Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Διαθεσιμότητα Νέου iPad στην Ελλάδα.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
428 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   iCasius

iCasius

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2012 - 16:33

Να γράψω κι εγώ δύο πραγματάκια, για να καταλάβουμε το πόσο "μπακάληδες" είναι εδώ πέρα....

Έχοντας εκδηλώσει απλά ενδιαφέρον στα site των άι χρυσών και των άι καταιγίδων από τις 27 Μαρτίου, μέχρι σήμερα, δεν μου έχει έρθει κανένα mail.

3-4 φορές πέρασα από Κολωνάκι μπας και είχαν κάτι να μου πουν, αλλά δεν. Πότε θα παραλάβουν, αν έχουν, κάτι τέλος πάντων. Ενημέρωση δεν πήρα

Μίλησα και με τους ίδιους, τηλεφωνικά... μηδέν εις το πηλίκο.

Παρακολουθώ το φόρουμ και βλέπω ότι κάποιος έγραψε την Πέμπτη 19 Απριλίου ότι ενημερώθηκε από Γλυφάδα πως την επομένη θα έχουν μερικά κομμάτια. Σκεπτόμενος λογικά λέω θα έχει και το Κολωνάκι.

Παρασκευή 20 Απριλίου πρωί πάω από Κολωνάκι. "Μπορεί να μας φέρουν σήμερα ή από την επόμενη εβδομάδα" τα λόγια τους.
Παρακολουθώ αυτό το νήμα και ταυτόχρονα τις διαθεσιμότητες σε Γλυφάδα και Κολωνάκι. Ανεβάζουν κομμάτια Γλυφάδα και μετά από λίγο και Κολωνάκι. Τηλεφωνώ στην καταιγίδα και ρωτάω σαν χαζός :
-Εγώ: εεεεε... ξέρετε θέλω το ipad το καινούργιο και βλέπω ότι έχετε αλλά δεν μπορώ να το παραγγείλω. Τί μπορούμε να κάνουμε :huh:
-Τηλεφωνητής: πείτε μου το επίθετό σας, ποιο μοντέλο θέλετε, από που θέλετε να παραλάβετε και να πάτε σήμερα να το πάρετε !!!

Αφού μου εξήγησε ότι μόνο για μια μέρα μπορούν να το κρατήσουν, δίνοντας ΜΟΝΟ το επίθετό μου κι ένα τηλέφωνο, μετά από 2 ώρες απλά πήγα και το παρέλαβα, δίχως κάποιο πρόβλημα. ΧΩΡΙΣ (προ-) παραγγελία, ΧΩΡΙΣ να προπληρώσω. Ξαναλέω ότι έδωσα ΜΟΝΟ το επίθετό μου.

Ίσως να μην είναι και πολύ πιστευτή η ιστορία μου, αλλά έτσι είναι. Μπορεί να βρεθεί κάποιος που έκανε το ίδιο και να επιβεβαιώσει.

Τώρα γιατί ταλαιπωρούν τον κόσμο, που θέλει να τους τα στάξει ή τους τα έχει προ-στάξει, δεν ξέρω. Δεν ξέρω τι πολιτικές ακολουθούν. Δεν μπορώ να γνωρίζω γιατί να δώσουν σε κάποιον που απλά έδωσε ένα επίθετο κι όχι σε όσους είναι σε λίστες αναμονής. Όπως και να'χει, ακόμα κι ο μπακάλης της γειτονιάς, αν του παραγγείλεις ντομάτες γιατί δεν είχε, θα σε εξυπηρετήσει με προτεραιότητα. Εν κατά κλείδι, υπάρχουν "μπακάληδες" και μπακάληδες.

Τα σέβη μου.


Όπως τα λες ειναι φίλε μου , έχει να κάνει με τον ''μπακάλη'' και όχι τόσο με τον τρόπο πληρωμής

Άλλωστε ακόμη και διακανονισμό να έχει κάνει κάποιος ασχέτως αν είναι μέσω κάρτας ή οχι ο ''Μπακάλης'' φροντίζει να προεισπράξει τα χρήματα απο την συνεργαζόμενη τράπεζα.

Ελπίζω μόνο να μην υπάρχει κόσμος που έχει πληρώσει με κάρτα ή διακανονισμό και θα του σκάσει η πρώτη δόση χωρίς να έχει παραλάβει!!!!!

Εκεί μπορεί να τους τρέξει αρκετά πιστεύω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   hotfixus

hotfixus

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/04/2012 - 16:43

Όπως τα λες ειναι φίλε μου , έχει να κάνει με τον ''μπακάλη'' και όχι τόσο με τον τρόπο πληρωμής

Άλλωστε ακόμη και διακανονισμό να έχει κάνει κάποιος ασχέτως αν είναι μέσω κάρτας ή οχι ο ''Μπακάλης'' φροντίζει να προεισπράξει τα χρήματα απο την συνεργαζόμενη τράπεζα.

Ελπίζω μόνο να μην υπάρχει κόσμος που έχει πληρώσει με κάρτα ή διακανονισμό και θα του σκάσει η πρώτη δόση χωρίς να έχει παραλάβει!!!!!

Εκεί μπορεί να τους τρέξει αρκετά πιστεύω.


υπάρχει κόσμος, και δνε μπορούμε να τους κάνουμε τίποτα, μόνο να ακυρώσουμε την παραγγελία και να πιστωθεί η πιστωτική.

#258   iCasius

iCasius

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2012 - 16:45

υπάρχει κόσμος, και δνε μπορούμε να τους κάνουμε τίποτα, μόνο να ακυρώσουμε την παραγγελία και να πιστωθεί η πιστωτική.


Λογικό να υπάρχει φίλε , βέβαια έχω μια ένσταση για το αν μπορεί να γίνει κάτι ή όχι.

Μια επιστολή στο ΙΝΚΑ για αρχή είμαι σίγουρος που αποτελεί καλή αρχή.

;)

#259   loukandr

loukandr

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 23/04/2012 - 18:04

Να γράψω κι εγώ δύο πραγματάκια, για να καταλάβουμε το πόσο "μπακάληδες" είναι εδώ πέρα....

Έχοντας εκδηλώσει απλά ενδιαφέρον στα site των άι χρυσών και των άι καταιγίδων από τις 27 Μαρτίου, μέχρι σήμερα, δεν μου έχει έρθει κανένα mail.

3-4 φορές πέρασα από Κολωνάκι μπας και είχαν κάτι να μου πουν, αλλά δεν. Πότε θα παραλάβουν, αν έχουν, κάτι τέλος πάντων. Ενημέρωση δεν πήρα

Μίλησα και με τους ίδιους, τηλεφωνικά... μηδέν εις το πηλίκο.

Παρακολουθώ το φόρουμ και βλέπω ότι κάποιος έγραψε την Πέμπτη 19 Απριλίου ότι ενημερώθηκε από Γλυφάδα πως την επομένη θα έχουν μερικά κομμάτια. Σκεπτόμενος λογικά λέω θα έχει και το Κολωνάκι.

Παρασκευή 20 Απριλίου πρωί πάω από Κολωνάκι. "Μπορεί να μας φέρουν σήμερα ή από την επόμενη εβδομάδα" τα λόγια τους.
Παρακολουθώ αυτό το νήμα και ταυτόχρονα τις διαθεσιμότητες σε Γλυφάδα και Κολωνάκι. Ανεβάζουν κομμάτια Γλυφάδα και μετά από λίγο και Κολωνάκι. Τηλεφωνώ στην καταιγίδα και ρωτάω σαν χαζός :
-Εγώ: εεεεε... ξέρετε θέλω το ipad το καινούργιο και βλέπω ότι έχετε αλλά δεν μπορώ να το παραγγείλω. Τί μπορούμε να κάνουμε :huh:
-Τηλεφωνητής: πείτε μου το επίθετό σας, ποιο μοντέλο θέλετε, από που θέλετε να παραλάβετε και να πάτε σήμερα να το πάρετε !!!

Αφού μου εξήγησε ότι μόνο για μια μέρα μπορούν να το κρατήσουν, δίνοντας ΜΟΝΟ το επίθετό μου κι ένα τηλέφωνο, μετά από 2 ώρες απλά πήγα και το παρέλαβα, δίχως κάποιο πρόβλημα. ΧΩΡΙΣ (προ-) παραγγελία, ΧΩΡΙΣ να προπληρώσω. Ξαναλέω ότι έδωσα ΜΟΝΟ το επίθετό μου.

Ίσως να μην είναι και πολύ πιστευτή η ιστορία μου, αλλά έτσι είναι. Μπορεί να βρεθεί κάποιος που έκανε το ίδιο και να επιβεβαιώσει.

Τώρα γιατί ταλαιπωρούν τον κόσμο, που θέλει να τους τα στάξει ή τους τα έχει προ-στάξει, δεν ξέρω. Δεν ξέρω τι πολιτικές ακολουθούν. Δεν μπορώ να γνωρίζω γιατί να δώσουν σε κάποιον που απλά έδωσε ένα επίθετο κι όχι σε όσους είναι σε λίστες αναμονής. Όπως και να'χει, ακόμα κι ο μπακάλης της γειτονιάς, αν του παραγγείλεις ντομάτες γιατί δεν είχε, θα σε εξυπηρετήσει με προτεραιότητα. Εν κατά κλείδι, υπάρχουν "μπακάληδες" και μπακάληδες.

Τα σέβη μου.


Φίλε μου φυσικά και σε πιστεύουμε, λίγο πολύ όλοι αυτά αντιμετωπίζουμε αλλά ο λόγος είναι απλός και κατανοητός.
*x: τους γιατί έτσι κι αλλιώς θα τα πουλήσουνε. Δεν το κάνουν πάντως εσκεμμένα. Εγώ είμαι σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος από Κολωνάκι διότι όσες φορές έχω ζητήσει να με ενημερώσουν για κάποια παραγγελία, με πήραν κανονικά τηλέφωνο και μάλιστα ξαναπροσπάθησαν όταν δεν με βρήκαν (σπάνιο αυτό).
Τώρα όταν μιλάμε για iPad / iPhone τις πρώτες ημέρες της κυκλοφορίας τους, εκεί τους πιάνει κάτι άλλο "όλους"!

Multirama Πειραιά που το πήρα εγώ πάντως σήμερα, δεν έχω παράπονο, με έπαιρναν τηλέφωνο για ενημέρωση πότε θα έρθει και όταν ήρθε με πήραν άμεσα πρωί να περάσω.

Τελευταία επεξεργασία από: Demon, 23/04/2012 - 18:05


#260   rozak

rozak

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 18:04

Πάντως το Πλαίσιο έχει άψογη εξυπηρέτηση: Παραγγελιά 16/4 και σήμερα παρέλλαβα.
Μάλιστα η χρέωση στην κάρτα έγινε την Παρασκευή, που με ενημέρωσαν ότι θα παραλάβω σήμερα.

#261   trelopapaki

trelopapaki

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:neyromanths

Δημοσίευση 23/04/2012 - 18:10

Μακρυα απο πλαισιο οτι και αν μου λες

#262   giwrgosd

giwrgosd

    iPH Enthousiast

  • 526 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/04/2012 - 18:13

Παρέλαβα σήμερα, ημέρα της γιορτής μου !
το καλύτερο δώρο !
Είχα κάνει την παραγγελία μου απο e-gate την προηγούμενη πέμπτη και μου ήρθε σήμερα
σε πάρα πολύ προσεγμένη συσκευασία.Έμεινα πολύ ευχαριστημένος απο το εν λόγω κατάστημα
και το προιον όπως πρέπει.Με ελληνικό φορτιστή κ' ελληνικά γράμματα στο πίσω μέρος του κουτιού.
Απο bleeding σχεδόν ανύπαρκτο και με το wifi κανένα πρόβλημα(αγόρασα το 32άρι wifi)!

#263   Kostaskal

Kostaskal

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 18:30

Φίλε μου φυσικά και σε πιστεύουμε, λίγο πολύ όλοι αυτά αντιμετωπίζουμε αλλά ο λόγος είναι απλός και κατανοητός.
*x: τους γιατί έτσι κι αλλιώς θα τα πουλήσουνε. Δεν το κάνουν πάντως εσκεμμένα. Εγώ είμαι σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος από Κολωνάκι διότι όσες φορές έχω ζητήσει να με ενημερώσουν για κάποια παραγγελία, με πήραν κανονικά τηλέφωνο και μάλιστα ξαναπροσπάθησαν όταν δεν με βρήκαν (σπάνιο αυτό).
Τώρα όταν μιλάμε για iPad / iPhone τις πρώτες ημέρες της κυκλοφορίας τους, εκεί τους πιάνει κάτι άλλο "όλους"!

Multirama Πειραιά που το πήρα εγώ πάντως σήμερα, δεν έχω παράπονο, με έπαιρναν τηλέφωνο για ενημέρωση πότε θα έρθει και όταν ήρθε με πήραν άμεσα πρωί να περάσω.


Δεν λέω, από εξυπηρέτηση όταν μου είπαν ότι είχαν κομμάτια, μέχρι και την παραλαβή του ipad, ήταν άριστοι.

Είναι όμως άξιο αναφοράς, το να μην γνωρίζουν το πότε θα παραλάβουν, όπως και να εξυπηρετούν πελάτη "σφήνα".

Είμαι σίγουρος πως δεν πρόκειται να πάρει κανείς απάντηση στην ερώτηση : Όταν θα παραλάβετε κομμάτια, θα εξυπηρετήσετε πρώτα όσους έχουν παραγγείλει, μετά όσους έχουν γραφτεί στις φόρμες ενδιαφέροντος και μετά στους πελάτες "σφήνες" ?

Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική του, δίνουμε προϊόντα όπως γουστάρουμε, όποιος προλάβει, όποιος ενδιαφερθεί περισσότερο, κ.ο.κ..
Ζήτηση υπάρχει. Όταν βλέπεις σε ένα εξειδικευμένο φόρουμ να γεμίζουν σελίδες με το πότε θα έρθει ένα προϊόν, πέραν των εγγεγραμένων χρηστών, υπάρχουν και εκατοντάδες άλλοι απλοί παρατηρητές. Έστω το 50% όλων αυτών, εαν έχουν εκδηλώσει άμεσα το ενδιαφέρον τους για αγορά, τότε οι εδώ επίσημοι resselers, θα μπορούσαν ανετότατα να έδιναν μερικές ορθές απαντήσεις.

Θα έρθουν εκείνη την εβδομάδα, εκτιμούμε τόσα κομμάτια, τόσες είναι οι παραγγελίες, λυπούμαστε θα εξυπηρετηθείτε μετά τις (μήνα-εβδομάδα).

Το να βγει μια ανακοίνωση από τον επίσημο resseler η οποία αναφέρετε σχετικά με την μεγάλη ζήτηση, ΟΚ.
Το κάνουμε ότι μπορούμε για να καλύψουμε την ελληνική αγορά, FAIL.
Αναφορές στο πότε έγινε η έναρξη του resseler και τί έχουν κάνει, FAIL.

Τεςπα.

#264   trelopapaki

trelopapaki

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:neyromanths

Δημοσίευση 23/04/2012 - 19:21

Δεν λέω, από εξυπηρέτηση όταν μου είπαν ότι είχαν κομμάτια, μέχρι και την παραλαβή του ipad, ήταν άριστοι.

Είναι όμως άξιο αναφοράς, το να μην γνωρίζουν το πότε θα παραλάβουν, όπως και να εξυπηρετούν πελάτη "σφήνα".

Είμαι σίγουρος πως δεν πρόκειται να πάρει κανείς απάντηση στην ερώτηση : Όταν θα παραλάβετε κομμάτια, θα εξυπηρετήσετε πρώτα όσους έχουν παραγγείλει, μετά όσους έχουν γραφτεί στις φόρμες ενδιαφέροντος και μετά στους πελάτες "σφήνες" ?

Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική του, δίνουμε προϊόντα όπως γουστάρουμε, όποιος προλάβει, όποιος ενδιαφερθεί περισσότερο, κ.ο.κ..
Ζήτηση υπάρχει. Όταν βλέπεις σε ένα εξειδικευμένο φόρουμ να γεμίζουν σελίδες με το πότε θα έρθει ένα προϊόν, πέραν των εγγεγραμένων χρηστών, υπάρχουν και εκατοντάδες άλλοι απλοί παρατηρητές. Έστω το 50% όλων αυτών, εαν έχουν εκδηλώσει άμεσα το ενδιαφέρον τους για αγορά, τότε οι εδώ επίσημοι resselers, θα μπορούσαν ανετότατα να έδιναν μερικές ορθές απαντήσεις.

Θα έρθουν εκείνη την εβδομάδα, εκτιμούμε τόσα κομμάτια, τόσες είναι οι παραγγελίες, λυπούμαστε θα εξυπηρετηθείτε μετά τις (μήνα-εβδομάδα).

Το να βγει μια ανακοίνωση από τον επίσημο resseler η οποία αναφέρετε σχετικά με την μεγάλη ζήτηση, ΟΚ.
Το κάνουμε ότι μπορούμε για να καλύψουμε την ελληνική αγορά, FAIL.
Αναφορές στο πότε έγινε η έναρξη του resseler και τί έχουν κάνει, FAIL.

Τεςπα.

ολο το θεμα σε ενα post μπορει να κλειδωθει τωρα lol :-)

#265   vagkont

vagkont

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/04/2012 - 08:57

Ήρθε...
Αυτό μόνο, τέλος...

#266   kostelos

kostelos

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 24/04/2012 - 09:00

εγω εχω επιδοτηση απο voda και δεν μπορω να βρω διαθεσιμο..

#267   trelopapaki

trelopapaki

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:neyromanths

Δημοσίευση 24/04/2012 - 09:04

Ήρθε...
Αυτό μόνο, τέλος...

τι ?ποιος ? που? :o

#268   iCasius

iCasius

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/04/2012 - 11:37

Ήρθε...
Αυτό μόνο, τέλος...


Δε περιγράφεις άλλο; :huh: :huh: :huh:

#269   vagkont

vagkont

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/04/2012 - 12:02

Είναι μια μικρή ιστορία...

Παίρνω την απόφαση την 1η Απριλίου (σαν ψέμα δηλαδή...) να παραγγείλω ένα λευκό 16άρι WiFi...
Έχοντας διαβάσει σε όλα τα ελληνικά forum οτι υπάρχει έλλειψη, κυρίως στα βασικά μοντέλα, αποφασίζω να πάω στον Κωτσόβολο την επόμενη ημέρα να το πάρω με τη γνωστή μέθοδο των άτοκων δόσεων μέσω καταστήματος (ήξερα οτι θα αργούσε, οπότε γιατί να πλήρωνα μπροστά για κάτι που θα έφτανε στα χέρια μου 20+ ημέρες μετά, με αισιόδοξες προβλέψεις...)


Το αποτέλεσμα ήταν το παρακάτω...

Θα μοιραστώ την δική μου εμπειρία από τον Κωτσόβολο...

Πήγα πρώτη φορά, το Σάββατο 31/03 για να ρωτήσω διαθεσιμότητα κλπ.
Με ενημερώσανε οτι αν το παραγγείλω θα το έχω στα χέρια μου σε 10-15 ημέρες.
Πάω την Δευτέρα 02/04 για να το παραγγείλω, ένας άλλος υπάλληλος μου λέει οτι μάλλον θα το παραλάβω μετά από -τουλάχιστον- 20 με 22 ημέρες.
Τέλος πάντων παίρνω την απόφαση και πάω ταμείο και σκέφτομαι οτι αφού θα περιμένω τόσο καιρό, να το βάλω με άτοκο διακανονισμό μέσω καταστήματος για να μην πληρώσω μπροστά για κάτι που θα έρθει μετά από 1 μήνα.
Στο ταμείο κάνω μια απλή ερώτηση αν μπορώ να ακυρώσω την παραγγελεία αν περάσουν οι 20 ημέρες (απαράδεκτο διάστημα για εμένα, αλλά ipad είναι αυτό...) και απάντησαν αρνητικά. Είχα φτάσει στο ταμείο οπότε είπα να μην κάνω πίσω...
Αρχίζουμε την καταγραφή των στοιχείων και φτάνουμε στο σημείο των δόσεων...
Οι δόσεις ήταν άτοκες αλλά το ποσό επιβαρύνεται με έξοδα τραπέζης + μια ασφάλεια σε περίπτωση ανεργίας
Το τελικό ποσό επιβαρύνθηκε με 37 ευρώ...
Δίνω τόπο στην οργή και δίνω το εκκαθαριστικό μου του έτους 2011, το τελευταίο δηλαδή...
"Συγνώμη κύριε, θέλουμε το εκκαθαριστικό του 2012...μπορείτε να πεταχτείτε να το φέρετε?"

Είπα ευχαριστώ... δεν θα πάρω και μπήκα στη λίστα αναμονής του e-shop...


την επόμενη ημέρα (03/04), μπαίνω στην λίστα αναμονής του e-shop για λευκό 16άρι WiFi στα 504 €, το site έχει ένδειξη οτι αναμένουν νέα παραλαβή 04/04
περνάει η 04/04 και η 05/04 κ.ο.κ.
οι ημέρες περνούσαν χωρίς ανταπόκριση από το e-shop...
με ειδοποιούν την Μεγάλη εβδομάδα οτι περιμένουν τέλος του μήνα νεα παραλαβή και βλέπουμε...

εντωμεταξύ, το μάτι μου καθημερινά ήταν στο skroutz.gr
Μ. Παρασκευή 13/04, με το που ανοίγουν τα μαγαζιά στις 1, βλέπω στο skroutz προσφορά Πλαίσιο 492 €

Αυτό ήταν, ακύρωση στο e-shop και λίστα αναμονής στο Πλαίσιο για μαύρο 16αρι WiFi αυτή τη φορά (τελικά αποφάσισα οτι μου άρεσε το πιο "κλασικό" και "σοβαρό" μαύρο...) με πρώτη εκτίμηση για παραλαβή τέλος μήνα αρχές Μαη...
Ώσπου το τηλέφωνο χτύπησε την Παρασκευή για να μου πουν οτι παραλαμβάνω Τρίτη.

And here we are...!!!

(review τις επόμενες ημέρες που θα έχω σχηματίσει μια ολοκληρωμένη άποψη...)

#270   trelopapaki

trelopapaki

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:neyromanths

Δημοσίευση 24/04/2012 - 12:07

οι περισσοτεροι παντως εχουν να που μια ιστορια πονου χαχα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες