Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τι γλύψιμο πέφτει στην vodafone και συγκεκριμένα στο ΠΛΑΙΣΙΟ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 19:48

Τι γλύψιμο πέφτει στην vodafone και συγκεκριμένα στο ΠΛΑΙΣΙΟ..???

Πηγα να ρωτησω ποτε τελειωνει η συνδεση γιατι θελω να παω cosmote.
-Τους λεω ποτε τελειωνει η δεσμευση???.
-Μου λένε δεσμευση ή ανανεωση συμβολαιου??
-Του λεω, οπως το λετε εσεις.
-Μου απανταει αυτος, σας επιτρεπουμε να κανετε οτι θελετε και σας δινουν 85 ευρω επιδοτηση η voda(ειχα 40 ευρω το μηνα παγιο). Τι θελετε να κανετε κυριε?? με ρωτανε..
-εεε θέλω να κανω φορητοτητα στην cosmote , ΕΠΑΘΕ ΣΟΚ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΤΟΥ ΔΙΠΛΑ. Και αρχισανε ανακρισεις,...
- τι θα κανετε κυριε μου στην cosmote;; έχετε κανεναν αλλον εκει;.
-Λεω εγω ναι εχω πατερα, μητερα, αδελφη, και ολοι οι φιλοι μου watch up.
Η αλλη υπαλληλος-φιλη, λεει
-αα συμφερει cosmote.
Αμεσως μου λεει o αντρας,
-Ναι αλλα τι συμβολαια??, η vodafone ειναι καλυτερη..
-Καλυτερα συμβολαια απο εσας, αφου προσφερουν "απεριοριστα" προς cosmote ενω εσεις προς vodafone.
Πήγε να "κλαψει" ο υπαλληλος και ρωταει,
-Θέλετε επιδοτηση σε κινητο?
-ναι, απανταω, iPhone 4.
Αμεσως με ενα χαμογελο οτι σε κοροιδευω μου λεει..
- ΑΑΑΑΑ σιγα μην βγει στην Ελλαδα τωρα, μετα απο Σεπτεμβριο, ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΥΡΙΕ ΔΕΝ ΔΙΝΩ iPHONE ΑΠΟ COSMOTE, ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ VODAFONE ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΔΩΣΩ και αυτο φυσικα οποιος προλαβει γιατι θα βγουν παρα πολυ λιγα,.
Του απανταω,
-Το ξέρω κυριε αλλα είναι ολη η οικογενεια μου εκει.

Με τα πολλαα αλλαξε θεμα και λεει,
-Σας κανουμε με 10 ευρω το μηνα, ασυρματο ιντερνετ 1gb , ειναι ευκαιρια για σας το θελετε? Παει λογο του συμβολαιου σας στην vodafone.
-Δεν θελουμε τετοια, να φυγουμε απο την εταιρια σας ΜΟΛΙΣ βγει το iPhone ΘΕΛΟΥΜΕ. Παίρνω τον πατερα μου και φευγω οπως ειμαι.


Σας βαζω μερος απο την συζητηση...

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ:
1)Γενικα τοσο γλυψιμο απο vodafone???
2)Μια ταμπελα διπλα στον υπολογιστη του ελεγε VODAFONE - COSMOTE,
Γιατι δεν μπορουν να δωσουν iPhone το πλαισιο apo cosmote και μας λεει ο Π@ΠΑΡΑΣ, ΜΟΝΟ απο vodafone σας δινω εγω iPhone Και ΟΟταν βγει μετα τον Σεπτεμβριο(ηθελε να μου πει χρησιμοποιησε την ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΤΩΡΑ και μεχρι τοτε τα λεμε).
3)Εγω για 40 ευρω το μηνα παγια, ποση επιδοτηση θα παρω οταν ζητησω φορητοτητα και με παρουν τηλεφωνο να μου δωσουν μεγαλυτερη επιδοτηση?
4)Λετε να παρω μπλουζακι iPhoneHellas να βλεπει ο υπαλληλος με μεγαλα γραμματα για να καταλαβει οτι ειμαι ψαγμενος και οτι δεν πιανομαι με τις πιπες σου?

Το βαζω αυτο εδω για να καταλαβουν οσοι το διαβασουν οτι λενε πιπες οι εταιριες , για να μην πιανονται κοροιδα ο κοσμακης απο τετοιους...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/07/2010 - 20:00

Στο Πλαίσιο στη Βουλιαγμένης αυτά?

#3   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 20:03

Οχι Γλυφαδα. Βουλιαγμενης ειδα το iPhone 4 αλλα τοτε δεν με ενδιεφερε η δεσμευση της συνδεσης και δεν ππηγα να ρωτησω...
Γενικα η voda μονο γλυψιμο κανει... Να φτιαξει καμια κεραια που πιανω ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΕΣΑ 3 παυλες στις 5 δεν ξερει να το κανει!!

ΑΑΑ κατι τελευταιο, ΕΓΩ εχω πληρωσει 18 μηνη δεσμευση λογο επιδοτησης, πως γινεται στην vodafone Γλυφαδας να λενε οτι την ταδε Αυγουστου τελειωνει η συνδεση(δηλ. 12μηνο) ενω εχω 18μηνο, ΚΑΙ Η Voda στο Πλαισιο να λενε σου επιτρεπουν τωρα ανανεωση αρα και να φυγεις απο την εταιρια ενω ειμαι 1 μηνα πριν το δωδεκαμηνο και 7 μηνες πριν το κανονικο 18μηνο. ktlv κανεις?

Τελευταία επεξεργασία από: Jason13, 21/07/2010 - 20:05


#4   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/07/2010 - 20:40

Εγώ από 80€ επιδότηση που μου έβγαζε στο site της voda, τους πήρα τηλ. και τους είπα ότι φεύγω και μου την ανέβασαν στα 180€ με 20% έκπτωση στο πάγιο. Αφού τους είπα ότι φεύγω γιατί η κάλυψη 3G που έχουν είναι ανέκδοτο, με πήραν τηλ. μετά από μια μέρα και μου την ανέβασαν στα 306€ (συν τα 20%).
Έτσι πήγα πλαίσιο όπου μου έκοψαν πιστωτικό τα 306€ και περιμένω τον Σεπτέμβριο για το 4.
Θέλουν παίξιμο αλλιώς δεν δίνουν.

#5   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 20:56

Εγώ από 80€ επιδότηση που μου έβγαζε στο site της voda, τους πήρα τηλ. και τους είπα ότι φεύγω και μου την ανέβασαν στα 180€ με 20% έκπτωση στο πάγιο. Αφού τους είπα ότι φεύγω γιατί η κάλυψη 3G που έχουν είναι ανέκδοτο, με πήραν τηλ. μετά από μια μέρα και μου την ανέβασαν στα 306€ (συν τα 20%).
Έτσι πήγα πλαίσιο όπου μου έκοψαν πιστωτικό τα 306€ και περιμένω τον Σεπτέμβριο για το 4.
Θέλουν παίξιμο αλλιώς δεν δίνουν.



Δηλ. εγω που μου δινουν την δυνατοτητα να φυγω απο την voda, να τους παρω ενα τηλεφωνο να τους τα πω οπως εσυ, και να μου δωσουν επιδοτηση, και να περιμενω μεχρι τον Σεπτεμβρη? Η επιδοτηση θα με περιμενει με το ιδιο συμβολαιο ή με οτι θελω εγω + 20% εκπτωση?

#6   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/07/2010 - 21:02

Δηλ. εγω που μου δινουν την δυνατοτητα να φυγω απο την voda, να τους παρω ενα τηλεφωνο να τους τα πω οπως εσυ, και να μου δωσουν επιδοτηση, και να περιμενω μεχρι τον Σεπτεμβρη? Η επιδοτηση θα με περιμενει με το ιδιο συμβολαιο ή με οτι θελω εγω + 20% εκπτωση?

Σου κόβουν ένα πιστωτικό για το ποσό της επιδότησης και μπορείς να πάρεις ότι θέλεις και όχι αναγκαστικά τηλέφωνο. Έχεις δικαίωμα μέσα σε 1 χρόνο να "φας" την επιδότηση

#7   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 21:07

Σου κόβουν ένα πιστωτικό για το ποσό της επιδότησης και μπορείς να πάρεις ότι θέλεις και όχι αναγκαστικά τηλέφωνο. Έχεις δικαίωμα μέσα σε 1 χρόνο να "φας" την επιδότηση

Αυριο να τους κανω ενα τηλεφωνο??? Ειχα παρει περσι το 16αρι με 354 ευρω 18 μηνες 40 ευρω. Τι να τους πω να μου κανουν ενα παρομοιο με σενα ???Επιδοτηση 85 μου δινουν τωραα!! και το 20% θα ισχυει ετσι?

Τελευταία επεξεργασία από: Jason13, 21/07/2010 - 21:08


#8   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 21/07/2010 - 21:24

Το πλαίσιο είναι συνεργάτης της voda και ο Γερμανός της Cosmote. Σε Γερμανό να πήγαινες θέλοντας να κάνεις το αντίστροφο πράγμα τον ίδιο διάλογο θα είχατε, δεν καταλαβαίνω την έκπληξη.

#9   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 21:32

Το πλαίσιο είναι συνεργάτης της voda και ο Γερμανός της Cosmote. Σε Γερμανό να πήγαινες θέλοντας να κάνεις το αντίστροφο πράγμα τον ίδιο διάλογο θα είχατε, δεν καταλαβαίνω την έκπληξη.

Δεν εχω δοκιμασει το Γερμανος και γενικα ποτε δεν ειχα παει σε αυτους παντα προτιμουσα την κεντρικη εταιρια και οχι πλαισια και γερμανους!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Jason13, 21/07/2010 - 21:33


#10   bene

bene

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2010 - 22:17

Απλώς και μόνο επειδή αναφέρεστε σε σήμα η cosmote με έχει τσαντίσει απίστευτα με τον #$^$%^ σήμα καμπάνα..δεν υπάρχει ημέρα που να μην δω στην οθόνη του iphone ειδοποίηση ''δεν βρέθηκε δίκτυο΄΄ και μένω πρόποδες υμμητού φάτσα με τις κεραίες χωρίς ούτε ένα σπίτι ανάμεσα μας..για δέντρα δεν σας λέω τα έχουν κάψει όλα..και άλλαξα την βονταφον πέρσυ για το σήμα πάλι..τελευταία επιλογή wind.. :unsure:

#11   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/07/2010 - 12:25

Για να πετυχεις καλυτερο παγιο και επιδοτιση, παρε στη vodafone ενα τηλ και ζητα επανεξεταση επιδοτησης, την επομενη θα σε παρουν τηλ και θα σου πουν οτι η επιδοτηση απο 80€ πηγε στα χχχ€ μετα στο καπακι παιρνεις cosmote και ζητας προσφορα για να κανεις φορητοτητα, τους λες οτι εισαι στο ταδε προγραμμα της vodafone σου το δινει με χχ€ παγιο το μηνα (μπορεις να πεις και λιγα € λιγοτερα απο το πραγματικο, για να σου κανουν καλυτερη προσφορα, δε θα το ελεγξει κανεις αν ειναι σωστο) και σου δινει χχ€ επιδοτηση (παλι βαλε κατι παραπανω, δε θα βγεις χαμενος) αυτοι μετα θα σε καλεσουν και θα σου κανουν την προσφορα τους, πετα και τιποτα οτι ενδιαφερεσαι για iphone 4 οταν κυκλοφορησει. Ετσι θα εχεις αρκετα καλυτερη προσφορα απο την cosmote

Just like underwear, passwords should be changed often...


#12   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2010 - 13:39

Ευχαριστω.

#13   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/07/2010 - 12:38

Τους ειπα για την επανεξεταση της επιδοτησης και για το iPhone4 και μου ειπε η υπαλληλος, πρωτα να μαθουμε την τιμη του 4 και μετα θα σας κανουμε το καλυτερο που μπορουμε!!! :(

#14   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/07/2010 - 00:02

Τοτε παρε και ρωτα αν εχεις ολοκληρωσει τις υποχρεωσεις σου προς την εταιρια και εαν υπαρχει καποια δεσμευση σε περιπτωση που αλλαξεις παροχο, θα σε ρωτησει το λογο και αν εχεις προβληματα/παραπονα απο αυτους, πες τους πεντε παραμυθια οτι σου φαινεται ακριβο η οτι πληρωνεις πολλα και οτι σου δινουν μικρη επιδοτηση, θα προοθησουν τα παραπονα σου και θα σου κανουν προταση για επιδοτηση και νεο συμβολαιο, παιρνεις την προταση και πας στην κοσμοτε και λες οτι σου ειπα παραπανω, παιρνεις δευτερη προσφορα, τις συγκρινεις και επιλεγεις τι σε συμφαιρει περισσοτερο.

Τετοια κανω καθε χρονο για να πετυχω καλη προσφορα και παιζω μπαλα μεταξυ των εταιριων, ετσι εχω πετυχει και παγια χαμηλοτερη απο μιση τιμη της αρχικης τους, αν τους ζορισεις θα βγεις κερδισμενος. Τωρα με την κριση οι εταιριες κωλ0 δινουν για νεα συμβολαια.

Τελευταία επεξεργασία από: morpheusgr, 24/07/2010 - 00:06

Just like underwear, passwords should be changed often...





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες