3l

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:k3rn3l

Δημοσίευση 18/06/2016 - 14:46

Καλησπέρα... Τελικά αυτό που έφταιγε σε μένα ήταν το καλώδιο. Το αντικατέστησαν με άλλο μέσα στην εγγύηση.
@tfd1978 νομίζω οτι η περίπτωση του αδερφού σου είναι λιγο διαφορετική. Εμένα δεν φόρτιζε καθόλου σαν να μην το έβαζα στο ρεύμα. Θεωρώ οτι έχει θέμα με την μπαταρία του. Πιθανών θα το αλλάξουν. ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#25   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/07/2016 - 20:59

Update:
Τελικα, ημουν σπιτι του, και κατα τυχη προσεξα οτι δεν φορτιζε με τον μαμα φορτιστη. Αλλα με εναν aftermarket (απο Public, που κανει υποτιθεται για προϊοντα Apple), και μολις εβαλε τον αυθεντικο, ολα τελεια!

Απιστευτο τί διαφορα μπορει να κανει ενας φορτιστης. Ο Public φορτιζει κανονικα το iPhone 6 που εχει, ενω το watch ηθελε 5-6 ωρες για να φτασει στο 100%.

Οποτε, τελος καλο, ολα καλα, και ανωδυνα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#26   kos75

kos75

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/07/2016 - 06:44

Πολυ τολμηρό σε βρίσκω ακομη και με το απλό ντουζ...Δεν θα το κάνω ποτε.


You'll Never Walk Alone **JFT96**

καλημέρα στα παιδιά!

Εγώ τόλμησα και έκανα μπάνιο κανονικά έτσι από αντίδραση  το βρέχω κάθε μέρα εδώ και 2 μήνες που το έχω 



#27   kos75

kos75

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/07/2016 - 07:30

πιστεύω και με ένα σπρέι αέρα αν το φυσήξεις εκεί θα είναι καλύτερο



#28   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 11/07/2016 - 07:47

Με τον αερα αν εχει λιγδα δε θα καθαρισει, ξερεις αυτο που γινεται απο υγρασια και λιπαροτητα σε συνδιασμο με σκονη.

 

Αντιστοιχα στο iphone εγω το καθαριζω με οδοντογλυφιδα ή καμια στεγνη οδοντοβουρτσα, καλο τριψιμο και μετα φυσημα για τα υπολοιματα



#29   k3rn3l

k3rn3l

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:k3rn3l

Δημοσίευση 11/07/2016 - 19:47

Καλησπέρα. Έχεις κανείς ios10 και watchOS 3 στο ρολόι να μου πει αν αντιμετωπίζει πρόβλημα με τις κλήσεις; Όταν παίρνω με ακούνε και ακούω κανονικά στο ρολόι αλλά σε εισερχόμενη κλήση μόνο με ακούνε, εγώ τίποτα ...δεν βγάζει ήχο το ρολόι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#30   kos75

kos75

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 12/07/2016 - 09:02

@k3rn3l Με ενδιαφερει κι εμενα τί θα παιξει, γιατι και του αδερφου μου τις τελευταιες μερες (sport space grey), κανει 5 ωρες να φτασει στο 50%. Απο την αλλη, αν φορτισει πληρως, του βγαζει 3 full 24ωρα λειτουργιας, και οχι με απλα imessage και email, αλλα και sport λειτουργιες που χρησιμοποιει, γιατι κανει καθε μερα ποδηλατο!

Του ειπα να το παρακολουθησει, να κανει κι ενα full reset και σεταρισμα απο το μηδεν, κι αν δεν αλλαξει κατι, να το στειλει. Νομιζω οτι καποιο θεμα εχει η μπαταρια, δεν ειναι νορμαλ λειτουργια αυτη...


Sent from my iPhone using Tapatalk

εγγυηση φορτιζει τα παντα τον εχω 1 χρονο και iphone, apple watch +40 πιο γρηγορα

 

https://www.skroutz....HT.html#reviews



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες