Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5 με νέο σχεδιασμό και διάθεση τον Αύγουστο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2011 - 21:36

Οτι πληροφορια τετοιου ειδους ειναι απολυτος ψευδης! Το iOS 5 θα κυκλοφορισει Σεπτεμβριο μαζι με το νεο iPhone, ολα τα αλλα ειναι για να γεμιζουμε γραμμες χωρις νοημα. Υπομονη διοτι ακομη εχει πολυ δρομο...

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 21/06/2011 - 21:37


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 21/06/2011 - 21:42

Και γω δεν το πιστευω ειδικα το συγκεκριμενο, για τον λογο που ειπα ποιο πανω, οι ιδιες φωτο εμφανιστηκαν και πριν κανα διμηνο.

#18   nikos22patra

nikos22patra

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 21/06/2011 - 21:48

λεγαμε παλιοτερα ρε τι παντοφλα εχεις?κ τωρα ζηταμαι μεγαλυτερη οθονη οντως ειναι ωραια αλλα θα παμε παλι στν παντοφλα?

#19   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2011 - 21:49

Το galaxy s2 φίλε μου είναι γύρω στις 47 φορές καλύτερο απ το IPhone 4 :/


απο αποψη hardware μπορει. απο εκει και περα απο που να πρωτοξεκινησω. μονο και μονο που μπαινεις στο android market, και βλεπεις ολο ακυρες εφαρμογες του κ...λου, και απο την αλλη, την πληθωρα ποιοτικων εφαρμογων του appstore, δεν υπαρχει συγκριση.! οπως εχω πει πολλες φορες, πλεον μια συσκευη δεν την κανει επιτυχημενη το hardware, αλλα το software. και εκει η apple ειναι ακομα πολυ μπροστα. πολυ πιο μπροστα απο τις 47 φορες καλυτερου galaxy s ii. :). kai δεν ειμαι κολλημενοσβμε την apple. απλα αντεικιμενικος.

#20   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/06/2011 - 22:30

απο αποψη hardware μπορει. απο εκει και περα απο που να πρωτοξεκινησω. μονο και μονο που μπαινεις στο android market, και βλεπεις ολο ακυρες εφαρμογες του κ...λου, και απο την αλλη, την πληθωρα ποιοτικων εφαρμογων του appstore, δεν υπαρχει συγκριση.! οπως εχω πει πολλες φορες, πλεον μια συσκευη δεν την κανει επιτυχημενη το hardware, αλλα το software. και εκει η apple ειναι ακομα πολυ μπροστα. πολυ πιο μπροστα απο τις 47 φορες καλυτερου galaxy s ii. :). kai δεν ειμαι κολλημενοσβμε την apple. απλα αντεικιμενικος.


Τις εφαρμογές που αναφέρεις δεν τις έχει κάνει η Apple αλλά οι απανταχού developers φίλε μου. Μην καπηλεύεσαι λοιπόν τη δουλειά των προγραμματιστών προς τη μία ή την άλλη εταιρία.
Δεν υπάρχει ούτε μια σοβαρή εφαρμογή πλέον που να μην έχει ύπαρξη στο market. Κανένας developer δεν μπορεί να αγνοήσει τη δυναμική του android.
Έχοντας και τις 2 συσκευές (iphone 4 , SGS2) μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι τα καλύτερα έχουν ήδη έρθει στο στρατόπεδο του Android.
Όταν η Apple θα βγάλει το iphone 5 , στην αγορά θα πλησιάζουν οι συσκευές με tegra 3 (τετραπύρηνος) όπως και η νέα έκδοση του android για τις high end συσκευές (SGS2 , Sensation , Evo 3D , Droid 3 , Nexus 3 , κλπ).

Είτε το θέλουμε είτε όχι η ανάπτυξη του android τρέχει πολύ πιο γρήγορα από την ανάπτυξη του ios με αποτέλεσμα και οι συσκευές να εξελίσσονται γρηγορότερα...

#21   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 21/06/2011 - 22:45

Τις εφαρμογές που αναφέρεις δεν τις έχει κάνει η Apple αλλά οι απανταχού developers φίλε μου. Μην καπηλεύεσαι λοιπόν τη δουλειά των προγραμματιστών προς τη μία ή την άλλη εταιρία.
Δεν υπάρχει ούτε μια σοβαρή εφαρμογή πλέον που να μην έχει ύπαρξη στο market. Κανένας developer δεν μπορεί να αγνοήσει τη δυναμική του android.
Έχοντας και τις 2 συσκευές (iphone 4 , SGS2) μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι τα καλύτερα έχουν ήδη έρθει στο στρατόπεδο του Android.
Όταν η Apple θα βγάλει το iphone 5 , στην αγορά θα πλησιάζουν οι συσκευές με tegra 3 (τετραπύρηνος) όπως και η νέα έκδοση του android για τις high end συσκευές (SGS2 , Sensation , Evo 3D , Droid 3 , Nexus 3 , κλπ).

Είτε το θέλουμε είτε όχι η ανάπτυξη του android τρέχει πολύ πιο γρήγορα από την ανάπτυξη του ios με αποτέλεσμα και οι συσκευές να εξελίσσονται γρηγορότερα...

μονο που ειναι αλλο πραγμα απο το 30% να πας στο Χ και αλλο απο το 75% στο Ψ.η apple
ευτυχως η δυστηχως ειναι στο 75 και παει για παραπανω ενω το android ανεβαινει ναι μεν
αλλα ακομα παλευει να την φτασει(σε apps καθαρα).το android αμα ανεβει το μονο που εχει
να κανει ειναι την apple και την καθε τετοια εταιρια(nokia)που ναι μεν ειναι κολλοσοι
αλλα ειχαν επαναπαυτει τοσο καιρο χωρις ανταγωνισμο και εκατσαν στα αυγα τους..για να δουμε...

#22   alkoudis

alkoudis

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2011 - 23:20

Τις εφαρμογές που αναφέρεις δεν τις έχει κάνει η Apple αλλά οι απανταχού developers φίλε μου. Μην καπηλεύεσαι λοιπόν τη δουλειά των προγραμματιστών προς τη μία ή την άλλη εταιρία.
Δεν υπάρχει ούτε μια σοβαρή εφαρμογή πλέον που να μην έχει ύπαρξη στο market. Κανένας developer δεν μπορεί να αγνοήσει τη δυναμική του android.
Έχοντας και τις 2 συσκευές (iphone 4 , SGS2) μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι τα καλύτερα έχουν ήδη έρθει στο στρατόπεδο του Android.
Όταν η Apple θα βγάλει το iphone 5 , στην αγορά θα πλησιάζουν οι συσκευές με tegra 3 (τετραπύρηνος) όπως και η νέα έκδοση του android για τις high end συσκευές (SGS2 , Sensation , Evo 3D , Droid 3 , Nexus 3 , κλπ).

Είτε το θέλουμε είτε όχι η ανάπτυξη του android τρέχει πολύ πιο γρήγορα από την ανάπτυξη του ios με αποτέλεσμα και οι συσκευές να εξελίσσονται γρηγορότερα...

Ρε φίλε και τη να το κανείς κινητό με τετραπυρινο επεξεργάστη; Έλεος ! Το iPhone δεν είναι μόνο το hardware και όντως οι καλές εφαρμογές υπάρχουν και στο android το θέμα με τα iPhone είναι η απλότητα και η ομαλή χρήση χωρίς προβλήματα που ακόμα και παιδάκια μικρά μπορούν. Να το χρησημοποιησουν !

#23   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 22/06/2011 - 00:53

Όχι άλλες παντόφλες! Όχι άλλοι θερμοσίφωνες!

Όποιος θέλει 4 ίντσες ας πάει να πάρει S2 και HD7 και δώρο τσάντα μεταφοράς.

#24   nikosvrouch

nikosvrouch

    iPH Enthousiast

  • 373 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:nikosvr

Δημοσίευση 22/06/2011 - 01:00

Όχι άλλες παντόφλες! Όχι άλλοι θερμοσίφωνες!

Όποιος θέλει 4 ίντσες ας πάει να πάρει S2 και HD7 και δώρο τσάντα μεταφοράς.

Τωρα που ειπες "θερμοσιφωνες" μου θυμισες ενα HTC Touch Diamond που ειχα πριν παρω iPhone(if you go apple,you never go back), το οποιο μολις του ανοιγα το WiFi μπορουσες να τηγανισεις αβγα πανω του!!!

#25   SPC

SPC

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 22/06/2011 - 01:03

Ρε φίλε και τη να το κανείς κινητό με τετραπυρινο επεξεργάστη; Έλεος ! Το iPhone δεν είναι μόνο το hardware και όντως οι καλές εφαρμογές υπάρχουν και στο android το θέμα με τα iPhone είναι η απλότητα και η ομαλή χρήση χωρίς προβλήματα που ακόμα και παιδάκια μικρά μπορούν. Να το χρησημοποιησουν !


συμφωνω απολυτα!!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: SPC, 22/06/2011 - 01:03


#26   aelaraole

aelaraole

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2011 - 01:14

Τις εφαρμογές που αναφέρεις δεν τις έχει κάνει η Apple αλλά οι απανταχού developers φίλε μου. Μην καπηλεύεσαι λοιπόν τη δουλειά των προγραμματιστών προς τη μία ή την άλλη εταιρία.
Δεν υπάρχει ούτε μια σοβαρή εφαρμογή πλέον που να μην έχει ύπαρξη στο market. Κανένας developer δεν μπορεί να αγνοήσει τη δυναμική του android.
Έχοντας και τις 2 συσκευές (iphone 4 , SGS2) μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι τα καλύτερα έχουν ήδη έρθει στο στρατόπεδο του Android.
Όταν η Apple θα βγάλει το iphone 5 , στην αγορά θα πλησιάζουν οι συσκευές με tegra 3 (τετραπύρηνος) όπως και η νέα έκδοση του android για τις high end συσκευές (SGS2 , Sensation , Evo 3D , Droid 3 , Nexus 3 , κλπ).

Είτε το θέλουμε είτε όχι η ανάπτυξη του android τρέχει πολύ πιο γρήγορα από την ανάπτυξη του ios με αποτέλεσμα και οι συσκευές να εξελίσσονται γρηγορότερα...

κάποιος όμως κάθετε και τις εγκρίνει μια προς μια...

#27   nikosvrouch

nikosvrouch

    iPH Enthousiast

  • 373 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:nikosvr

Δημοσίευση 22/06/2011 - 01:17

κάποιος όμως κάθετε και τις εγκρίνει μια προς μια...

ΩΡΑΙΟΣ.....!!!!! +1

Τελευταία επεξεργασία από: nikosvrouch, 22/06/2011 - 01:17


#28   CCGio

CCGio

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Twitter:@GSargiannidis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 22/06/2011 - 01:37

δεν ειναι παντα ιδια τα πραγματα :P


Εδώ να είμαστε και θα το δεις... ::)

#29   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2011 - 02:24

4πύρηνος σε κινητό;! Το ξέρω ότι κάποια στιγμή θα γίνει και καλό θα είναι (η τεχνολογία προχωράει), αλλά δέν νομίζω ακόμη να αποτελεί ανάγκη, πόσο μάλλον κριτήριο αγοράς. Τί να τόν κάνω τον τετραπύρηνο; Video editing (στις 4 ίντσες!) ή να στήσω web server από το κινητό μου; Πρός το παρόν είναι υπερβολή. Θα πεί κάποιος τα framerates και να μην κολλάει το κινητό. Αυτό όμως είναι θέμα software, και είμαι σίγουρος ότι αν ο κώδικας δέν είναι καλός, ακόμα κει με τετραπύρηνο το scrolling θα lagάρει, όπως επίσης και το animation ανοίγματος-κλεισίματος εφαρμογών. Εδώ όταν το iPhone 4, με την μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης στην αγορά (άρα και ανάγκη σε υπολογιστική ισχύ) και νε μονοπύρηνο στα 800 MHz δέν κολλάει καθόλου, επιβεβαιώνει ότι είναι θέμα software.
Όσο για τις εφαρμογές, εγώ έχω δύο θέματα με το Android:
1.) Διαφημίσεις. Εκνευριστικά πολλές διαφημίσεις πάντα και παντού, χωρίς πολλές φορές να έχω την δυνατότητα να πληρώσω (όπως στο iOS) για να τις βγάλω.
2.) Polish. Αν και σίγουρα οι developers ενδιαφέρονται για το Android, σε καμία περίπτωση οι εφαρμογές δέν είναι τόσο polished. Πολλές φορές μάλιστα, η ίδια εφαρμογή του ίδιου developer, φαίνεται πολύ πιο ωραία στο iOS, παρά στο android. Για παράδειγμα ρίξτε μια ματιά εδώ http://android-gripe...orse-on-android.
Μπορεί η εφαρμογή να είναι ίδια, αλλά η εμφάνιση παίζει ρόλο στην χρηστικότητα και στην διάθεση να την χρησιμοποιήσεις. Σου δίνει την αίσθηση ότι η εφαρμογή γράφτηκε για το iOS, και απλά κάποιος την έκανε port στο Android. Και αυτό που με βάζει σε υποψίες είναι, αν δέν έκατσε να ασχοληθεί ο εκάστοτε developer με την εμφάνιση (που είναι και πιο εύκολο) μάλλον δέν θα έκατσε να ασχοληθεί και με code optimization (που είναι και το πιο δύσκολο), για να τρέχει η εφαρμογή του απροβλημάτιστα και να έχει καλή απόκριση.

Από εκεί και πέρα παίζουν και άλλα, όπως το fragmentation της πλατφόρμας (που είναι λογικότατο, αν αναλογιστεί κανείς το τελείως διαφορετικό (από συσκευή σε συσκευή) hardware που έχει να υποστηρίξει), το ότι οι iOS users πληρώνουν αναλογικά περισσότερο από τους Android για εφαρμογές (άρα προσελκύουν developers).
Γενικά είναι μεγάλο θέμα, αλλά ξεφεύγει από το νόημα αυτού του thread.

#30   QQTilt

QQTilt

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Twitter:@QQTilt
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/06/2011 - 05:26

απο αποψη hardware μπορει. απο εκει και περα απο που να πρωτοξεκινησω. μονο και μονο που μπαινεις στο android market, και βλεπεις ολο ακυρες εφαρμογες του κ...λου, και απο την αλλη, την πληθωρα ποιοτικων εφαρμογων του appstore, δεν υπαρχει συγκριση.! οπως εχω πει πολλες φορες, πλεον μια συσκευη δεν την κανει επιτυχημενη το hardware, αλλα το software. και εκει η apple ειναι ακομα πολυ μπροστα. πολυ πιο μπροστα απο τις 47 φορες καλυτερου galaxy s ii. :). kai δεν ειμαι κολλημενοσβμε την apple. απλα αντεικιμενικος.


1ον Αυτό το ΜΠΟΡΕΙ και να είναι καλύτερο από άποψη hardware ήταν η χειρότερη αρχή που θα μπορούσες να κάνεις :D
Μην έχεις αμφιβολίες φίλε μου είναι κλάσεις καλύτερο.
2ον Πράγματι κάποιες πιο εξεζητημένες ή και επαγγελματικές εφαρμογές του app store είναι καλύτερα σχεδιασμένες απ τις αντίστοιχες του android.
Οι εφαρμογές όμως που χρησιμοποιούν καθημερινά οι περισσότεροι χρήστες είναι ολόιδιες.
Τέλος άλλο το βολικό κινητό, επειδή δεν έχω όρεξη να διαβάσω 10 σελίδες για να κάνω 5 πράγματα μαζί με το root και άλλο το καλό κινητό. Όταν τα 2 κινητά βρεθούν στα χέρια ενός χρήστη με γνώσεις και όρεξη το Galaxy ξεφεύγει όσο δε φαντάζεσαι.
iPhone έχω κι εγώ και δεν έχω πάρει ακόμη το Galaxy γιατί δεν αποκλείω το 5 να ναι καλύτερο. Με το 4 όμως ειλικρινά δεν υπάρχει καμία σύγκριση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες