Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

O Tim Cook για τη Google και το επόμενο iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/07/2011 - 10:33

Η Apple ανακοίνωσε χθες το βράδυ τα οικονομικά αποτελέσματα για το τρίμηνο που μας πέρασε σημειώνοντας νέο ρεκόρ τζίρου και κερδών. Τις σχετικές λεπτομέρειες για την ανακοίνωση μπορείτε να τις βρείτε εδώ.

Αυτό που έχει ενδιαφέρον, βέβαια, είναι η τηλεφωνική συνομιλία που πραγματοποιήθηκε αμέσως μετά και «αποκάλυψε» ορισμένα ενδιαφέροντα στοιχεία. Ας δούμε μερικά από αυτά.

Ο Tim Cook σχολίασε την πρόσφατη ανακοίνωση της Google σχετικά με τον αριθμό των activations που πραγματοποιεί καθημερινά στο Android υπονοώντας ότι η Google δεν αποκαλύπτει ουσιαστικά τον αριθμό των συσκευών που πωλούνται. Οι αριθμοί της Apple είναι, από την άλλη, ξεκάθαροι: αυτή τη στιγμή υπάρχουν περίπου 222 εκατομμύρια iOS συσκευές στην αγορά και γνωρίζουμε τα νούμερα για κάθε συσκευή ξεχωριστά.

Ο Cook ξεκαθάρισε για μια ακόμη φορά τη θέση της Apple σχετικά με τον πόλεμο πατεντών στον οποίο συμμετέχει αναφέροντας ότι η Apple επιθυμεί τον ανταγωνισμό καθώς ωφελεί και αυτήν και τους καταναλωτές αλλά πρέπει οι ανταγωνιστές να εφευρίσκουν τα δικά τους πράγματα.

Επίσης, ο Cook έκανε κάποια σχόλια σχετικά με την αγορά των prepaid κινητών λέγοντας ότι η Apple δεν την αγνοεί. Αυτό, ουσιαστικά, επιβεβαιώνει δημοσιεύματα που θέλουν την Apple να κυκλοφορεί ένα φθηνό ξεκλείδωτο μοντέλο (iPhone 3GS;) για να χτυπήσει τα χαμηλά Android smartphone.

Τέλος, η Apple αναμένει να επηρεαστεί το επόμενο τρίμηνο του Σεπτεμβρίου από μια σημαντική μετάβαση στα προϊόντα. Αυτό ερμηνεύτηκε κατά πάσα πιθανότητα ότι αναφερόταν στο iPhone 5 έχοντας, έτσι, μια πρώτη επιβεβαίωση για την κυκλοφορία της συσκευής.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/07/2011 - 12:08

θα ετοιμαζόμαστε πάλι με ουρές στα καταστήματα το Σεπτέμβρη :)

#3   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 20/07/2011 - 13:26

χαχα εχω ήδη μπει σε "άτυπη" λίστα αναμονής για το 5αρι μέσω γνωστών χωρίς η λίστα να υφίσταται από τώρα ;)

#4   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2011 - 13:47

Εγω θα παω να περιμενω στην ουρα και θα πουλησω μετα την θεση μου...οι αλλοι πιο μαγκες ειναι...Ενοειτε οτι κανω πλακα...

#5   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/07/2011 - 21:55

Εγώ σας πουλαω τη θέση μου Απο τώρα με αντάλλαγμα το 5 ;)

#6   biller

biller

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2011 - 23:21

Τέλος, η Apple αναμένει να επηρεαστεί το επόμενο τρίμηνο του Σεπτεμβρίου από μια σημαντική μετάβαση στα προϊόντα. Αυτό ερμηνεύτηκε κατά πάσα πιθανότητα ότι αναφερόταν στο iPhone 5 έχοντας, έτσι, μια πρώτη επιβεβαίωση για την κυκλοφορία της συσκευής.


Δεν νομίζω να εννοεί το iPhone . Σημαντική μετάβαση στα προϊόντα ίσως σημαινε και Mac αφής αλλα μόλις τα ανανέωσαν οπότε...

#7   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2011 - 10:53

Εμας δεν θα επρεπε να μας ενδιαφερουν ή φανατιζουν τα νουμερα...
Σε ολους τους τομεις μια πολυεθνικη ειναι καλυτερη απο μια αλλη...
Εμας θα επρεπε να μας ενδιαφερει η apple να παιρνει μαθηματα απο την google για να βελτιωνει τα προιοντα της (βλεπε ios5), η google απο την apple (design) και η MS αν και τελευταια στο παιχνιδι (των εξελιξεων γιατι ειναι η αρχαιοτερη στις touch συσκευες) να μπαινει μαθαινοντας και απο τους δυο για να εντεινεται ο ανταγωνισμος και να εχουμε πολλες και καλυτερες επιλογες συνεχως...
Και οι 3 κανουν πολυ καλη δουλεια για το παραπανω και εγω προσωπικα τους θελω ολους ισχυρους στο παιχνιδι...

Τελευταία επεξεργασία από: eNeRGy, 22/07/2011 - 10:54





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες