Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλήματα υπερθερμανσης


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2020 - 11:53

Καλημέρα στο φόρουμ μετά από πολύ καιρό. Τις τελευταίες ημέρες αντιμετωπίζω σοβαρά θέματα με την υπερθέρμανση του λάπτοπ (MacBook pro 2017). Το πρόβλημα ξεκίνησε μετά την εγκατάσταση της τελευταίας ενημέρωσης του OS CATALINA και θέτει σε λειτουργία τους ανεμιστήρες στο φουλ ακόμα και χωρίς να τρέχει κάποια εφαρμογή,ενώ παρατήρησα εξαιρετικά υψηλή κατανάλωση μπαταρίας και lag στην εκτέλεση απλών εφαρμογών όπως πχ το search. Απεγκατέστησα τον Google Chrome μήπως και ξεκινούσε από εκεί το πρόβλημα και έκανα και εκκαθάριση της μνήμης αλλά το πρόβλημα επιμένει. Καμιά λύση?? Ευχαριστώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 01/10/2020 - 13:32

Έχω το ίδιο θέμα σε Macbook pro 2015. Αλλά με εκκαθάριση μνήμης δείχνει να έστρωσε. Ακολουθώ το θέμα μήπως κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω. 



#3   cal

cal

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 01/10/2020 - 13:36

φίλε μου εχω το ίδιο πρόβλημα. Η πρωτη λύση που έκανα ήταν να κάνω κλείσιμο και άνοιγμα του wifi και έστρωσε. Σήμερα που το άνοιξα το ξαναέκανε και έκανα reset smc και ξανα έστρωσε. Λογικά σε λίγο καιρό πριν δώσουν το big sur θα το διορθώσουν γιατί είναι πολλά τα μοντέλα που έχουν το συγκεκριμένο πρόβλημα.



#4   cal

cal

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 01/10/2020 - 18:59

https://www.macrumor...uide/accountsd/



#5   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/10/2020 - 21:41

Ουσιαστικά αυτό που λέει το άρθρο είναι ότι υπάρχουν αναφορές και από άλλους χρήστες ανά τον κόσμο για το συγκεκριμένο θέμα, αλλά δεν υπάρχει κάποια σαφή λύση. Εν αναμονή λοιπόν για το Big Sur






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες