Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πως σας φάνηκε το νέο iPhone 4;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Πως σας φάνηκε το νέο iPhone 4;

Το iPhone 4G ήταν αυτό που περιμένατε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#76   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2010 - 13:30

εννοειται πως θα ειναι κλειδωμενο.. και πως καθε φορα που θα βγαινει καινουριο firmwaree.. ,εαν βγει unlock, θα πρεπει να περιμενεις το καινουριο unlock.. :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   mike22

mike22

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2010 - 13:31

ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ.....
Εγω το ελεγα απο την αρχή!

#78   kteO1

kteO1

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/06/2010 - 13:39

ενα η διαδικασια για το unlock ειναι οπως ηταν για το 2G τοτε δεν εχω προβλημα ηταν κατι πολυ ευκολο...οσο για το νεο firmware χρειαζεται οντως να περιμενεις αλλα το ιδιο πρεπει να κανεις και αμα θελεις jailbreak.

#79   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 09/06/2010 - 11:17

Παιδιά ξέρουμε σίγουρα πόση RAM θα έχει το iPhone 4?

#80   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 09/06/2010 - 20:18

"The A4 processor does not contain RAM, but the top package of the PoP contains two low-power 128 MB DDR dram chips, which are connected to the processor using a 64-bit-wide data bus, twice the width of the RAM data bus used in the iPhone and iPod touch devices, to support the greater need for graphics bandwidth in the iPad."

Apple A4 is based on the ARM processor architecture. The first version released runs at 1 GHz and contains a Cortex-A8 CPU core paired with a PowerVR sg 535 graphics processor (GPU) built on Samsung's 45 nm process. wikipedia Apple A4

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#81   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/06/2010 - 09:08

Το iPhone 3G ακομα καλα κρατει... δυστυχως οσο και αν μου αρεσει το iPhone 4 δεν βλεπω ουσιαστικο λόγο για να προχωρησω σε αγορα του... Ισως το επομενο καλοκαιρι, οταν βγει η επομενη συσκευη... Εξαλλου αν Ελλαδα ερθει Σεπτεμβριο, μενουν ακομα 9 μηνες μεχρι την κυκλοφορια του επομενου... Πολυ μικρο χρονικο διαστημα κατα τη γνωμη μου...

#82   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 11/06/2010 - 00:42

Το iPhone 3G ακομα καλα κρατει... δυστυχως οσο και αν μου αρεσει το iPhone 4 δεν βλεπω ουσιαστικο λόγο για να προχωρησω σε αγορα του... Ισως το επομενο καλοκαιρι, οταν βγει η επομενη συσκευη... Εξαλλου αν Ελλαδα ερθει Σεπτεμβριο, μενουν ακομα 9 μηνες μεχρι την κυκλοφορια του επομενου... Πολυ μικρο χρονικο διαστημα κατα τη γνωμη μου...


Μ' αυτήν την λογική και του χρόνου θα παρουσιαστεί το καινούριο Ιούνιο, θα έρθει Ελλάδα Σεπτέμβριο και πάλι θα μένουν 9 μήνες μέχρι το επόμενο iPhone 6. Άρα δεν έχεις σκοπό να αλλάξεις κινητό μέχρι να το φέρουν πιο γρήγορα ( σε σχέση με την παρουσίαση του )..

#83   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/06/2010 - 08:27

Μ' αυτήν την λογική και του χρόνου θα παρουσιαστεί το καινούριο Ιούνιο, θα έρθει Ελλάδα Σεπτέμβριο και πάλι θα μένουν 9 μήνες μέχρι το επόμενο iPhone 6. Άρα δεν έχεις σκοπό να αλλάξεις κινητό μέχρι να το φέρουν πιο γρήγορα ( σε σχέση με την παρουσίαση του )..


Η λογικη αναφερεται στο iPhone 4 και μονο για το συγκεκριμενο χρονικο διαστημα. Γενικα δεν ειμαι απο αυτους που περιμενουν παντα ποτε θα βγει το επομενο μοντελο και δεν προχωρουν σε αγορα.
Απλα δεν βλεπω να μου καλυπτει καποιο κενο απο το 3G που εχω απο τον Αυγουστο 2008. Δεν πηρα το 3GS για τον ιδιο ακριβως λογο... Ισως μετα το 2G μαλλον κανενα δεν μου φαινεται τοσο revolutionary...

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 11/06/2010 - 08:28


#84   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 11/06/2010 - 08:40

Η λογικη αναφερεται στο iPhone 4 και μονο για το συγκεκριμενο χρονικο διαστημα. Γενικα δεν ειμαι απο αυτους που περιμενουν παντα ποτε θα βγει το επομενο μοντελο και δεν προχωρουν σε αγορα.
Απλα δεν βλεπω να μου καλυπτει καποιο κενο απο το 3G που εχω απο τον Αυγουστο 2008. Δεν πηρα το 3GS για τον ιδιο ακριβως λογο... Ισως μετα το 2G μαλλον κανενα δεν μου φαινεται τοσο revolutionary...


Συμφωνω απολυτα! (και δεν επρεπε να το πουλησω, που το ειχα δυο χρονια του κουτιου! Σαν τα ματια μου το προσεχα... :( )

Σιγουρα απο θεμα hardware ειναι revolutionary το 4, αλλα το ρημαδι το 2G, δεν θα ξαναβγει ποτε!!! Εγω παντως θα μεινω με το 3GS, τουλαχιστον μεχρι τα Χριστουγεννα και βλεπουμε... :D

Τελευταία επεξεργασία από: tfd1978, 11/06/2010 - 08:41


#85   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/06/2010 - 09:53

Όντως. Το 2G ήταν, απλά, το κάτι άλλο. Ήταν πανέμορφο, στιβαρό και λειτουργικό.
Και το 4, όμως, πιστεύω είναι. Μη σας πω άρχισα και από τώρα οικονομίες :P

#86   Geopanousis

Geopanousis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 13/06/2010 - 19:52

εμενα μου άρεσε πολύ και εξωτερικά αλλα και εσωτερικά και σκοπεύω να το πάρω όταν έρθει ελλάδα :rolleyes:




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες