Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5 GM στους κατασκευαστές στις 23 Σεπτέμβρη, iPhone 5 μικρή αναβάθμιση (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
96 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 12/09/2011 - 19:52

mkv??


ταινια HD


θα δουμε σε ενα μηνα και εγω ελπιζω να βγει κατι καλο αλλα αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι το 4αρι ειναι τοσο καλο που δεν νομιζω να χρειαζεσαι περισοτερη ram η A5 επεξεργαστη.τωρα αν καποιος μου πει οτι θα παρω το iphone 5 επηδη 8α εχει 4 ιντσες και 8 mpxl καμερα δεν νομιζω να αξιζουν τα 700 ευρω.την γνωμη μου λεω δεν προσπαθω να πισω καπιον..


και το 3gs μια χαρα ηταν με την 256 ραμ αλλα οταν τα παιχνιδια αρχισαν να εχουν απαιτησεις τοτε μπούκωνε...σκεψου το 5αρι να εχει 1γιγα ραμ και πιο γρηγορο επεξεργαστη και τα παιχνιδια να ειναι γραμμενα πανω σε αυτα τα χαρακτηριστικα τοτε και το 4αρι δεν θα μπορει να αντεπεξελθει πληρως...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/09/2011 - 19:58

μια χαρά είναι και 512 ram ψάχνουν λόγους τώρα δήθεν για να ξενερώσουν κόσμο.σιγά μη βάλουν και 4 gb για να μπορούμε να παίξουμε call of duty αμα λάχει επειδή τρέχει ο ανταγωνισμός.απτο πολύ τρέξιμο τον είδα τον ανταγωνισμό έχει φάει τα μούτρα του ραντζάκια στα δικαστήρια έχουν στήσει οι δικηγόροι τους για να προλαβαίνουν τις δίκες . rumors rumors rumors.αν δεν δω event δεν πιστεύω τίποτα.

#33   casabel

casabel

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2011 - 20:01

Αποτι φαίνεται και αν αληθεύουν αυτά , η apple θεωρεί πως έχει δέσει το γαιδαρό της και δε κοιτάει τον ανταγωνισμό. Εγω κλασικός iphonάκιας θα είμαι ο πρώτος που θα αλλάξω στρατόπεδο αν δε με ικανοποιήσει το νεό project. Δε γίνεται ο ανταγωνισμός να είναι στις 4.3inch με 1GB ram και καλύτερες μπαταρίες και η κυρία apple να βγάζει ακόμα μικρότερες οθόνες, λιγότερη ram και χειρότερη αυτονομία.. και ολα αυτά πολύ ακριβότερα! Ξυπνήστε κύριοι της apple γιατί ο ανταγωνισμός έσφιξε...

#34   hackgeo

hackgeo

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:hackgeo19

Δημοσίευση 12/09/2011 - 20:05

και το 3gs μια χαρα ηταν με την 256 ραμ αλλα οταν τα παιχνιδια αρχισαν να εχουν απαιτησεις τοτε μπούκωνε...σκεψου το 5αρι να εχει 1γιγα ραμ και πιο γρηγορο επεξεργαστη και τα παιχνιδια να ειναι γραμμενα πανω σε αυτα τα χαρακτηριστικα τοτε και το 4αρι δεν θα μπορει να αντεπεξελθει πληρως...


μηλας για δυο χρονια μετα(γιατι τοσο παλιο ειναι το 3gs) οπου το iphone 4 θα αρχιζει να γινεται παλιο και δεν 8α μπορει να ανταπεξελ8ει στις απετησεις των εφαρμογων.τοτε ναι θα παρω το 5αρι αλλα μεχρι στιγμης το 4αρι θεωρηται καινουργιο να τα βγαζει περα μια χαρα..

#35   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 12/09/2011 - 20:07

Αποτι φαίνεται και αν αληθεύουν αυτά , η apple θεωρεί πως έχει δέσει το γαιδαρό της και δε κοιτάει τον ανταγωνισμό. Εγω κλασικός iphonάκιας θα είμαι ο πρώτος που θα αλλάξω στρατόπεδο αν δε με ικανοποιήσει το νεό project. Δε γίνεται ο ανταγωνισμός να είναι στις 4.3inch με 1GB ram και καλύτερες μπαταρίες και η κυρία apple να βγάζει ακόμα μικρότερες οθόνες, λιγότερη ram και χειρότερη αυτονομία.. και ολα αυτά πολύ ακριβότερα! Ξυπνήστε κύριοι της apple γιατί ο ανταγωνισμός έσφιξε...



+10000

#36   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2011 - 20:28

Η γνώμη μου Παιδια είναι ότι ο jobs θα φύγει ηρωικά απο το προσκήνιο ..... Το 5αρι θα είναι καινοτόμο!!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

#37   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 12/09/2011 - 20:29

Αποτι φαίνεται και αν αληθεύουν αυτά , η apple θεωρεί πως έχει δέσει το γαιδαρό της και δε κοιτάει τον ανταγωνισμό. Εγω κλασικός iphonάκιας θα είμαι ο πρώτος που θα αλλάξω στρατόπεδο αν δε με ικανοποιήσει το νεό project. Δε γίνεται ο ανταγωνισμός να είναι στις 4.3inch με 1GB ram και καλύτερες μπαταρίες και η κυρία apple να βγάζει ακόμα μικρότερες οθόνες, λιγότερη ram και χειρότερη αυτονομία.. και ολα αυτά πολύ ακριβότερα! Ξυπνήστε κύριοι της apple γιατί ο ανταγωνισμός έσφιξε...

σιγά το σφίξιμο ρε παιδιά..
ακούω s2 και s2 και είναι πιο γρήγορο και έχει 1gb μνήμη και και και... και που είναι το S2 (για να μην ρωτήσω που θα είναι σε 6μήνες)

και θέλω να ρωτήσω ξανά! Τι με νοιάζει αριθμητικά πόση μνήμη έχει? Εγώ θέλω να μην κολλάει! ας έχει και 2mb τι με νοιάζει αν πηγαίνει αμάσητο?
όλοι όσοι λέτε για μικρή μνήμη, απο που το καταλαβαίνετε? Δηλαδή αν είχε τώρα το 4 περισσότερη μνήμη τι θα έκανε καλύτερα?

PS

Τα συγκριτικά και τα γραφήματα τα έχουμε φάει στη μάπα...
Η MS κοκορευόταν για τα HTML5 speed test, 30fps έλεγε το mango,1-2 το iPhone4! Του έδιναν και head start για να δείξουν πόσο γρηγορότερο είναι το wp7. Πάρε το μακρύτερο τώρα πάλι με την iOS5.
Το ίδιο και τα συγκριτικά με το S2 για το browsing που λογικά με την iOS5 έχει κλείσει πολύ η ψαλίδα. Πασχίζω για να δώ τα γνωστά τετραγωνάκια στο Safari πλέον. Και αυτά με το ίδιο hardware που είχες πριν ένα χρόνο.

Άσε τους άλλους λοιπόν να κουρέυονται με τους πηρυνες και τα gb.Εσύ ξέρεις πως τουλάχιστον σε ένα χρόνο το κινητό σου θα μετράει ακόμα.

#38   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/09/2011 - 20:30

Αυτή την εβδομάδα θα πρέπει να δούμε τις προσκλήσεις της Apple προς τους developers για το event στο οποίο θα παρουσιάσει το νέο iPhone, το iOS 5 και φυσικά την υπηρεσία iCloud.

#39   gaara17

gaara17

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/09/2011 - 20:38

Η γνώμη μου Παιδια είναι ότι ο jobs θα φύγει ηρωικά απο το προσκήνιο ..... Το 5αρι θα είναι καινοτόμο!!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk



το πιστευω, αν ειναι να γίνει παρουσιαση για το 5ρι θα ειναι αυτος που θα το παρουσιάσει, και αν οχι θα σκασει στην σκηνή έστω για 2 λεπτα.

#40   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 12/09/2011 - 20:41

btw δείτε εδώ χαρά ο κύριος που το iPhone 4 με iOS beta3 πάνω πιάνει 17fps ενώ το windows phone πιάνει 50ολόκληρα fps


Θεώρησε ο χριαστιανος οτι ξεπέρασε την apple και χάρηκε. Που να ξερε οτι στην beta7 το iPhone4 πιάνει 60fps!

Τελευταία επεξεργασία από: tasulm, 12/09/2011 - 20:42


#41   giwrgosd

giwrgosd

    iPH Enthousiast

  • 526 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/09/2011 - 20:47

Πιστεύω οτι το καινούργιο αφεντικό της apple θα ήθελε να
μπει με κατι δυναμικό -διαφορετικό-φανταχτερό οπως θελεται πείτε το
και όχι με κατι απλό!

#42   casabel

casabel

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2011 - 20:47

σιγά το σφίξιμο ρε παιδιά..
ακούω s2 και s2 και είναι πιο γρήγορο και έχει 1gb μνήμη και και και... και που είναι το S2 (για να μην ρωτήσω που θα είναι σε 6μήνες)

και θέλω να ρωτήσω ξανά! Τι με νοιάζει αριθμητικά πόση μνήμη έχει? Εγώ θέλω να μην κολλάει! ας έχει και 2mb τι με νοιάζει αν πηγαίνει αμάσητο?
όλοι όσοι λέτε για μικρή μνήμη, απο που το καταλαβαίνετε? Δηλαδή αν είχε τώρα το 4 περισσότερη μνήμη τι θα έκανε καλύτερα?

PS

Τα συγκριτικά και τα γραφήματα τα έχουμε φάει στη μάπα...
Η MS κοκορευόταν για τα HTML5 speed test, 30fps έλεγε το mango,1-2 το iPhone4! Του έδιναν και head start για να δείξουν πόσο γρηγορότερο είναι το wp7. Πάρε το μακρύτερο τώρα πάλι με την iOS5.
Το ίδιο και τα συγκριτικά με το S2 για το browsing που λογικά με την iOS5 έχει κλείσει πολύ η ψαλίδα. Πασχίζω για να δώ τα γνωστά τετραγωνάκια στο Safari πλέον. Και αυτά με το ίδιο hardware που είχες πριν ένα χρόνο.

Άσε τους άλλους λοιπόν να κουρέυονται με τους πυρήνες και τα gb.Εσύ ξέρεις πως τουλάχιστον σε ένα χρόνο το κινητό σου θα μετράει ακόμα.


Φίλε μου το θέμα είναι απλό και προσπάθησε να ξεφύγεις απτη λογική της RAM..
Στη πράξη χάνεις πολύ σε μέγεθος οθόνης, σε αυτονομία και στη τσέπη σου και σε ρωτάω εγω...
Βλέπεις το samsung galaxy note που θα κοστίζει περίπου τα ίδια χρήματα με το ip5 και θα σου παρέχει:
a)σχεδόν 50% παραπάνω σε CPU
b)100% παραπάνω RΑΜ
c)2 inch παραπάνω οθώνη
d)καλύτερη ανάλυση
ε)καλύτερη μπαταρία

σαν αγοραστής δε θα μπεις σε διαδικασία σύγκρισης μιας και είναι η ίδια κατηγορία χρημάτων???

#43   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 12/09/2011 - 20:51

Αυτή την εβδομάδα θα πρέπει να δούμε τις προσκλήσεις της Apple προς τους developers για το event στο οποίο θα παρουσιάσει το νέο iPhone, το iOS 5 και φυσικά την υπηρεσία iCloud.


Μακάρι.. Τόσο καιρό στο περίμενε είμαστε.. Τι θα γίνει επιτέλους έλεος.. Είπαμε οκ καλο το 4άρι κτλ κτλ.. Η τεχνοολογία στα κινητά εξελίσσεται πολύ γρήγορα και ειδικά τώρα που το android ξεπερνάει το iOS πρέπει να απαντήσει γρήγορα. Φέτος πράγματι δεν έχουμε πολλά πάνω σε φήμες κτλ κτλ.. Λέτε να το πάει για Χριστούγεννα? Έχουμε καμία σοβαρή ένδειξη δηλαδή ότι σε 1 μήνα θα γίνει η επίσημη παρουσίαση του 5?

#44   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 12/09/2011 - 20:52

Κακα τα ψέματα, η Apple πρέπει να σεβαστεί τους πελάτες της και να προχωρήσει σε βελτίωση στο hardware.
To AppStore είναι σε εξαιρετικά-κορυφαία επίπεδα.
Προσθήκες στο αρκετά ελλιπες σε δυνατότητες iOS δείχνει να κάνει.
Στο hardware όμως πρέπει να κάνει ακόμα πιο ριζικές αλλαγές αν θέλει το iPhone 5/4s να κρατήσει στην αγορα με αξιοπρέπεια 2 χρονακια.

Γι' αυτό περιμένω απο την Apple στο προσεχές iPhone να βάλει μια διπυρηνη CPU τουλάχιστον στο 1GHz, κορυφαία GPU για να εκμεταλλευτεί τα επερχομενα κυρίως games, 1 GB RAM για να μπορώ να έχω ακόμα πιο πολλά ανοιχτά προγράμματα ταυτόχρονα και μια οθόνη 3,7 - 4 ιντσες.

#45   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 12/09/2011 - 20:55

Φίλε μου το θέμα είναι απλό και προσπάθησε να ξεφύγεις απτη λογική της RAM..
Στη πράξη χάνεις πολύ σε μέγεθος οθόνης, σε αυτονομία και στη τσέπη σου και σε ρωτάω εγω...
Βλέπεις το samsung galaxy note που θα κοστίζει περίπου τα ίδια χρήματα με το ip5 και θα σου παρέχει:
a)σχεδόν 50% παραπάνω σε CPU
b)100% παραπάνω RΑΜ
c)2 inch παραπάνω οθώνη
d)καλύτερη ανάλυση
ε)καλύτερη μπαταρία

σαν αγοραστής δε θα μπεις σε διαδικασία σύγκρισης μιας και είναι η ίδια κατηγορία χρημάτων???

Eγώ προσωπικά όχι φίλε μου, γιατι θελω κινητό και όχι παντόφλα στην τσέπη μου. Τι νακάνω το ινητο με 6 ιντσες οθόνη??? Όσο για την μπαταρια, ας μην το θιξουμε το θέμα. Αν το galaxy note, θα εχει, πχ 50 % καλύτερη μπαταρια απο το iphone 4, τοτε το iphone 5 θα εχει 50% καλύτερη απο το note. Για θέματα μπαταριας και αυτονομίας, νομίζω ηapple δεν φτάνεται. Και φαίνεται και απο τα ipad και macbook. Όσο για τη cpu και ram?? Μήπως έχουμε αρχίσει να ξεφεύγουμε λίγο??? Όπως και να το κάνουμε αυτες οι συσκευες, θα παραμείνου κινητα και δεν θα γίνουν ποτέ ενας υπολογιστής. Δηλαδή ποιος ο λόγος να κουβαλάω τους τετραπύρηνους που ετοιμάζει η nvidia στην τσέπη μου?? Ειδικά τώρα που δεν υπάρχουν καν εφαρμογές που να χρησιμοποιουν καλα καλα τους δυο πυρήνες, οχι τους 4....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες