Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το SIRI "πέρασε" στις άλλες συσκευές!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
223 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   dimitris1speed

dimitris1speed

    iPH Member

  • 251 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2012 - 00:09

Εβαλα και εγω την Sara, πολυ καλη.Καλα μην φανταστειτε οτι φτανει τα επιπεδα Siri,αλλα εχει καποια + οπως μηδαμινη χρηση RAM

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/02/2012 - 01:10

Η μεταφορά του Siri σε παλαιότερες συσκευές ολοκληρώθηκε πριν λίγο καιρό με την κυκλοφορία του Spire και παρόλο που η εγκατάσταση και λειτουργία του δεν είναι και το πιο απλό πράγμα υπάρχουν αρκετοί που το χρησιμοποιούν.

Αναρτημένη εικόνα


Σήμερα, ωστόσο, εμφανίστηκαν αναφορές ότι το Spire έπαψε να λειτουργεί και για αυτό μάλλον ευθύνεται η Apple. Συγκεκριμένα, η Apple πρόσθεσε έναν περιορισμό 'SetActivationToken' για τη λειτουργία του Siri που φαίνεται να εμποδίζει τη λειτουργία του Spire.

Βέβαια, αρκετοί χρήστες αναφέρουν ότι με την διαγραφή του αρχείου com.apple.assistant.plist στο var/mobile/Library/Preferences/ το πρόβλημα εξαφανίζεται. Η εύκολη διόρθωση του κολλήματος αυτού μάλλον μας οδηγεί στο συμπέρασμα ότι η πρόθεση της Apple δεν ήταν να καταπολεμήσει τους χρήστες Spire αλλά κάτι άλλο που δεν θα μάθουμε μάλλον.

Follow me on twitter


#213   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2012 - 09:59

Επιβεβαιώνω οτι με την διαγραφή του plist λειτουργεί κανονικά!

Πάντος εγώ αν είμουν στην θέση της Apple θα το έδινα και σε παλιότερες συσκευές (αφού δουλεύει και το έχουμε δει όλοι) με την μορφή συνδρομής! Για παράδειγμα όποιος θέλει να έχει siri να δίνει 5 ευρώ το μήνα! Θα βγάζανε πολλά λεφτά. Όλα τα iPad και iPhone 4 που έχουν πουλήσει θα το δοκίμαζαν έστω και για ένα μήνα! Βεβαια για να γίνει αυτό πρέπει πρώτα να υποστηρίξει και άλλες χώρες αν όχι και άλλες γλώσσες!

#214   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2012 - 10:03

ενα απο τα μεγαλα ατου.. για την προωθηση του iphone 4s ηταν το siri.. γι αυτο δεν το διεθεσε σε αλλες συσκευες :)

#215   giorgakis

giorgakis

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:giorgakis7

Δημοσίευση 15/02/2012 - 11:22

βρε παιδια μπορει καποιος να μου στειλει με πμ το αρχειο com.apple.assistant.plist γιατι το εσβησα και το θελω παλι...
ευχαριστω

#216   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/02/2012 - 15:32

Μόλις κατέβασα το SARA..Για πείτε μου κάτι..σας έχει δουλέψει ?Τι τύπου εντολές πέρνει? Το ρώτησα..give me my gps position και έβγαλε κάτι περίεργα..

#217   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2012 - 15:43

βρε παιδια μπορει καποιος να μου στειλει με πμ το αρχειο com.apple.assistant.plist γιατι το εσβησα και το θελω παλι...
ευχαριστω

αν δεν κανω λαθος το Plist επανερχεται μονο του με επανεκκινηση...

#218   antonisem

antonisem

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Twitter:@emmanou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Larryking2423

Δημοσίευση 15/02/2012 - 16:06

παιδια εγω το έχω το siri και δουλέυει άψογα!!!!

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: antonisem, 15/02/2012 - 16:13


#219   italos

italos

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/02/2012 - 00:05

ρε παιδιά το έβαλα και εγώ αλλά αυτή η γκόμενα στο σίρι
δεν λέει να δουλέψει σωστά.Και έσβησα και αυτό το αρχείο..plist
Καμμία βοήθεια?????

#220   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2012 - 14:15

ενα απο τα μεγαλα ατου.. για την προωθηση του iphone 4s ηταν το siri.. γι αυτο δεν το διεθεσε σε αλλες συσκευες :)


Συμφωνώ απόλυτα αλλα σκέψου καλα! Έχει πουλήσει τόσα iPhone 4 και τόσα ipad2 που αν τα βάλεις μαζί είναι τόσο μεγάλος ο αριθμός που σίγουρα οι πωλήσεις του iPhone 4s δεν τον πιάνουν!

Φαντασου τώρα 5 -10 ευρω το μήνα έστω και απο τους μίσους χρήστες iPhone 4 και ipad2!!! Δεν μπορω να φανταστώ το cash flow που θα έβγαζαν! Όπως είπα και πριν όμως πρέπει για να γίνει αυτο, να υποστηρίξουν πολλές γλώσσες!

#221   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/02/2012 - 18:57

Το αρθρο είναι λάθος και προέκειψε από φήμες στο ιντερνετ. Όλα με το Spire λειτουργούν σωστά, απλώς η Apple άλλαξε το protocol, στο να μην απαντάει στους proxy servers που δεν έχουν Validation!

#222   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/02/2012 - 10:34

Παίδες ξέρω πως είναι άκαιρο αυτό που θα πω, αλλά πέρνω την πρωτοβουλία.. Όπως γνωρίζετε βγήκε στο cydia ένα tweek που λέγεται assistantconnect + assistantconnect4s όπου επιτρέπει (εφόσον έχεις το SPIRE εγκατεστημένο) κάποιος φίλος σου που χει το 4s, να στείλει σε κάποιον (με iphone4) μεσω mail τα authentications απο το μηχάνημα του..Και ευθύς μου γενήθηκε το ερώτημα: Υπάρχει κάποιος που θέλει να κάνει το καλό , και να μου στείλει στο μαιλ που θα του πω, το αρχείο αυτό? Η όλη διαδικασία κρατά ένα λεπτό και μπορεί κάποιος να την δει εδώ



Ξαναλέω: Δεν είναι υποχρεωμένος κανείς να το κάνει.. Αν θέλει μόνο. Όποιος θέλει ας με βοηθήσει μιας και το θέλω πολύ το siri..Ευχαριστώ!

Όποιος θέλει το μαιλ μου ας μου κένει ένα pm . Στην ανάγκη ας δώσουμε και κάποιο χρηματικό ποσό βρε παιδί μου..

#223   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2012 - 23:50

δοκιμασε κανεις αυτο; (σημερινο ειναι)

http://www.spiritjb....ire-i4siri.html

#224   gigo625913

gigo625913

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2012 - 10:29

Εγώ πέρασα το siriport στο iPod Touch 4g (5.1.1) και δουλεύει κανονικότατα.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες