Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Vodafone: Νέα υπηρεσία Mobile TV σε όλα τα iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2011 - 07:19

Αναρτημένη εικόνα


Η υπηρεσία, θα δώσει τη δυνατότητα στους χρήστες iPhone να παρακολουθήσουν ένα από τα μεγαλύτερα ποδοσφαιρικά ντέρμπυ, Barcelona – Real Madrid, στον τελικό του Ισπανικού κυπέλλου, ζωντανά, μέσα από το Novasports Mobile, απόψε στις 22:00 το βράδυ

Όλα τα τηλεοπτικά κανάλια, ζωντανά, στο iPhone, μέσω της υπηρεσίας Mobile TV προσφέρει η Vodafone, στους χρήστες της.
Συγκεκριμένα, σύμφωνα με τη σχετική ανακοίνωση, από σήμερα, Τετάρτη 20 Απριλίου, όλοι οι χρήστες iPhone θα μπορούν να παρακολουθούν ζωντανά, 24 ώρες το 24ωρο, το πρόγραμμα ελληνικών τηλεοπτικών σταθμών όπως: Mega, ANT1, Alpha, Star, Mad TV, ERT Sat, καθώς και NovaSports 1,2 & 3, μέσα από την υπηρεσία Vodafone Mobile TV και το 3G δίκτυο της Vodafone.

Η πρόσβαση στο Novasports Mobile γίνεται απλά με την αποστολή δωρεάν SMS με τη λέξη NOVA στο 1222, ενώ η πρόσβαση στα υπόλοιπα κανάλια, με δωρεάν SMS με τη λέξη TV στο 1222. Στη συνέχεια, ο χρήστης θα λάβει με SMS το link για την έναρξη χρήσης της υπηρεσίας.
Η χρέωση της υπηρεσίας Mobile TV είναι 1,845 ευρώ την ημέρα ή 5,17 ευρώ το μήνα για όλα τα κανάλια, ενώ για την υπηρεσία Novasports Mobile η χρέωση είναι 2,46 ευρώ την εβδομάδα ή 6,15 ευρώ το μήνα και περιλαμβάνει μόνο τα κανάλια Novasports 1,2 και 3.

[VIA] imerisia

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 21/04/2011 - 07:30


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   vlad

vlad

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2011 - 07:31

Πολυ καλο και εξυπνο,εμενα που ειμαι συνδρομητης της vodafone μου ηρθε μνμ στις 19.55 χτες το βραδυ και με ενημερωνε οτι μπορω να το δω ;)

#3   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 21/04/2011 - 08:05

Και σε χρεώνουν.....!

#4   Kapngage

Kapngage

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:kapngage

Δημοσίευση 21/04/2011 - 08:18

Αμα εχεισ προγραμα για ιντερνετ 3G δεν σε χρεονουν! και εμενα μοθ ειρτηε μηνημα χτες :lol:

#5   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 21/04/2011 - 08:23

Αμα εχεισ προγραμα για ιντερνετ 3G δεν σε χρεονουν! και εμενα μοθ ειρτηε μηνημα χτες :lol:



σου τρωνε απο το χρονο 3g που εχεις στο κινητο σου, δεν στο δινουν τζαμπα, και αν δεις 45 λεπτα αγωνα στο κινητο σου ποσα data ειναι ξερεις?

αυτος ειναι ο σκοπος τους να σε κανουν να δεις για να σου φανε τα data και να τα περασεις κιολας και μετα να σε χρεωσουν με τρελλα ποσα.

γνωμη μου παντα...

φιλικα σακης

#6   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 21/04/2011 - 08:28

Μήπως τρέχει κάτω απο adobe flash player λέω έγω και δεν το έχουν καταλάβει εκεί στην vodafone ότι το μηλόφωνο δεν υποστηρίζει flash :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 21/04/2011 - 08:29


#7   Kapngage

Kapngage

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:kapngage

Δημοσίευση 21/04/2011 - 08:50

ειπα οτι αμα εχεισ προγραμα 3G διλαδη αμα εχεισ πληροσει για να εχεις δωρεαν ιντερνετ δεν σε χρεωνουν . φυλικα :lol: αμα κανω λαθος διορθοστεμε! Ναι και εγω το ειδα αυτο με το flash που μου ζειτησε αλλα ειπα οτι μαλλον θα επρεπε να κανω κατι αλλο (οπωσ ειδα το πανω για να στυλω μηνημα ) αλλα μαλων θελει να εισαι και απο 3g για να δεισ οχι απο wifi!

#8   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2011 - 09:17

Μου κάνει εντύπωση ότι ο Server wap.vodafone.gr δεν χρεώνεται τα Data όπως ο webonly.vodafone.gr (που χρησιμοποιούν οι iPhone users) . Οπως δεν χρεώνονται data κατα την χρήση του Facebook. Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσουμε τον wap.vodafone.gr στην συσκευη μας ;

#9   pelo

pelo

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 21/04/2011 - 09:22

ρε παιδια ηρεμηστε και μην βγαζετε σημπερασματα ασχημα αμεσως, λοιπων ρωτησα και μου ειπαν οταν γραφεσε στην υπηρεσια δεν χρεωνεσε απο το dataplan καθολου.
μου το εδειξαν σε ενα μαγαζι και λειτουργει αψογα.

#10   nikoss123

nikoss123

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/04/2011 - 09:34

Ε ναι αφου το λεει εδω ξεκαθαρα Η χρέωση της υπηρεσίας Mobile TV είναι 1,845 ευρώ την ημέρα ή 5,17 ευρώ το μήνα για όλα τα κανάλια, ενώ για την υπηρεσία Novasports Mobile η χρέωση είναι 2,46 ευρώ την εβδομάδα ή 6,15 ευρώ το μήνα και περιλαμβάνει μόνο τα κανάλια Novasports 1,2 και 3.

Πιστευω αξιζει σαν υπηρεσια και αν το συνδυασεις με καλωδιο και tv out ειναι ολα τα λεφτα.Εχει κανεις κανενα link απο vodafone ?

edit το βρηκα για δειτε και τι λεει εδω :


Για την παρακολούθηση του προγράμματος όλων των καναλιών από το κινητό σου από το Vodafone live!/ MyWeb με την χρήση του APN wap.vodafone.gr δεν υπάρχει χρέωση χρήσης δεδομένων, ενώ με την χρήση των APNs webonly.vodafone.gr και internet.vodafone.gr υπάρχει κατανάλωση δεδομένων ανάλογα με το πρόγραμμα χρήσης του συνδρομητή.

Ορισμένα προγράμματα μπορεί να μην μεταδίδονται λόγω έλλειψης δικαιωμάτων από τα κανάλια για την μετάδοση του προγράμματος σε κινητά τηλέφωνα.

Τελευταία επεξεργασία από: nikoss123, 21/04/2011 - 09:38


#11   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 21/04/2011 - 09:35

ειπα οτι αμα εχεισ προγραμα 3G διλαδη αμα εχεισ πληροσει για να εχεις δωρεαν ιντερνετ δεν σε χρεωνουν . φυλικα :lol: αμα κανω λαθος διορθοστεμε! Ναι και εγω το ειδα αυτο με το flash που μου ζειτησε αλλα ειπα οτι μαλλον θα επρεπε να κανω κατι αλλο (οπωσ ειδα το πανω για να στυλω μηνημα ) αλλα μαλων θελει να εισαι και απο 3g για να δεισ οχι απο wifi!

Το θέμα είναι ότι δεν μπορεί κάθε φορά να αλλάζεις το APN για να δεις τηλεόραση και μετά για να μπείς ιντερνετ ξανά αλλαγή του APN.απλώς η άνθρωποι είναι για τα πανυγύρια για άλλη μια φορά.

#12   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 21/04/2011 - 09:39

παντως οι χρεωσεις δεν ειναι τραγικες νορμαλ τις βλεπω ε; :unsure:

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#13   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 21/04/2011 - 09:44

Και εμένα πολύ καλές μου φαίνονται.

Αν είσαι έξω και δεν μπορείς να δεις το ματς σκας 1,8 και είσαι άρχοντας!

#14   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2011 - 11:10

Μου φαίνεται ότι τους χρήστες του iPhone μας έχουν λίγο για Μ@λ@κ€ς στην Vodafone.Δηλαδή γιατί όλο οι άλλοι χρήστες να μην τους χρεώνεται το Data κομμάτι και σε μας να χρεώνεται ; Γιατί το κάθε δευτερόλεπτο είναι σχεδόν 200ΚΒ . Επίσης μην αναφέρω την επίσης τραγική πολιτική της Vodafone σχετικά με το Hotspot. Με το που θα τελειώσει το συμβόλαιο θα σκεφτώ πολύ σοβαρά την ανανέωση του εκτός και αν μου δώσουν κανένα iPhone 5 δωρεάν :lol:

#15   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 21/04/2011 - 11:42

Παιρνω τηλ στη βοντα και ενημερώνω αμεσα...


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες