Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Νέο iPad: Αυτές είναι οι τιμές πώλησης στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
222 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 21/03/2012 - 09:15

Marilina καλημέρα , σε ποιο Multirama δέχτηκαν κράτηση με προκαταβολή γιατί εχθές στο Mall τους έκανα χρυσούς και δεν κάνανε κράτηση με τίποτα ούτε προκαταβολές ούτε όλο το ποσό... ΤΙΠΟΤΑ.

μολις πηγα στο καταστημα πειραια το μικροτερο (ηρωων πολυτεχνειου), γιατι στο δευτερο του πειραιά ειχαν ενα σωρό και κανανε βλακειες.

Εδωσα προκαταβολή, κοπηκε παραστατικό και μου ειπε οτι ειμαι 5η στη σειρα γιατι δεν πηγαν πολλοί παραδοξως σε αυτό το υποκαταστημα γιατι τρεχουν στο αλλο.
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 21/03/2012 - 09:26

καλημερα παιδια, 2 μερες μονο... υπομονη :)




#138   ampelift

ampelift

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:ampelift@gmail.com

Δημοσίευση 21/03/2012 - 09:29

μολις πηγα στο καταστημα πειραια το μικροτερο (ηρωων πολυτεχνειου), γιατι στο δευτερο του πειραιά ειχαν ενα σωρό και κανανε βλακειες.

Εδωσα προκαταβολή, κοπηκε παραστατικό και μου ειπε οτι ειμαι 5η στη σειρα γιατι δεν πηγαν πολλοί παραδοξως σε αυτό το υποκαταστημα γιατι τρεχουν στο αλλο.

Ok σε ευχαριστώ, είναι λίγο μακριά γιατί είμαι Δυτικά προάστια,θα δοκιμάσω κάποιο άλλο Multirama εδω στις γύρο περιοχές,λοιπόν και πάλι σε ευχαριστώ για την αμεσότητα.

#139   adriano7

adriano7

    iPH User

  • 103 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2012 - 09:47

Πολυ λογικές τιμές .. Το μόνο που περιμένω προσωπικά για να το σκεφτώ είναι να βγει και το untethered j/b. Έχει υπόψιν κανένας για το ποτέ περίπου μπορούμε να το περιμένουμε ; Φαντάζομαι πως είναι θετικό το ότι διατήρησε τον Α5 επεξεργαστή κατι που θα βοηθήσει στη γρηγορότερη κυκλοφορία του untethered.

Το 16GB συμφωνώ πως δεν φτάνει ούτε για ζήτω! Τα 32 GB μου φαίνονται ιδανικά, μιας και τα 64 αυξάνουν αρκετά την τιμή.
Θα προτίμησω το wifi only, μιας και κατέχω iPhone για κατι πολυ έκτακτο. Ισχύει ότι το wifi μοντέλο δε διαθέτει gps δεκτη;

Όσο για το χρωμα, μάλλον γερνω προς το μαύρο. Σίγουρα είναι ομορφότερο εξωτερικά το λευκό , αλλα στη χρήση του πιστεύω πως το μαύρο περίβλημα θα αυξάνει την οπτική αίσθηση της οθονης.

#140   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 21/03/2012 - 09:49

Ok σε ευχαριστώ, είναι λίγο μακριά γιατί είμαι Δυτικά προάστια,θα δοκιμάσω κάποιο άλλο Multirama εδω στις γύρο περιοχές,λοιπόν και πάλι σε ευχαριστώ για την αμεσότητα.


Tίποτα! Στο αμάξι είμουνα μόλις είχα βγει. Πάντως απο όλους με τους οποίους μίλησα οφείλω να πω οτι ο τύπος ήταν πολύ εντάξει (και γι'αυτό πήγα), αλλα μου είπε οτι του ακούστηκε απαράδεκτο αυτό που μου είπαν στο άλλο Multirama, το οτι δηλαδή δυο φορές στο τηλέφωνο και με διαβεβαιώσανε οτι μονο το όνομα και τηλέφωνο και θα κρατηθεί και δε μου είπαν τίποτα για προκαταβολή εφόσον ήδη είχαν ξεκινησει και δέχονταν. Τελος πάντων. Εφοσον είμαι 5η στη σειρά, τί να πω αν δε φέρουν 5 κομμάτια.....ε του Ψινάκη πια!

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 21/03/2012 - 09:49

Whatsapp doc?

#141   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 21/03/2012 - 09:49

Πολυ λογικές τιμές .. Το μόνο που περιμένω προσωπικά για να το σκεφτώ είναι να βγει και το untethered j/b. Έχει υπόψιν κανένας για το ποτέ περίπου μπορούμε να το περιμένουμε ; Φαντάζομαι πως είναι θετικό το ότι διατήρησε τον Α5 επεξεργαστή κατι που θα βοηθήσει στη γρηγορότερη κυκλοφορία του untethered.

Το 16GB συμφωνώ πως δεν φτάνει ούτε για ζήτω! Τα 32 GB μου φαίνονται ιδανικά, μιας και τα 64 αυξάνουν αρκετά την τιμή.
Θα προτίμησω το wifi only, μιας και κατέχω iPhone για κατι πολυ έκτακτο. Ισχύει ότι το wifi μοντέλο δε διαθέτει gps δεκτη;

Όσο για το χρωμα, μάλλον γερνω προς το μαύρο. Σίγουρα είναι ομορφότερο εξωτερικά το λευκό , αλλα στη χρήση του πιστεύω πως το μαύρο περίβλημα θα αυξάνει την οπτική αίσθηση της οθονης.



το wifi μοντέλο δε διαθέτει gps δεκτη φιλε μου

#142   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 21/03/2012 - 09:50

Κομοτηνή δέν ξέρει κανένας τίποτα !!!! Ούτε καν τιμές !! Οπότε .... ταξιδάκι στη Θεσσαλονίκη για καφεδάκι και ipad !!! :rolleyes:

Εγώ λέω πάντως για wifi .. το 3G δέν το χρειάζομαι , το είχα και δέν το λειτούργησα ποτέ !

Τελευταία επεξεργασία από: gas, 21/03/2012 - 09:52


#143   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 21/03/2012 - 09:57

Παιδες το 3g πιστευω ειναι περιτο αν εχετε κ iphone!
Γιατι αν χρειαστει κανετε tether το internet κ τελος!
Αντε καλοριζικα σε οσους τα παρουν :-)
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#144   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 21/03/2012 - 10:00

Oποιος είναι να πάρει απο Πειραιά χτυπήστε μου ένα πμ να πάμε να πιούμε νωρίς το πρωί καφεδάκι στην πλατεία του Δημαρχείου και να περιμένουμε παρέα (εκεί απέναντι είναι το μουλτιράμα :)
Whatsapp doc?

#145   adriano7

adriano7

    iPH User

  • 103 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2012 - 10:51

το wifi μοντέλο δε διαθέτει gps δεκτη φιλε μου

ούτε location services δε διαθέτει;; :s

#146   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 21/03/2012 - 11:08

Πάντως υπενθυμίζω πως το iPad 2 wifi έπιανε στους χάρτες στίγμα όταν έκανες tether το ιντερνετ με το iPhone

#147   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/03/2012 - 11:30

Πάντως υπενθυμίζω πως το iPad 2 wifi έπιανε στους χάρτες στίγμα όταν έκανες tether το ιντερνετ με το iPhone


http://www.iphonehel...post__p__919159

#148   bluescreen

bluescreen

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2012 - 11:33

Απλά λίγο πολύ είναι και τεχνικές μάρκετινγκ νομίζω αυτές.

Γιατί αν ας πούμε τα είχε με 30 ευρώ διαφορά, το 16άρι δεν θα πούλαγε ούτε κομμάτι αφού με 60 ευρώ παραπάνω κάποιος θα μπορούσε να έχει 64GB...


Ακριβώς. Ο πρώτος λόγος είναι αυτός και ο δεύτερος είναι να κάνεις τον άλλο να κινηθεί προς τα χαμηλότερα μοντέλα τα οποία συνήθως είναι ευκολότερα και φθηνότερα στην παραγωγή. Πάντως η τιμή είναι καλή. Εγώ είχα σκοπό να το πάρω από Αμερική με 700$ και περίπου 70$ μεταφορικά και ασφάλεια. 580€ δηλαδή για το 64 wifi με laser engraving. Το ενδεχόμενο φπα και τελωνείου όμως είναι αποτρεπτικό. Αν υπολογίσετε και αυτά, η τιμή είναι αρκετά μεγαλύτερη από τα 720€ που κάνει εδώ.

#149   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 21/03/2012 - 11:38

Με σκηνή έξω απο το πλαίσιο κηφησιας περιμένοντας το iPad 3Αναρτημένη εικόνα


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?tadrsh

#150   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 21/03/2012 - 11:43

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πολλοί επιμένουν σε wifi μοντέλο και μιλάνε για tethering μεσω iPhone.Εμένα προσωπικά δεν με βολεύει να δεσμεύω το τηλέφωνο ,να μου ξελιγώνει την μπαταρια του iPhone και όταν δέχομαι 5-10 κλήσεις στο 30λεπτο να μου κόβεται συνεχεια το ιντερνετ.Γιαυτό iPad 3G με καρτούλα microsim με συμβολαιάκι και το iphone χωρις να το δεσμεύω.
Το κάθε μοντέλο ειναι ανάλογα τις αναγκές του καθενός.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες