Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Συναλλαγες ΜΟΝΟ χερι - χερι


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
103 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2010 - 21:09

αμα ηταν θα εκανε αστα να πανε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2010 - 21:11

Καλησπερα παιδια.Τελικα θα γινει η ομαδικη κινηση που λεγαμε για τον φιλο kawaii ή οχι?Ειδα οτι πολλα παιδια απ'το forum συμφωνησανε να προχωρησουμε σε μια τετοια κινηση.Καντε κατι ρε admins να οργανωθουμε.Ενας καφες ειναι το ποσο.

Εγω παντως θα νιωθω πολυ περηφανος που ανηκω σ'αυτην τη κοινοτητα αν γινει κατι τετοιο.



Δεν καταλαβαίνεις ο φίλος μας δεν συμφώνει σε αυτήν την κίνηση το δήλωσε πιο πάνω δεν θα τ δεχτώ είπε

#93   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 09/07/2010 - 21:16

Οκ,τοτε παω πασσο.

#94   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2010 - 21:19

Για ασφαλείς συναλλαγές για να μη χάσουμε την ψυχική μας ηρεμία:

1)Σε περίπτωση αποστολής, αντικαταβολή με courier και φυσικά άνοιγμα συσκευασίας πριν την υπογραφή παραλαβής.

2)Στην περίπτωση συνάντησης να απαιτείτε από τον αγοραστή όπου είναι δυνατόν να τραβάει τα χρήματα από ΑΤΜ μπροστά σας για να είστε σίγουροι για τη γνησιότητά τους, δε την πατάνε πάντα μόνο οι αγοραστές.

#95   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 09/07/2010 - 21:50

Ρε παιδιά γι αυτό υπάρχει και η ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ.

edit (με πρόλαβες SolidSnake)


ωραια και στο στέλνει με αντικαταβολή.και μὀλις πληρώσεις ανοίγεις το δέμα και δεν έχει τιποτα μέσα πχ πέτρες τι κάνεις;
το ιδιο είναι και με την κατάθεση χρημάτων σε τράπεζα.

#96   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2010 - 21:53

ωραια και στο στέλνει με αντικαταβολή.και μὀλις πληρώσεις ανοίγεις το δέμα και δεν έχει τιποτα μέσα πχ πέτρες τι κάνεις;
το ιδιο είναι και με την κατάθεση χρημάτων σε τράπεζα.

ΔΕΝ πληρώνουμε αν δεν ανοίξουμε το δέμα, ενημερώνουμε εξ αρχής τον πωλητή ότι δε θα πάρει φράγκο αν δε δούμε τι έχει μέσα το κουτί. Αν δε του αρέσει, κρίμα.

#97   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 09/07/2010 - 22:06

ΔΕΝ πληρώνουμε αν δεν ανοίξουμε το δέμα, ενημερώνουμε εξ αρχής τον πωλητή ότι δε θα πάρει φράγκο αν δε δούμε τι έχει μέσα το κουτί. Αν δε του αρέσει, κρίμα.


δηλαδη εγω που περιμένω απο έλτα να μου ερθει απο εβδομαδα και το παιδι δεν το ξερω το γνωρισα απο φορουμ,περιμενω μια καρτα free2go 1,5gb με 45 ευρω μολις μου ερθει το συστημενο να πω στο ταχυδρομειο πριν το πληρωσω να το ανοιξω η πρεπει να υπαρχει απο πριν η ενδειξη να ανοιχτει πριν πληρωθει;
και στην τελικη θα πρεπει να έχω και δευτερο τηλεφωνο για να κανω ταυτοποιησει εαν ειναι το νουμερο τις καρτας που θα αναγραφετε καθως και να παρω και την wind να δω οτι εχει ενεργοποιηθει πριν τις 30 μαρτιου διοτι μετα κλαψτα τα 45 ευρω διοτι θα ειναι μονο 100mb το μηνα :lol:

#98   insidergr

insidergr

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2010 - 22:11

δηλαδη εγω που περιμένω απο έλτα να μου ερθει απο εβδομαδα και το παιδι δεν το ξερω το γνωρισα απο φορουμ,περιμενω μια καρτα free2go 1,5gb με 45 ευρω μολις μου ερθει το συστημενο να πω στο ταχυδρομειο πριν το πληρωσω να το ανοιξω η πρεπει να υπαρχει απο πριν η ενδειξη να ανοιχτει πριν πληρωθει;
και στην τελικη θα πρεπει να έχω και δευτερο τηλεφωνο για να κανω ταυτοποιησει εαν ειναι το νουμερο τις καρτας που θα αναγραφετε καθως και να παρω και την wind να δω οτι εχει ενεργοποιηθει πριν τις 30 μαρτιου διοτι μετα κλαψτα τα 45 ευρω διοτι θα ειναι μονο 100mb το μηνα :lol:

Δεν αρχιζεις να τα κλαις απο τωρα ? αστα φιλαρακι εκτος απο αυτη την περιπτωση ξερεις ποσες αλλες υπαρχουν γυρω μας που αυτος που την "πατησε" δεν το ειπε πουθενα για να μην τον πουν Κοροιδο ? Πλακιτσα σου κανω ειναι μικρο το ποσον και αυτοι δεν ασχολουνται.. :) εκτος κ αν ειναι μαθητευομενος..

#99   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2010 - 22:11

Σαφώς θα πρέπει να υπάρχει ένδειξη ότι συμφωνεί ο πωλητής να ανοιχτεί το δέμα πριν πληρωθεί.

Στην περίπτωσή σου η εξακρίβωση του προϊόντος έχει μια δυσκολία, οπότε θα ρισκάρεις, εντάξει είπαμε δεν είναι όλοι λαμόγια :)

Απλά γενικά ας πούμε το να πούμε στον πωλητή, "ψηλέ εγώ θα το ανοίξω πριν τα στάξω, να δω αν είναι iPhone και όχι τυρόπιτα" δε νομίζω ότι είναι και τόσο ακραίο.

#100   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 09/07/2010 - 22:15

Σαφώς θα πρέπει να υπάρχει ένδειξη ότι συμφωνεί ο πωλητής να ανοιχτεί το δέμα πριν πληρωθεί.

Στην περίπτωσή σου η εξακρίβωση του προϊόντος έχει μια δυσκολία, οπότε θα ρισκάρεις, εντάξει είπαμε δεν είναι όλοι λαμόγια :)

Απλά γενικά ας πούμε το να πούμε στον πωλητή, "ψηλέ εγώ θα το ανοίξω πριν τα στάξω, να δω αν είναι iPhone και όχι τυρόπιτα" δε νομίζω ότι είναι και τόσο ακραίο.


οκ οποτε το παιζω λοττο τωρα αλλα απο εδω και περα ξερω :)

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 09/07/2010 - 22:15


#101   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 09/07/2010 - 22:16

Δεν αρχιζεις να τα κλαις απο τωρα ? αστα φιλαρακι εκτος απο αυτη την περιπτωση ξερεις ποσες αλλες υπαρχουν γυρω μας που αυτος που την "πατησε" δεν το ειπε πουθενα για να μην τον πουν Κοροιδο ? Πλακιτσα σου κανω ειναι μικρο το ποσον και αυτοι δεν ασχολουνται.. :) εκτος κ αν ειναι μαθητευομενος..


Ναι οκ απλος δεν μου έχει τυχει ακομη.εαν σου κατσει ομως; :P

#102   viperlesgr

viperlesgr

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:viperlesgr

Δημοσίευση 09/07/2010 - 22:49

Σιγουρα είναι λυπηρό αυτό που έγινε . Τέτοια σκηνικά μας πονάνε όλους μιας και όλοι μπορουμε να καταλάβουμε ποσο άσχημα αισθάνθηκε ο φίλος μας όταν άνοιξε το μουφο-πακέτο του . Προσωπικά οταν αποφάσισα πέρυσι να πουλήσω το κινητό μου έβαλα αγγελία στο e-bay οπου είμαι μέλος χρόνια και κάνω και αγορές και πωλήσεις και απλά δημοσίευσα το λίνκ του e-bay σε ένα απο τα site που ήμουν μέλος . Απλά και καθαρά . Ειχα βάλει να γίνονται αποδεκτές και προσφορές μόνο με paypal που προσωπικά την εμπιστευομαι απόλυτα και έτσι ήμουν εξασφαλισμένος και εγώ και ο αγοραστής .

#103   bacadef

bacadef

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/07/2010 - 19:55

Φιλε Kawaii λυπάμαι γι' αυτό που σου συνέβη!Εγώ στην θέση σου δεν θα το αντιμετώπιζα τόσο ψύχραιμα, αλλα καταλαβαίνω οτι καμιά φορά η απογοήτευση σε εμποδίζει απ το να νευριάσεις...Ενημέρωσέ μας αν τον βρείς και την πληρώσει με οποιοδήποτε τρόπο (το εύχομαι)!

#104   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2010 - 04:20

ενας πουλουσε το ipad 64 3g για 400 € αλλα δεν επερνε paypall ουτε αντικαταβολη
ηθελε escrow service αλλα η εταιρεια που προτεινε για αυτο ηταν απατη




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες