Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

νέο iPad! Οι πρώτες εντυπώσεις απο τους κατόχους


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
938 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/03/2012 - 06:50

Το πήρα κι εγώ χτες από Document, 16αρι λευκό wifi... Η οθόνη είναι ασύλληπτης ποιότητας και σε γενικότερες γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημένη, δεν θερμαίνεται και δεν με ενοχλεί τελικά το extra βάρος σε σχέση με το 2... Το μόνο που μένει να τσεκάρω και με απασχολεί πολύ είναι οι χρόνοι φόρτισης, αν και στην αρχή, μέχρι να στρώσει η μπαταρία, όλες οι idevices που είχα μέχρι τώρα φόρτιζαν πολύ πιο αργά σε σχέση με λίγες φορτίσεις μετά...

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 24/03/2012 - 06:50


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 24/03/2012 - 09:05

Πηγα το απογευμα τελικα και το ειδα απο κοντα...το extra παχος και βαρος αν δεν το ηξερα δεν θα το καταλαβαινα καν,η οθονη απλα φοβερη αλλα μονο μειον οτι ολο το καπακι πισω ζεματαγιε!

αν υπήρχε έξτρα πάχος, τόσο ώστε να μπορούσες να το καταλάβεις, τότε η θήκη που πήρα εχθές, δεν θα το χώραγε!

#243   gelioa

gelioa

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2012 - 10:18

Wind tethering ... Είναι μια ιστορία αγάπης και μίσους ...... Πάλι τα ίδια σαν τον 4s .... Wind.... Tim .... Ότι θέλει βγάζει αλλα ενεργοποίηση tethering δεν βλέπω


Sent from my iPad using Tapatalk

#244   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 24/03/2012 - 10:36

Wind tethering ... Είναι μια ιστορία αγάπης και μίσους ...... Πάλι τα ίδια σαν τον 4s .... Wind.... Tim .... Ότι θέλει βγάζει αλλα ενεργοποίηση tethering δεν βλέπω


Sent from my iPad using Tapatalk



Πέρασε τις ρυθμίσεις τις wind και στο APN κοινή χρήση Ίντερνετ.μονο του δεν τις περνάει

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 24/03/2012 - 10:44


#245   raffo333

raffo333

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2012 - 11:09

Παιδιά κάντε μια δοκιμη, δείτε τι θερμοκρασία αναπτύσσει αν το χρησιμοποιείτε την ώρα που φορτίζει σε σχέση με όταν δεν φορτίζει, τα εκθεσιακά είναι μόνιμος σε φόρτιση και ένα που έπιασα έκαιγε αρκετά για να μου φάνη ενοχλητικό...

#246   thanostsimo

thanostsimo

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:thanostsimo

Δημοσίευση 24/03/2012 - 11:10

Από το νέο iPad




Sent from my iPad using Tapatalk HD

Λίγο noise σε βαθμό iPhone 4 παρατήρησα..μεγειά :)

#247   vlglyfada

vlglyfada

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/03/2012 - 11:44

Είναι SUPER

Μεχρι τώρα δεν ειχα Αϊ Παντ, αλλα μονο iPhone (3g / 4).

Εχω εντυπωσιαστεί από τα apps και την παραπανώ πληροφορηση που δεινουν!

Τα αλλά γνωστα, retina super, και super fast

Τελευταία επεξεργασία από: vlglyfada, 24/03/2012 - 11:44


#248   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 24/03/2012 - 11:46

Λοιπόν χτες το βράδυ κατα τις 1.30 το έβαλα για φόρτιση (είχε πάει στο 15 τοις εκατό), έβαλα battery doctor pro με trickle charge κλπ, και σηκώθηκα μετα απο μερικές ώρες να το τσεκάρω απο περιέργεια να δω αν είχε ζεσταθεί, είχε ακόμη 43 λεπτά εναπομείναντα για φόρτιση και ήταν κρύο!
Whatsapp doc?

#249   Digelo

Digelo

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 11:47

Μπορεί να ελέγξει κάποιος αν το smart cover λειτουργεί κανονικά με το νέο iPad? Δηλαδή η οθόνη κλείνει όταν κλείνει το καπάκι?

#250   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 24/03/2012 - 11:48

Μπορεί να ελέγξει κάποιος αν το smart cover λειτουργεί κανονικά με το νέο iPad? Δηλαδή η οθόνη κλείνει όταν κλείνει το καπάκι?


Το έβαλα το δικό μου χτες (το κράτησα απο το ipad2 , αγορασμένο τέλη Μαίου μαζί με το ipad2), και δουλεύει κανονικά, με το που το έβαλα πάνω έκλεισε και η οθόνη (άκουσα τον ήχο)

Κανονικά λειτουργεί, και δεν έχει πρόβλημα στην εφαρμογή (το λέω επειδή διάβαζα σχετικά)
Whatsapp doc?

#251   Digelo

Digelo

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 11:56

Το έβαλα το δικό μου χτες (το κράτησα απο το ipad2 , αγορασμένο τέλη Μαίου μαζί με το ipad2), και δουλεύει κανονικά, με το που το έβαλα πάνω έκλεισε και η οθόνη (άκουσα τον ήχο)

Κανονικά λειτουργεί, και δεν έχει πρόβλημα στην εφαρμογή (το λέω επειδή διάβαζα σχετικά)


εγώ κράτησα μια θήκη της sgp που έχει back cover μαζί με καπάκι μπροστά.
Όταν το κλείνω δεν σβήνει η οθόνη , πρέπει να είναι λίγο διπλωμένο για να κλείσει.

Τελευταία επεξεργασία από: Digelo, 24/03/2012 - 11:57


#252   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 24/03/2012 - 11:58

εγώ κράτησα μια θήκη της sgp που έχει back cover μαζί με καπάκι μπροστά.
Όταν το κλείνω δεν σβήνει η οθόνη , πρέπει να είναι λίγο διπλωμένο για να κλείσει.


Μάλλον επειδή είναι θήκη. Εγώ έχω το απλό smart cover (και αγόρασα μια back cover διαφανή της Puro που είναι συμβατή με smart cover οπως είχα και στο 2 κι όλα τέλεια)

Εσενα μάλλον λόγω αυτού του μικρού έξτρα πάχους δεν εφαρμοζει 100 τοις εκατό

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 24/03/2012 - 11:58

Whatsapp doc?

#253   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 24/03/2012 - 12:04

Καλημερα παιδια...στην μπριζα ειμαι και'γω,το περιμενω,οπου να'ναι θα μου ερθει μεσω Πλαισιου στο σπιτι,ipad 3 16gb wifi,επειδη ειχα προβλημα με το ipad 32gb 3g -που μολις εχθες εδωσα- με την διαχυση φωτος,εχω μια σχετικη αγωνια μην την ξαναπατησω.
Εαν καποιος γνωριζει-αν και θα το δω στην πραξη- εαν χωραει σε original θηκη της apple smart case το καινουργιο,ας μου απαντησει,καλοδουλευτα σε ολους οσους το πηραν!!

#254   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2012 - 12:35

Μέτρησε κανείς πόσο θέλει μια πλήρης φόρτιση ? Εγώ το ξεκίνησα πριν από λίγο και σε 30 λεπτά έφτασε 10% , με απλη μέθοδο των τριών 5 ώρες, αν και η φόρτιση δεν ακολουθει ευθεία γραμμή , και όσο πλησιαζεί στο τελος θα μειώνεται ο ρυθμός της . Άρα προβλέπω να ξεπεράσει το 6ώρο.Κατά πόσο περιμένω να το διαπιστώσω...

Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 24/03/2012 - 12:36


#255   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 24/03/2012 - 12:37

Μέτρησε κανείς πόσο θέλει μια πλήρης φόρτιση ? Εγώ το ξεκίνησα πριν από λίγο και σε 30 λεπτά έφτασε 10% , με απλη μέθοδο των τριών 5 ώρες, αν και η φόρτιση δεν ακολουθει ευθεία γραμμή , και όσο πλησιαζεί στο τελος θα μειώνεται ο ρυθμός της . Άρα προβλέπω να ξεπεράσει το 6ώρο.Κατά πόσο περιμένω να το διαπιστώσω...



Με battery doctor pro απο 15 τοις εκατό σε 100 τοις εκατό με trickle charge 20 λεπτά, έλεγε 5 ώρες και 6 λεπτά.
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες