Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Tο νέο iPad. Με Retina display και Quad core graphics. Έρχεται στην Ελλάδα στις 23 Μαρτίου.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
337 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   Max33rw

Max33rw

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:Max33rw

Δημοσίευση 20/03/2012 - 19:17

Φίλε μου οκ συμφωνώ πως τόσο δεν είναι minor upgrade!(Είπα πως δεν υπάρχει κανένας λόγος ειδικά στις μέρες που ζούμε να μεταβεί κάποιος από το 2 στο 3 από αυτή την άποψη το θεωρώ minor upgrade). Κατά τα άλλα το iPad θέτει νέα δεδομένα στα Tablet με την καλύτερη οθόνη (για μένα) που έχει μπει σε φορητή συσκευή (αν και δεν έχουν βγει ακόμη εφαρμογές κατάλληλες για την γιγαντιαία ανάλυση), η αύξηση της Ram και διάρκεια της μπαταρίας που παρέμεινε ίδια παρότι που όλα τα άλλα βελτιώθηκαν κατά πολύ! Αλλά για μένα είναι ένα iPad 2 με τέλεια ανάλυση και πολύ καλή Ram, 4G (που δεν ενδιαφέρει Ελλάδα), και το GPU και CPU που βελτιώθηκε νομίζω βελτιώθηκε μόνο για την υποστήριξη της ανάλυσης, α και τέλος η κάμερα που καλύτερα να βελτίωναν την front face παρά βάζοντας την κάμερα του iPhone 4 στο iPad!

Κοίταξε το κατα πόσο η μετάβαση από το 2 στο 3 αξίζει εξαρτάται από την οικονομική κατάσταση και τις ανάγκες του καθενός. Θα συμφωνήσω μαζί σου για την κάμερα, αν η Apple έπρεπε να φάει κράξιμο για κάτι αυτό θα έπρεπε να ήταν η front face camera! Δεν γίνεται να αναβαθμίζεις την πίσω κάμερα που λίγο πολύ είναι άχρηστη και να μην αναβαθμισεις την ανάλυση της μπροστινής κάμερας που είναι απαραίτητη για βιντεοκλήσεις!

Αυτό πάλι με το θέμα του βάρους/πάχους δεν μπορώ να καταλάβω γιατι το κοτσάρουν όλοι. 55 γραμμάρια είναι (μισό φιλέτο κοτόπουλο) και κάτι χιλιοστά. Δεν πήρε κανα κιλό μην κάνετε έτσι πια.

Εγώ προσωμικά δεν έχω πρόβλημα με το πάχος του επειδή δεν καταλαβαίνεις αισθητά την διαφορά. Λίγο με το βάρος του έχω, όχι για τα 51 γραμμάρια αλλά γενικά που είναι περίπου 650 γραμμαρια. Θα ήθελα να ήταν κατά πολύ ελαφρύτερο, αλλά δεν γίνεται να τα έχουμε όλα, έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει αυτή την στιγμή τεχνολογία προσιτή σε θέμα κόστους που να μπορεί να μειώσει αισθητά το βάρος της συσκευής.


Πάντος παρόλα τα χαρακτηριστικα του ipad 3, το ipad 2 εξακολουθεί να είναι μια εξαίρετη συσκευή τόσο για τους ήδη κατόχους του όσο και για τα άτομα που δεν έχουν την οικονομική άνεση να αποκτήσουν το 3.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 20/03/2012 - 19:18

καλα αυτο με την ram ξαναπες το το ξεχναγα εγω που ανοιγα ολα τα τα tab συνέχεια πολλες φορες της φόρτωνε ξανα ελπιζω με το 1gb να μην εχω το προβλημα που ειχα με το ipad 2 βρηκε κανένας κανα τεστ για να δουμε διαφορα

#168   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 20/03/2012 - 19:18

Κοίταξε το κατα πόσο η μετάβαση από το 2 στο 3 αξίζει εξαρτάται από την οικονομική κατάσταση και τις ανάγκες του καθενός. Θα συμφωνήσω μαζί σου για την κάμερα, αν η Apple έπρεπε να φάει κράξιμο για κάτι αυτό θα έπρεπε να ήταν η front face camera! Δεν γίνεται να αναβαθμίζεις την πίσω κάμερα που λίγο πολύ είναι άχρηστη και να μην αναβαθμισεις την ανάλυση της μπροστινής κάμερας που είναι απαραίτητη για βιντεοκλήσεις!



Σωστό αυτό, απαράδεκτο που την αφήσανε έτσι.
Whatsapp doc?

#169   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 20/03/2012 - 19:21

αφησαν κατι για να παρουμε το επομενο επομενη αναβαθμιση θα ειναι front face camera και τετραπυρινος επξεργαστης και τελος

#170   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/03/2012 - 20:01

Λοιπόν είδα απο κοντά το νέο iPad σε κατάστημα/αντιπρόσωπο της apple. Μόνο στα παιχνίδια φαίνεται πολυ η διάφορα κ στο τέρμα zoom στις σελίδες στο Ίντερνετ. το έβαλα δίπλα με το iPad 2 που είχε εκει να συγκρίνω. Κατα τα αλλα όλα είναι ίδια. Πάντως στα γράμματα φαίνεται κ απο απόσταση η διάφορα δεν χρειάζεται να πλησιασεις πολυ να δεις


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?f2sv0q

#171   Max33rw

Max33rw

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:Max33rw

Δημοσίευση 20/03/2012 - 20:05

Η πλάκα είναι οτιδήποτε και αν εκανε η Apple θα ετρωγε κραξιμο και ενοείται όλοι οι "ειδικοί" θα του έβρησκαν 500 κατασκευαστικα προβληματα.

Αααα υπάρχει και αλλο προβλημα!! Εκανα πείραμα στους 200 βαθμους κελσιου και ξεβαφει το αλουμίνιο!! Για να μην σας πω για το ρεύμα που μου ηρθε διπλασιος ο λογαριασμος επειδη φόρτιζα το ipad 3 που έχει διπλάσια μπαταρία. Αισχος κανονικά έπρεπε να μας πληρώνει η Apple για να το παρουμε... Εγω πιστεύω οτι δεν θα πουλίσει καθολου και μετα απο αυτο θα κλεισει και η Apple.

#172   Valve

Valve

    News Team

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2012 - 15:27

Όπως είχαμε αναφέρει και στο post για τα πρώτα reviews του νέου iPad, οι εφαρμογές για iPhone εμφανίζονται τρομερά βελτιωμένες στη Retina οθόνη, ακόμα και όταν ανοίγουν σε double pixel ανάλυση. Για του λόγου το αληθές, η ιστοσελίδα TouchArcade πήρε μερικά screenshots των γνωστών παιχνιδιών Real Racing και Real Racing HD, και σύγκρινε την εικόνα στα iPad 2 και new iPad. Η διαφορά είναι κάτι παραπάνω από εμφανής.

Αναρτημένη εικόνα


Η εφαρμογή Real Racing φαίνεται τραγική στο iPad 2 και αρκετά βελτιωμένη στο νέο iPad, αλλά η μεγάλη διαφορά είναι ορατή στην έκδοση Real Racing HD (κάτω καρέ), αφού στο νέο iPad τα screenshots μοιάζουν περισσότερο με φωτογραφίες παρά με γραφικά.

#173   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 21/03/2012 - 15:32

Λοιπόν είδα απο κοντά το νέο iPad σε κατάστημα/αντιπρόσωπο της apple. Μόνο στα παιχνίδια φαίνεται πολυ η διάφορα κ στο τέρμα zoom στις σελίδες στο Ίντερνετ. το έβαλα δίπλα με το iPad 2 που είχε εκει να συγκρίνω. Κατα τα αλλα όλα είναι ίδια. Πάντως στα γράμματα φαίνεται κ απο απόσταση η διάφορα δεν χρειάζεται να πλησιασεις πολυ να δεις


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?f2sv0q

σε βιντεο κλπ δεν ειδες τιποτα; Φωτογραφιες; Βιβλια;
Whatsapp doc?

#174   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 21/03/2012 - 15:51

Στην κατω σειρα που ειναι τα HD στου ipad3 το περιβαλλον που πηγε?Γιατι ειναι μαυρο?

#175   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 21/03/2012 - 20:32

Στην κατω σειρα που ειναι τα HD στου ipad3 το περιβαλλον που πηγε?Γιατι ειναι μαυρο?

γτ το ξέχασε στο photoshop

#176   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 21/03/2012 - 20:43

σε βιντεο κλπ δεν ειδες τιποτα; Φωτογραφιες; Βιβλια;

Ανησυχείς μήπως έδωσες τσάμπα το 2 :lol:
(το λέω αυτό με καλή πρόθεση μην με παρεξηγήσεις)

#177   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 21/03/2012 - 20:45

Ανησυχείς μήπως έδωσες τσάμπα το 2 :lol:
(το λέω αυτό με καλή πρόθεση μην με παρεξηγήσεις)


Οχι, απλά ρωτάω απο περιέργεια. Επειδή υποτίθεται οτι εκεί φαίνεται η μεγάλη διαφορά.
Whatsapp doc?

#178   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/03/2012 - 09:02

Ξέρω ξέρω κάποιοι δε βλέπουν καμία διαφορά μεταξύ Ipad2 και 3 - εγώ πάλι βλέπω τεράστιες !!!

#179   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 22/03/2012 - 09:05

Ξέρω ξέρω κάποιοι δε βλέπουν καμία διαφορά μεταξύ Ipad2 και 3 - εγώ πάλι βλέπω τεράστιες !!!


Για πες μας εντυπώσεις.
Whatsapp doc?

#180   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 22/03/2012 - 10:00

μολις ειδα της παραλαβες του new ipad που εκανε το πλαισιο χα χα χα χα χα
λιγα κοματια πηραν, πανικος θα γινει αυριο παιδιααααααα

Τελευταία επεξεργασία από: sakis007, 22/03/2012 - 10:01


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες