Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 2: Επίσημη παρουσίαση από την iSquare


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
53 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 24/03/2011 - 16:33

Δεκτον.

Τυχαια το ανεφερα, ως παραδειγμα ... δε γνωριζω τι tax εχει καθε πολιτεια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/03/2011 - 16:59

Λοιπόν, παιδιά όλα ήταν μια χαρά. Πάνω κάτω αυτά που ειπώθηκαν στην ενημέρωση τα διαβάζετε και στην αρχική σελίδα. Στο hands on είχαν μόνο 4 iPad 2 διαθέσιμα οπότε επικράτησε ένας ψιλο πανικός μέχρι να το δοκιμάσουν όλοι οι παρευρισκόμενοι. Πάντως οι ποσότητες είναι πάρα πολύ λίγες και δεν παίζει να βρείτε κάποιο να αγοράσετε εκτός και αν κατασκηνώσετε απ' έξω από το κατάστημα. Για μένα οι σίγουρες επιλογές είναι το iStorm και Golden-i.
Το iPad 2 σαν συσκευή είναι μια κλάση πάνω από το 1. Η οθόνη του είναι κάπως καλύτερη στο μάτι, χωρίς τεχνικές διαφορές, ίσως λόγω της φωτεινότητας. Το smart cover είναι απίθανο βέβαια! Σε σχέση με το iPad 1 είναι σαφώς πιο γρήγορο, πιο snappy. Ειδικά στο GarageBand, iMovie δεν τρώει κολλήματα όπως το iPad 1. Είδα και το μαύρο και το άσπρο και για τα γούστα μου το άσπρο είναι winner!

Follow me on twitter


#33   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/03/2011 - 17:05

Μπορείτε να δείτε και κάποια βίντεο στην αρχική σελίδα. Δυστυχώς, επειδή είχε φασαρία δεν μπήκα στον κόπο να μιλήσω αλλά τελικά ακούγονταν όλα καλά. Την επόμενη φορά θα ξέρω :P

Follow me on twitter


#34   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 24/03/2011 - 17:34



#35   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 24/03/2011 - 18:17

Ρε παιδια αυτο το istorm θα με τρελλανει. Στο site τους δεχονται προπαραγγελιες , τους πηρα τηλεφωνο για να δω αν θα εχουν ipad το σαββατο και επι τη ευκαιρια τους ρωτησα αν τηρειται σειρα αναμονης και μου ειπαν πως δεν υπαρχει σειρα αναμονης. Πας και το παιρνεις. Δεν ξερω τι να υποθεσω...

#36   marcus0

marcus0

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/03/2011 - 19:12

Για όσους 'δεν μπορούν να περιμένουν', θα πρότεινα να δοκιμάσουν στο Multirama. Αν και σαν αλυσίδα δεν την πολυ-συμπαθούσα, σήμερα μου έκανε εντύπωση πως με ενημέρωναν τηλεφωνικά εάν και ποιο ακριβώς μοντέλο θα έχουν ετοιμοπαράδοτο το Σάββατο, ώστε να το δεσμεύσω αφήνοντας κάποια προκαταβολή (όπως και έκανα). Επιπλέον οι άνθρωποι ήταν εξαιρετικά ευγενικοί μαζί μου, πέρα από το ότι ήταν οι μόνοι που με παίρναν τηλέφωνο για να μου πουν αν βρήκαν κάπου διαθεσιμότητα.

Μου αρέσει που έκανα προκρατήσεις από τους πρώτους σε άλλα καταστήματα / μεγάλους μεταπωλητές. Κανένας δεν πήρε ένα τηλέφωνο, και όσους έπαιρνα σήμερα το μεσημέρι μου λέγαν 'δυστυχώς δεν θα έχουμε διαθεσιμότητα για σας το Σάββατο'. Αναφέρομαι πάντα στην περιοχή της Θεσσαλονίκης.

Αντιλαμβάνομαι ότι θα διατεθούν ελάχιστα κομμάτια στην αρχή. Αυτό που δεν μπορώ όμως να κατανοήσω είναι γιατί, από όλους αυτούς που δοκίμασα, μόνο η συγκεκριμένη αλυσίδα μπορούσε να μου δώσει συγκεκριμένες πληροφορίες, όχι 'περάστε/περιμένετε και θα δούμε'. Και μιλάμε για ελάχιστες εργάσιμες ώρες πριν την επίσημη κυκλοφορία του προϊόντος..

Τελευταία επεξεργασία από: marcus0, 24/03/2011 - 19:14


#37   marcus0

marcus0

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/03/2011 - 19:26

ήταν οι μόνοι που με παίρναν τηλέφωνο για να μου πουν αν βρήκαν κάπου διαθεσιμότητα.


.. και όταν λέω 'αν βρήκαν κάπου διαθεσιμότητα' εννοώ σε άλλο υποκατάστημα της ίδιας αλυσίδας, προφανώς.

#38   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 24/03/2011 - 19:58

Να δω ποιος θα πρώτο πάρει το Σάββατο...

#39   giannis1069

giannis1069

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2011 - 20:56

Καλησπέρα
Για να καταλάβω ρε παιδιά αν πάω 06:00 σε storm ή golden-i λέτε να παίξει; ή θα φέρουν 4-5 κομμάτια για το μπουγιο...;
Είμαι απο Κρήτη κ το χρειάζομαι άμεσα για την δουλεια μου για παρουσιάσεις
Λέτε να ανέβω.....;;;;;;;

#40   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 24/03/2011 - 21:18

Θεωρητικα θα βρεις αν περιμενεις απο τοσο νωρις . Δοκιμασες ομως πρωτα να Επικοινωνησεις με multirama και πλαισιο τα οποια υπαρχουν στην Κρητη;

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 24/03/2011 - 21:18


#41   giannis1069

giannis1069

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2011 - 21:21

Δοκίμασα Φίλε και μου είπαν αδύνατον... Θα φέρουν 6-8κομματια έκαστος :-(

#42   apmos

apmos

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2011 - 21:41

Πριν λιγο μου ηρθε το παρακατω email απο το Public

Αγαπητέ/ή,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η διαθέσιμη ποσότητα iPad 2 εξαντλήθηκε από τις κρατήσεις που προηγήθηκαν της δικής σας, λόγω της αυξημένης ζήτησης. Παρόλα αυτά διατηρείται την υφιστάμενη σειρά προτεραιότητας βάσει της χρονικής στιγμής που πραγματοποιήσατε την κράτηση και θα ενημερωθείτε εγκαίρως όταν παραλάβουμε ξανά το προϊόν.

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την προτίμηση που δείχνετε στα Public.



#43   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 24/03/2011 - 21:50

Δοκίμασα Φίλε και μου είπαν αδύνατον... Θα φέρουν 6-8κομματια έκαστος :-(

Τοτε μπορεις να δοκιμασεις να ερθεις Αθηνα. Αλλα να ξερεις οτι η κινηση αυτη ενεχει ρισκο να ερθεις τζαμπα. Παντως αν το αποφασισεις πηγαινε istorm η golden-i γιατι απο οτι ξερω θα εχουν μερικα κομματια για αμεση πωληση.

#44   giannis1069

giannis1069

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2011 - 22:20

Το καταλαβαίνω αυτο Φίλε μου κ το σκέφτομαι
Αυτά τα δύο μαγαζιά απ ότι κατάλαβα δεν έχουν Κάνει κρατήσεις οπότε αντισκηνο στην πλάτη κ Κάτι μπορεί να γίνει....:-)

#45   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2011 - 22:33

Και τα Αpple store στο εξωτερικο ετσι λειτουργουν, χωρις προκρατησεις!
Πιθανως αυτη την γραμμη κρατουν τα Golden i & istorm και πολυ καλα κανουν!

Εγω ζητησα 64αρη 3G αλλα δεν υπαρχει στις παραγγελιες αυτες... αληθεια-ψεμματα αυτο μου ειπαν απο multirama, μονο 16 & 32 wifi ηρθαν! Αναμενω λοιπον... Εαν καποιος ξερει διαθεσιμοτητα για Θεσσαλονικη ας μου στειλει PM.

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 24/03/2011 - 22:40


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες