Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Tassimo ή Dolce Gusto;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
183 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   jim clarinetist

jim clarinetist

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/01/2017 - 10:38

Nespresso και από εμένα. 3 χρόνια τώρα την έχω και την έχω λιώσει. Την είχα πάρει προσφορά μαζί με το aeroccino. Έχω την ινιζια της κρουπς και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το ίδιο και απο μένα!!


La vie est belle!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 06/01/2017 - 13:54

Ως φανατικός με τον espresso κι αφού έδωσα κάποια λεφτά σε Krups είπα πριν μερικά χρόνια να δοκιμάσω τις κάψουλες.

 

Ξεκίνησα με illy. Πολύ καλή ποιότητα και μηχανής και καφέ. Όχι μεγάλη ποικιλία αλλά ωραίος καφές.

 

Μου έκαναν δώρο μια Nespresso την οποία δοκίμασα και διαπίστωσα ότι ο καφές τους είναι μια χαρά και έχει και πολλές γεύσεις. 

Από την πρώτη φορά (όταν είχε πρωτοβγεί) θεωρώ ότι έχει βελτιώσει και του ποιότητα του καφέ.

Λόγω κόστους αλλά και ποικιλίας πλέον συνεχίζω με Nespresso. Μου αρέσει και σαν καφές φυσικά, εξίσου όσο ο illy.

 

Μου έκαναν δώρο και μια Tassimo. Δοκίμασα μια φορά και ο ότι κι αν έφτιαξα (καφέ / σοκολάτα) είχε γεύση PVC... Ξαναδοκίμασα μπας και ήταν ιδέα μου και η πλαστικούρα ήταν ακόμα έντονη.

Δεν την ξαναχρησιμοποίησα.



#183   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2017 - 14:31

Παντως και ο illy λενε οτι βγαζει εξαιρετικο καφε απλως ειναι πιο ακριβες οι καψουλες.

Απο nespresso δοση espresso και στηριζω arpegio και voluto μετα απο ενα καλο φαγητο. Η καραμελα και η βανιλια μου φανηκε απαισια γλυκατζουρα. Δοκιμαστε να αλλαξετε την ζαχαρη με καστανη θα εκπλαγειτε με το αποστελσμα

#184   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 07/01/2017 - 02:10

Παντως και ο illy λενε οτι βγαζει εξαιρετικο καφε απλως ειναι πιο ακριβες οι καψουλες.

Απο nespresso δοση espresso και στηριζω arpegio και voluto μετα απο ενα καλο φαγητο. Η καραμελα και η βανιλια μου φανηκε απαισια γλυκατζουρα. Δοκιμαστε να αλλαξετε την ζαχαρη με καστανη θα εκπλαγειτε με το αποστελσμα


Εγώ σε Nespresso πάντως για το πρωί έχω να προτείνω Envivo Lungo και για τις υπόλοιπες ώρες Kazaar ή Dharkan! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες