Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Τελικά αξιζε η αλλαγή?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
160 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Τελικά αξιζε η αλλαγή?

Τελικά αξιζε η αλλαγή απο 4 σε 4s?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   deadsoul

deadsoul

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2011 - 19:27

Εγώ το 1000 μετάνιωσα που το πήρα. πούλησα το 4 και το αγόρασα δίνοντας 300 Ευρώ επιπλέον. Για ποια ταχύτητα μιλάτε? αφού δεν υπάρχει εφαρμογή που να αξιοποιεί τις δυνατότητες αυτές. Για τη camera ναι εκεί υπάρχει διαφορά. Αυτό που με ξενέρωσε όμως είναι ότι ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ να παίξει 720p video!!! 2πύρηνος επεξεργαστής και βλακείες. Ουσιαστικά πλήρωσα τη νέα camera, τα 16 gb παραπάνω γιατί πήρα το 32 ενώ είχα το 16 και το... λευκό χρώμα. Όσοι έχουν 4 μη πάνε σε 4S.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/11/2011 - 19:50

Φίλος εχει το 4 και σκεφτεται να παει στο 4 σ αλλα βλέπω οτι ολοι το εχετε 1000μετανιωσει αλλος για μπαταρια,αλλος κιτρινιλα στην οθονη,αλλος δεν βρησκει διαφορα στην ταχυτητα κτλπ.Τελικα συμφερει 1)να παει καποιος απο 4 σε 4σ και 2)συμφερει καποιος να αγορασει σαν πρωτο κινητο το 4 η 4σ(το λεω γιατι το 4σ εχασε την αξιοπιστια του)

#18   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 14/11/2011 - 19:53

Φίλος εχει το 4 και σκεφτεται να παει στο 4 σ αλλα βλέπω οτι ολοι το εχετε 1000μετανιωσει αλλος για μπαταρια,αλλος κιτρινιλα στην οθονη,αλλος δεν βρησκει διαφορα στην ταχυτητα κτλπ.Τελικα συμφερει 1)να παει καποιος απο 4 σε 4σ και 2)συμφερει καποιος να αγορασει σαν πρωτο κινητο το 4 η 4σ(το λεω γιατι το 4σ εχασε την αξιοπιστια του)



πιστευω οτι αξιζει να περιμενει για το 5 που λενε οτι ερχεται το καλοκαιρι,εαν δεν μπορει, απο τη στιγμη που θα ειναι το πρωτο του μηλο ας παρει το s

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#19   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2011 - 19:56

Εγώ δεν πουλάω το 4S να ξανά γυρίσω πίσω στο 4άρι μου το καλό για ένα και μόνο λόγο..;-)

Δεν έχει jb και επιτέλους κοιμάμαι σαν άνθρωπος στο κρεβάτι μου και δεν κοιμάμαι ποια πάνω στον υπολογιστή . :lol: :lol:

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#20   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2011 - 20:00

τα ιδια και χειροτερα ειναι τα android
καθε μερα αλλη ρομ!!!

#21   georgebest2

georgebest2

    iPH Contributor

  • 1.143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2011 - 20:05

Εγώ δεν πουλάω το 4S να ξανά γυρίσω πίσω στο 4άρι μου το καλό για ένα και μόνο λόγο..;-)

Δεν έχει jb και επιτέλους κοιμάμαι σαν άνθρωπος στο κρεβάτι μου και δεν κοιμάμαι ποια πάνω στον υπολογιστή . :lol: :lol:


Και γιατι κοιμοσουν πανω στο PC ?

#22   gastonegr

gastonegr

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Sbxgr

Δημοσίευση 14/11/2011 - 20:05

φιλε μου διαφορα θα εβλεπε ο φιλος αν ειχε το 4αρι η το 3gs απο την στιγμη που θα παρει το πρωτο του iphone ας παρει το 4s 16ari γιατι το iphone 4 βγαινει μονο σαν 8αρι . Καθαρα και μονο για τα gb δηλαδη. Αν ειχε το 4 δεν αξιζει να παρει το 4s εκτος και αν ειχε μια α επιδοτηση και του εβγαινε καπως καλα η διαφορα πουλωντας το δικο του ας υποθεσουμε.
Εγω το πηρα το 4s (εσκασα 520) και σε λευκο για να καταλαβω την διαφορα απο το 4αρι μαυρο που ειχα και oi μονες διαφορες ειναι πιο γρηγορος safari αλλα οταν λεμε γρηγορος ειναι σαν να λεμε σαιτα ενα πραμα δεν το εχω ξαναδει αυτο, 2 πολυ δυνατο σημα ειμαι σε υπογειο χωρο και εχω σημα με το 4αρι δεν ειχα , και λιγο πιο δυνατο ηχειο αυτα εχω εντοπισει μεχρι στιγμης αντε και οι εφαρμογες που ανοιγουνε λιγο πιο γρηγορα και οσο για την οθονη μολις το ανοιξα ηταν λιγο προς το κιτρινο και ξενερωσα αλλα μετα απο καμια ωριτσα χρησης η οθονη εγινε πολυ ασπρη σε σημειο που λεω δεν εχω ξαναδει τετοια ποιοτητα χρωματων σε iphone.

Τελευταία επεξεργασία από: gastonegr, 14/11/2011 - 20:08


#23   viperlesgr

viperlesgr

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:viperlesgr

Δημοσίευση 14/11/2011 - 20:08

Εγώ δεν πουλάω το 4S να ξανά γυρίσω πίσω στο 4άρι μου το καλό για ένα και μόνο λόγο..;-)

Δεν έχει jb και επιτέλους κοιμάμαι σαν άνθρωπος στο κρεβάτι μου και δεν κοιμάμαι ποια πάνω στον υπολογιστή . :lol: :lol:


Για πόσο ακόμα ; κοιμήσου τώρα που μπορείς γιατί σε λίγο καιρό ξανα μανα τα ίδια . Εγω προσωπικά συμμερίζομαι τον πόνο σου και από την ώρα που βγήκε η 5 δεν έχω ακόμα κάνει JB . Ηδη έχω σπάσει το προσωπικό μου ρεκόρ( λες και είμαι σε πρόγραμμα απεξάρτησης νιώθω ...) αλλα δεν ξέρω ακόμα πόσο θα αντέξω ... με τρώει να δώ το sbsettings στο notification bar ...

#24   ipuserjim

ipuserjim

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2011 - 20:11

To πήρα κι εγω παιδιά το λευκό μωρό.... 4S.. ΤΏΡΑ ΤΟ ΈΧΩ ΣΤΟ itunes να το σετάρω. . ... καλορίζικο να είναι!

#25   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/11/2011 - 20:15

φιλε μου διαφορα θα εβλεπε ο φιλος αν ειχε το 4αρι η το 3gs απο την στιγμη που θα παρει το πρωτο του iphone ας παρει το 4s 16ari γιατι το iphone 4 βγαινει μονο σαν 8αρι . Καθαρα και μονο για τα gb δηλαδη. Αν ειχε το 4 δεν αξιζει να παρει το 4s εκτος και αν ειχε μια α επιδοτηση και του εβγαινε καπως καλα η διαφορα πουλωντας το δικο του ας υποθεσουμε.
Εγω το πηρα το 4s (εσκασα 520) και σε λευκο για να καταλαβω την διαφορα απο το 4αρι μαυρο που ειχα και oi μονες διαφορες ειναι πιο γρηγορος safari αλλα οταν λεμε γρηγορος ειναι σαν να λεμε σαιτα ενα πραμα δεν το εχω ξαναδει αυτο, 2 πολυ δυνατο σημα ειμαι σε υπογειο χωρο και εχω σημα με το 4αρι δεν ειχα , και λιγο πιο δυνατο ηχειο αυτα εχω εντοπισει μεχρι στιγμης αντε και οι εφαρμογες που ανοιγουνε λιγο πιο γρηγορα και οσο για την οθονη μολις το ανοιξα ηταν λιγο προς το κιτρινο και ξενερωσα αλλα μετα απο καμια ωριτσα χρησης η οθονη εγινε πολυ ασπρη σε σημειο που λεω δεν εχω ξαναδει τετοια ποιοτητα χρωματων σε iphone.

τhanks για την απαντηση ,ναι ειναι αυτο που λες υπαρχει επιδοτηση αλλα δεν ξερει τι να διαλέξει το 4 η το 4σ ..το 4ς το φοβαται βάση ολων αυτων που ακούγονται αλλα απο οτι λες οτι συμφέρει μαλλον θα του το πω να το αγορασει το 4ς ..

#26   gastonegr

gastonegr

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Sbxgr

Δημοσίευση 14/11/2011 - 20:17

τοτε δεν το συζηταμε θα κανει την καλυτερη επιλογη κατευθειαν για 4s 16gb.

#27   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/11/2011 - 20:19

Για μενα δεν αξίζει προς το παρον η μεταβαση απο 4 σε 4s. Η μπαταρια χειροτερη, διαφορα στην ταχυτητα ανεπαισθητη, το siri αχρηστο, η καμερα καλυτερη μεν αλλα και του 4 βγαζει κορυφαιες φωτο.Το ηχειο μονο ειναι αισθητα καλυτερο.Με αλλα λογια δεν νιωθεις οτι εχεις αλλο τηλεφωνο αν ησουν κατοχος 4ριου.Εγω το πηρα συνειδητα για ικανοποιηση προσωπικης ματαιοδοξιας και επειδη μου αρεσει το "καλουπι" και θα το κρατησω 2 χρονια για να αντεξει στο χρονο οταν το 4 θα δυσκολευεται (οταν βγει το 5 μπορει να αλλαξω γνωμη :P ).

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 14/11/2011 - 20:22


#28   gastonegr

gastonegr

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Sbxgr

Δημοσίευση 14/11/2011 - 20:21

και οσοι λενε για jailbreak καιρο τωρα εχω ενα ipad2 και χωρις jailbreak ηταν και ειναι και νομιζω θα ειναι ακομα για πολυ καιρο και το εχω συνηθησει το ολο θεμα με την απεξαρτησια του jailbreak. ειναι σαν να εκοψα το τσιγαρο.

#29   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/11/2011 - 20:25

και οσοι λενε για jailbreak καιρο τωρα εχω ενα ipad2 και χωρις jailbreak ηταν και ειναι και νομιζω θα ειναι ακομα για πολυ καιρο και το εχω συνηθησει το ολο θεμα με την απεξαρτησια του jailbreak. ειναι σαν να εκοψα το τσιγαρο.



ΧΑΧΑ ΚΑΛΟ! Εγώ το άφησα στην 4.3.3 το Ipad2, δεν ήθελα να χάσω κάποια πράγματα. Στο iphone 4 πάλι, μετά απο πολλή σκέψη και παραφόρτωμα της 4.3.3 αποφάσισα να πάω στην 5 και κατάφερα μια βδομάδα να μείνω χωρίς jailbreak, και ευχαριστήθηκα τη γρηγοράδα του και πάλι, γιατι είχε παρασκαλώσει ωρες ωρες με τις αηδίες που τουχα βάλει. Τώρα ειναι σπασμένο αλλα με 3-4 tweaks και τιποτα παραπάνω και παει μια χαρά.


Αλλα ήταν τόσο ενδιαφέρουσα η εβδομάδα χωρις jailbreak, που αποφάσισα να κόψω και το τσιγάρο, μιας και το ανέφερες (σκεπτόμενη οτι αφού αντεξα ανευ jailbreak, θα αντέξω και χωρίς το τσιγάρο χαχα!)


(αποτέλεσμα: μια βδομάδα ακαπνη και ευχαριστημένη! ::) )
Whatsapp doc?

#30   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 14/11/2011 - 20:49

εμενα με απασχολει σε 2-3 μηνες τι θα γινει με τις βαριες εφαρμογες
φανταζομαι θα κατσουν το 4αρι αφου θα τις σχεδιασουν για το 4s
γνωμη μου παντα ε?

νομιζω οτι δεν θα εχει προβλημα το 4αρι .τα ιδια ακουγαμε και για το 3gs οταν βγηκε το 4αρι .

εγω ειναι η πρωτη φορα που βγηκε καινουριο iphone και δεν ετρεξα να το παρω πρωτος.απο την μια η κριση και απο την αλλη μου φαινετε οτι τα καινουρια που μου προσφερη δεν με τρελενουν .παντος οπως και να εχει αν παρεις τωρα πας με την μια για το 4s .οτι ειναι καινουριο ειναι και καλητερο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες