Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

TomTom for iPhone/iPad


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
130 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/10/2010 - 11:19

Αυτό με ενδιαφέρει και εμένα… να γίνει ένα συγκριτικό μεταξύ Tom Tom και Νavigon.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   SunOfABeach

SunOfABeach

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 11:44

Συγγνώμη, αλλά όσο η Tomtom συνεχίζει να χρησιμοποιεί λατινικούς χαρακτήρες για τις ονομασίες των δρόμων, άλλο τόσο θα συνεχίζω κι εγώ να την προσπερνάω.
Και όχι... Η ευρωπαϊκή έκδοση ΔΕΝ περιλαμβάνει την Ελλάδα!

***MAPS ON BOARD***
- A full and up-to-date map is stored on your iPhone or iPod touch
- Fast and reliable mapping that does not require a cellular signal or data plan usage
- No data roaming costs are incurred when traveling abroad
COVERAGE: Andorra, Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Estonia, Germany, Great Britain, Italy, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Hungary, Malta, Monaco, Norway, Poland, Portugal, San Marino, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, the Republic of Ireland, the Netherlands, the Canary Islands, the Vatican City, Russia up to the Ural mountains (33%), Bulgaria (54%), Latvia (63%) and Croatia (42%, including major cities and coastal areas).

#78   nknknk

nknknk

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 12:15

Δεν εχω δοκιμασει καποιο αλλο για τον λογο οτι το Tom Tom Greece ειναι απλα τελειο και καλυπτει τις απαιτησεις μου.

Αυτο δεν σημαινει βεβαιως κατι για τα αλλα προγραμματα.

#79   dimitris_777

dimitris_777

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 12:22

Έχω το Navigon από τότε που βγήκε στο app store. Για την επαρχία δεν μπορώ να πω πως είναι ότι καλύτερο. Θα κατεβάσω το TomTom Greece μιας και όσοι το έχουν πάρει από καιρό με λογαριασμό ξένης χώρας, λένε πως είναι πάρα πολύ καλό. Τελικά είναι επιβεβαιωμένο πως το Europe δεν έχει την Ελλάδα μέσα? Το έχει κανείς να μας το σιγουρέψει?

#80   Dimos234

Dimos234

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 12:56

Το Navigon όντως είναι το καλύτερο. Το TomTom το είχα περίπου το πάσχα Αλλα το διέγραψα επειδή δεν μου εμφανιζε τίποτα. Τώρα προσπαθώ να περάσω την έκδοση του TomTom με τους ελληνικούς χάρτες.

#81   eykleidis

eykleidis

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/10/2010 - 16:28

Έχω δοκιμάσει και TOMTOM και NAVIGON. Το TOMTOM απλά τα σπάει. Έχει καλύτερο μενού απο το navigon, μεγαλύτερα εικονίδια και χωρίς περιττές επιλογές, για πιό εύκολη xρήση μέσα στο αμάξι. Ωραία γραφικά και μενού που ταιριάζει σε apple. Πολύ καλές φωνητικές οδηγίες και στα ελληνικά. Έχω την έκδοση 1.3 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Ανυπομονώ να σπάσουν και την 1.5 version.
Αυτά απο έναν νέο οδηγό στην Αθήνα που εξαρτάτε πραγματικά απο το GPS

#82   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 25/10/2010 - 16:50

όποιος έχει κανα λινκ για εναλλακτικο τρόπο κατεβάσματος...ας μου στείλει ένα pm.. 8)

#83   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 25/10/2010 - 18:59

Αγόρασα και το tomtom.
Οπότε μόλις μπορέσω θα κάνω ένα review και μια σύγκριση με το navigon.

#84   ioterl

ioterl

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 19:25

Το πήρα και εγώ. Είναι η 5 πλοήγηση και η καλύτερη. Σε μερικές διαδρομές που το δοκίμασα έχοντας επιλεγμένη την διαδρομή ECO μου έκανε την καλύτερη σχεδίαση διαδρομής. Στο iPhone 4 που έχω, είναι πολύ γρήγορο και στον εντοπισμό θέσης, και στην αλλαγή πορείας. Επίσης έχει πολύ ομαλή κίνηση σε αντίθεση με το destinator. Οι χάρτες εντός Αττικής είναι πιο ενημερωμένοι από το navigon. Σε επαρχία θα δοκιμάσω σε 20 ημέρες. Για περισσότερα μπορείτε να βρείτε τις οδηγίες χρήσης στα Ελληνικά από εδώ: http://download.tomt...m-app-el-GR.pdf

#85   viperlesgr

viperlesgr

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:viperlesgr

Δημοσίευση 25/10/2010 - 19:28

Οι δρόμοι τελικά είναι στα ελληνικά ή στα λατινικά ;

#86   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 19:58

Πριν λίγες ώρες το πήρα και εγώ και ειλικρινά απορώ με τις θετικές κριτικές όσων κατ' ισχυρισμό τους το συνέκριναν με το Navigon. Τουλάχιστον στην πόλη μου (Θεσσαλονίκη), όχι απλά δεν τίθεται θέμα σύγκρισης των χαρτών του TomTom και του τελευταίου update του Navigon, αλλά ταυτόχρονα το TomTom παρουσιάζει σημαντικότατη υστέρηση στο tracking του στίγματος (εν κινήσει), υπερδιπλάσιο χρόνο κλειδώματος των δορυφόρων, ελάχιστα και αυτά σε μεγάλο βαθμό λανθασμένα POIs, μεγαλύτερες αποκλίσεις στην χαρτογράφηση, σχεδόν ανύπαρκτα όρια ταχύτητας, χάρτες με μίξη Ελληνικών και Αγγλικών ονομασιών κλπ.
Δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω εκτενώς ώστε να δω τι παίζει με τους χάρτες σε γνωστές διαδρομές, αλλά από τις μέχρι στιγμής δοκιμές μου αν και ομολογουμένως φαίνεται καλύτερο από άλλα εναλλακτικά navigators ωστόσο δεν πλησιάζει στο ελάχιστο το Navigon.

#87   dimitris_777

dimitris_777

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2010 - 21:48

Οι δρόμοι τελικά είναι στα ελληνικά ή στα λατινικά ;


είναι στα Ελληνικά με πολύ όμορφο και λειτουργικό μενού, μεγάλα εικονίδια και ρύθμιση παραμέτρων με πολλά χαρακτηριστικά.

Με μια σύντομη βόλτα μες στην πόλη του Βόλου, με πήγε όπως πρέπει με επιλογή διαδρομής στην θέση ECO. Σωστά και χωρίς να μπερδέψει μονόδρομους, κάτι πολύ συνηθισμένο με το Navigon που επίσης έχω στο iPhone 4.

Προτίμησα την Ελληνική έκδοση των 49,99 ευρώ. Πολύ θα ήθελα όμως και την Ευρωπαϊκη...αλλά χωρίς Ελλάδα μέσα τι να την κάνεις. Ας ελπίσουμε σε κάποια μελλοντική έκπτωση από την TomTom

#88   john74

john74

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2010 - 22:09

αυτο το - NAVIGATE-TO-PHOTO
κολπο κτλ δουλευει τελικα στο Tomtom 1.5??

εγω sygic aura
μακραν number 1

Τελευταία επεξεργασία από: john74, 25/10/2010 - 22:13


#89   IJOHN

IJOHN

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/10/2010 - 23:18

Τομ Τομ η ναβιγκον;

#90   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 27/10/2010 - 23:21

Τομ Τομ η ναβιγκον;

TomTom με τα χίλια φίλε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες