Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Λαθρέμποροι πιάστηκαν με ειδικές τσάντες για τη μεταφορά του νέου iPad


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   niklakis

niklakis

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Twitter:@Nick_Bourlai
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:niklakis2

Δημοσίευση 22/03/2012 - 22:26

αγόρασα iphone 4 απο γερμάνια και το πέρασα απο το αεροδρόμιο........ειμαι λαθρέμπορος :huh:

προφανως το λες για πλακα ετσι;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2012 - 02:08

δηλαδή πέρα από τη πλάκα τώρα δηλαδή αν είμαι εξωτερικό και αγοράσω κινητό για τη πάρτη μου.....θα απαγορεύετε να το βγάλω εκτός χώρας? αν θέλω να πάω Ελλάδα πρέπει λίγο πριν τα σύνορα να το πουλήσω και μετά τα σύνορα να αγοράσω άλλο???

#18   invader

invader

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 23/03/2012 - 05:46

δηλαδή πέρα από τη πλάκα τώρα δηλαδή αν είμαι εξωτερικό και αγοράσω κινητό για τη πάρτη μου.....θα απαγορεύετε να το βγάλω εκτός χώρας? αν θέλω να πάω Ελλάδα πρέπει λίγο πριν τα σύνορα να το πουλήσω και μετά τα σύνορα να αγοράσω άλλο???


Απο οποιαδιποτε χωρα απο της 27 που ανηκουν στην ΕΕ ενωση μπορεις να περασεις οτι θελεις κ οσα θελεις ανεξαρτητου τιμης (μεχρι και τσιγαρα).
Απο οποιαδιποτε αλη χωρα περναν τελωνειο, πρεπει να δηλωσεις οτι αγορασες πχ αυτο για να πληρωσεις τον αναλογο φορο (23%), εκτος εαν ειναι και καλα προσοπικο αντικιμενο και το κουβαλας μαζι σου πανω στο αεροπλανο οπου φενετε οτι το ειχες ηδει και δεν το αγορασες απο εκεινη την χωρα και ετσι δεν χρειαζετε να το δηλωσεις. Αυτα ειναι τα νομιμα. Χωρις να φορολογηθεις επιτρεπετε (στην χωρα) μας αγορες αξιας καπου γυρο στα ~50$ ~35ευρω

Τελευταία επεξεργασία από: invader, 23/03/2012 - 05:48


#19   nikolis9

nikolis9

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 07:48

Τους λαθρεμπορους ναρκωτικών δεν πιάνουν και ποιανουν τους λαθρεμπορους iPad πολυ καλο.

#20   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.726 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/03/2012 - 08:23

δηλαδή πέρα από τη πλάκα τώρα δηλαδή αν είμαι εξωτερικό και αγοράσω κινητό για τη πάρτη μου.....θα απαγορεύετε να το βγάλω εκτός χώρας? αν θέλω να πάω Ελλάδα πρέπει λίγο πριν τα σύνορα να το πουλήσω και μετά τα σύνορα να αγοράσω άλλο???


για την γερμανια δεν απανταω προφανως εκανες πλακα :D

απο αλλες χωρες, για καποια ¨κινητα" πραγματα (οπως τα κινητα τηλεφωνα, ή walkman ή φωτογραφικες μηχανες κτλ) μπορεις να φερεις 1-2, αν σου ανοιξουν την βαλιτσα κ τη δουν γεματη, τοτε για να μην θεωρηθει λαθραια εισαγωγη πρεπει να γινει εκτελωνισμος κανονικα.


κ τελος επι του θεματος, γτ μπερδευεστε ?? απο τη στιγμη που θεωρειται παρανομο να εισαχθει τι κι αν ειναι ipad, τι κι αν ειναι ναρκωτικα.... ειναι παρανομο τελος!

#21   mdsars

mdsars

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Twitter:@mdsars
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:MDSARS

Δημοσίευση 23/03/2012 - 12:01

Και σε συλληψεις παρανομων υλικων ο αστυνομικος καθεται να βγει φωτογραφια ???

#22   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2012 - 13:54

δε πα να με βάλουν μέσα εγώ δεν θα πλήρωνα για κάτι που αγόρασα




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες