Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Έσπασε η οθόνη του Apple Watch!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
44 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   salex1988

salex1988

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/01/2017 - 18:23

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρόνια! Εγω ελπίζω η χρόνια μου να μην ειναι σαν τη σημερινή μέρα γιατι πριν απο λιγο έσπασε η οθόνη του Apple Watch! Πέρα απο τον πρώτο πανικό και τη στεναχώρια που έφαγα άρχισα να ψάχνω για τιμές αντικατάστασης! Είδα κάτι τιμές που φτάνουν με το ΦΠΑ τα 200 ευρώ αλλα τις θεωρώ κάπως εξωφρενικές!!! Φαντάζομαι πως το ανταλλακτικό θα ευθύνεται για το ποσό αυτο και για αυτο μπήκα στο eBay για να ψαξω για κάποιο μη αυθεντικό!! Να πω πρώτα πως το touch λειτουργεί άριστα μόνο το τζαμάκι εχει σπάσει και όχι η LCD. Ο άντρας μου μου ειπε πως πρέπει να γραψω digitizer screen στην αναζήτησή και μάλιστα βρήκα κάτι που κοστίζει μόνο 16 ευρώ αλλα δεν ειμαι σίγουρη ότι λέγεται ετσι!! Και άντε και το πήρα και ειναι το σωστο, υπάρχουν τη Θεσσαλονίκη μαγαζιά που να ξέρουν απο Apple Watch και μπορούν να μου το φτιάξουν; ποια η εμπειρία σας!! Τη χρειαζομαιιι!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 01/01/2017 - 19:32

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρόνια! Εγω ελπίζω η χρόνια μου να μην ειναι σαν τη σημερινή μέρα γιατι πριν απο λιγο έσπασε η οθόνη του Apple Watch! Πέρα απο τον πρώτο πανικό και τη στεναχώρια που έφαγα άρχισα να ψάχνω για τιμές αντικατάστασης! Είδα κάτι τιμές που φτάνουν με το ΦΠΑ τα 200 ευρώ αλλα τις θεωρώ κάπως εξωφρενικές!!! Φαντάζομαι πως το ανταλλακτικό θα ευθύνεται για το ποσό αυτο και για αυτο μπήκα στο eBay για να ψαξω για κάποιο μη αυθεντικό!! Να πω πρώτα πως το touch λειτουργεί άριστα μόνο το τζαμάκι εχει σπάσει και όχι η LCD. Ο άντρας μου μου ειπε πως πρέπει να γραψω digitizer screen στην αναζήτησή και μάλιστα βρήκα κάτι που κοστίζει μόνο 16 ευρώ αλλα δεν ειμαι σίγουρη ότι λέγεται ετσι!! Και άντε και το πήρα και ειναι το σωστο, υπάρχουν τη Θεσσαλονίκη μαγαζιά που να ξέρουν απο Apple Watch και μπορούν να μου το φτιάξουν; ποια η εμπειρία σας!! Τη χρειαζομαιιι!!

Θα σου πω την γνώμη μου αλλά νομίζω δεν θα σου αρέσει.
Έχω δει βιντεάκια στο YouTube σχετικά με την αλλαγή και δεν είναι πολύ εύκολο να την κανεις μόνη σου.
Έγω πχ δεν θα το δοκίμαζα. Δεν είμαι τεχνικός αλλά οθόνη σε iPhone 5 και 6 κατάφερα να αλλάξω, αυτό πάντως δεν θα το ακουμπούσα.
Αν θες μιλα με κάποιους τεχνικούς του φόρουμ αν μπορούν να σε βοηθήσουν αλλιώς με το επίσημο service μήπως και πάρεις refurbished σε χαμηλότερη τιμή.

Υ.Γ. Επειδή η οθόνη είναι amoled δεν ξέρω κατά ποσό είναι δυνατή η αλλαγή του digitizer. Πιθανόν πας για καινούργια οθόνη που έρχεται φιξ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   salex1988

salex1988

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/01/2017 - 19:54

Όχι δεν ειχα σκοπό να την αλλάξω μόνη μου, αλλα σε κάποιο κατάστημα που να αναλαμβάνει τέτοιου είδους επιδιορθώσεις.. να ρωτήσω τη ειναι το refurbished και πως απευθύνομαι στους τεχνικούς του φόρουμ;; για καινούργια οθόνη εννοούμε και τη led μαζί;; ευχαριστω για την ανταπόκριση!

#4   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 01/01/2017 - 20:03

Κατάστημα να αναλαμβάνει λίγο δύσκολο αλλά και πάλι δεν θα σου το πρότεινα σε αυτούς γιατί πολλά έχουν ακουστεί. Οι τεχνικοί του φόρουμ από ότι έχω ακούσει είναι άριστοι. Επειδή δεν ξέρω πως λέγονται τα παιδιά περίμενε να σου πουν άλλοι, μιλά μαζί τους και δες τι θα σου προτείνουν.
Το refurbished είναι το ανακατασκευασμένο που λέμε και για τα iPhone. Πας το δικό σου και σου δίνουν ένα ανακατασκευασμένο με έκπτωση σε σχέση με την τιμή αγοράς του.
Για την οθόνη ναι εννοώ να αλλαχτεί όλη μαζί. Δες εδώ λίγο https://youtu.be/GJwh-9ketuE


Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   salex1988

salex1988

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/01/2017 - 20:13

Σε ευχαριστω πολυ.. είδα το refurbished στο ιντερνετάκιας αλλα η έκπτωση ειναι πολυ μικρή! Θα περιμένω τους τεχνικούς του φόρουμ για να βγάλω μια άκρη.. καλή χρόνια!!! :)

#6   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 01/01/2017 - 20:36

Ρωτα και στην επίσημη αντιπροσωπεία.
Καλη χρονιά να έχουμε χωρίς ατυχήματα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: jimthb, 01/01/2017 - 20:37


#7   salex1988

salex1988

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/01/2017 - 20:39

Το σκέφτηκα να καλέσω την Τρίτη και το istrom!! Αν και πολυ το φοβαμαι ότι αν και 2 μηνών το ρολοι θα μου πούμε τιποτα τρελό!! Μακάρι να έχουμε μια καλή χρόνια χωρίς ατυχήματα συσκευών και πάνω απο όλα χωρίς ατυχήματα ανθρώπων!!

#8   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/01/2017 - 10:31

Θα πρότεινα και εγώ την αλλαγή ολόκληρης της οθόνης όπως έρχεται κουτί σαν ανταλλακτικό. Επίσης τα original δεν υπάρχουν. Υπάρχουν μονο συμβατά. Εγώ προσωπικά δεν έχω αλλάξει σε Apple Watch (αν και τεχνικός, δεν έτυχε) αλλα αν άλλαζα θα έψαχνα να βρω όλο το σετ όπως ακριβώς είπε ο jimthb.
Αν πάντως δεν βρεις κατάστημα που να μπορεί να σε βοηθήσει στείλε μου pm μιας και είσαι απο Θεσσαλονίκη. Φυσικά να καλέσεις στην istorm για τα σχετικά. Μόνη μου ένσταση στην επισκευή αυτής της συσκευής ειναι η στεγανοποίηση της. Για αυτό και εγώ κλίνω περισσότερο προς την λύση του refurbished.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#9   salex1988

salex1988

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 02/01/2017 - 10:53

Εχω βρει ανταλλακτικά οθόνης στο eBay με 20 ευρώ αν και δεν ξέρω κατα ποσό ειναι καλα! Θα καλέσω αν και μιας και η ζημιά ειναι δίκη μου, δεν νομίζω ότι μπορούν να κάνουν τίποτε... εντάξει θα ενημερώσω μόλις βρω μια άκρη... ελπίζω τα refurbished να βγαίνουν κάτω απο 200 ευρώ....!!

#10   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2017 - 11:38

250 με 300 νομιζω βγαινει

#11   salex1988

salex1988

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 02/01/2017 - 12:05

Σοβαρά;;; ε τοτε γιατι να πάρω refurbished?? Τοσο σχεδόν έκανε το δικό μου το ρολοι καινούριο!! Οοο τι θα κάνω;;

#12   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2017 - 12:35

Ρωτα δεν ειμαι απολυτα σιγουρος. Καλυτερα ανακατασκευασμενο δεν το συζητω αλλιως θα χασεις και το αδιαβροχο

#13   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 02/01/2017 - 12:54

Υπόψιν νομίζω ότι η salex1988 έχει το series 1 κι όχι το 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#14   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 02/01/2017 - 13:00

Σοβαρά;;; ε τοτε γιατι να πάρω refurbished?? Τοσο σχεδόν έκανε το δικό μου το ρολοι καινούριο!! Οοο τι θα κάνω;;

Πάρε ένα τηλέφωνο infoquest και ρώτα πόσο κάνει ανακατασκευασμένο το series 1.
Αν δεν συμφέρει η τιμή αγοράζεις μια οθόνη που έρχεται ολόκληρη κουτι και το πας σε έναν τεχνικό με υπομονή και μεράκι να στην αλλάξει.
Δυστυχώς αυτές είναι οι επιλογές σου.

Υ.Γ. Εκτός αν η infoquest αναλαμβάνει αντικατάσταση οθόνης με συμφέρουσα τιμή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: jimthb, 02/01/2017 - 13:01


#15   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2017 - 13:05

Υπόψιν νομίζω ότι η salex1988 έχει το series 1 κι όχι το 2.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Το καλοκαιρι ρωτησα και εγω το 1 εχω. Και μενα για ενα χτυπηματακι απειροελαχιστο σαν το κεφαλι της καρφιτςας μου ζητησαν 250 αν θυμαμαι καλα και σκεφτηκα με αλλα 150 το ξαναπαιρνω και σηκωθηκα και εφυγα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες