Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Η Vodafone Hellas προσφέρει HSPA+ προγράμματα για το νέο iPad!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 23/03/2012 - 01:03

Με ανακοίνωσή της στις 21/3/2012 η Vodafone Ελλάδος μας ενημερώνει ότι:

[attachment=31062:Vodafone-iPad-SIM-Card-265x300.jpg]


" H Vodafone σήμερα ανακοινώνει ότι ξεκινώντας από τις 23 Μαρτίου θα προσφέρει μια σειρά από ελκυστικά προγράμματα δεδομένων για το νέο iPad που θα επιτρέψουν στους πελάτες να συνδεθούν με το γρήγορο HSPA + δίκτυο με ταχύτητες έως και 42,2 Mbps."




Μόνο καλό μπορεί να θεωρηθεί το νέο αυτό για τους αγοραστές του νέου iPad που θα θέλουν να εκμεταλλευτούν στο έπακρο τις δυνατότητες της νέας τους συσκευής.

Μένει μόνο να δούμε αν οι ταχύτητες για τις οποίες μιλάει η εταιρεία στην ανακοίνωσή της είναι και στην πραγματικότητα τόσες.



[ΠΗΓΗ]

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 23/03/2012 - 01:11


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 23/03/2012 - 01:37

Αύριο θα τους τηλεφωνήσω να μάθω λεπτομέρειες και θα ξαναποστάρω!

Καλού κακού όσοι έχουν σκοπό να κάνουν νέο πρόγραμμα για το iPad τους ας περιμένουν μία δύο μέρες!

#3   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 03:34

Απο τιμες ξέρουμε κάτι;

#4   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 23/03/2012 - 03:41

No...

Έψαξα στο site τους αλλά δεν έχουν αναρτήσει τιμοκατάλογο ακόμα!

#5   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 03:58

Αν και εγω την έχω βρει την λύση... Παίρνεις ένα f2go και ενεργοποιείς το πακέτο με το 1.5gb για 30 ημέρες με 14 ευρώ. Νομίζω είναι υπέρ αρκετά και δεν μπλεκουμε με συμβόλαια κλπ...

#6   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 23/03/2012 - 04:00

Ναι αλλά εδώ αν ισχύει η εξής ανακοίνωση (που για να την έβγαλαν κάτι θα ισχύει...) τότε μιλάμε για ΑΛΛΕΣ ταχύτητες...

Εδώ στο σπίτι μου έχω 6Mbps και αυτοί μιλάνε για έως 42,2 Wireless!

Εκεί είναι το ζουμί της ανακοίνωσης...

Γιατί προγράμματα για mobile internet είχαν όλοι, ακόμα και χωρίς πάγια (καρτοίντερνετ).

#7   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 23/03/2012 - 12:10

Καλα και επειδή το λένε τι νομίζει θα ανοίξουν καμία πύλη που θα δίνει 4τραπλασιο Ίντερνετ αποτι λένε; Τρίχες σε πληροφορώ! Πρώτα πρέπει να βελτιώσει το σήμα της η κυρία πανάκριβη vodafone γιατι είναι απαράδεκτη!

#8   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/03/2012 - 12:14

Εδώ δεν έχει 3G σήμα καλό στις περισσότερες περιοχές η Vodafone(κέντρο Πάτρας) θέλει και γρήγορο HSPA..

Αναρτημένη εικόνα


#9   mistiri0

mistiri0

    iPH newbie

  • Pip
  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/03/2012 - 12:39

Η μεγαλύτερη απάτη που μπορείς να σκεφτείς ειναι να ξοδέψεις λεφτά σε σύνδεση 42,2mbps.
ποιος ο λόγος να δώσεις σε συσκευή χωρητικότητας 16, 32, 64gb τόσα λεφτά διαφορά,
αν σκεφτείς ότι με αυτή την ταχύτητα τα 64 gb θα γεμίζουν σε χρόνο 1/3 περίπου και μετα το αδειάζεις πάλι ή να ανοίγεις την σελίδα σε σχεδόν 0,4 sec πιο γρήγορα απο την 6 mbps.
εκτός αυτό μήν ξεχνάμε πώς οταν κατεβάζουμε απο jailbreak συσκευή μέσω installous τις περισσότερες φορές αν και έχουμε σύνδεσεις μεγαλές (εγώ έχω 13 mpbs μετρημένα σπίτι μου) το downloading σέρνεται λόγω βεβαρημένων servers απο τους εκατομμύρια downloaders.

εκτός αυτού τελευταίο θέμα ειναι το σήμα που δεν μπορεί να πιάνει πάντα 3g ή κάποιες φορές η ταχύτητα λόγω του μέρους - καιρού δεν ανταποκρίνεται σε ότι πληρώνεις κοινώς το 40% του χρόνου χρήσεως σου.

τέλος ειναι αποδεδειγμένο ότι όσο μεγαλύτερο μόντεμ έχεις σε ταχύτητα σε συνδιασμό με την 42 mbps ταχύτητα της σύνδεσης ο λογαρίασμός που θα σου έρθει θα ειναι τεράστιος καθώς ο όγκος των δεδομένων θα ειναι μεγάλος και ίσως παρασυρθεί ο οποιοσδήποτε απο την δυνατότητα αυτή.

και ας υποθέσουμε οτι κάποιος το παρακολουθεί ως χρήση επειδή το ιντερνετ μέσω τηλεφωνίας ειναι πανακριβο θα τελειωνει ο μηνιαιως χρονος του σε δεκα μερες με 2 εβδομαδες και μετά τον πούλο.

Η δικία μου η άποψη ειναι τωρα που βγήκε η ταχύτητα αυτη καντε λιγο υπομονη αν θελετε τοσο πολυ ιντερνετ μεσω τηλεφωνιας να πάρετε με ταχύτητες μικρότερες που θα πέσουν οι τιμές και θα έχετε και μεγαλύτερα πακέτα mb στο σύνολο.

#10   moisnikos

moisnikos

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 23/03/2012 - 12:49

Σύμφωνα με την προσωπική μου εμπειρία χρήσης κινητού δικτύου στην Ευρώπη και συγκεκριμένα στην Αυστρία σας πληροφορώ οτι δεν υπαρχει περίπτωση ουτε μια στο εκατομμύριο να φτάσει σύντομα η ελληνική εταιρία τηλεπικοινωνιών σε τέτοιες ταχύτητες! Άσε που οι τιμές θα είναι εξωφρενικές διότι σαν Έλληνες είμαστε και πολύ λαρτζ!!
(με 15 ευρουλακια την βγαζουμε unlimited και οχι σαν το ελληνικο unlimited εως 30gb, unlimited με ολη την εννοια της λεξεως στην εταιρια (3) three οποιος θελει να ανοίξει λίγο τα μάτια του μπορεί να γκουγκουλάρει. Τέτοιο πράγμα στην Ελλάδα δεν υπαρχει και ουτε πρόκειται! Πλήρώνω 3 ευρώ για 60MB οταν σε σχεδον ολη την Ευρώπη προσφέρουν το κινητό ίντερνετ όπως πρέπει να είναι!!

#11   takisx

takisx

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 13:00

Εδώ δεν έχει 3G σήμα καλό στις περισσότερες περιοχές η Vodafone(κέντρο Πάτρας) θέλει και γρήγορο HSPA..

ακριβώς! ας βελτιώσει το σήμα της και μετά τα λέμε

#12   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 09:45

Vodafone εγγύηση στο κανονικό 3G πάντως.

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 24/03/2012 - 09:47


#13   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 24/03/2012 - 09:57

εγώ πάλι πιστεύω πως κάθε εταιρεία είναι καλύτερη από τις άλλες σε συγκεκριμένες περιοχές. πχ. Όταν είχε βγει το iphone 3G και το πήρα είχα σύνδεση vodafone αφού μόνο αυτή το έδινε τότε. Στην Λάρισα που μένω αν και είχα 500mb ίντερνετ 3G είχα δει όλες και όλες 3 φορές. Όταν πήγα στον ξάδελφό μου ένα Σαββατοκύριακο στην Ηγουμενίτσα το 3G ήταν μόνιμο πραγματικά. Αν δεν το έκλεινες δεν έφευγε με τίποτα. Αφού θυμάμαι ότι πήγαμε απέναντι στην Κέρκυρα με το σκάφος ενός γνωστού του και μέσα στην θάλασσα έπιανα 3G...

#14   spursfan

spursfan

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Twitter:@jowardan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:jordancoys

Δημοσίευση 24/03/2012 - 10:01

Εγω έχω ένα προγραμμα της Vodafone στο ipad(500 mb=10euro) και απο 3g σήμα είμαι πολυ ευχαριστημένος σε σχέση με άλλον φίλο που έχει Cosmote.


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

#15   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 10:06

Εγω έχω ένα προγραμμα της Vodafone στο ipad(500 mb=10euro) και απο 3g σήμα είμαι πολυ ευχαριστημένος σε σχέση με άλλον φίλο που έχει Cosmote.


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk


Με 10 ευρώ στη wind έχεις 1gb με συμβόλαιο.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες