Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ελληνικό unboxing του iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
46 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   TheoTechy

TheoTechy

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2011 - 02:15

αυτό ομολογουμένως από την μία είναι καλό γιατί θα μπορούμε και εμείς με τα 4αρια να έχουμε siri αλλά από την άλλη με το καθεστός που υπάρχει από τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας στην ελλάδα το ότι χρησιμοποιεί το internet είναι ένα θέμα διότι θα χρειάζεσαι ένα αξιόλογο όγκο MB για να μπορείς να κάνεις ελεύθερα την χρήση του... Με λίγα λόγια και πάλι περιοριζόμαστε στην χρήση του μέσω wi-fi ::)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 16/10/2011 - 02:16

Με το συμπάθιο, αλλά έχεις ήδη το iPhone4 και λες ""τέλειο"" αυτό εδώ??
Τι ακριβώς σου προκάλεσε αυτό το ρίγος, η μετατόπιση των πλήκτρων?? :P


χαχααχαχα ελιωσα! το + μου πολυ ανετα!

#18   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 16/10/2011 - 02:23

αυτό ομολογουμένως από την μία είναι καλό γιατί θα μπορούμε και εμείς με τα 4αρια να έχουμε siri αλλά από την άλλη με το καθεστός που υπάρχει από τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας στην ελλάδα το ότι χρησιμοποιεί το internet είναι ένα θέμα διότι θα χρειάζεσαι ένα αξιόλογο όγκο MB για να μπορείς να κάνεις ελεύθερα την χρήση του... Με λίγα λόγια και πάλι περιοριζόμαστε στην χρήση του μέσω wi-fi ::)

Δε νομίζω ότι είναι ακριβώς έτσι.

Προφανώς δεν "στέλνει" τη φωνή σου μέσω ίντερνετ στον server και περιμένει απάντηση.

Το λογικό είναι να μετατρέπει τη φωνή σου σε κείμενο και να το στέλνει και να λαμβάνει πίσω κάποιο κείμενο το οποίο θα το διαβάζει.

Μιλάμε δηλαδή για κάτι λίγα byte σε κάθε χρήση. Λιγότερα από το να κάνεις chat μέσω messenger ας πούμε.

Φαντάζομαι το έχουν υπολογίσει αυτό.

#19   TheoTechy

TheoTechy

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2011 - 02:28

Δε νομίζω ότι είναι ακριβώς έτσι.

Προφανώς δεν "στέλνει" τη φωνή σου μέσω ίντερνετ στον server και περιμένει απάντηση.

Το λογικό είναι να μετατρέπει τη φωνή σου σε κείμενο και να το στέλνει και να λαμβάνει πίσω κάποιο κείμενο το οποίο θα το διαβάζει.

Μιλάμε δηλαδή για κάτι λίγα byte σε κάθε χρήση. Λιγότερα από το να κάνεις chat μέσω messenger ας πούμε.

Φαντάζομαι το έχουν υπολογίσει αυτό.



μακάρι να είναι όπως τα λες :rolleyes: το εύχομαι ..... γιατί αν δεν είναι έτσι την κάτσαμε την βάρκα. Όλα αυτά θα φανούν στην πορεία ..

#20   giorgos15031977

giorgos15031977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2011 - 17:13

Παιδια γεια σας, εγω εχω μολις παραγγειλει από Αγγλία μεσω Ebay Αγγλίας το νεο IPHONE 4S White "16GB" φυσικα ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΟ και Σφραγισμενο με ζελατινα, και σε καμμια εβδομαδα θα μου ερθει. Το θεμα ειναι οτι θα πρεπει να αντικαταστησω την καρτα SIM με MicroSim, αλλα μολις την τοποθετησω, θα δουλεψει στο iphone 4S αφου ειναι ξεκλειδωτο; Λογικα πιστευω πως ναι. Γιατι τα Iphone 4S απο Αγγλία τα περισσοτερα ειναι Unlocked σε σχεση με αλλα που ειναι Locked σε καποια δυκτια εταιριων.
Εσεις τι λετε; Θα μου λειτουργησει; (δεν πιστευω πως όχι)... :unsure:

#21   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 16/10/2011 - 17:18

ασπρο σαν το χιονι
:lol: :lol: :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: iManiac, 16/10/2011 - 17:18


#22   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 17/10/2011 - 14:58

εδώ



Θα έλεγα ότι αυτό το βίντεο είναι πραγματικά ελεεινό.

όταν είπε unboxing , προφανώς τελικά εννοούσε να τον βλέπουμε απλά να ανοίγει το κουτί και να το βγάζει.


ΕΛΕΟΣ.
Whatsapp doc?

#23   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 17/10/2011 - 15:26

Και ο καναπες της γιαγιας απο πισω στο φοντο δινει μια νοτα πολυ κυριλε στο review... Αλλα ο φιλος με μπερδεψε, τι εννοει μετατοπιστικαν τα κουμπια προς τα κατω;;; Περα απο την εγκοπη αλλαξαν θεση και τα κουμπακια;

#24   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 17/10/2011 - 15:34

Μάλλον λάθος έχει κάνει γιατι μου φαίνονται σε ίδια απόσταση.

#25   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/10/2011 - 16:45

Και ο καναπες της γιαγιας απο πισω στο φοντο δινει μια νοτα πολυ κυριλε στο review... Αλλα ο φιλος με μπερδεψε, τι εννοει μετατοπιστικαν τα κουμπια προς τα κατω;;; Περα απο την εγκοπη αλλαξαν θεση και τα κουμπακια;


Το κουμπί για το αθόρυβο μετατοπίστηκε λίγο πιο κάτω

#26   bibon

bibon

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2011 - 17:25

Θα έλεγα ότι αυτό το βίντεο είναι πραγματικά ελεεινό.

όταν είπε unboxing , προφανώς τελικά εννοούσε να τον βλέπουμε απλά να ανοίγει το κουτί και να το βγάζει.


ΕΛΕΟΣ.


Μετά από 24 ώρες αναμονής στην ουρά ήταν ότι καλύτερο μπορούσα να κάνω. Παρεμπιπτόντως όταν λέμε un-boxing εννοούμε ακριβώς αυτό: unboxing. Διαφορετικά θα λεγόταν review, hands-on ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Ζητάω συγνώμη που δεν βρήκα ειδικό background-στούντιο να κάνω ειδικό ξεπακετάρισμα αλλά περιορίστηκα στο σημείο με τον καλύτερο δυνατό φωτισμό που είχα στη διάθεση μου.

Αντί λοιπόν να δούμε την ουσία, ότι ένα ολόκληρο site έστειλε έναν άνθρωπο (για τρίτη φορά μετά τα iPhone 4 και iPad 2) ξόδεψε χρόνο και χρήμα για να φέρει πρώτο στην Ελλάδα το iPhone 4S -το οποίο μάλιστα κληρώνει δωρεάν στους αναγνώστες του- κάνουμε τα κλασικά κακεντρεχή σχόλια στη λογική "δεν βαριέσαι", τσάμπα ειναι μπορώ να γράφω ότι μου έρθει στο κεφάλι, κρυμμένος πίσω από μια οθόνη και ένα πληκτρολόγιο.

Κάτι σαν την περίπτωση με το iPhone 5 και το 4S. Που τελικά βγήκε το δεύτερο ακριβώς όπως είχα γράψει...

#27   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 17/10/2011 - 17:28

Μετά από 24 ώρες αναμονής στην ουρά ήταν ότι καλύτερο μπορούσα να κάνω. Παρεμπιπτόντως όταν λέμε un-boxing εννοούμε ακριβώς αυτό: unboxing. Διαφορετικά θα λεγόταν review, hands-on ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Ζητάω συγνώμη που δεν βρήκα ειδικό background-στούντιο να κάνω ειδικό ξεπακετάρισμα αλλά περιορίστηκα στο σημείο με τον καλύτερο δυνατό φωτισμό που είχα στη διάθεση μου.

Αντί λοιπόν να δούμε την ουσία, ότι ένα ολόκληρο site έστειλε έναν άνθρωπο (για τρίτη φορά μετά τα iPhone 4 και iPad 2) ξόδεψε χρόνο και χρήμα για να φέρει πρώτο στην Ελλάδα το iPhone 4S -το οποίο μάλιστα κληρώνει δωρεάν στους αναγνώστες του- κάνουμε τα κλασικά κακεντρεχή σχόλια στη λογική "δεν βαριέσαι", τσάμπα ειναι μπορώ να γράφω ότι μου έρθει στο κεφάλι, κρυμμένος πίσω από μια οθόνη και ένα πληκτρολόγιο.

Κάτι σαν την περίπτωση με το iPhone 5 και το 4S. Που τελικά βγήκε το δεύτερο ακριβώς όπως είχα γράψει...



Σιγά καλέ τα κακεντρεχή σχόλια. Απλά είπαμε ότι δε μάθαμε και τίποτα απο το unboxing. Απλα ότι το κουτί είναι ίδιο σε μέγεθος με το 4 και το κινητό επίσης. Ευχαριστούμε για τα σούπερ νέα 8)
Whatsapp doc?

#28   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2011 - 18:31

λίγος σεβασμός δέν βλάπτει νομίζω....

#29   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 17/10/2011 - 21:51

λίγος σεβασμός δέν βλάπτει νομίζω....



Ελεος ρε παιδια ουτε πλακα δε μπορουμε να κανουμε. Χειροτερη κι απο το ποδοσφαιρο εχει γινει η Apple-omania


Sent from my Apple thingamagiggy using Tapatalk
Whatsapp doc?

#30   Dante897

Dante897

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/10/2011 - 22:37

Ε οχι, το να ειναι εντελως ιδιο αλλα να αλλαξαν το σχεδιασμο λιγο στα πληκτρα για να μας ριμαξουν θηκες και bumperακια το κανανε? Αχ αυτη η κεραια...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες