Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Νέο iPad: Αυτές είναι οι τιμές πώλησης στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
222 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/03/2012 - 20:00

...Μηπως το 16αρι δεν ειναι πια για "πολλα-πολλα" και το 32αρι τουλαχιστον ειναι αναγκαιο?


Πάρε το 32αρι για να είσαι ήσυχος!! ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2012 - 20:13

O Eυαγγελατος στην εκπομπη του κραταει το new iPad ;)

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#183   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/03/2012 - 20:19

Έχει καταλήξει κανένας τι θήκη θα πάρει? Εγώ ακόμα όχι, και με βλέπω να την αφήνω τη ζελατίνα στην πίσω πλευρά, μέχρι να βρω ποια θήκη θα πάρω.

#184   djdog

djdog

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 22/03/2012 - 20:21

´Αναγκαίο ´ δεν είναι σίγουρα, ιδίως όταν μιλάμε για iPad που μόνο ανάγκη δεν ειναι, επιθυμητό πάλι ίσως....:)

Εμενα μου ειναι αναγκαιο λογω δουλειας.
Το ipad δεν ειναι μονο για σερφαρισμα και να παιζεις παιχνιδια...Εχει και επαγγελματικες εφαρμογες...
Σε καθε περιπτωση,μαλλον θα παω για το 32αρι....Και απο οτι καταλαβαινω απο αυτα που γραφετε για τη μικρη διαθεσιμοτητα,επειδη το χρειαζομαι τη Κυριακη,δε θα γλυτωσω αυριο το πρωινο ξυπνημα και την αναμονη εξω απο καποιο καταστημα...
"Αμερικανια"... >:(
:lol: :lol:

#185   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/03/2012 - 20:47

Υπάρχει μάρκετινγκ, όχι μ@@@ς!

Αναρτημένη εικόνα


Και εμενα για την ιδια ημερομηνια μου το εχουν delivery 2 april το ιδιο μην. στειλενε :)
και τα περιμενω πως και πως

#186   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2012 - 20:48

Και εμενα για την ιδια ημερομηνια μου το εχουν delivery 2 april το ιδιο μην. στειλενε :)
και τα περιμενω πως και πως


το ακύρωσα! πάω αύριο να το πάρω.

#187   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/03/2012 - 20:50

Εγω παλι οχι γιατι δεν μπορω να τρεχω λογω δουλειας
οποτε ας μου το φερουν στην πορτα μου

#188   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/03/2012 - 20:56

Παιδιά προσοχή απο το κατάστημα που θα αγοράσετε το νέο ipad στις μέρες DOA που δίνει,
έκανα μερικά τηλέφωνα σήμερα για το συγκεκριμένο θέμα σε κάποια καταστήματα και ιδού η απαντήσεις τους:

1.iStorm(River west)τα προϊόντα της Apple δεν έχουν DOA,αν έχει κάποιο πρόβλημα η Apple μας έχει δώσει εντολή :o το προιον να υπόκειται σε διαδικασία Service.
Όταν ρώτησα αν "η διαδικασία Service" αποφανθεί οτι εχει πρόβλημα το ipad τότε μου δίνετε σφραγισμένο?
Φυσικά η απάντηση τους ήταν ΟΧΙ μόνο σκέτη την νέα συσκευή,χωρίς κουτί και αξεσουάρ.
Ακολούθησε,πλέον,πιο έντονη συζήτηση,σχετικά με τον νόμο περι DOA στα Eλλ. καταστήματα και την ζήτηση όσα μου είπαν εγγράφως απο το κατάστημα τους,
η απάντηση τους:δεν δίνουμε τίποτα εγγράφως,απεφθηνθητε στην info-quest αν θέλετε κάτι τέτοιο,αν σας το δώσουν,ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!

2.Πλαίσιο(Πειραιά)o υπάλληλος τηλεφωνεί στα κεντρικά γιατί δεν γνωρίζει ο ίδιος,
η απάντηση των "κεντρικών":τα προϊόντα Apple δεν έχουν DOA,μόνο service ή DOA στην info-quest,αυτή την εντολή έχουμε από την info-quest,,εμείς δεν μπορούμε να αποφασίσουμε για τις μέρες DOA εφόσον τα κάνει εισαγωγή η info-quest.
Ακολουθεί συζήτηση στην οποία του εξηγώ οτι εχω τηλεφωνήσει στην info-quest και μου έχουν πει ότι το Doa το δίνει το εκάστοτε κατάστημα,πχ το multirama έχει 7 μέρες DOA,ο Γερμανός 3-7 μέρες κτλ. στα προϊόντα Aplle.
2o τηλεφώνημα στα κεντρικά,η απάντηση:
"τελικά και ΕΜΕΙΣ,δίνουμε 7 μέρες DOA,αλλά μετά απο έλεγχο του ipad,να διαπιστωθεί ότι όντος εχει πρόβλημα και σας δίνουμε ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΗ ΣΥΣΚΕΥΗ.

3.Multirama(Πειραιά)Φυσικά και παρέχουμε DOA,7 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΕΣ μέρες,αλλά μετά απο έλεγχο του ipad,δηλαδή θα μπορείτε να πάρετε καινούριο ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ σε 5 μέρες περίπου,ισως και λιγότερο,εαν υπάρχει διαθεσιμότητα φυσικά.

4.Golden i το ίδιο ακριβώς με multirama.

Επειδή εχω βγει πολλές φορές "άτυχος" και δεν εχω σκοπό να ρισκάρω τα 620 Ευρώ που θα δώσω και φυσικά να μπλέξω,αν εχει κάποιο πρόβλημα το νέο μου ipad,κοιτάζω να ελαχιστοποιήσω τις πιθανότητες να μείνω με ενα χαλασμένο ipad και να το τρέχω απο Service σε Service.

Σας συμβουλεύω να κάνετε το ίδιο,
άλλωστε δικαίωμα μας είναι.

Τελευταία επεξεργασία από: tolistr, 22/03/2012 - 21:00


#189   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 22/03/2012 - 23:34

Παιδιά προσοχή απο το κατάστημα που θα αγοράσετε το νέο ipad στις μέρες DOA που δίνει,
έκανα μερικά τηλέφωνα σήμερα για το συγκεκριμένο θέμα σε κάποια καταστήματα και ιδού η απαντήσεις τους:

1.iStorm(River west)τα προϊόντα της Apple δεν έχουν DOA,αν έχει κάποιο πρόβλημα η Apple μας έχει δώσει εντολή :o το προιον να υπόκειται σε διαδικασία Service.
Όταν ρώτησα αν "η διαδικασία Service" αποφανθεί οτι εχει πρόβλημα το ipad τότε μου δίνετε σφραγισμένο?
Φυσικά η απάντηση τους ήταν ΟΧΙ μόνο σκέτη την νέα συσκευή,χωρίς κουτί και αξεσουάρ.
Ακολούθησε,πλέον,πιο έντονη συζήτηση,σχετικά με τον νόμο περι DOA στα Eλλ. καταστήματα και την ζήτηση όσα μου είπαν εγγράφως απο το κατάστημα τους,
η απάντηση τους:δεν δίνουμε τίποτα εγγράφως,απεφθηνθητε στην info-quest αν θέλετε κάτι τέτοιο,αν σας το δώσουν,ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!

2.Πλαίσιο(Πειραιά)o υπάλληλος τηλεφωνεί στα κεντρικά γιατί δεν γνωρίζει ο ίδιος,
η απάντηση των "κεντρικών":τα προϊόντα Apple δεν έχουν DOA,μόνο service ή DOA στην info-quest,αυτή την εντολή έχουμε από την info-quest,,εμείς δεν μπορούμε να αποφασίσουμε για τις μέρες DOA εφόσον τα κάνει εισαγωγή η info-quest.
Ακολουθεί συζήτηση στην οποία του εξηγώ οτι εχω τηλεφωνήσει στην info-quest και μου έχουν πει ότι το Doa το δίνει το εκάστοτε κατάστημα,πχ το multirama έχει 7 μέρες DOA,ο Γερμανός 3-7 μέρες κτλ. στα προϊόντα Aplle.
2o τηλεφώνημα στα κεντρικά,η απάντηση:
"τελικά και ΕΜΕΙΣ,δίνουμε 7 μέρες DOA,αλλά μετά απο έλεγχο του ipad,να διαπιστωθεί ότι όντος εχει πρόβλημα και σας δίνουμε ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΗ ΣΥΣΚΕΥΗ.

3.Multirama(Πειραιά)Φυσικά και παρέχουμε DOA,7 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΕΣ μέρες,αλλά μετά απο έλεγχο του ipad,δηλαδή θα μπορείτε να πάρετε καινούριο ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ σε 5 μέρες περίπου,ισως και λιγότερο,εαν υπάρχει διαθεσιμότητα φυσικά.

4.Golden i το ίδιο ακριβώς με multirama.

Επειδή εχω βγει πολλές φορές "άτυχος" και δεν εχω σκοπό να ρισκάρω τα 620 Ευρώ που θα δώσω και φυσικά να μπλέξω,αν εχει κάποιο πρόβλημα το νέο μου ipad,κοιτάζω να ελαχιστοποιήσω τις πιθανότητες να μείνω με ενα χαλασμένο ipad και να το τρέχω απο Service σε Service.

Σας συμβουλεύω να κάνετε το ίδιο,
άλλωστε δικαίωμα μας είναι.

Ερώτηση:

To DOA δε σημαίνει DEAD on arrival?

Δηλαδή αν λειτουργεί αλλά έχει κάποιο ελάττωμα μήπως δεν θεωρείται DEAD?

Και τέλος, μήπως όλα τα παραπάνω είναι αποτελέσματα παραπληροφόρησης υπαλλήλων?

Γιατί εφόσον η info-quest είναι ο μόνος εισαγωγέας, τότε αυτή καθορίζει την DOA πολιτική ανεξαρτήτως καταστήματος...

#190   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 22/03/2012 - 23:36

Έχει καταλήξει κανένας τι θήκη θα πάρει? Εγώ ακόμα όχι, και με βλέπω να την αφήνω τη ζελατίνα στην πίσω πλευρά, μέχρι να βρω ποια θήκη θα πάρω.

Εγώ, αν και είναι το πρώτο μου σκέφτομαι ένα back cover πίσω, smart cover μπροστά και μία θήκη τύπου pouch για μεταφορά.

Δεν ξέρω οι ζελατίνες πίσω δε μου αρέσουν από κάτι λίγο που έχω δει...

#191   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/03/2012 - 23:41

Ψάχνω να βρω back cover της προκοπής σε Ελληνικό κατάστημα για να το πάρω αύριο μεθαύριο και δεν βρίσκω τίποτα... και σε λογική τιμή... Αυτά του iPad 2 φαντάζομαι δε θα κάνουν λόγω μεγαλύτερου πάχους.

#192   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/03/2012 - 23:45

Κάποιες του ipad 2 κάνουν και στο new ipad αλλά αυτές που είναι πολύ κολλητές δεν χωράνε....

Και τα ελληνικά μαγαζιά ως γνήσιοι Ελληνάρες βάφτισαν πολλές από τις θήκες του ipad2 σε ipad2/new ipad..

Γι αυτό προσέχετε τι θα πάρετε ειδικά αν είναι κι ακριβή.Καλύτερα να πάτε να τις δοκιμάζετε επιτόπου.

Δείτε εδώ πχ πόσες έχουν "βαφτίσει" http://www.skroutz.g...phrase=new ipad

Αναρτημένη εικόνα


#193   Finder

Finder

    iPH Member

  • 211 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/03/2012 - 23:50

Το DOA ή αλλιως Dead On Arrival ειναι αν σου χαλασει ενα προϊον που αγορασες εντος 30 ημερων. Οχι μονο οταν το πρωτοανοιξεις αν δεν λειτουργει.
Αυτο που εχω δει χρονια τωρα, ειναι πως η καθε εταιρεια κανει ο,τι θελει..

Ενας φιλος προσφατα αγορασε απο το Πλαισιο ενα MacBook Pro και μετα απο 1 εβδομαδα που το ειχε, απλα δεν αναβε. Πηγε Πλαισιο, το Πλαισιο τον εστειλε στην "αντιπροσωπεια" Apple (δεν θυμαμαι πως την λενε την εταιρεια - αυτη που ειναι επι της Λ. Βουλιαγμενης) και εκει δεν του εδωσαν καινουργιο. Του το κρατησαν για 2 μερες και πηγε και πηρε το ιδιο επισκευασμενο.
Και μιλαμε για MacBook Pro ετσι? Οχι, για iPad που ειναι και στα μισα λεφτα..

Εμενα προσωπικα θα με ξενερωνε ΑΣΧΗΜΑ κατι τετοιο. Ειδικα για τοσο μεγαλο ποσο...

Οποτε, οπως το βλεπω εγω.. ξεχαστε τα DOA. Τουλαχιστον στην Ελλαδα.

Τελευταία επεξεργασία από: Finder, 22/03/2012 - 23:52


#194   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/03/2012 - 23:53

Κάποιες του ipad 2 κάνουν και στο new ipad αλλά αυτές που είναι πολύ κολλητές δεν χωράνε....

Και τα ελληνικά μαγαζιά ως γνήσιοι Ελληνάρες βάφτισαν πολλές από τις θήκες του ipad2 σε ipad2/new ipad..

Γι αυτό προσέχετε τι θα πάρετε ειδικά αν είναι κι ακριβή.Καλύτερα να πάτε να τις δοκιμάζετε επιτόπου.

Δείτε εδώ πχ πόσες έχουν "βαφτίσει" http://www.skroutz.g...phrase=new ipad



Lol! το πρωί που τις κοίταζα στο site του Πλαισίου, έγραφαν μόνο iPad 2 :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 22/03/2012 - 23:53


#195   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2012 - 23:54

Καλησπερα.το ipad 4g θα εχει gps κανονικα και χωρις καρτα sim? το ρωταω αυτο γιατι δεν θελω να πληρωνω εξτα παγιο για το ipad αφου εχω iphone 4 και θα δινω internet στο ipad μεσω thethering. Ευχαριστω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες