Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Wind και Iphone 4s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iraklisch

iraklisch

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2012 - 13:58

Γεια σας παιδια

24 Ιανουαριου με ενημερωση η wind οτι εχω αναβαθμηση. Παω απο το καταστημα και κανουμε τις διαδικασιες που απαιτουντε και παραγγελνω ενα iphone 4s λευκο 16gb. Μου λενε οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα κ οτι θα εχουν μεσα Φεβρουαριου και λεω εγω ενταξει δεν πειραζει θα περιμενουμε λιγακι,δεν χαθηκε κ ο κοσμος. Ερχετε ο Φεβρουαριος και κατα τις 20 του μηνος περνω τηλ και μου λενε δεν εχουν παραλαβει ακομα και παει για αρχεσ μαρτιου η παραλαβη. Αρχες μαρτιου μου λενε μεσα μαρτιου για παραλαβη. Περνω σημερα τηλεφωνο και μου λενε αρχες απριλιου. Ρε παιδια θελω την γνωμη σας. Ειναι δυνατον τετοια καθηστερησει? Εγω πιστευω οτι με κοροιδευουν και οποτε παραλαμβανουν δινουν αλλου τις συσκευες. Δεν μπορω να καταλαβω. Τι εχετε να μου προτινετε εσεις που ειστε κ πιο ειδικοι σε αυτα τα θεματα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sasoulini007

sasoulini007

    iPH Contributor

  • 1.127 μηνύματα
  • Twitter:@sasoulini007
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:sasoulini007

Δημοσίευση 23/03/2012 - 14:37

σε κοροιδευουν επειδη εχεις αναβαθμιση και θα χασουν λεφτα!!! να παρεις τηλ στα κεντρικα και να τους πεις οτι αν δεν στο φερουν θα πας στην cosmote h στη vodafone...να δεις μετα σε 2 μερες θα στο εχουν

#3   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2012 - 15:47

Δεν την παλεύουν εκει στην wind,μάλλον πολύ ευγενικά τους μιλάς.

#4   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2012 - 16:55

3 μηνες σε παιδεύουν..??
το κινητο κλεινει 6 μηνο σε λιγο..τι δεν υπαρχει..
εγω εδω στο ''χωριο'' που ειμαι ρωτησα 11 Δεκεμβρη αν υπαρχει και που ειπαν εχουμε παρα πολλα..15 το πηρα..
κανε κατι για φορητοτητα η μιλησε με τα κεντρικα..
και πες τους...''αν πατε ετσι..περιμενω το 5 αν ειναι...'' B)

Τελευταία επεξεργασία από: NiKlaus, 23/03/2012 - 16:55


#5   iraklisch

iraklisch

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 18:11

Μιλησα με κεντρικα και εκανα αιτηση παραπονων για το καταστημα. Μου ειπαν πως θα ενημερωσουν εναν αρμοδιο να κοιταξει το θεμα και για πιο λογο καθυστερη τοσο πολυ. Ακομα κ απο τα κεντρικα μου ειπαν οτι οντως ειναι μεγαλο το διαστημα και δεν μπορουν να καταλαβουν τι συμβαινει. Δεν καιγομαι κ τοσο αν δεν ειχα την αναβαθμιση δεν θα εμπαινα καν στο κοπο γιατι και το 4αρακι που εχω μου ειναι αρκετο. Αυτο που με τρελαινει ομως ειναι η κοροιδια. Επισης τους ανεφερα οτι εαν δεν λυθη το θεμα μεσα στην επομενη βδομαδα ξεκιναω διαδικασια φορητοτητας σε αλλη εταιρια. Οποτε στην αναμονη και παλι.

#6   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/03/2012 - 18:19

Μιλησα με κεντρικα και εκανα αιτηση παραπονων για το καταστημα. Μου ειπαν πως θα ενημερωσουν εναν αρμοδιο να κοιταξει το θεμα και για πιο λογο καθυστερη τοσο πολυ. Ακομα κ απο τα κεντρικα μου ειπαν οτι οντως ειναι μεγαλο το διαστημα και δεν μπορουν να καταλαβουν τι συμβαινει. Δεν καιγομαι κ τοσο αν δεν ειχα την αναβαθμιση δεν θα εμπαινα καν στο κοπο γιατι και το 4αρακι που εχω μου ειναι αρκετο. Αυτο που με τρελαινει ομως ειναι η κοροιδια. Επισης τους ανεφερα οτι εαν δεν λυθη το θεμα μεσα στην επομενη βδομαδα ξεκιναω διαδικασια φορητοτητας σε αλλη εταιρια. Οποτε στην αναμονη και παλι.


Πολύ απλό το θέμα σου.. Πάρε και τώρα τηλέφωνο δωρεάν στο 13897 ή 13894 για να κάνεις αίτηση τηλεφωνικά για φορητότητα σε cosmote ή vodafone αντίστοιχα (χωρίς να είναι απαραίτητο να πραγματοποιηθεί δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα) και θα δεις για πότε θα στο στείλουν.. Κι ας μην καίγεσαι .. κάν το... Δεν νομίζω να σου αρέσει που σε κοροιδεύουν.

#7   iraklisch

iraklisch

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 18:27

Το σκεφτηκα να παρω τηλεφωνο να ξεκινησω την φορητοτιτα και οταν θα με καλουσε η wind για να μου κανει προσφορα η να ρωτησει τους λογους για του οποιους θελω να φυγω να τους ελεγα τι συμβαινει. Θα περιμενω μεχρι την τριτη να δω τι θα γινει εαν θα επικοινωσει καποιος μαζι μου και θα προχωρησω σε αυτη την διαδικασια.

#8   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/03/2012 - 18:38

Το σκεφτηκα να παρω τηλεφωνο να ξεκινησω την φορητοτιτα και οταν θα με καλουσε η wind για να μου κανει προσφορα η να ρωτησει τους λογους για του οποιους θελω να φυγω να τους ελεγα τι συμβαινει. Θα περιμενω μεχρι την τριτη να δω τι θα γινει εαν θα επικοινωσει καποιος μαζι μου και θα προχωρησω σε αυτη την διαδικασια.

Εγω θα σου λεγα να το κανεις τωρα.. Μονο κερδισμενος θα βγεις.. Εκτος απο αυτο το πιο πιθανο ειναι να κερδισεις και επιπλεον επιδοτηση ή έκπτωση παγιου.. Το πολυ πολυ δεν κερδιζεις τιποτα και δεν χανεις και τιποτα και ακυρωνεις την αιτηση.. Δεν αλλαζει κατι

#9   gregog7

gregog7

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 23/03/2012 - 18:53

Ακριβως το ιδιο επαθα και εγω περυσι σε Γερμανο.Από Ιανουάριο τελικα το πηρα Απριλιο,από άλλο καταστημα στην περιοχη μου
Ενώ περιμενα να πληρώσω λογαριασμό περνανε από μπροστά μου 2 4αρακια τα οποία προοριζόταν για καινουργιους πελάτες.Μετά τα σχετικά μπινελίκια στον υπευθυνο με πιανει μια γνωστη μου μέσα στο καταστημα και μου δίνει τον αριθμό από τα κεντρικά,τους πέρνω τηλ και μου είπαν 5-6 καταστήματα με διαθεσιμοτητα.Συννενοούμαι και την άλλη μερα το είχα στα χέρια μου.
Ψάξτο και έτσι ;)


Sent from my iPhone

#10   nellos

nellos

    iPH Addict

  • 625 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/03/2012 - 19:09

Πιο σπαστικο δεν υπαρχει απο αυτο το πραγμα


Στάλθηκε απο την καταμαυρη 4αρούμπα μου :-)

#11   iraklisch

iraklisch

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 19:19

Πηρα και εγω σε αλλα καταστηματα και τα περισσοτερα το ειχαν διαθεσιμο. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορουν να μου το δωσουν τα αλλα καταστηματα γιατι πηρα την αναβαθμηση απο το συγκεκριμενο καταστημα και πρεπει να το παραλαβω απο εκει.

#12   gregog7

gregog7

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 23/03/2012 - 19:30

Πηρα και εγω σε αλλα καταστηματα και τα περισσοτερα το ειχαν διαθεσιμο. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορουν να μου το δωσουν τα αλλα καταστηματα γιατι πηρα την αναβαθμηση απο το συγκεκριμενο καταστημα και πρεπει να το παραλαβω απο εκει.

δηλ για να καταλάβουμε ήδη τρέχεις στο νεο συμβόλαιο;και πότε θα κάνεις την υποθετική αποσβεση της συσκευής την οποία ήδη πληρώνεις χωρίς να την έχεις
Αυτά δεν γίνονται δεν βάζουν μυαλό με τπτ


Sent from my iPhone

#13   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 23/03/2012 - 19:36

Πηρα και εγω σε αλλα καταστηματα και τα περισσοτερα το ειχαν διαθεσιμο. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορουν να μου το δωσουν τα αλλα καταστηματα γιατι πηρα την αναβαθμηση απο το συγκεκριμενο καταστημα και πρεπει να το παραλαβω απο εκει.

επρεπε να κανεις την αναβαθμιση ΟΤΑΝ παρεις τη συσκευη. Εμεις αυτο καναμε με τη βοντα ιαει ενω ειχαμε κανονισει με ενα μαγαζι για την αναβαθμιση, μας ειπαν οχι, θα σας την κανουμε με το που θα ερθει η συσκευη και επειδη βρηκαμε σε αλλο καταστημα διαθεσιμη, την καναμε εκει. Αλλα μας ειχαν πει οτι θα την εκαναν ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ που θα παραλαμβαναμε τη συσκευή ωστε να περαστει και η επιδοτηση.
Whatsapp doc?

#14   iraklisch

iraklisch

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 19:37

Ναι κανονικα και συσκευη ακομα! Ειμαι περιοργος στο αν θα επικοινωση μαζι μου ο υποτιθεμενος "αρμοδιος" που θα αναλαβει το θεμα.

#15   iraklisch

iraklisch

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 19:40

επρεπε να κανεις την αναβαθμιση ΟΤΑΝ παρεις τη συσκευη. Εμεις αυτο καναμε με τη βοντα ιαει ενω ειχαμε κανονισει με ενα μαγαζι για την αναβαθμιση, μας ειπαν οχι, θα σας την κανουμε με το που θα ερθει η συσκευη και επειδη βρηκαμε σε αλλο καταστημα διαθεσιμη, την καναμε εκει. Αλλα μας ειχαν πει οτι θα την εκαναν ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ που θα παραλαμβαναμε τη συσκευή ωστε να περαστει και η επιδοτηση.


Και εγω ετσι ηθελα να το κανω αλλα ο τυπος στο καταστημα μου ειπε οτι καλο θα ηταν να δεσμευσουμε τωρα το ποσο μεχρι να ερθει η συσκευη γιατι με τον καιρο το ποσο πεφτει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες