Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

δεν βγαζει σημα με sim card


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
92 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   dperdikakis

dperdikakis

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2010 - 17:39

Τιποτα φιλε μου.Να'σαι καλα.Προσεχε μην αναβαθμισεις στην 3.1.3 γιατι μετα δεν θα εχεις καθολου τηλεφωνο.


Έλα φίλε μου. Έκανα Jailbreak και τώρα πρέπει να κάνω unlock. Με ποιο πρόγραμμα να το κάνω? Με blacksnow?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   dperdikakis

dperdikakis

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2010 - 17:41

__

Τελευταία επεξεργασία από: dperdikakis, 26/04/2010 - 17:45


#48   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2010 - 17:55

ναι φιλε μου.. :) οριστε και ενας οδηγος http://www.iphonehel...hone-3g-unlock/ :)

Τελευταία επεξεργασία από: komitis, 26/04/2010 - 17:58


#49   dperdikakis

dperdikakis

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2010 - 18:07

ναι φιλε μου.. :) οριστε και ενας οδηγος http://www.iphonehel...hone-3g-unlock/ :)

Το έκανα αυτό αλλά δεν έχει καθόλου σήμα η κεραια. Σαν να μη βρίσκει δίκτυο τηλεφωνίας.

#50   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2010 - 18:42

πηγαινε ρυθμισεις - γενικα - επαναφορα - ρυθμισεις δικτυου.. μηπως και σου βρει.. μετα το blacksnow.. :)

#51   dperdikakis

dperdikakis

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2010 - 18:57

πηγαινε ρυθμισεις - γενικα - επαναφορα - ρυθμισεις δικτυου.. μηπως και σου βρει.. μετα το blacksnow.. :)

Δυστυχώς δεν άλλαξε τπτ. Help please

#52   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2010 - 19:01

στην καρτα που εχεις μεσα.. οταν εκανες jailbreak .. ειχες βγαλει το pin.. μπορεις να το κανεις βαζοντας την καρτα σου.. σε μια αλλη συσκευη.. και επανατοποθετωντας την στο iphone και μετα jailbreak.. :)

edit: τωρα ειδα πως η συσκευη σου ειναι απο Αμερικη.. δυστυχως παιδευεσαι χωρις λογο.. απο την στιγμη που αναβαθμιστηκε η baseband.. μονο ως ipod touch μπορεις να το χρησιμοποιησεις.. θα πρεπει να περιμενεις νεοτερα εργαλεια για unlock.. δυστυχως φιλε μου.. :(

edit: Παρη δασκαλε που διδασκες.. η συσκευη ειναι απο Αμερικη θα σε μαλωσω εγω σημερα.. :)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 26/04/2010 - 19:10


#53   dperdikakis

dperdikakis

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2010 - 19:16

στην καρτα που εχεις μεσα.. οταν εκανες jailbreak .. ειχες βγαλει το pin.. μπορεις να το κανεις βαζοντας την καρτα σου.. σε μια αλλη συσκευη.. και επανατοποθετωντας την στο iphone και μετα jailbreak.. :)

edit: τωρα ειδα πως η συσκευη σου ειναι απο Αμερικη.. δυστυχως παιδευεσαι χωρις λογο.. απο την στιγμη που αναβαθμιστηκε η baseband.. μονο ως ipod touch μπορεις να το χρησιμοποιησεις.. θα πρεπει να περιμενεις νεοτερα εργαλεια για unlock.. δυστυχως φιλε μου.. :(

edit: Παρη δασκαλε που διδασκες.. η συσκευη ειναι απο Αμερικη θα σε μαλωσω εγω σημερα.. :)

Πότε έγινε αναβάθμιση στηbaseband ρε παιδιά? Δε μπορώ να κάνω downgrade?

#54   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2010 - 19:36

φιλε μου με συγχωρεις παρανοηση δικη μου.. δεν εχεις αναβαθμισει.. απλα δεν εχεις σημα στην 3.1.2.. εισαι ετσι;.. ακολουθησε αυτο που σου ειπα παραπανω.. δηλαδη.. να βαλεις την sim σε μια αλλη συσκευη εαν εχεις pin.. να το αφαιρεσεις .. και να την ξανατοποθετησεις στην συσκευη σου.. κανοντας και παλι jailbreak.. απο την αρχη..

edit.. καποιος mod να σβησει το παραπανω ποστ Νο #52 ευχαριστω.. και ποιος ακουει τον Παρη.. :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 26/04/2010 - 19:42


#55   dperdikakis

dperdikakis

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2010 - 19:39

αναβαθμιση στην baseband.. eγινε οταν εκανες update.. στην 3.1.3.. ενω μπορεις να κανεις jailbreak λογω συσκευης ( iphone 3g ).. δεν μπορεις να κανεις unlock.. :(

Μα δεν έκανα ποτέ update 3.1.3. Πάντα 3.1.2 είχα. Και restore οταν έκανα, έκανα σε 3.1.2

#56   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2010 - 19:46

δικη μου η παρανοηση διαβασε το παραπανω ποστ.. μηπως και διορθωθει.. :(

#57   dperdikakis

dperdikakis

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2010 - 19:49

δικη μου η παρανοηση διαβασε το παραπανω ποστ.. μηπως και διορθωθει.. :(

Αυτο έχω κάνει από την αρχή αλλά τίποτα και πάλι. Αυτος που άνοιξε το ποστ αυτό είχε το ίδιο πρόβλημα με μένα και λέει ότι το έφτιαξε. πώς?

#58   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2010 - 19:57

οταν τρεχεις.. το blacksnow.. εισαι σε wifi.. μου φαινεται παντως παραξενο.. δοκιμασε να τρεξεις και το bootneuter απο cydia.. χωρις να σου υποσχεθω κατι.. πειραματα κανουμε..

#59   dperdikakis

dperdikakis

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2010 - 20:07

οταν τρεχεις.. το blacksnow.. εισαι σε wifi.. μου φαινεται παντως παραξενο.. δοκιμασε να τρεξεις και το bootneuter απο cydia.. χωρις να σου υποσχεθω κατι.. πειραματα κανουμε..

Από τη στιγμή που κάνω jailbreak είμαι και wifi. Όταν τρέχω το bootneuter, μου βγάζει Determining current settings... και στο τέλος βγάζει μήνυμα Restore Needed. iPhone cannot make or receive calls. Restore from iTunes. www.apple.com/support.
Έχω απελπιστεί!!!!


Ποια baseband πρέπει να έχω? Να δω μήπως είχε κάνει αναβάθμιση ο Αμερικάνος που μου το έστειλε. Που τη βλέπω?

Τελευταία επεξεργασία από: dperdikakis, 26/04/2010 - 20:09


#60   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2010 - 20:11

τι να σου πω βρε φιλε μου.. αφησε να το ψαξω και εγω και τα ξαναλεμε σε λιγο..

δεν μου λες δοκιμασες να το κανεις σε αλλο pc;

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 26/04/2010 - 20:11


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες