Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ταινίες στο Ελληνικό iTunes Store;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
67 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   billidani7

billidani7

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/02/2011 - 16:27

και κάτι έγινε πόσοι έχουν την δυνατότητα σε τέτοια εποχή να απαξιώνουν την "δωρεάν"ενοικίαση ταινιών μέσω torrents και να προτιμούν να πληρώνουν ακόμη ένα λογαριασμό?Δεν λέω σίγουρα κατα την ενοικίαση θα παίρνεις ένα ποιο ολοκληρωμένο προϊόν αλλά στην δεδομένη οικονομική κατάσταση που επικρατεί στην Ελλάδα κανείς δεν έχει διάθεση να βλέπει την κάρτα του να φορτώνεται με κάτι ακόμα (βλέπε ενοικίαση ταινιών)...εγώ πάντως προτιμώ να αγοράσω το wd live tv από το apple tv που το μόνο που μου προσφέρει είναι επιπλέον κόστος μετά απο την απόκτησή του για να δώ μία ταινία...και πριν προλάβουν κάποιοι να το πούν...ΟΧΙ δεν πρόκειται ποτέ να δώ τις φωτογραφίες μου στην τηλεόραση και ΟΧΙ δεν περίμενα το apple tv για να ακούσω την μουσική μου από καλήτερα ηχεία



Μηπως θες να σε πληρωσουν και απο πανω οι ηθοποιοι για να δεις την ταινια τους; Δεν εχεις δικαιωμα να απολαμβανεις αγαθα χωρις να καταβαλεις το αντιτιμο που πρεπει. ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. Ισχυει το ιδιο και για τα apps. Και αυτα για κριση ειναι δικιολογιες. Ας μην το κατεβασεις αν δεν εχεις χρηματα. Στο περιπτερο που πας να παρεις τσιγαρα, ετσι λες στον περιπτερα???Γιατι λες το ιδιο στον προγραμματιστη ή στον σκηνοθετη;

Αν υποθεσουμε οτι εσυ εισαι μαραγκος, πως θα σου φαινοταν να μου φτιαξεις τα ντουλαπια του σπιτιου μου και να μην σε πληρωσω; Παρτε το χαμπαρι. Κανεις δεν σας χρωσταει. Αποκτηστε συνειδηση.

Ο τονος που μπορει να ακουγεται πολυ αυστηρως, δεν εχω διαθεση να κανω υποδειξεις σε κανενα, ουτε να γεμισω το κεφαλι κανενος ανεγκεφαλου, αλλα ειμαι ενας προγραμματιστης 23 ετων και με λυπει πολυ το γεγονος να βλεπω τα apps μου στο installus και να τα απολαμβανει ο καθε τυχαιος. Το ιδιο συμβαινει με οποιαδηποτε μορφη πειρατειας.

(Δεν ειναι επι προσωπικου, απλα με την ευκαιρια αυτη ειπα καποιες σκεψεις μου).

Τελευταία επεξεργασία από: billidani7, 16/02/2011 - 16:33


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 16/02/2011 - 17:18

Εντάξει μπορεί να μην ξέρω τι μου γίνετε αλλα ίσως και να μη με ενδιαφέρει τοσο το fancy GUI του appleTv αλλά να με ενδιαφέρει να υποστηρίζει περισσότερους τύπους αρχείων απ ότι υποστηρίζει τώρα και αν μπουμε σε διαδικασίες jb τότε του πετάω του wd live ένα bit torrent client να μου κατεβάζει κατευθείαν τις ταινίες εκεί που θα τις βλέπω χωρίς να απασχολώ άλλο mac του σπιτιού για download και είμαι βασιλιάς,anyway αφού το έχεις πεταμένο στο ντουλάπι δεν μου το πουλάς κανα 50ευρο να πάρεις εσύ το appleTV ? ;)

Εγω φιλε μου το εχω,γιαυτο το απεσυρα το wd.Για μενα ολα τα gadjetakia της apple ( και εχω αρκετα απο αυτα),ειναι ΑΧΡΗΣΤΑ χωρις jb και πανω απο ολα το Apple Tv.(ΟΧΙ ΓΙΑ Σ Π Α Σ Μ Ε Ν Ε Σ εφαρμογες). Στο θεμα μας τωρα το jb μου πηρε 240sec πανευκολο ακομα και αν δεν ασχολεισαι,και ετσι τωρα τα παντα ολα.Ολοι οι τυποι αρχειων σε movies-music-photos κλπ κλπ.Οσο για αυτο που ειπες για τις photos σε προηγουμενο post γουστα ειναι αυτα.Εγω που εχω πχ την 8 μηνων κορη μου,και εχω τραβηξει αμετρητες photo απο τοτε που γεννηθηκε καραγουσταρω οταν δεν παιζει η tv να εχω εκεινα τα τελεια slideshow και να τα παρακολουθω ,αλλα και αλλα πολλα που δεν ειναι τωρα ωρα ν τα απαριθμησω. Και σου μιλαω παντα σαν πρωην χρηστης του wd live που εγω και εκει του ειχα btclient κλπ κλπ.
Ααααα ξεχασα οτι οταν θελω δεν απασχολω το pc γιατι του εχω κοτσαρει ΚΑΙ δισκο εξωτερικο του AppTv

Τελευταία επεξεργασία από: nickliki1, 16/02/2011 - 17:22


#33   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 16/02/2011 - 21:28

ξεκινησαν οι ταινιες στο ελληνικο itunes με υποτιτλους στα ελληνικα καθωε και μενου στα ελληνικα ;)

Όνομα: Inception App Edition
ΔΩΡΕΑΝ: (iTunes Link)


Όνομα: The Dark Knight: App Edition

ΔΩΡΕΑΝ: iTunes Link)


Φοβερό streaming χωρις κολλήματα :)

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 16/02/2011 - 21:29


#34   laserscout

laserscout

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/02/2011 - 22:06

ξεκινησαν οι ταινιες στο ελληνικο itunes με υποτιτλους στα ελληνικα καθωε και μενου στα ελληνικα ;)

Όνομα: Inception App Edition
ΔΩΡΕΑΝ: (iTunes Link)


Όνομα: The Dark Knight: App Edition

ΔΩΡΕΑΝ: iTunes Link)


Φοβερό streaming χωρις κολλήματα :)


Τι περίεργο πράγμα και αυτό...

#35   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/02/2011 - 22:30

Εγώ πάντως κατέβασα το Dark Knight για ipad αλλά δεν ανοίγει...

#36   KeNO

KeNO

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2011 - 02:25

Μηπως θες να σε πληρωσουν και απο πανω οι ηθοποιοι για να δεις την ταινια τους; Δεν εχεις δικαιωμα να απολαμβανεις αγαθα χωρις να καταβαλεις το αντιτιμο που πρεπει. ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. Ισχυει το ιδιο και για τα apps. Και αυτα για κριση ειναι δικιολογιες. Ας μην το κατεβασεις αν δεν εχεις χρηματα. Στο περιπτερο που πας να παρεις τσιγαρα, ετσι λες στον περιπτερα???Γιατι λες το ιδιο στον προγραμματιστη ή στον σκηνοθετη;

Αν υποθεσουμε οτι εσυ εισαι μαραγκος, πως θα σου φαινοταν να μου φτιαξεις τα ντουλαπια του σπιτιου μου και να μην σε πληρωσω; Παρτε το χαμπαρι. Κανεις δεν σας χρωσταει. Αποκτηστε συνειδηση.

Ο τονος που μπορει να ακουγεται πολυ αυστηρως, δεν εχω διαθεση να κανω υποδειξεις σε κανενα, ουτε να γεμισω το κεφαλι κανενος ανεγκεφαλου, αλλα ειμαι ενας προγραμματιστης 23 ετων και με λυπει πολυ το γεγονος να βλεπω τα apps μου στο installus και να τα απολαμβανει ο καθε τυχαιος. Το ιδιο συμβαινει με οποιαδηποτε μορφη πειρατειας.

(Δεν ειναι επι προσωπικου, απλα με την ευκαιρια αυτη ειπα καποιες σκεψεις μου).

Είμαι 1000% μαζί σου απλα αναφέρθηκα στον μέσο Έλληνα χρήστη που δυστυχώς ότι απολαμβάνει πρέπει να το κλέψει,και πίστεψε με η δουλεία μου με αναγκάζει συνεχώς να πληρώνω τα πνευματικά δικαιώματα των καλλιτεχνών αν και πολύ αμφιβάλω ότι τα απολαμβάνουν αυτοί και όχι οι εταιρείες που τα εκμεταλλεύονται.Όσον αφορά τα apps σου που τα βρίσκεις στο instalous καταλαβαίνω απόλυτα το εκνευρισμό σου ,αλλά από την άλλη τι κάνει η apple για να σε προστατέψει απο αυτα τα φαινόμενα ? κατά τη γνώμη μου καλώς ή κακώς πάντα θα υπάρχουν πειρατές αλλά μήπως στην προκειμένη περίπτωση την apple τη συμφέρει όλη αυτή την κατάσταση?γιατί σε ένα τόσο θεωρητικά κλειστό περιβάλλον όπως το iOS κατάφεραν να προστατεύσουν το sharing μέσω bluetooth και δεν μπορούν να "κλειδώσουν" καλύτερα το app store?μήπως εκμεταλλεύεται η apple τους delelopers?(προσωπικός προβληματισμός είναι όλο αυτό,μη το παίρνεις προσωπικά!) sorry για το off topic

#37   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2011 - 13:09

Ααααα ξεχασα οτι οταν θελω δεν απασχολω το pc γιατι του εχω κοτσαρει ΚΑΙ δισκο εξωτερικο του AppTv


Φίλε μήπως μπορείς να πεις λίγο τον τρόπο με τον οποίο το κατάφερες αυτό, και πως καταφερνεις να έχεις πρόσβαση στα αρχεία. Αν υπάρχει κάποιο λινκ για οδηγό ακόμα καλύτερα

#38   koukou

koukou

    iPH Enthousiast

  • 456 μηνύματα
  • Twitter:@ikoukou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:koukou

Δημοσίευση 17/02/2011 - 13:57

ξεκινησαν οι ταινιες στο ελληνικο itunes με υποτιτλους στα ελληνικα καθωε και μενου στα ελληνικα ;)

Όνομα: Inception App Edition
ΔΩΡΕΑΝ: (iTunes Link)

Όνομα: The Dark Knight: App Edition

ΔΩΡΕΑΝ: iTunes Link)

Φοβερό streaming χωρις κολλήματα :)


Τα συγκεκριμένα δεν αφορούν το Apple TV, καθώς αποτελούν αγορά και όχι ενοικίαση ταινίας.

#39   psariatros

psariatros

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2011 - 19:50

Καλώς να ορίσει η δυνατότητα αυτή, αρκεί οι τιμές να είναι αντίστοιχες με τις Αμερικάνικες. Δε μπορεί ο Αμερικάνος να έχει με 7,99$ το μήνα unlimited streaming ταινιών και σειρών (Netflix) και εδώ τα video club (αλήθεια έμεινε κανένα; ) να χρεώνουν 2 ευρώ την ημέρα την ταινία.
Αν η τιμή είναι αντίστοιχη με το εξωτερικό τότε αντί να τα δίνει ο Έλληνας σε rapidshare account θα τα δίνει στην Apple, θα είναι νόμιμος και θα απολαμβάνει τις ταινίες του. Δεν φταίει μόνο ο πειρατής, φταίει όλο το σάπιο σύστημα διανομής που είναι σε τριτοκοσμικά επίπεδα στη χώρα μας.

#40   vampirios

vampirios

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:vampirios

Δημοσίευση 18/02/2011 - 20:04

Και γω παιδιά κατέβασα και τις δυο εφαρμογες inception και dark night αλλά όταν πάω να κάνω streaming για τα δωρεάν 5 λεπτά δεν ανοίγει και μου γράφει ''αδυναμία ροής αρχείου..ελέγξτε τη σύνδεσή σας''..

Τί να φταίει άραγε;;

Τελευταία επεξεργασία από: vampirios, 18/02/2011 - 20:04


#41   Kapchris

Kapchris

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Kapchris

Δημοσίευση 18/02/2011 - 20:14

συγνωμη, που ειναι στο appstore τα βιντεο??

#42   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 18/02/2011 - 20:35

Φίλε μήπως μπορείς να πεις λίγο τον τρόπο με τον οποίο το κατάφερες αυτό, και πως καταφερνεις να έχεις πρόσβαση στα αρχεία. Αν υπάρχει κάποιο λινκ για οδηγό ακόμα καλύτερα


Φιλε μου υπαρχουν 2 τροποι.Ο ενας ειναι να εχεις ενα ρουτερ με θυρα usb οπου του κοτσαρεις ενα δικτυακο σκληρο(αυτο εκανα εγω),και ο αλλος ο οποιος,προυποθετει jb θα σου στειλω με pm to link οταν παω στο ipad γιατι τωρα γραφω απο το pc και το link ειναι στο ipad

#43   Kapchris

Kapchris

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Kapchris

Δημοσίευση 18/02/2011 - 20:52

Φίλε μήπως μπορείς να πεις λίγο τον τρόπο με τον οποίο το κατάφερες αυτό, και πως καταφερνεις να έχεις πρόσβαση στα αρχεία. Αν υπάρχει κάποιο λινκ για οδηγό ακόμα καλύτερα

Φιλε μου υπαρχουν 2 τροποι.Ο ενας ειναι να εχεις ενα ρουτερ με θυρα usb οπου του κοτσαρεις ενα δικτυακο σκληρο(αυτο εκανα εγω),και ο αλλος ο οποιος,προυποθετει jb θα σου στειλω με pm to link οταν παω στο ipad γιατι τωρα γραφω απο το pc και το link ειναι στο ipad


ε?

#44   antoniss

antoniss

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/02/2011 - 10:29

συγνωμη, που ειναι στο appstore τα βιντεο??


Μην τρελαίνεστε... είναι APPS και device locked στο iPhone.. (search στο app store inception or dark knight)
Δηλ. κατεβάζεις το APP , πληρώνεις 8-10Ε και μπορείς μέσα απο το app να δεις την ταινία με streaming..
Τώρα αν με JB ξετρύπωσαν το link για το stream και μπορεί να παίξει και αλλου.. είναι χρήσιμο.
Ακόμη στο ελληνικό store δεν υπάρχει δυνατότητα για αγορά ή ενοικίαση ταινιών (όπως πχ στο US app store)

Τελευταία επεξεργασία από: antoniss, 19/02/2011 - 10:30


#45   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 23/02/2011 - 02:16

Γεια σας παιδια . Εδω και ενα μηνα εχω την Apple Tv 2g και εχω βρει μεσα στα menu πως υπαρχει επιλογη για Ελληνικους υποτιτλους για ταινιες που εχουν αυτη τη δυνατοτητα. Δυστυχως βεβαια μεχρι στγμης καμια δεν εχει ελληνικους υποτιτλους. Μαλιστα αγγλικους υποτιτλους δεν εχουν ολες . Ας ελπισουμε πως με την ενεργοποιηση της ενοικιασης σε ελληνικο λογαριασμο να ερθουν και τιτλοι με ελληνικους υποτιτλους.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες