Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Συμπεριφορα σηματος και μπαταριας του 4s στην Ελλαδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
72 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2011 - 09:19

Καλημερα. Ηθελα, οποιος μπορει και εχει στην κατοχη του το 4s στην Ελλαδα να μας πει εντυπωσεις απο την συμπεριφορα του κινητου σε σχεση με το χαλια 3g σημα στην χωρα μας και πως αυτο εχει αντικτυπο στην μπαταρια και στις κλησεις. Ημουν κατοχος του 4, το πουλησα και τωρα περιμενω να μου ερθει το 4s και με αυτα που διαβαζω ανησυχω πολυ. Τι γινεται με το σημα. Αλλαζει σε καθε τετραγωνο οικοδομικο που κινειστε απο 3g σε 2g μονο του συνεχεια? Αυτο εχει αποτελεσμα αν σε παρει καποιος εκεινη την ωρα να χανονται κλησεις? με αυτο χαλαει η μπαταρια περισσοτερο; Τι ακριβως παιζεται? γιατι επειδη δεν μπορουμε να κλεισουμε το 3g στο 4s δεν εχουμε και επιλογες...

Ευχαριστω οποιον απαντησει...

Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 17/11/2011 - 09:23


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 17/11/2011 - 09:22

Φυσικά και το 3G έχει αντίχτυπο στην διάρκεια της μπαταρίας! Στις κλήσεις δεν παίζει κανέναν ρόλο, καθώς θα το χρειαζόσουν μόνο αν ήθελες να κάνεις βίντεο-κλήση! Από την άλλη αν είσαι με 3G συνδεδεμένος στο internet, δεν χάνεις καμία κλήση! Το ότι θα είσαι στο ιντερνετ δεν σημαίνει ότι θα χάνεις και τις κλήσεις σου!!

#3   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2011 - 09:25

10 ιδια ποστ...

Παραυτα θα απαντησω ως κατοχος 4ς απο vodafone...
Σημα καμπανα..οπου δεν πιανει αλλαζει σε κλασματα του δευτερολεπτου...πολυ καλυτερο σημα 3g σε σημεια που με το 3gs δεν επιανε σχεδον καθολου..
Μπαταρια ψιλοχαλια η κατασταση..αν και σε αναμονη το βραδυ για κανα 5ωρο εχασα μονο 2%...

#4   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2011 - 09:25

Μα δεν με απασχολει το ιντερνετ. Η ληψη σηματος για τις κλησεις με απασχολει. Οταν προχωρας πχ με το αυτοκινητο με το 4αρι που ειχα με 3g ανοιχτο, τοτε αν πηγαινες 50 μετρα πιο κατω χανοταν το σημα και εψαχνε για 2g σημα, με αποτελεσμα να χανει τις κλησεις εκεινη την ωρα. Αν εκλεινες ομως τον διακοπτη του 3g ησουν μια χαρα στον δρομο. Με το 4s δεν θα ειναι εφικτο αυτο γιατι το 3g δεν κλεινει. Δεν μιλαω για τον διακοπτη δεδομενων...

#5   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 17/11/2011 - 23:00

Παιδιά όντως η κατάσταση της μπαταρίας είναι πολύ χάλια στο 4s... βέβαια είναι φυσικό αν σκεφτείς τον Α5.. το notifications center με τις μετοχές να τρέχουν, τον καιρό... επίσης προσέξτε γιατί το bluetooth είναι εργαστασιακά ανοιχτό αν και δεν δείχνει κάποιο σήμα στην αρχική οθόνη...

#6   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2011 - 23:56

Παιδιά όντως η κατάσταση της μπαταρίας είναι πολύ χάλια στο 4s... βέβαια είναι φυσικό αν σκεφτείς τον Α5.. το notifications center με τις μετοχές να τρέχουν, τον καιρό... επίσης προσέξτε γιατί το bluetooth είναι εργαστασιακά ανοιχτό αν και δεν δείχνει κάποιο σήμα στην αρχική οθόνη...

Τις μετοχές μπορείς να τις απενεργοποιησης. Άλλωστε άχρηστες είναι...

#7   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 17/11/2011 - 23:57

Τις μετοχές μπορείς να τις απενεργοποιησης. Άλλωστε άχρηστες είναι...


ναι το ξέρω.. απλά λέω έτσι όπως είναι από εργαστασιακές ρυθμίσεις... "ρουφάει" πολύ μπαταρία...

#8   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 18/11/2011 - 00:07

Σημερα το πηρα το απογευμα. Βοντα εχω. Ειδα οταν περναγα τις εφαρμογες μου επεσε το σημα 2 φορες. Εκανα επαναφορα network settings και δεν το ξανακανε προς το παρον. Η μπαταρια πεφτει αρκετα αποσπ βλεπω, δεν εχω βεβαια κανει ακομα φορτιση. Αναρωτιεμαι αν θαπρεπε να αναβαθμισω σε 5.0.1 η οχι. Θα δω πως θα παει μετα απο μερικες φορτισεις.
Whatsapp doc?

#9   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2011 - 00:08

Και εμενα πολυ χαλι πολυ ρουφαει το ρημαδι περιμενα μια πιο ηπια λιγο μορφη ρουφηγματος :)

#10   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 18/11/2011 - 00:12

Σημερα το πηρα το απογευμα. Βοντα εχω. Ειδα οταν περναγα τις εφαρμογες μου επεσε το σημα 2 φορες. Εκανα επαναφορα network settings και δεν το ξανακανε προς το παρον. Η μπαταρια πεφτει αρκετα αποσπ βλεπω, δεν εχω βεβαια κανει ακομα φορτιση. Αναρωτιεμαι αν θαπρεπε να αναβαθμισω σε 5.0.1 η οχι. Θα δω πως θα παει μετα απο μερικες φορτισεις.


γιατί να μην πας σε 5.0.1.?? εκτός κι αν ενδιαφέραι για jb ???

#11   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 18/11/2011 - 00:17

γιατί να μην πας σε 5.0.1.?? εκτός κι αν ενδιαφέραι για jb ???

εννοειται οτι ενδιαφερομαι. Ειμαι ΣΧΕΔΟΝ ετοιμη να ορμησω στο σπιτι των γονιων να παρω πισω το 4αρι μου Λολ!

IntelliscreenX -Sbsettings withdrawal περναω


Σταλμένο απο το iΤσίου, το νέο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελία στο www.i-koutsoulame.gr)
Whatsapp doc?

#12   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/11/2011 - 00:24

ενημερωτικα οι μετοχες στο notification center χρησιμοποιουν περιπου το 30% της επεξεργαστικης ισχυος του κινητου.Καλυτερα βγαλτε τες απο το notification center αν τις εχετε για ομορφια μονο.

#13   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 18/11/2011 - 00:27

ενημερωτικα οι μετοχες στο notification center χρησιμοποιουν περιπου το 30% της επεξεργαστικης ισχυος του κινητου.Καλυτερα βγαλτε τες απο το notification center αν τις εχετε για ομορφια μονο.



είναι όμορφες είναι η αλήθεια :lol: :P

#14   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 18/11/2011 - 00:34

Οι μετοχες ηταν το πρωτο πραγμα που πηρε ποδι χαχα!


Σταλμένο απο το iΤσίου, το νέο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελία στο www.i-koutsoulame.gr)
Whatsapp doc?

#15   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 18/11/2011 - 00:51

Ακόμη δεν έχω καταλάβει που χρησιμεύει το notification center. Με αυτά τα περιτά, χαραμίζεται το κινητό. Οι βασικές αρχες για ένα καλό κινητό είναι μπαταρία-σήμα και μετά όλα τα άλλα. Δε θέλω εκπτώσεις σε αυτά τα δύο.

Απορώ πως στους φορητους macbooks η αυτονομία τα σπάει και στο iphone όχι. Περίμενα αυτόνομία καλύτερη από τον ανταγωνισμό. Η αυτονομία έχει μείνει πάνω κάτω σταθερή λόγω των προσθηκών στο iOS αλλά θα γούσταρα πιο πολύ να είχε αυξηθεί.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες