Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Η Apple συνεχίζει να ερευνά θέματα με την αυτονομία στο iOS 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
144 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   iJulio

iJulio

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Twitter:@julio_kk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:iJulio

Δημοσίευση 11/11/2011 - 23:19

Εγώ στην 5.0 που είμαι βλέπω την μπαταρία να πέφτει αρκετά γρήγορα. Δεν μπορώ να πω με σιγουριά ότι φταίει το iOS μιας και δεν έχει κάνει 3 κύκλους η μπαταρία. Σύντομα θα το δω και θα σας πω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   georgebest2

georgebest2

    iPH Contributor

  • 1.143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 23:30

Ποια ηταν ακριβως τα προβληματα που ειχαν οι χρηστες ??

Εγω με την 5 το αφηνα το βραδυ στο 100% και το πρωι το εβρισκα 94% ...
Καθολου λογικο...

Αυτο εννοουσαν προβλημα με την iOS 5 ?
Γιατι ειχα αρχισει να ανησυχω για το κινητο μου ...

#18   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 11/11/2011 - 23:35

Είδα μια μικρή αλλά αισθητή διαφορά.
Επειδή τσεκάρω πολύ χρόνους, την χρήση που κάνω κλπ είναι ασφαλές το συμπέρασμά μου πιστεύω.
Τις καθημερινές κάνω την ίδια χρήση κάθε μέρα, δηλαδή ολίγη απ' όλα: μηνύματα, κλήσεις, σερφάρισμα σε 3G και Wi-Fi, κανά παιχνιδάκι κλπ. Το βράδυ η μπαταριά μου πεθαίνει φυσικά.
Σήμερα με μια πλήρη μέρα με iOS 5.0.1 είναι στο 36% η μπαταριά, σε μια μέρα που έκανα πραγματικά ό,τι ήθελα στο κινητό, με τίποτα κλειστό (Notifications κλπ). Με την iOS 5 θα ήμουν κοντά 15% μην πω και παρακάτω. Αυτό με ικανοποιεί.
Επαναλαμβάνω, παρατηρώ καθημερινά την μπαταρία στενά, από σκάλωμα έστω.

Ιδανικά θα ήθελα να το φόρτιζα 1 φορά την εβδομάδα και να ήταν τα πάντα ανοιχτά αλλά τι να κάνουμε! Με ρεαλιστική προσέγγιση, με την αναβάθμιση αυτή βελτιώθηκε κατά πολύ η αυτονομία της συσκευής μου.

#19   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2011 - 23:44

Εγώ πάντως μόλις μπήκα στο φόρουμ στο συγκεκριμένο thread είχα 86% μπαταρία μέχρι να διαβάσω λίγο τα σχόλια και να γράψω αυτο το μήνυμα έχω φτάσει στα 81% (χωρίς wifi). Πολυ καλή η αναβάθμιση μπορώ να πω...η μήπως δεν μπορώ να πω . Δηλαδή με τα δεδομένα της apple στην προηγούμενη έκδοση θα έπρεπε να ψάχνω ήδη για φορτιστη. Μας δουλεύουν μου φαίνεται.

#20   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 11/11/2011 - 23:47

Εγώ πάντως μόλις μπήκα στο φόρουμ στο συγκεκριμένο thread είχα 86% μπαταρία μέχρι να διαβάσω λίγο τα σχόλια και να γράψω αυτο το μήνυμα έχω φτάσει στα 81% (χωρίς wifi). Πολυ καλή η αναβάθμιση μπορώ να πω...η μήπως δεν μπορώ να πω . Δηλαδή με τα δεδομένα της apple στην προηγούμενη έκδοση θα έπρεπε να ψάχνω ήδη για φορτιστη. Μας δουλεύουν μου φαίνεται.

Ίσως δεν σου έλυσε όντως το πρόβλημα.
Επίσης, μην κρίνεις με τέτοια δείγματα, δες το σε μερικές γεμάτες μέρες αν έχεις πρόβλημα.
Μπορεί να μπαίνεις από 3G σε περιοχή με κακή κάλυψη και η κεραία του κινητού να εκπέμπει σε μεγάλη ισχύ, οπότε κατακρεουργεί την μπαταρία.
Παίζουν πολλά ρόλο, μην βιάζεσαι.

#21   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2011 - 23:56

Ίσως δεν σου έλυσε όντως το πρόβλημα.
Επίσης, μην κρίνεις με τέτοια δείγματα, δες το σε μερικές γεμάτες μέρες αν έχεις πρόβλημα.
Μπορεί να μπαίνεις από 3G σε περιοχή με κακή κάλυψη και η κεραία του κινητού να εκπέμπει σε μεγάλη ισχύ, οπότε κατακρεουργεί την μπαταρία.
Παίζουν πολλά ρόλο, μην βιάζεσαι.

Το 3g σήμα μου παλεύει φίλε μεταξύ 4αρων και 5 γραμμών, πιάνω το τηλέφωνο προσεκτικά με το δεξί χέρι σύμφωνα με τις οδηγίες της κατασκευάστριας εταιρείας για να μην κάνω κανά κεφαλοκλειδωμα στην κεραία και μου κάνει νούμερα. Ήδη είμαι στο 78%. Κλεινω εδώ γιατι με βλέπω να ψάχνω όντως για φορτιστή μέσα στον ύπνο τον καλο

#22   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 11/11/2011 - 23:57

Σε iPhone 4 καμιά διαφορά... τα ίδια όπως με την 5.

#23   aswtos

aswtos

    iPH Enthousiast

  • 353 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/11/2011 - 00:01

στην ουσια οτι ελεγα και εγω χθες το βραδυ!5% - μολις ανοιξα τον safari!καμια απολυτως βελτιωση!

#24   manosmaria

manosmaria

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/11/2011 - 00:55

Παιδιά και εγώ ήμουν στην ios5 μεγάλο πρόβλημα με την μπαταρία αλλά επέστρεψα στην παλιά μου έκδοση (4.3.3) και σώθηκαν!!!! Δεν το κουναω απο εδώ αν δεν πάρω σίγουρα αποτελέσματα για ios5 και...και!!!

#25   aswtos

aswtos

    iPH Enthousiast

  • 353 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/11/2011 - 01:01

Παιδιά και εγώ ήμουν στην ios5 μεγάλο πρόβλημα με την μπαταρία αλλά επέστρεψα στην παλιά μου έκδοση (4.3.3) και σώθηκαν!!!! Δεν το κουναω απο εδώ αν δεν πάρω σίγουρα αποτελέσματα για ios5 και...και!!!


ισως εκανες την καλυτερη κινηση!! :)

#26   gabrielaliotis

gabrielaliotis

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2011 - 01:09

τελικα θα λυθει το προβλημα??να λειτουργησει επιτελους αυτονομα σαν κινητο τηλεφωνο? να κανει 1,5 μερα ρε παιδι μου και να το φορτιζεις!τωρα βγαινεις με το αγχος!

#27   manosmaria

manosmaria

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/11/2011 - 01:28

Ωρεα η ios5 αλλά πρέπει να κουβαλας πατάρια αυτοκινήτου μαζί σου εγώ αναγκάστηκα να πάρω φορτιστη αυτοκινήτου για όσο διάστημα είχα την ios5.

#28   giorgos15031977

giorgos15031977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2011 - 02:03

Εγω που εχω το 4S οφειλω να ομολογησω οτι εκει που η μπαταρια μειωνοταν με ταχυτητα για παραδειγμα 50χλμ ΤΩΡΑ μειωθηκε σε 25χλμ
πραγμα που σημαινει οτι και τωρα κυλαει καπως η μπαταρια παρολο που δεν με καλει κανενας στο κινητο, ουτε φιλοι, ουτε SMS, ουτε τιποτα. Και το εχω σαν γλαστρα δηλαδη. Υπομονη εως την 5.0.2 οταν καποια στιγμη βγει...
Τωρα με το 4S ποση ωρα μπορω να τραβαω βιντεο με την αναλυση των 1080p πχ σε μια συναυλια του Μ.Χατζηγιαννη ας πουμε, αυτο δεν το γνωριζω. Σιγουρα ουτε καν 2,5 ωρες πιστευω...

#29   aloutos

aloutos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2011 - 05:03

3GS. Πέρασα την 5.01 το μεσημέρι. Απόψε το φόρτισα και όταν τελείωσε, το πήρα για να δω τα emails μου (συνδεδεμένο με wifi). Από 100%, μόλις άνοιξε το inbox έπεσε κατευθείαν στα 97% :blink: :blink:
Μέχρι τώρα πάντως μπορώ να πω και χειρότερα από την 5 είναι! Φεύγει πολύ γρήγορα η μπαταρία. >:(

Τελευταία επεξεργασία από: aloutos, 12/11/2011 - 05:03


#30   alexnos7

alexnos7

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/11/2011 - 05:14

re paidia exw kai egw to ios 5 perasmeno kai skeftomai na gurisw sthn 4.3.3 alla peite m kati prepei na to kanw set as new h mporw na to kanw me back up

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες