Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με iPhone AT&T


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
26 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   stefplak

stefplak

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/11/2008 - 01:37

λοιπον παιδια να σας εχω ενα προβληματακι που ελπιζω να λυθει.(ευτυχως θεε πηρα iphone απο ελλαδα!!!).λοιπον μια φιλη μου εφερε ενα iphone 3g απο αμερικη .το ξεκελειδωσω με turbo sim και ολα δουλευαν μια χαρα.ακομα μπορουσα να μπω στα itunes κανοντας το κολπο του βγαζεις λιγο την sim καρτα απο την θεση της.το θεμα ειναι το εξης.η φιλη μου πηγε να κανεις register συσκευης(ετσι μου τα μετεφεραι) και την πατησε.της εβγαλε το εικονιδιο με το καλωδιο usb στην οθονη και αφου βαζει  και της λεει να βαλει καρτα sim και μια επιλογη απο κατω για κλησεις αναγκης.βαζω μια καρτα sim ελληνικη λοιπον παταω το pin και αντι να μπει στο μενου το τηλ εστω και με κλειδωμενη την καρτα μου βγαζει παλι το εικονιδιο με το καλωδιο usb και την επιλογη για emergency κλησεις χωρις να μπαινει στο μενου καθολοθ.το συνεδεσα με το itunes και το εβαλα σε dfu mode για να κανω restore αλλα και παλι τιποτα οταν κανω επανεκκινηση,η ιδια οθονη με το καλωδιο.πεστε μου τι να κανω για να μπω στο μενου του iphone?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2,395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 14/11/2008 - 01:42

ρεστορ εκανες ?

αμα βαλεις ΑΤ&Τ καρτα ?

#3   stefplak

stefplak

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/11/2008 - 01:47

εκανα restore και παλι τα ιδια at&t καστα δεν εχω τι να κανω ρε παιδια παει χαμενο το τηλ?και παλι οταν το πηρει το τηλ η φιλη μου εμπαινε κανονικα στο μενου αλλα απλως δεν δεχοταν καρτα σιμ εκτος απο at&t

#4   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8,236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/11/2008 - 01:51

λογικά όταν το συνδέεις στο iTunes δεν σου γράφει κάτι για activation?

#5   stefplak

stefplak

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/11/2008 - 02:00

οχι δεν μου βγαζει οταν εχω βαλει την καρτα σιμ ελληνικη και παταω το πιν μου δειχνει την οθονη με το καλωδιο στο τηλεφωνο και στο itunes Μου λεει οτι αυτη η σιμ δεν ειναι αποδεκτη πραγμα το οποιο απεφευγα οταν εβγαζα την σιμ λιγο απο την θεση της μαζι με την τουρμπο σιμ .

#6   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8,236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/11/2008 - 02:06

Κάτσε....όταν το ανοίγεις σε πάει στο μενού και μετά όταν το συνδέεις στο iTunes σου βγάζει το σηματάκι? Ή σε πάει στο σηματάκι του iTunes κατευθείαν με το που ανοίξεις το τηλέφωνο χωρίς να συνδέσεις στο iTunes?



#7   stefplak

stefplak

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/11/2008 - 02:14

δεν μπαινω καν στο μενου μονο το σηματακι με το καλωδιο εχω στην οθονη και λεει no sim installed insert an....
μολις βαζω μια σιμ  δεχεται να βαλω το πιν της το βαζω και παλι μου βγαζει την οθονη με το σηματακι με το καλωδιο και μου δινει μονο επιλογη για emergency calls και τιποτε αλλο.το συνδεω με itunes και τα itunes λογικο ειναι δεν δεχονται την καρτα.εκανα restore αλλα και παλι την ιδια οθονη στο iphone


το σηματακι οπως καταλαβες το εχει απο την αρχη,μολις το ανοιγω...

#8   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8,236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/11/2008 - 02:18

Κανονικά δν θα έπρεπε να είχες τέτοιο πρόβλημα.

Δοκίμασε πάλι να κάνεις restore μέσω DFU αλλά μετά κάνε set as new device και όχι from backup.

Δεν γνωρίζω να σου πω με σιγουριά αν πρέπει να έχεις την turbosim μέσα καθώς το κάνεις αυτό...δοκίμασε όμως

#9   stefplak

stefplak

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/11/2008 - 02:25

Κοιταξε οταν το σθνδεω με itunes το βαζω σε dfu mode και μου δινει την επιλογη restore&upgrade και cancel.το κανει restore(βασικα 2 φορες) και παλι τα ιδια.οταν λες set new device Που εχει αυτην την επιλογη?γιατι δεν την ειδα πουθενα...

μηπως θελει καρτα at&t για να με βαλει στο μενου?

#10   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8,236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/11/2008 - 02:31

Γιατί κάνει 2 φορές restore?

Αφού κάνεις restore το αμέσως επόμενο βήμα είναι θα σε ρωτήσει το iTunes να επαναφέρεις το Backup που έκανες πριν λίγο ή να συνεχίσεις χωρίς backup (new device). Εσύ πάτα το δεύτερο

#11   stefplak

stefplak

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/11/2008 - 02:40

ελα ομως που  δεν μου τι δινει αυτην την επιλογη...αφου κανει restore Μου βγαζει ενα παραθυρο που λεει οτι εγινε επαναφορα στις αρχικες ρυθμισεις και περιμεντε μερικα δευτερολοπτα μετα ανηγει το Iphone ξαναβγαινει η οθονη με το καλωδιο και μου λεει please install a sim ....και στο itunes αφου προσπαθει να βρει το iphone και δεν το βρισκει λεει πως the iphone can not be used with itunes cause the information required for activation could not be obtained  from iphone check the sim card and is not pin locked.


μηπως θελει at&t καρτα?τι ειναι αυτα ρε ....γ....?μηπως φταει που στα ιδια itunes παιζω και με την δικη μου συσκευη(δευτερη)?

#12   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8,236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/11/2008 - 02:42

το iPhone είχε ενεργοποιηθεί στον υπολογιστή σου ή της φίλης σου?

#13   stefplak

stefplak

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/11/2008 - 02:46

το iphone εχει προσυνδεθει με τον υπολογιστη της φιλης μου. αλλα αποφυγαμε να το κανουμε register και παρακαμπταμε αυτο το βημα .ετσι μπαιναμε στο μενου βγαζοντας λιγο την σιμ απο πανω (με την τουρμπο σιμ μεσα)....

#14   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8,236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/11/2008 - 02:49

καλύτερα πήγαινε το πάλι στον πρώτο υπολογιστή για σιγουριά και αν συνεχιστεί το πρόβλημα πες

Εαν δεν δουλέψει ούτε αυτό, τοτε το μόνο που σκέφτομαι -αν και δεν τα ξέρω και πολύ αυτά- είναι ότι ίσως να τα φτυσε η turbosim

#15   stefplak

stefplak

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/11/2008 - 02:52

κοιτα η turbo sim να τα εφτυσε δεν νομιζω διοτι μολις την δοκιμασα στο δικο μου iphone (που ειναι απο ελλαδα) και δεν ειχε προβλημα κανενα εαν δεν δουλευε δεν θα εβλεπε καν την σιμ.εγω πιστευω πως θελει καρτα at&t μεσα τουλαχιστον για να μπω στο μενου του ιφονε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες