Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το νέο iPad έφτασε! - Φωτογραφίες από Unboxing


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
69 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   gre13

gre13

    iPH User

  • 183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/03/2012 - 18:46

Παρέλαβα πριν από λίγο το νέο iPad 16GB WiFI. Είναι το πρώτο μου γι'αυτό και δεν μπορώ να συγκρίνω με το προηγούμενα. Η μόνη σύγκριση που μπορώ να κάνω είναι με το iPhone 4 που έχω.
1. Η οθόνη είναι εξαιρετική, μου φαίνεται καλύτερη από το 4 αλλά μάλλον πρέπει να με παρασύρει
2. Η απόκριση είναι επίσης εξαιρετική, νομίζω αρκετά πιο γρήγορο από το iphone 4.
3. Φαίνεται η φόρτιση να πέρνει αρκετή ώρα. Το έχω συνδεδεμένο με τον υπολογιστή και είναι πάρα πολύ αργή, βέβαια όλη αυτή την ώρα παίζω μαζί του.

Παραθέτω φωτογραφίες από το unboxing και δύο screenshots
Όποιος έχει κάτι συγκεκριμένο να ρωτήσει και γνωρίζω ευχαρίστως να απαντήσω. Επίσης αν θέλετε φωτογραφίες από κάτι συγκεκριμένο επίσης θα προσπαθήσω να σας ικανοποιησω.

ΥΓ. Ελπίζω να έκανα post στο σωστό μέρος, διαφορετικά να με συγχωρέσουν οι moderators και να το μεταφέρουν

Αναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: gre13, 16/03/2012 - 18:51


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xmembs

xmembs

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/03/2012 - 18:49

Με γεια σου φίλε μου. Να το χαίρεσαι!

#3   subcode

subcode

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:subcode

Δημοσίευση 16/03/2012 - 18:54

Καλορίζικο!!!!

Πές μας εντυπώσεις από την οθόνη και αν έχει τα προβλήματα του iPad 2 (Bleeding κ.τ.λ.). Επίσης κάνε κανένα τσέκ στα 3.145.728 pixel να δείς μήπως έχεις κανένα καμένο :lol:


Να το χαρείς φίλε, σε ζηλεύουμε!

#4   panart

panart

    iPH Member

  • 257 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 16/03/2012 - 18:59

Καλορίζικο!
Για την οθόνη νομίζω το iPhone 4/4S πρέπει να είναι καλύτερο γιατί έχει 326 ppi ενώ το iPad 3ης γενιάς έχει 264 ppi.

#5   gre13

gre13

    iPH User

  • 183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/03/2012 - 19:02

Καλορίζικο!!!!

Πές μας εντυπώσεις από την οθόνη και αν έχει τα προβλήματα του iPad 2 (Bleeding κ.τ.λ.). Επίσης κάνε κανένα τσέκ στα 3.145.728 pixel να δείς μήπως έχεις κανένα καμένο :lol:


Να το χαρείς φίλε, σε ζηλεύουμε!

Όπως είπα και στο αρχικό post η οθόνη είναι πολύ εντυπωσιακή, δεν έχω μέτρο σύγκρισης όμως αφού είναι το πρώτο μου ipad. Να πω την αλήθεια δεν ήξερα τι είναι το bleeding αλλά ένα γρήγορο google search μου έδωσε την απάντηση. Έβγαλα μία μαύρη φωτογραφία με την camera και άνοιξα στο photo.app. Δεν διακρίνω κανένα bleeding αλλά ούτε και καμένα pixels, ευτυχώς δηλαδή γιατί θα είχα τρελαθεί.

#6   gre13

gre13

    iPH User

  • 183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/03/2012 - 19:02

Καλορίζικο!
Για την οθόνη νομίζω το iPhone 4/4S πρέπει να είναι καλύτερο γιατί έχει 326 ppi ενώ το iPad 3ης γενιάς έχει 264 ppi.

Συμφωνό μαζί σου, απλά η διαφορά όπως λέω πρέπει να είναι το μέγεθος. Για την ακρίβεια δεν το λέω, άφησα τη φράση μισή lol

Τελευταία επεξεργασία από: gre13, 16/03/2012 - 19:10


#7   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2012 - 19:04

Παρέλαβα πριν από λίγο το νέο iPad 16GB WiFI. Είναι το πρώτο μου γι'αυτό και δεν μπορώ να συγκρίνω με το προηγούμενα. Η μόνη σύγκριση που μπορώ να κάνω είναι με το iPhone 4 που έχω.
1. Η οθόνη είναι εξαιρετική, μου φαίνεται καλύτερη από το 4 αλλά μάλλον πρέπει να με παρασύρει
2. Η απόκριση είναι επίσης εξαιρετική, νομίζω αρκετά πιο γρήγορο από το iphone 4.
3. Φαίνεται η φόρτιση να πέρνει αρκετή ώρα. Το έχω συνδεδεμένο με τον υπολογιστή και είναι πάρα πολύ αργή, βέβαια όλη αυτή την ώρα παίζω μαζί του.

Παραθέτω φωτογραφίες από το unboxing και δύο screenshots
Όποιος έχει κάτι συγκεκριμένο να ρωτήσει και γνωρίζω ευχαρίστως να απαντήσω. Επίσης αν θέλετε φωτογραφίες από κάτι συγκεκριμένο επίσης θα προσπαθήσω να σας ικανοποιησω.

ΥΓ. Ελπίζω να έκανα post στο σωστό μέρος, διαφορετικά να με συγχωρέσουν οι moderators και να το μεταφέρουν

Αναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόνα


Η φόρτιση απο USB είναι πολυ αργή ουσιαστικά η σύνδεση διατηρεί τη ενέργεια .. Καλο είναι να γινεται απο πρίζα .. Καλο ριζικό κι απο μένα !

#8   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 16/03/2012 - 19:06

Kαλοριζικο!!Στην ουρα απο το πρωι για να το παρεις ή το πηρες ανετα??
XS Max 256 Gb Space Gray

#9   gre13

gre13

    iPH User

  • 183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/03/2012 - 19:08

Η φόρτιση απο USB είναι πολυ αργή ουσιαστικά η σύνδεση διατηρεί τη ενέργεια .. Καλο είναι να γινεται απο πρίζα .. Καλο ριζικό κι απο μένα !

Ευχαριστώ πολύ. Δεν ήξερα ότι η φόρτιση από usb απλά διατηρεί την ενέργεια. Απλά επειδή είναι η πρώτη φορά το έβαλα στο mav, για τα sync και τέτοια.

#10   gre13

gre13

    iPH User

  • 183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/03/2012 - 19:09

Kαλοριζικο!!Στην ουρα απο το πρωι για να το παρεις ή το πηρες ανετα??

Online το πήρα, να με πλήρωναν να περιμένω δεν θα πήγαινα, όχι να τους σκάσω και ένα μάτσο χρήματα.

#11   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 16/03/2012 - 19:11

Online το πήρα, να με πλήρωναν να περιμένω δεν θα πήγαινα, όχι να τους σκάσω και ένα μάτσο χρήματα.

Παλι καλα!!Και το ειχες την 1 μερα κυκλοφοριας!Οποτε απορω καποιοι γιατι περιμενουν μερονυχτα στις ουρες!Για να κερδισουν 1 ωρα?!?
XS Max 256 Gb Space Gray

#12   akhs1

akhs1

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:akhs_xania

Δημοσίευση 16/03/2012 - 19:12

Βλεπω τα pixels!!!! α....σορρυ τα δικα μου ειναι... καλοριζικο!

#13   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 16/03/2012 - 19:12

Καλορίζικο φίλε!!! Περιμένουμε πιο λεπτομερείς εντυπώσεις!! Από πού το πήρες!? Φαντάζομαι ταλαιπωρία!! Και πάλι καλοδούλευτο!!

#14   thanos81

thanos81

    iPH Enthousiast

  • 391 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2012 - 19:13

Ανέβασε μια φωτό μαύρη με full φωτεινοτητα αν σου ειναι εύκολο γτ to bleeding υπάρχει κ στο 3 ανεβαζουνε σε forum

#15   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 16/03/2012 - 19:13

Καλορίζικο φίλε!!! Περιμένουμε πιο λεπτομερείς εντυπώσεις!! Από πού το πήρες!? Φαντάζομαι ταλαιπωρία!! Και πάλι καλοδούλευτο!!


Καλά πιο πάνω δεν ειπε οτι το είχε παραγγείλει online και πήγε και το παρέλαβε? ::)


Kαλορίζικο κι απο μένα.
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες