Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

SOS: Μου ζητανε επιστροφη κινητου απο το καταστημα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
117 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 03/02/2012 - 20:01

Καλά ο τύπος είναι απλά ΘΕΪΚΟΣ!!!!

Για πολύ ξύλο λέμε!

Τίποτα αν δεν καταλαβαίνει με το καλό τράβα του ένα βρίσιμο και πάρε την Cosmote και πες τους ότι σε παρενοχλεί ο συγκεκριμένος να τελειώνεις.

Και απλά μην του ξανασηκώσεις το τηλέφωνο.

Μια δυό θα καταλάβει ότι δεν...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 03/02/2012 - 20:04

Απλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ο τύπος!!

Με αστείρευτο θράσος!!

Μίλα με Cosmote και πες τους πως έχουν τα πράγματα και πως σε έχει τρελάνει στα τηλέφωνα!

Επιπλέον πες του καταστηματάρχη πως θα πρέπει να μιλήσει με τον δικηγόρο σου για αυτό το ζήτημα!

#33   theo83

theo83

    iPH Enthousiast

  • 568 μηνύματα

Δημοσίευση 03/02/2012 - 20:04

Γεια σας.!
Περασαν 2 βδομαδες απο την διακοπη του συμβολαιου μου - Καταγγελια συμβασης Αζημιως, ηρθε και ο εκκαθαριστηκος, 60 ευρω ολα καλα,
Με πηρε τωρα ο καταστηματαρχης και μου ζηταει το κινητο πισω και να μου δωσει το 260 ευρω που τον πληρωσα παλι.
Φυσικα του ειπα θα μιλησω με cosmote πρώτα.
Μιλαω με kosmote και μου λενε ΟΧΙ, βλεπουμε και στο συστημα μας, τον εκαθαριστηκο, και την καταγγελια, δεν χρωστας τιποτα, ουτε την επιδοτηση εσυ.
Τους λεω μου το ζηταει το καταστημα - Με αφηνουν 20 λεπτα αναμονη, και μου λενε ΟΧΙ, δεν επιστρεφεις τπτ.

Περνω το καταστημα και τα λεω, τους δινω και το ονομα αυτου που μιλησα.
Μου λενε μα τα χρεωνομαστε εμεις τα 400 σαν μαγαζι.
Τους λεω κυνηγηστε εσεις την κοσμοτε...οχι εγω....
Μου λενε ενας αλλος συναδερφος ζητησε απο τα παιδια επιστροφη και το πηγαν.
Του λεω εγω δεν ειμαι τα αλλα παιδια.
Μου το κλεινει...
Με ξανα παιρνει να μου πει, οτι δεν το χρεωνομαι, αλλα επειδη το χρεωνεται αυτος θα με βαλει ΄΄ως μεσω'' αναμεσα στην κοσμοτε οτι μπου ζηταει το τηλεφωμνο και εγω αρνουμε για να βγαλουμε ακρη...

ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ..?

Φίλε μου έχεις πολλές λύσεις:

Λύση Νο 1:

Ζητάς να σου βεβαιώσει εγγράφως η cote ότι δεν χρωστάς τίποτα και κάθε φορά που σε παίρνει τηλέφωνο του λες να μιλήσει με τον δικηγόρο σου.

Λύση Νο 2:

Όποτε σε παίρνει παριστάνεις τον τηλεφωνητή. Λες "η κλήση σας προωθείτε παρακαλώ περιμένετε κτλ κτλ" και κρατάς το "μήνυμά" του

Λύση Νο 3:

Του λες θα σας το φέρω αύριο. Τη στιγμή που του το δίνεις, σου "γλιστράει" και τον αφήνεις να συναρμολογεί τη retina

Λύση Νο 4:

Toυ πας ένα iphone dummy. Σου υπογράφει ότι το παρέλαβε και συνεχίζεις την ημέρα σου ήσυχος...

Δεν μου έρχεται κάτι άλλο τώρα... αλλά νομίζω ότι η πρώτη λύση είναι η πιο εύκολη :)

#34   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/02/2012 - 20:05

Όντως ο τύπος δεν υπάρχει. Απλά θέλει να αρπάξει όσο κινητά μπορεί. Εμένα η ξαδέρφη μου είχε πάρει το κινητό με επιδότηση από την Κρήτη το καλοκαίρι που μένει και σπουδάζει Θεσσαλονίκη όπου έκανε και την διακοπή της σύνδεσης αζημίως.

Τι θα πρέπει να κάνει δηλαδή να στείλει το τηλέφωνο στην Κρήτη? Άσε που δεν ισχύει τίποτα από όλα αυτά. Διότι όπως σου είπα εσύ έχεις τελειώσει μαζί τους.

Ο τύπος θέλει ξύλο και βρίσιμο απλά...
Once You Go Mac You Never Go Back

#35   mistiri0

mistiri0

    iPH newbie

  • Pip
  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/02/2012 - 20:07

εχουν δικιο τα παιδια ψαχνει κοροιδο το ιδιο εγινε με ενα αλλο παιδι που εκανε οτι εσυ και του ζητησαν το iphone πισω και το ειπε στην cosmote αλλα η cosmote μετα απο υποδειξη του παιδιου πηρε τηλεφωνο το καταστημα γερμανος και του ειπε οτι του ειπε και δεν ξαναπηραν τηλεφωνο κοινως η ιδια η τηλεφωνικη εταιρια καλυψε και ελυσε το θεμα προκειμενου να μην εχει δυσφημηση, φυσικα επειδη και ο διαολος φοβερα θελει για να κινηθει η εταιρια και να παρει το καταστημα τηλεφωνο επρεπε το παιδι να παρει τηλεφωνο το τμημα παραπονων της cosmote αθηνα - κεντρικα και να πει οτι θα κινηθει νομικα στην κοσμοτε για το μπλεξιμο.
σε μια ωρα ειχαν λυθει ολα δεν εχει δεχθει τηλεφωνο μια εβδομαδα τωρα απο πουθενα.

τελειως ενημερωτικα αυτος που επερνε τηλεφωνο τυχαιο...δεν νομιζω ηταν το παιδι που ανηκει στο τμημα επισκευων και ασχολειτε με ανταλλακτικα οποιος καταλαβε καταλαβε (το ξερω γιατι αναγκαστηκα εδωσε το ονομα του στο τηλεφωνο και ο φιλος μου μετα εψαχνε το συγκεκριμενο ατομο για να το καταγγειλει και το εμαθε).

λιγες ειναι οι φορες που μπορεις στην ζωη σου να εκμεταλευτεις μια πολυεθνικη η να κερδισεις κατι απο συγκυριες η νομικο μπαχαλο που δρα υπερ του καταναλωτη συμβουλη μου φιλε ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ!!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: mistiri0, 03/02/2012 - 20:09


#36   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/02/2012 - 20:07

Μα ΔΕΝ εχει σχεση και το καταστημα παιδια.. Ακομα και να επρεπε να δωσει πισω την επιδοτηση.. Θα γινοταν μεσω του λογαριασμου.. Τι σχεση εχει το καταστημα; Αρχιζει και γινεται ανεκδοτο η ιστορια.. Εγω πραγματικα νευριαζω και μονο που βλεπω το τοπικ .. Οποτε δεν προκειται να το ξανανοιξω :lol: σου ευχομαι καλα ξεμπερδεματα παντως..

#37   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2012 - 20:07

Να παρω παλι την Cosmote και να της πω, οτι ο τυπος επιμενει..και οτι θα με βαλει ως μεσω να σας απειλησει να μην την χρεωθει αυτος..?????

#38   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 03/02/2012 - 20:08

iblacklist αν σου σπαει τα νευρα,χεχε!

Και γω αυτο θα έλεγα :P

#39   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/02/2012 - 20:09

Να παρω παλι την Cosmote και να της πω, οτι ο τυπος επιμενει..και οτι θα με βαλει ως μεσω να σας απειλησει να μην την χρεωθει αυτος..?????


Εγώ θα το έκανα στην θέση σου. Και ας τον να τρέχει μετά. Να του πάρουν και την αντιπροσωπεία αν γίνεται κιόλας με το κάθε λαλάκα που ανοίγει ένα κατάστημα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#40   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 03/02/2012 - 20:10

Να παρω παλι την Cosmote και να της πω, οτι ο τυπος επιμενει..και οτι θα με βαλει ως μεσω να σας απειλησει να μην την χρεωθει αυτος..?????

Ρε καλε μου άνθρωπε γιατι τον αφήνεις να σου χαλάει τη διάθεση; Τα παιδια στα είπαν μια χαρα πιο πάνω, δε χρωστας τίποτα σε κανέναν ζητά απο την κοσμοτε εγγράφως οτι δε χρωστας τίποτα πήγαινε του το χαρτί στο μαγαζι και πες του αν με ενοχλήσεις ξανα θα σου κάνω αυτόματα προώθηση στο κινητο του δικηγόρου μου.

#41   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 03/02/2012 - 20:10

Να παρω παλι την Cosmote και να της πω, οτι ο τυπος επιμενει..και οτι θα με βαλει ως μεσω να σας απειλησει να μην την χρεωθει αυτος..?????



Εννοείται!! Πάρ' την τηλέφωνο και μίλα με το νομικό τμήμα και πες της πως πρέπει να "αναλάβει" τον αντιπρόσωπό της!

#42   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/02/2012 - 20:10

πές οτι το πούλησες το τηλ, η οτι στο κλέψαν....

#43   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2012 - 20:12

Ρε καλε μου άνθρωπε γιατι τον αφήνεις να σου χαλάει τη διάθεση; Τα παιδια στα είπαν μια χαρα πιο πάνω, δε χρωστας τίποτα σε κανέναν ζητά απο την κοσμοτε εγγράφως οτι δε χρωστας τίποτα πήγαινε του το χαρτί στο μαγαζι και πες του αν με ενοχλήσεις ξανα θα σου κάνω αυτόματα προώθηση στο κινητο του δικηγόρου μου.


γιατι να μπω σε αυτη την διαδικασια να ζηταω χαρτια απο κοσμοτε..?
ο εκαθαριστηκος εκδοθηκε...60 ευρω,,
αν ειναι να μπλεξω με χαρτια ας το κανω μια κ καλη αν το προχωρησουν με την αδερφη μου που ειναι δικηγορος.

#44   123abs

123abs

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/02/2012 - 20:12

Παιδια καλησπερα
Λογω δουλειας μπορω να σας πω τα παρακατω
Οταν γινεται ενα συμβολαιο γιασ 12 η 18 μηνες εισαι """"υποχρεομενος"""
να το κρατησεις οσο λεει το συμβολαιο
Αν το κανεις ακυρωση πληρωνεις την εκπτωση που σου εδωσαν ή τη διαφορα και το τηλεφωνο ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ
ΔΕΝ το επιστρεφεις

Τελευταία επεξεργασία από: 123abs, 03/02/2012 - 20:13


#45   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/02/2012 - 20:14

Παιδια καλησπερα
Λογω δουλειας μπορω να σας πω τα παρακατω
Οταν γινεται ενα συμβολαιο γιασ 12 η 18 μηνες εισαι """"υποχρεομενος"""
να το κρατησεις οσο λεει το συμβολαιο
Αν το κανεις ακυρωση πληρωνης την εκπτωση η τη διαφορα και το τηλεφωνο ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ
ΔΕΝ το επιστρεφεις


Μαζί σου. Αλλά το θέμα στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι από λάθος της Cosmote και άρα υπαιτιότητα της και σπάσιμο συμβολαίου αζημίως. Άρα δεν χρειάζεται να πληρώσει τίποτα και πουθενά και κρατάει και την συσκευή.
Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες