Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

wifi γειτονισσας?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
104 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   zaxeilasfc

zaxeilasfc

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Twitter:@jzachilas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:jzachilas

Δημοσίευση 31/08/2011 - 11:51

Χαχαχα παιδιά οι μαντινάδες ήταν top. Εγώ πάντως συμφωνώ με μια λύση που είπε κάποιος πιο πριν... Ζήτησέ της το wifi γιατί δεν έχει ενεργοποιηθει το δικό σου ακόμη και αναλόγως την απάντηση....
Άμα δεις θετική ανταπόκριση , πιάσ' της κουβέντα για λίγο και μετά απο 3-4 μέρες κάλεσέ την για καφέ για να ανταποδώσεις τη χάρη. Μετά πες της ,και καλά, οτι εντόπισες κάποιο σφάλμα στο δίκτυο και πρέπει να το κοιτάξεις!! :P (Ξέρεις, οτι έχει ακόμα τον κλασικό κωδικό "123456...23" σαν κάποιο key και για να μην της "κλέβουν ιντερνετ" πρέπει να το επιμεληθείς και τα λοιπά....)!

Καλή τύχη και απο μένα!! :D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Thebird

Thebird

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:anastasios87

Δημοσίευση 31/08/2011 - 11:52

Πωπω, μου θύμισες την Φωτεινη που είχα στο φοιτητικό μου σπίτι στην απέναντι πολυκατοικία. Χώρευε, άλλαζε, έκανε κι άλλα και εγώ την χάζευα. Λοιπόν άκου, έχω εμπειρία με κοπέλα της απέναντι πολυκατοικίας.
Βήμα 1ο: Κάτσε στο μπαλκόνι σου και καλά ότι διαβάζεις και όταν εμφανίζεται καρφώσου πάνω της! Χαμογελώντας, μην κάνεις όπως όταν βλέπουμε καμιά στην παραλία με στρινγκ...:P Επίσης, μην γυρνάς το κεφάλι σου όταν σε κοιτάει κι αυτή.. Εσύ θα πρέπει να της δώσεις να καταλάβει ότι κοιτάς αυτή!
Βήμα 2ο: Άμα δεις ότι ανταποκρίνεται στο χαμόγελο, προχώρα σε κανένα γνέψιμο. Χαιρέτα την, κλείστης το μάτι, κάτι τέτοιο.
Βήμα 3ο: Αν και πάλι ανταποκρίνεται, πρέπει να γίνει άμεση επαφή! Για αυτό, όταν δεις να ετοιμάζεται να βγει, κατέβα κάτω και περίμενέ την κοντά στην είσοδο της πολυκατοικίας της. Εκεί θα πρέπει να είσαι ψύχραιμος και αποφασιστικός. Πρέπει να της μιλήσεις να την γνωρίσεις... Μην προσπαθήσεις να καβαντζώσεις το κινητό της με την πρώτη, έχεις όλο το χρόνο! Προσκάλεσέ την για κανά καφέ αόριστα. Δηλαδή πες της: Αφού μένουμε απέναντι, έλα καμιά φορά για καφέ. Έτσι δεν θα την πιέσεις, θα μπορέσει να το σκεφτεί και αν ψήνεται, θα το καταλάβεις. Θα σε χαιρετάει από το μπαλκόνι κτλ κτλ.. Κάποια άλλη μέρα που θα την πετύχεις πάλι "τυχαία" στην είσοδο της πολυκατοικίας, πες της πάλι για αυτόν τον καφέ και πάρε και κανα τηλ για να τον κανοίσετε...
Ε αμα φτάσεις ως εκεί μετά το νερό έχει μπει στο αυλάκι.
Σου μιλάω τώρα εκ πείρας... Αυτά δεν τα έκανα εγώ και τελικά μετακόμισε η κοπέλα χωρίς να την γνωρίσω! :(

#33   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/08/2011 - 12:15

κοιταξα το θυροτηλεφωνο.. δεν εχει καμια βασω, αλλα πολλα κενα...
καμια αλλη ιδεα ρε παλικαρια??


Α μπε μπα μπλομ Βασω!! :lol: :lol:

#34   godblessed

godblessed

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Twitter:@godblessed13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/08/2011 - 12:46

απο τα καλυτερα τοπικς!εχω αρχισει να ψαχνω ενα ενα τα απεναντι μπαλκονια!:P

#35   constantinosd

constantinosd

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2011 - 13:29

Καλησπέρα και από εμένα,

Επειδή δεν τα πάω καλά με τα στιχάκια, θα σου πρότεινα το backtrack σε livecd. Απλά ξεκινάς τον υπολιγιστή που έχεις από αυτό (netbook με usb) και μετά δώστου στο kismet.

Πάρε και μερικές οδηγίες στα ελληνικά

http://breezer.pblog...wn-diktywn.html

Από κει και πέρα οι πειρασμοί είναι πολλοί ... Πάντως μόνο για εκπαιδευτικούς σκοπούς κλπ

Τώρα για να δεις αν είναι όντως αυτή στο WiFi, πολύ απλά της κλείνεις για λίγο το δίκτυο (ψιλο DoS) και βλέπεις πώς αντιδρά.

Καλή Επιτυχία!

Υ.Γ. Κάτι τέτοια πιάσανε σε μένα αλλά όταν μίλησε .... αποφάσισα εγώ να αλλάξω γειτονιά!

#36   WiZaRDe

WiZaRDe

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:wizarde

Δημοσίευση 31/08/2011 - 15:16

Σας ευχαριστω ολους παιδια. πραγματικα το τοπικ εκανε θραυση...
θα δοκιμασω αυτο που ειπ ο φιλος με το προγραμμα. αλλα επειδη ειμαι ψιλοασχετος με αυτα, θα βγαλω ακρη?
ειναι κανεις απο πατρα να κανονισω κανενα κονε με φιλη της? χαχα :P

#37   giannhspatra

giannhspatra

    iPH Enthousiast

  • 384 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2011 - 15:32

εγω θα συμφωνησω με το φιλο πουωλεει να βγεις κ να βρεις αλλες 100βασουλες...
επειδη μου εχει τυχει (εριξα χαρτακι στο μπαλκονι για προσσεγγιση) ολα ωραια οσο διάρκησε οταν τελειωσε όμως το απεναντι μπαλκονο πιστεψε με τα κανει ολα δυσκολα....

#38   WiZaRDe

WiZaRDe

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:wizarde

Δημοσίευση 31/08/2011 - 22:24

μπορω να στειλω μηνυμα στον διαχειριστη ή στους client ενος δικτυου wifi ?

#39   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 31/08/2011 - 22:42

μπορω να στειλω μηνυμα στον διαχειριστη ή στους client ενος δικτυου wifi ?

Δεν μπορείς, άμα έχει ιδέα από net χλωμο να σου δώσει κωδικό, μπορεί να σαι πεδεραστης και να τρέχουν αυτή, η Μονή λύση είναι να την πιάσεις γκομενα, η άλλη λύση είναι να κανείς ένα πακέτο σύνδεσης


---
- iPhone 4

#40   WiZaRDe

WiZaRDe

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:wizarde

Δημοσίευση 31/08/2011 - 22:54

Δεν μπορείς, άμα έχει ιδέα από net χλωμο να σου δώσει κωδικό, μπορεί να σαι πεδεραστης και να τρέχουν αυτή, η Μονή λύση είναι να την πιάσεις γκομενα, η άλλη λύση είναι να κανείς ένα πακέτο σύνδεσης


---
- iPhone 4


ρε δεν θελω κωδικο. εχω συνδεση κ ιντερνετ..
να στειλω ενα μηνυμα σε αυτην θελω εγω...

#41   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 31/08/2011 - 23:01

Καλό!!!!!
Χτυπά όλα τα κουδούνια κάποιο θα ανοίξει, φιλα τσιλιες από κάτω από το ΣΠΙΤΙ, πες της ότι έχεις όλες τις iOS συσκευές.


---
- iPhone 4

#42   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.721 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/09/2011 - 02:14

σκεφτηκες οτι μπορει το δικτυο ν ανηκει σε καποια αλλη ισως ξενη (του κατω οροφου..), που αντι για baso (Βασω) να της το σετταραν σαν baso (μπαζο) ?
μπορει να μην ειναι η κοπελα του μπαλκονιου

στη θεση σου θα προτιμουσα την οπτικη επαφη (μια εικονα 1000 λεξεις αλλωστε)
κ αφου σου επιτρεπει να την βλεπεις αλλαζει εμφανως... σ εχει τσεκαρει δεν υπαρχει περιπτωση

#43   WiZaRDe

WiZaRDe

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:wizarde

Δημοσίευση 01/09/2011 - 15:13

σιγουρα δεν ειναι της πολυκατοικιας μου.
τωρα για α ειναι απο αλλο διαμερισμα παιζει, αλλα δυσκολα.
καλη η οπτικη επαφη, ομως πως γινεται το επομενο βημα οταν υπαρχει αυτη η αποσταση..
δεν αλλαζει πατα μπροστα μου, ετυχε καποιες φορες...

#44   sasoulini007

sasoulini007

    iPH Contributor

  • 1.127 μηνύματα
  • Twitter:@sasoulini007
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:sasoulini007

Δημοσίευση 01/09/2011 - 16:55

xaxaxa εχω ριξει τρελλο γέλιο!! αντρες!!.....
για να μην παιδεύεσαι και χαραμίζεις τις ωρες σου στο μπαλκόνι (που στην τελικη κινδυνεύεις να χαρακτηριστείς ως ο ανωμαλος της γειτονιάς και να σε πάρουν στο κυνήγι, εκτος απο καμια γιαγια που μπορει να χαρει :P )κοψε κινηση πότε θα βγει απ το σπιτι, κατεβα δες που παει (απο μακρυα, ειπαμε μη σου βγει και το ονομα!!) κατα προτιμηση παρε ΜΙΑ ΦΙΛΗ μαζι σου για ξεκαρφωμα, αν μπει σε κανα μαγαζι, και στην τελικη βρες το θαρρος και μιλησε της, πες οτι σου αρεσει και θελεις να γνωριστειτε..μιση ντροπη δικη σου μιση δικη της 8) χαιρέτισε την και απο το μπαλκονι κουνα το χερακι σκασε ενα χαμόγελο (οχι διαφημιση οδοντοκρεμας) και σιγα σιγα θα μπει μια σειρα!!!

#45   radomer

radomer

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2011 - 18:17

Σφυρα οταν της το σφυριξεις ;) χαχα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες