Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Διαθεσιμότητα Νέου iPad στην Ελλάδα.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
428 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   iCasius

iCasius

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/04/2012 - 12:18

Είναι μια μικρή ιστορία...

Παίρνω την απόφαση την 1η Απριλίου (σαν ψέμα δηλαδή...) να παραγγείλω ένα λευκό 16άρι WiFi...
Έχοντας διαβάσει σε όλα τα ελληνικά forum οτι υπάρχει έλλειψη, κυρίως στα βασικά μοντέλα, αποφασίζω να πάω στον Κωτσόβολο την επόμενη ημέρα να το πάρω με τη γνωστή μέθοδο των άτοκων δόσεων μέσω καταστήματος (ήξερα οτι θα αργούσε, οπότε γιατί να πλήρωνα μπροστά για κάτι που θα έφτανε στα χέρια μου 20+ ημέρες μετά, με αισιόδοξες προβλέψεις...)


Το αποτέλεσμα ήταν το παρακάτω...



την επόμενη ημέρα (03/04), μπαίνω στην λίστα αναμονής του e-shop για λευκό 16άρι WiFi στα 504 €, το site έχει ένδειξη οτι αναμένουν νέα παραλαβή 04/04
περνάει η 04/04 και η 05/04 κ.ο.κ.
οι ημέρες περνούσαν χωρίς ανταπόκριση από το e-shop...
με ειδοποιούν την Μεγάλη εβδομάδα οτι περιμένουν τέλος του μήνα νεα παραλαβή και βλέπουμε...

εντωμεταξύ, το μάτι μου καθημερινά ήταν στο skroutz.gr
Μ. Παρασκευή 13/04, με το που ανοίγουν τα μαγαζιά στις 1, βλέπω στο skroutz προσφορά Πλαίσιο 492 €

Αυτό ήταν, ακύρωση στο e-shop και λίστα αναμονής στο Πλαίσιο για μαύρο 16αρι WiFi αυτή τη φορά (τελικά αποφάσισα οτι μου άρεσε το πιο "κλασικό" και "σοβαρό" μαύρο...) με πρώτη εκτίμηση για παραλαβή τέλος μήνα αρχές Μαη...
Ώσπου το τηλέφωνο χτύπησε την Παρασκευή για να μου πουν οτι παραλαμβάνω Τρίτη.

And here we are...!!!

(review τις επόμενες ημέρες που θα έχω σχηματίσει μια ολοκληρωμένη άποψη...)


Οι ιστορίες μας μοιάζουν με κάποιες μικροδιαφορές.
Σε μένα δεν υπήρξε η επιβάρυνση που αναφέρεις, μάλλον πέτυχα μια προσφορά λόγω Πάσχα που σου έδινε δυνατότητα και για περισσότερες άτοκες.
Βέβαια εγώ είχα κάνει την παραγγελία μέσω Internet και με ειδοποίησαν την επόμενη ότι εγκρίθηκε η παραγγελία και να περάσω απο κατάστημα για την ολοκλήρωση της διαδικασίας.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω και μου φαίνεται κουφό είναι γιατί σου ζήτησαν εκκαθαριστικό του 2012......διότι πολύ απλά θα το πάρεις στα χέρια σου το.......2013!!!

Ως γνωστόν εφέτος θα κάνουμε δήλωσεις για το οικονομικό έτος 2011 και θα πάρουμε εκκαθαριστικό για αυτό , οι δηλώσεις δε για τα φυσικά πρόσωπα γίνονται μέχρι τα μέσα Ιουνίου.

Άρα ακόμη και αν εννοούσε ότι θέλει το φετινό (το αποκαλεί 2012) αυτό δεν θα μπορούσε να το έχει μιας και το Taxis δεν έχει ανοίξει ακόμη για τις φορολογικές δηλώσεις.
Θα μου πείτε τι λέω αλλά θεωρώ πως ένας άνθρωπος πρέπει να ξέρει την δουλειά του και το τι λέει και πράττει.

Καλορίζικο.

Τελευταία επεξεργασία από: iCasius, 24/04/2012 - 12:18


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   vagkont

vagkont

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/04/2012 - 12:21

Οι ιστορίες μας μοιάζουν με κάποιες μικροδιαφορές.
Σε μένα δεν υπήρξε η επιβάρυνση που αναφέρεις, μάλλον πέτυχα μια προσφορά λόγω Πάσχα που σου έδινε δυνατότητα και για περισσότερες άτοκες.
Βέβαια εγώ είχα κάνει την παραγγελία μέσω Internet και με ειδοποίησαν την επόμενη ότι εγκρίθηκε η παραγγελία και να περάσω απο κατάστημα για την ολοκλήρωση της διαδικασίας.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω και μου φαίνεται κουφό είναι γιατί σου ζήτησαν εκκαθαριστικό του 2012......διότι πολύ απλά θα το πάρεις στα χέρια σου το.......2013!!!

Ως γνωστόν εφέτος θα κάνουμε δήλωσεις για το οικονομικό έτος 2011 και θα πάρουμε εκκαθαριστικό για αυτό , οι δηλώσεις δε για τα φυσικά πρόσωπα γίνονται μέχρι τα μέσα Ιουνίου.

Άρα ακόμη και αν εννοούσε ότι θέλει το φετινό (το αποκαλεί 2012) αυτό δεν θα μπορούσε να το έχει μιας και το Taxis δεν έχει ανοίξει ακόμη για τις φορολογικές δηλώσεις.
Θα μου πείτε τι λέω αλλά θεωρώ πως ένας άνθρωπος πρέπει να ξέρει την δουλειά του και το τι λέει και πράττει.

Καλορίζικο.


μου έδωσαν μια πολύ ωραία αφορμή να ακυρώσω την παραγγελία και έτσι γλύτωσα συνολικά από την 1η απόπειρα παραγγελίας 54 €

δεν το λές και κακό...;)

#273   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/04/2012 - 16:45

ψαχνοντας απο την παρασκευη να βρω το 2 λευκο wifi 16 να σας πω πως δεν το βρισκω πουθενα,και σε πολλα μαγαζια που πηρα μου ελεγαν γιατι δεν παιρνεις το 3που ειναι καλυτερο και ετοιμοπαραδοτο...
mgmanager, mediamarkt, golden i και δεν θυμαμαι που αλλου.
ξερει κανεις αν υπαρχει το 2 πουθενα ετοιμοπαραδοτο;

legit


#274   voxson

voxson

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/04/2012 - 18:40

Έχω προπαραγγείλει από Κωστσόβολο (μόνο και μόνο για τις 30 άτοκες) και μου είπαν ότι δε θα έχουν νέα παραλαβή πριν τις 8/5 !

#275   hotfixus

hotfixus

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/04/2012 - 21:25

Έχω προπαραγγείλει από Κωστσόβολο (μόνο και μόνο για τις 30 άτοκες) και μου είπαν ότι δε θα έχουν νέα παραλαβή πριν τις 8/5 !


Πότε το παρήγγειλες;

#276   kostas125

kostas125

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/04/2012 - 22:52

Παραγγελία πλαίσιο 10/4 και σήμερα παρελαβα. 16gb wifi λευκό με eu ανταπτορα και είναι και γαμω!!!! Bleeding τόσο ελαφρύ που πρέπει να κολλησεις πάνω του για να το καταλάβεις και το wifi όλα καλα

Υπομονή αδέρφια γιατι αξίζει

#277   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/04/2012 - 08:16

Καλημερα απο Μυκονο!
Στο καταστημα Vodafone Μυκονου εχει καποια κομματια.
Αν καποιος φιλος θελει θα μπορουσα να τον εξυπηρετησω.
Οποιος θελει μπορει να μου στειλει ΠΜ για να βρουμε τροπο να του το στειλω

#278   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/04/2012 - 12:18

Μη

οι περισσοτεροι παντως εχουν να που μια ιστορια πονου χαχα


Το πλαίσιο είναι κολοσσός άμα ξέρεις.....δεν ξέρω αν έχεις δει στο εργοστάσιο που έχει.δεν είναι μαγαζάκι...όπως public,multirama,κλπ. Μπορεί σε μερικά προιόντα να μην έχει DOA όπως τα apple,αλλά αυτή είναι η νοοτροπία της.Είναι και σε ποιον υπάλληλο,υπεύθυνο θα πέσεις! Προσωπικά δεν μου έχει τύχει ανοιγμένο προιόν στο πλαίσιο όπως τα άλλα...πχ multirama,e-shop,e-world. Πάντα σφραγισμένο και τους βγάζω το καπέλο.Άμεση διαθεσιμότητα,στα φέρνουν την επόμενη μέρα,παρήγγειλα πριν το πάσχα 2 θήκες smart cover leather cream 14:00 και την επόμενη μέρα διαθέσιμα στο κατάστημα,όπως και ένα κουτί COSMOS II. Πάντα σε ενημερώνουν, δεν σε γράφουν...Όταν χαλάσει πχ μια μητρική,ένας ssd τον ελέγχουν και μετά άμα είναι χαλασμένος σου δίνουν άλλη,άλλον.Δεν περιμένεις να το στείλουν στην αντιπροσωπεία και μετά σου δίνουν άλλο!!Μη λέμε και ότι θέλουμε! :)

#279   hotfixus

hotfixus

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/04/2012 - 13:12

εγώ πάντως ακύρωσα την παραγγελία στον Κωτσόβολος, βαρέθηκα να ακούω να μου λένε δεν ξέρουμε.

#280   trelopapaki

trelopapaki

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:neyromanths

Δημοσίευση 25/04/2012 - 13:15

εγώ πάντως ακύρωσα την παραγγελία στον Κωτσόβολος, βαρέθηκα να ακούω να μου λένε δεν ξέρουμε.

αυτο γινεται στα περισσοτερα παιδια που το εχουν παραγγειλει

#281   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/04/2012 - 15:36

σημερα ηταν να παραλαβω απο κωτσοβολο- speedex!!τους παιρνω το πρωι στην speedex τους λεω ποια διευθυνση βλεπετε για παραδοση, μου λενε δεν μπορουμε να το δουμε αυτο,πρωτο κουλο!!λεω ωραια ειμαι στην δουλεια στη δαφνη, δινω ξανα την διευθυνση τηλεφωνο,μου λεει περιμενετε στην γραμμη να μιησω με τον μ@λ@κ@ τον κουριερα μας,μετα απο λιγο μου λεει σε περιπτωση προβληματος θα σας καλεσουμε! το αποτελεσμα να το στειλουν σπιτι να κολλησουν αυτοκολλητο και να μην με παρουν ΠΟΤΕ τηλεφωνο!!τους πηρα μου λενε δεν σας βρισκαμε και θα σας το στειλουμε αυριο!!και εγινε της πουτ@ν@ς το καγκελο!!θα παω να το παραλαβω εγω απο το μαγαζι τους!!αναμενετε νεα μου!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#282   trelopapaki

trelopapaki

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:neyromanths

Δημοσίευση 25/04/2012 - 15:43

πηγαινε εσυ δεν βγαζεις ακρη

#283   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/04/2012 - 15:47

αφου ειναι μ@λ@κες λεμε!ηταν για παραλαβη απο το καταστημα,μετα μου λενε οτι θα μου το στειλουν,τελικα το στελνουν λαθος!τ @ρχιδι@ ολα τους!!δουλευουν σαν το κωλοδημοσιο!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#284   iCasius

iCasius

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/04/2012 - 16:32

αφου ειναι μ@λ@κες λεμε!ηταν για παραλαβη απο το καταστημα,μετα μου λενε οτι θα μου το στειλουν,τελικα το στελνουν λαθος!τ @ρχιδι@ ολα τους!!δουλευουν σαν το κωλοδημοσιο!

Το εντυπωσιακό είναι πως παρέδωσε ο Κωτσόβολος!!!!!
Σου είχε έρθει κάποιο μήνυμα στο κινητό την προηγούμενη ημέρα;

Τελευταία επεξεργασία από: iCasius, 25/04/2012 - 16:37


#285   christopherzaha

christopherzaha

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/04/2012 - 16:58

παίδες εγώ το πήρα σήμερα μετά απο ένα μήνα προπαραγγελίας απο κωτσόβολο!! στείλανε άλλο ένα αν δεν κάνω λάθος!! επιτέλουσ!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες