Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

VIBER, WHATSAPP etc


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
60 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   rosykat

rosykat

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/03/2012 - 11:40

Παιδιά καλημέρα,

είμαι νέα στο χώρο των i-phones γι' αυτό συγνώμη αν δεν είναι η κατάλληλη θέση για να εκφράσω την ερώτησή μου...
Μου είπαν κάποιοι φίλοι για τις εφαρμογές viber & whatsapp. Απ' οτι κατάλαβα είναι κάτι σαν το Skype έτσι?
Λειτουργούν όντως? Πώς μπορώ να τις κατεβάσω και να τις εγκαταστήσω στο τηλέφωνό μου? Από το cydia?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   manousos82003

manousos82003

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2012 - 11:49

Καλημερα! Κατεβασε τες απο το appstore! Το πιο γνωστο ειναι το viber (ειναι δωρεαν)! Βασικη προυποθεση να το εχουν και οι 2 εγκατεστημενο και να υπαρχει wifi! Επισης, μπορεις να μιλας και με Android κινητα;)

Τελευταία επεξεργασία από: manousos82003, 08/03/2012 - 11:50


#3   k0uz

k0uz

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2012 - 11:51

Και τις δυο εφαρμογές αυτές τις κατεβάζεις μέσω appstore, το viber είναι δωρεάν και σου επιτρέπει να στέλνεις μηνύματα και να κάνεις κλήσεις μέσω ίντερνετ δωρεάν σε όσους χρησιμοποιούν την ίδια εφαρμογή και το whatsapp κοστίζει 0.79 και μπορείς να στέλνεις μηνύματα σε όσους πάλι χρησιμοποιούν την ίδια εφαρμογή. Αν είσαι συνδεδεμένη μέσω wifi δεν χρεώνεσαι τίποτα ενώ αν είσαι συνδεδεμένη μέσω 3g χρεώνεσαι τον όγκο δεδομένων που καταναλώνεις.

Τελευταία επεξεργασία από: k0uz, 08/03/2012 - 11:52


#4   wrathchild

wrathchild

    iPH Elite Poster

  • 3.140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 08/03/2012 - 12:04

Παιδιά καλημέρα,

είμαι νέα στο χώρο των i-phones γι' αυτό συγνώμη αν δεν είναι η κατάλληλη θέση για να εκφράσω την ερώτησή μου...
Μου είπαν κάποιοι φίλοι για τις εφαρμογές viber & whatsapp. Απ' οτι κατάλαβα είναι κάτι σαν το Skype έτσι?
Λειτουργούν όντως? Πώς μπορώ να τις κατεβάσω και να τις εγκαταστήσω στο τηλέφωνό μου? Από το cydia?

Βέβαια αν ισχύει αυτό που βλέπω οτι έχεις iphone 2g υπάρχει πιθανότητα να έχεις θέμα με συμβατότητα σε παλιό ios. Μια δοκιμή θα σε πείσει!

#5   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/03/2012 - 12:07

Παιδιά καλημέρα,

είμαι νέα στο χώρο των i-phones γι' αυτό συγνώμη αν δεν είναι η κατάλληλη θέση για να εκφράσω την ερώτησή μου...
Μου είπαν κάποιοι φίλοι για τις εφαρμογές viber & whatsapp. Απ' οτι κατάλαβα είναι κάτι σαν το Skype έτσι?
Λειτουργούν όντως? Πώς μπορώ να τις κατεβάσω και να τις εγκαταστήσω στο τηλέφωνό μου? Από το cydia?



Καλημέρα. Τα viber και whatsapp είναι ακριβώς αυτά που σου είπαν οι φίλοι απο κάτω, ΔΕΝ κάνει video calls το viber (σε αυτό διαφέρει απο το Skype).

Παρόμοιου τύπου είναι και το Tango Video calls (το οποίο κάνει και βίντεο κλήσεις όπως το skype)
Whatsapp doc?

#6   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/03/2012 - 12:08

Βέβαια αν ισχύει αυτό που βλέπω οτι έχεις iphone 2g υπάρχει πιθανότητα να έχεις θέμα με συμβατότητα σε παλιό ios. Μια δοκιμή θα σε πείσει!



Στο 2g το whatsapp το έχω πάντως και λειτουργεί μια χαρά. Τα άλλα δεν τα έχω δοκιμάσει.
Whatsapp doc?

#7   nellos

nellos

    iPH Addict

  • 625 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 08/03/2012 - 12:17

εγώ χρησιμοποιώ πολύ και το heytell στέλνει φωνητικά μηνύματα και αυτό υπάρχει και για ανδρόιντ

#8   lokaki

lokaki

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2012 - 12:24

Καλημέρα. Τα viber και whatsapp είναι ακριβώς αυτά που σου είπαν οι φίλοι απο κάτω, ΔΕΝ κάνει video calls το viber (σε αυτό διαφέρει απο το Skype).

Παρόμοιου τύπου είναι και το Tango Video calls (το οποίο κάνει και βίντεο κλήσεις όπως το skype)

δε ξερω αν εισαι σιγουρη για αυτο που λες αλλα το δικο μου viber κανει videocall.(δεν το χω δοκιμασει λογω το οτι εχω 3gs)αλλα εχει την επιλογη.κανονικης κλισης,δωρεαν βαιμπερ κλισης και δωρεαν βιντεοκλισης βαιμπερ ;)

#9   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/03/2012 - 12:26

δε ξερω αν εισαι σιγουρη για αυτο που λες αλλα το δικο μου viber κανει videocall.(δεν το χω δοκιμασει λογω το οτι εχω 3gs)αλλα εχει την επιλογη.κανονικης κλισης,δωρεαν βαιμπερ κλισης και δωρεαν βιντεοκλισης βαιμπερ ;)



Πού ακριβώς σου λέει βίντεο κλήση? Γιατί στο δικό μου δεν βλέπω το option.
Whatsapp doc?

#10   Nnaf

Nnaf

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/03/2012 - 12:27

δε ξερω αν εισαι σιγουρη για αυτο που λες αλλα το δικο μου viber κανει videocall.(δεν το χω δοκιμασει λογω το οτι εχω 3gs)αλλα εχει την επιλογη.κανονικης κλισης,δωρεαν βαιμπερ κλισης και δωρεαν βιντεοκλισης βαιμπερ ;)

εμένα μόνο free call και free message,δεν νομιζω να υπάρχει free video call,παντα φιλικά


Οποιος θέλει follow me
Twitter @Nnaf81
Instagram Nnafp

#11   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/03/2012 - 12:28

εμένα μόνο free call και free message,δεν νομιζω να υπάρχει free video call,παντα φιλικά


Οποιος θέλει follow me
Twitter @Nnaf81
Instagram Nnafp


Δεν έχει.
Whatsapp doc?

#12   rosykat

rosykat

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/03/2012 - 13:34

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις συμβουλές.
Το i-phone μου είναι 2G σπασμένο και πρόσφατα ένας φίλος μου το αναβάθμισε σε έκδοση 3.1.3. άρα λογικά θα δουλεύει το πρόγραμμα.
Όμως απ οτι ξέρω επειδή το τηλέφωνο είναι σπασμένο δεν κατεβάζω απ το app store αλλά μέσω του cydia. Να κάνω αναζήτηση να βρω το σχετικό app εκεί;

#13   manolakys77

manolakys77

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2012 - 14:14

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις συμβουλές.
Το i-phone μου είναι 2G σπασμένο και πρόσφατα ένας φίλος μου το αναβάθμισε σε έκδοση 3.1.3. άρα λογικά θα δουλεύει το πρόγραμμα.
Όμως απ οτι ξέρω επειδή το τηλέφωνο είναι σπασμένο δεν κατεβάζω απ το app store αλλά μέσω του cydia. Να κάνω αναζήτηση να βρω το σχετικό app εκεί;

Μα είναι δωρεάν στο appstore ! Δεν υπάρχει καν στο cydia ! Πήγαινε στο appstore και ψάξ' το. Δεν υπάρχει πρόβλημα αν το τηλέφωνό σου είναι σπασμένο. Και το δικό μου είναι, αλλά κατεβάζει και από το appstore και από cydia !
Επίσης, το whatsapp, το οποίο είναι επί πληρωμή, μπορείς να το βρεις και δωρεάν εφόσον το τηλ σου είναι σπασμένο, από το Installous ! Αν θες πληροφορίες στείλε μου μήνυμα, γιατί δεν επιτρέπεται να κάνουμε τέτοια συζήτηση στο φόρουμ ! (Για παράνομο υλικό :lol: )

#14   aquadigio

aquadigio

    iPH Enthousiast

  • 392 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 08/03/2012 - 14:22

Επισης, καλο ειναι και το Voxer, σε στυλ walkie talkie... δες το...

#15   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/03/2012 - 15:18

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις συμβουλές.
Το i-phone μου είναι 2G σπασμένο και πρόσφατα ένας φίλος μου το αναβάθμισε σε έκδοση 3.1.3. άρα λογικά θα δουλεύει το πρόγραμμα.
Όμως απ οτι ξέρω επειδή το τηλέφωνο είναι σπασμένο δεν κατεβάζω απ το app store αλλά μέσω του cydia. Να κάνω αναζήτηση να βρω το σχετικό app εκεί;

αλλο αυτό που εννοείς εσυ.αν θες περισσοτερα στείλε μου πμ.
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες